Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Jedno i drugie dlatego, ze dysproporcja wplywa na rotatory bo ustawia barki w zlej pozycji. Generalnie wiekszosc cwiczacych ma przeorsniete przednie aktony wzgledem reszty z uwagi na duza ilosc wyciskania. Nie jestem wyjatkiem w tym.
Dałem znaki zapytania niepotrzebnie :wink:
W czasach małej świadomości ludzie robil multum wyciskań na klatkę i barki a plecy były traktowane po macoszemu co za tym idzie tylny akton u wielu ludzi "nie istniał" potem M&F i Flex zaczęły trąbic o unoszenich w opadzie i to troszkę poprawiło dyproprcje. Ludzie ćwiczący dość intensywnie plecy mają mniejszy problem z tym tematem.
 
@Saenchai lepiej zjeść snickersa 10 minut przed treningiem czy odpuścić i nic nie jeść ?
To zalezy, ja bym zjadl jezeli moj ostatni posilek byl mocno oddalony od treningu i czuje, ze moge nie miec mocy. Raczej na zoladku nie bedzie zalegal wazacy 50g batonik.
 
@Saenchai
Bardziej chodzi mi o sytuację kiedy wstanę rano (11) I idę na siłownię (12) ... bo ostatnio jak zjadłem coś większego zaraz po przebudzeniu i poszedłem na siłownię to niemalze wymiotowałem... co najlepiej zjeść w takiej sytuacji? ? Jakiś banan czy lepszy snickers Ew baton musli. Próbowałem chodzić na czczo ale zauważyłem że czasami brakowało mi Mocy w ostatnich ćwiczeniach
 
@Saenchai
Bardziej chodzi mi o sytuację kiedy wstanę rano (11) I idę na siłownię (12) ... bo ostatnio jak zjadłem coś większego zaraz po przebudzeniu i poszedłem na siłownię to niemalze wymiotowałem... co najlepiej zjeść w takiej sytuacji? ? Jakiś banan czy lepszy snickers Ew baton musli. Próbowałem chodzić na czczo ale zauważyłem że czasami brakowało mi Mocy w ostatnich ćwiczeniach
Śpisz po nocnej pracy do 11 ?
 
@Saenchai
Bardziej chodzi mi o sytuację kiedy wstanę rano (11) I idę na siłownię (12) ... bo ostatnio jak zjadłem coś większego zaraz po przebudzeniu i poszedłem na siłownię to niemalze wymiotowałem... co najlepiej zjeść w takiej sytuacji? ? Jakiś banan czy lepszy snickers Ew baton musli. Próbowałem chodzić na czczo ale zauważyłem że czasami brakowało mi Mocy w ostatnich ćwiczeniach
Moze byc snikers, moze byc jakies biale pieczywo np jedna bulka z dzemem, moze byc owoc, w kazdym razie weglowodany, jesli to jest pierwszy posilek to jednak optowalbym zeby zawieral tez troche bialka 20-35g wiec moze to byc w formie odzywki i popic tym to co zjesz.
 
po nocnej zmianie śpię do 12.30 :D o 10-11 w dni wolne ale to dlatego że późno chodzę spać
To lepiej iść spać 1-2 h wczesniej i przygotować się na trening :shy: Ja jak byłem bardziej swobodny zawodowo i zyciowo to wstawałem to starałem się siłowo trenować o 15-16 wtedy byłem najsilniejszy i najwydolniejszy po 3 posiłkch
 
czołem Panowie potrzebuje pomocy, muszę przyciąć parę kg, bo zbliża się sezon startowy. Treningi o 11 rano, 4 razy w tygodniu i dwa razy siłka trening obwodowy, potem robota na magazynie. W związku z tym co uważacie o zastosowaniu Carb Nite w tej sytuacji, muszę stracić 6kg a mam na to jakieś 4 tygodnie? #pozdrosportoweswiry
 
Albo się oszukuję(lustro) albo pomimo względnie lekkich treningów (podciaganie, dipy, pompki i trochę kettla+40 minutowe spacery na bieżni i sauna) zaczynają mi spadać obwody. Na wadze tego nie widzę, ale deficyt kaloryczny jest więc...trzeba się będzie z klubu grubasa wypisać:(
 
Albo się oszukuję(lustro) albo pomimo względnie lekkich treningów (podciaganie, dipy, pompki i trochę kettla+40 minutowe spacery na bieżni i sauna) zaczynają mi spadać obwody. Na wadze tego nie widzę, ale deficyt kaloryczny jest więc...trzeba się będzie z klubu grubasa wypisać:(

@Masu czytałem / słuchałem od jakiejś mądrej głowy, że trening silowy i sauna tego samego dnia, to zabójstwo dla naszego serca. pozdro
 
@Masu to w takim razie, żeby dalej ludzie mogli Ci tak słodzić przestań chodzić na saunę zaraz po siłowni, to samo dotyczy basenu i sauny:-)
Ale ja zawsze tak robiłem:

-rugby: 15 km biegu, godzina treningu, sauna
-siłka: WOD, aeroby, sauna
-teraz: drążki, bieżnia, sauna

Serce wciąż bije.
 
Nie korzystaj z sauny po ćwiczeniach siłowych, intensywnym bieganiu czy treningu sportów walki. Nadmierne podnoszenie temperatury ciała bezpośrednio po wysiłku jest szkodliwe dla zdrowia. W trakcie ciężkiej pracy organizm utracił płyny i zwiększyła się jego temperatura – należy go nawodnić i schłodzić. Serce było obciążone, należy pozwolić mu odpocząć. Idąc na saunę postępujesz odwrotnie do tych zaleceń – nasilasz dalszą utratę elektrolitów i obciążasz układ krążenia. Wg obecnej wiedzy dobrą praktyką jest nie przegrzewanie, a schładzanie (ang. cool down). Każda sesja treningowa powinna obejmować rozgrzewkę (tym dłuższą, im gorsze są warunki otoczenia np. wiatr, zimno, wilgotność) z elementami rozciągania dynamicznego, część główną oraz końcową (schładzanie, rozciąganie statyczne/PNF).
 
Albo się oszukuję(lustro) albo pomimo względnie lekkich treningów (podciaganie, dipy, pompki i trochę kettla+40 minutowe spacery na bieżni i sauna) zaczynają mi spadać obwody. Na wadze tego nie widzę, ale deficyt kaloryczny jest więc...trzeba się będzie z klubu grubasa wypisać:(
Ja teraz prawie w ogóle nie ćwiczę, mało jem i spadki duże.
 
Nie korzystaj z sauny po ćwiczeniach siłowych, intensywnym bieganiu czy treningu sportów walki. Nadmierne podnoszenie temperatury ciała bezpośrednio po wysiłku jest szkodliwe dla zdrowia. W trakcie ciężkiej pracy organizm utracił płyny i zwiększyła się jego temperatura – należy go nawodnić i schłodzić. Serce było obciążone, należy pozwolić mu odpocząć. Idąc na saunę postępujesz odwrotnie do tych zaleceń – nasilasz dalszą utratę elektrolitów i obciążasz układ krążenia. Wg obecnej wiedzy dobrą praktyką jest nie przegrzewanie, a schładzanie (ang. cool down). Każda sesja treningowa powinna obejmować rozgrzewkę (tym dłuższą, im gorsze są warunki otoczenia np. wiatr, zimno, wilgotność) z elementami rozciągania dynamicznego, część główną oraz końcową (schładzanie, rozciąganie statyczne/PNF).
No ja się schładzam. Po saunie
 
Zamierzam wrócić na siłkę tak na serio. Chcę zrzucić wagę i pytanie czy robić samo kardio plus trening na workach boxerskich czy robić kardio i dorzucić ćwiczenia na siłę?
 
Normalny plan na siłownię + cardio,interwały. Taka jest moja opinia, ale ja sam jestem spaślakiem, więc nie wypada abym innym zbyt intensywnie doradzał.

@Saenchai pomóż.
 
"Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie" - solidna książka z podstawami podstaw, polecana przez między innymi przez Króla.

SPOILER ALERT: Rób też siłowe.
 
Back
Top