Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Zamierzam wrócić na siłkę tak na serio. Chcę zrzucić wagę i pytanie czy robić samo kardio plus trening na workach boxerskich czy robić kardio i dorzucić ćwiczenia na siłę?
Trening na workach bokserskich to jest forma cardio, zreszta bardzo fajna i moze byc w roznych wariantach tj. srednia intensywnosc i wysoka intensywnosc interwalowa. Jesli zamierzasz po zrzuceniu wagi miec atletyczny wyglad to na pewno jakis trening silowy musi byc wykonywany, ale ile razy w tygodniu z jaka objetoscia, z jakimi cwiczeniami, nie wiem. Tak na prawde nikt nic sensownego Ci nie poradzi nie majac wiecej informacji o tobie tj. jak wyglada twoja sylwetka, jaka masz historie treningowa, jak wyglada twoja dieta, czy masz jakies kontuzje, ograniczenia ruchowe itd.
 
Pytanko co do ćwiczeń na siłce - Przy większym(dla mnie) ciężarze w przysiadach ostatnio mi wysiadają barki(ból przy przysiadach od sztangi), czy dobrym pomysłem jest robienie barków 2x w tygodniu, z czego 1 przed robieniem przysiadów?
 
Pytanko co do ćwiczeń na siłce - Przy większym(dla mnie) ciężarze w przysiadach ostatnio mi wysiadają barki(ból przy przysiadach od sztangi), czy dobrym pomysłem jest robienie barków 2x w tygodniu, z czego 1 przed robieniem przysiadów?
To dość częsty problem. Dobrze rozgrzewaj barki przed przysiadami, to raz. Dwa i najważniejsze: Zmień ułożenie sztangi na plecach, tzn trzymaj ja wyżej, nie na lopatkach tylko na kapturach i szerzej ręce. Możesz też mieć ogólny problem z powiązanymi barkami i trzeba zwiększyć ruchomosc w stawach.
 
To dość częsty problem. Dobrze rozgrzewaj barki przed przysiadami, to raz. Dwa i najważniejsze: Zmień ułożenie sztangi na plecach, tzn trzymaj ja wyżej, nie na lopatkach tylko na kapturach i szerzej ręce. Możesz też mieć ogólny problem z powiązanymi barkami i trzeba zwiększyć ruchomosc w stawach.
Trzymam wysoko sztangę na kapturach, bo na łopatkach mam obawy, że poleci w dół, ręce za to mam wąsko.
Jutro robię nogi to spróbuję szerzej. Szeroko trzymałem dawniej, do momentu, aż zacząłem wąsko, co wydawało mi się lepiej.
 
Ból barków, chodzi ci o to, że w kaptury się wbija(jeśli tak, to niżej sztangę postaw, wypinaj tyłek i stabilizacja nawet będzie dużo lepsza), jeśli o barki od trzymania, znaczy aktony, od tego że są rozciągnięte, to trenowanie barków nic ci nie da, a od takiego ułożenia na sztandze poprostu uszkodzisz sobie rotatory barków, bądź też naciągniesz przedni akton, złap sobie szerzej troszkę tą sztangę i nie powinno być problemów. Ogólnie, to ja czasem robiłem nawet trzymać rękoma prostymi tą sztangę, ale to nie przy submaksymalnych obciążeniach. Staraj się trzymać trochę szerzej, ona ci nie spadnie, a nawet jeśłi cię przygniecie(chociaż mi się nie zdarzyło) to łatwiej sobie zrzucisz z pleców.
 
Ból barków, chodzi ci o to, że w kaptury się wbija(jeśli tak, to niżej sztangę postaw, wypinaj tyłek i stabilizacja nawet będzie dużo lepsza), jeśli o barki od trzymania, znaczy aktony, od tego że są rozciągnięte, to trenowanie barków nic ci nie da, a od takiego ułożenia na sztandze poprostu uszkodzisz sobie rotatory barków, bądź też naciągniesz przedni akton, złap sobie szerzej troszkę tą sztangę i nie powinno być problemów. Ogólnie, to ja czasem robiłem nawet trzymać rękoma prostymi tą sztangę, ale to nie przy submaksymalnych obciążeniach. Staraj się trzymać trochę szerzej, ona ci nie spadnie, a nawet jeśłi cię przygniecie(chociaż mi się nie zdarzyło) to łatwiej sobie zrzucisz z pleców.
Normalnie wbija mi się. Jutro popróbuję inaczej ułożyć. Ból mi nie przeszkodzi - i tak spizgam Nogi :P
 
Normalnie wbija mi się. Jutro popróbuję inaczej ułożyć. Ból mi nie przeszkodzi - i tak spizgam Nogi :P
Czyli wbija się, hehe, to musisz układać niżej trochę, nie na kapturach, tylko jak kaptury się kończą, spiąć łopatki i będzie luksus :D
Tak z ciekawości jakie ciężary przy przysiadach, że aż tak się wbija sztanga???
 
Czyli wbija się, hehe, to musisz układać niżej trochę, nie na kapturach, tylko jak kaptury się kończą, spiąć łopatki i będzie luksus :D
Tak z ciekawości jakie ciężary przy przysiadach, że aż tak się wbija sztanga???
Nic wielkiego przy mojej małej wadze piórkowa/lekka przysiadam z 115kg , mam mały staż i mi się jeszcze uchwyty do sztangi nie wyrobiły :P
 
Mam pytanie o radę kochane cohones. Od dawien dawna biegam, trzy treningi tygodniowo po 10-15 km w dobrym tempie. Przez długi czas robiłem dodatkowo siłownię, na zmianę bieg/siłownia/bieg/siłownia itd. Ostatnio przez pogodę biegam mniej, więc zdecydowanie częściej wchodzi trening na siłowni. Zastanawia mnie czy nie powinienem generalnie ograniczyć tego biegania, ograniczam cukry od miesiąca, mocno schodzę z wagą, ale rzeźba wchodzi powoli, w porównaniu do intensywności treningów. Czy da się tak połączyć jedno z drugim? Tzn mocne spalanie na bieganiu, z jednoczesną budową mięśni? Każdy trening biegowy to jakieś spalone 1000 kcal w moim wypadku, a jednocześnie domyślam się że rozwój sylwetki nie ma sensu tak dużo spalać.
 
Mam pytanie o radę kochane cohones. Od dawien dawna biegam, trzy treningi tygodniowo po 10-15 km w dobrym tempie. Przez długi czas robiłem dodatkowo siłownię, na zmianę bieg/siłownia/bieg/siłownia itd. Ostatnio przez pogodę biegam mniej, więc zdecydowanie częściej wchodzi trening na siłowni. Zastanawia mnie czy nie powinienem generalnie ograniczyć tego biegania, ograniczam cukry od miesiąca, mocno schodzę z wagą, ale rzeźba wchodzi powoli, w porównaniu do intensywności treningów. Czy da się tak połączyć jedno z drugim? Tzn mocne spalanie na bieganiu, z jednoczesną budową mięśni? Każdy trening biegowy to jakieś spalone 1000 kcal w moim wypadku, a jednocześnie domyślam się że rozwój sylwetki nie ma sensu tak dużo spalać.
Jesli nie jestes totalnie poczatkujący, tzn. masz juz powiedzmy staz na silowni ok. 6 miesiecy, to pierwsze adptacje do treningu silowego masz juz za soba aka nie zbudujesz miesni palac tluszcz. Zdecyduj sie na jedno albo chcesz schudnac albo sie zbudowac. Diete dostosuj odpowiednio do zalozonego celu tj. jedz albo ponizej zapotrzebowania albo powyzej.
 
Nic wielkiego przy mojej małej wadze piórkowa/lekka przysiadam z 115kg , mam mały staż i mi się jeszcze uchwyty do sztangi nie wyrobiły :P
Jesli chwytasz sztange typowym highbarem, a z Twojego opisu tak wynika, to zwyczajnie masz nieprzyzywczajone miesnie do nacisku punktowego. To jest normalne i musisz to zwyczajnie przebolec przez jakis czas. Uchwytu nie zmieniaj jesli nie czujesz naciskow w stawach tj. w brakach, lokciach i nadgarstkach. Pamietaj tez podczas cwiczenia o napinaniu miesni plecow.
 
Jesli chwytasz sztange typowym highbarem, a z Twojego opisu tak wynika, to zwyczajnie masz nieprzyzywczajone miesnie do nacisku punktowego. To jest normalne i musisz to zwyczajnie przebolec przez jakis czas. Uchwytu nie zmieniaj jesli nie czujesz naciskow w stawach tj. w brakach, lokciach i nadgarstkach. Pamietaj tez podczas cwiczenia o napinaniu miesni plecow.
Jakoś tak podobnie chwytam
11045348_657823570988144_6855398613452815598_n.jpg

Poniżej 100kg nie czuję, aż tak tego nacisku, a ostatnio powyżej 100kg zacząłem - dziwne jest to, że jak robiłem ten mini rekordzik 115kg to mnie nic nie wgniatało.
 
Pany. Kupiłem sobie wczoraj olej kokosowy, dzisiaj patrzę skład, a tam 90% tłuszcze jednonienasycone. Jak??? Przecież kokos to głownie nasycone. Czy ja czegoś nie wiem?


http://webcache.googleusercontent.c...tail/2003120741432+&cd=14&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Dostałem odpowiedz od firmy

"Witam,

Niestety na etykiety tej partii wkradł się błąd, za co niezmiernie
przepraszamy. Wartości powinny być odwrotnie.
Prawidłowa wartość to 91g kwasów tłuszczowych nasyconych.

Kolejna partia produkcji będzie już oznaczona prawidłowo.

Bardzo dziękuję za czujność i poświęcenie czasu na napisanie
wiadomości. Mam nadzieję, że nasze produkty nadal będą się cieszyć Pana
zainteresowaniem.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie"

Liczylem na jakiś milion na konto, ale trudno... :)
 
Panowie od 3 dni czuje bół w podbrzuszu, nie zauwazyłem/wyczułem żandych wypukleń, odbarwień. boli mnie głównie jak siedzie,
nie jest to ból ciągły, tylk raczej co jakis czas odczuwam takie ukłucie. dodam że pojawiło się to po konkretnym treningu pleców i brzucha ( 3x20 allachów z rekordowym jak dla mnie obciązeniem + 3x 20 scyzoryk)

co to moze byc?
 
Panowie od 3 dni czuje bół w podbrzuszu, nie zauwazyłem/wyczułem żandych wypukleń, odbarwień. boli mnie głównie jak siedzie,
nie jest to ból ciągły, tylk raczej co jakis czas odczuwam takie ukłucie. dodam że pojawiło się to po konkretnym treningu pleców i brzucha ( 3x20 allachów z rekordowym jak dla mnie obciązeniem + 3x 20 scyzoryk)

co to moze byc?
Przepuklina.
 
Panowie od 3 dni czuje bół w podbrzuszu, nie zauwazyłem/wyczułem żandych wypukleń, odbarwień. boli mnie głównie jak siedzie,
nie jest to ból ciągły, tylk raczej co jakis czas odczuwam takie ukłucie. dodam że pojawiło się to po konkretnym treningu pleców i brzucha ( 3x20 allachów z rekordowym jak dla mnie obciązeniem + 3x 20 scyzoryk)

co to moze byc?
Idź do lekarza. Cohones jest dobre, ale nie aż tak.
 
Ja jako specjalista z medycyny radzę, by zorientować się co do możliwości wystąpienia ciązy poza macicznej.


A tak serio to idź do lekarza, cohones specjalizuje się jedynie w ocenaniu kto komu do głowy wszedł I kto się przed kim obsrał.
 
Panowie pytanko. Da się kupić jakiś w miarę dobry atlas do ćwiczeń do 1500 zł? Chodzi mi o coś co będzie można postawić w garażu i robić serię z przerwami na piwo razem z sąsiadem :] Przede wszystkim czy sprzęt będzie wytrzymały za taką cenę, nie urwie się ni nie spadnie mi na łeb i bo nie chcę żeby o mnie w gazetach pisali :lol:

Polecicie coś?
http://allegro.pl/atlas-silownia-do-cwiczen-modlitewnik-wyciag-130kg-i5932709607.html
Drążek+sztanga+coś do dipów
 
Jak zapinacie pas do ciężarów? Jak najciaśniej czy jakiś luz zostawiać? Na wysokości pępka, czy jednak niżej?
Wystraszyłem się przepukliny trochę :)
 
Jak zapinacie pas do ciężarów? Jak najciaśniej czy jakiś luz zostawiać? Na wysokości pępka, czy jednak niżej?
Wystraszyłem się przepukliny trochę :)
Pas zapinam na brzuchu przy lekko wciągniętym powietrzu, aby przy serii pracować też brzuchem, czyli napinasz brzuch i lepiej stabilizujesz plecy, ogólnie musisz założy dużo razy żeby ogarnąć to bardzo dobrze, metoda prób i błędów, bo przez neta ciężko pokazać.
 
Pas zapinam na brzuchu przy lekko wciągniętym powietrzu, aby przy serii pracować też brzuchem, czyli napinasz brzuch i lepiej stabilizujesz plecy, ogólnie musisz założy dużo razy żeby ogarnąć to bardzo dobrze, metoda prób i błędów, bo przez neta ciężko pokazać.
Hmm to ja chyba zapinam zbyt mocno, spróbuję trochę lżej, bo rzeczywiście ważna jest praca brzucha co by nie był za słaby później.
 
Back
Top