Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

nie o to chodzi, chodzi o stabilizację brzuchem, w sensie, że zapinasz bardzo mocno pas i nie tylko tyle, ale musisz wtedy jeszcze przy martwym ciągu napinać brzuch, wtedy cały gorset mięśniowy w odcinku lędźwiowym będzie napięty i stabilizacja będzie na dużo lepszym poziomie, a jeśli byłby luz to nie było by sensu stosowania owego pasa.
 
@lugasek opisz coś więcej :)

pewnie chodziło mu o to:
walek-do-masazu.jpg
 
Pany, dzisiaj pierwszy raz w życiu się rolowałem. O ja pierdole.... ;)
Też mnie to czeka :) polecenie ortopedy także nie ma co bagatelizować tylko będziemy rolowac....( siebie zamiast jointow) ciekawe co z tego wyjdzie
 
Pytanie dotyczące stopniowego zwiększania ciężaru. Czy przy FBW lepiej zwiększać ciężar na serie redukując jednocześnie liczbę powtórzeń czy z treningu na trening dodawać ciężaru pozostając przy tej samej ilości powtórzeń?
 
Mozna robic roznie, np jak chcesz zrobic serie @9 RPE (majac jedno powtorzenie w zapasie) na 3-5 ruchow. I zalozmy robisz cwiczenie z obciazeniem 100kg to jak juz zrobisz 5 ruchow i bedziesz mial ten jeden w zapasie to na nastepny trening dodaj 2,5kg i wykonaj 3 ruchy, pozniej 4, az w koncu znow dojdziesz do 5 i tak w kolko.
 
Mozna robic roznie, np jak chcesz zrobic serie @9 RPE (majac jedno powtorzenie w zapasie) na 3-5 ruchow. I zalozmy robisz cwiczenie z obciazeniem 100kg to jak juz zrobisz 5 ruchow i bedziesz mial ten jeden w zapasie to na nastepny trening dodaj 2,5kg i wykonaj 3 ruchy, pozniej 4, az w koncu znow dojdziesz do 5 i tak w kolko.
Dzięki. Aktualnie robię 7-8 RPE 6-8 powtórzeń 4 serie na wszystkie inne partie poza klatką, gdzie staram się robić 3-5 9RPE 4 serie. Czy liczba serii jest odpowiednia?
 
Tak na prawde to zalezy od objetosci w calym tygodniu, wydaje sie, ze 70-100 powtorzen na partie miesniowa/ tyg to powinna byc odpowiednia ilosc dla sredniozaawansowanego (czyt. 90% cwiczacych).
 
Ok, dzieki za informacje. Aktualnie robie 2 treningi w tygodniu, po 2 cwiczenia na dana partie. Wychodzi mi ok. 96 powtorzen na partie miesniowa. Niektorzy twierdza, ze nie powinienem robic 2 cwiczen na jedna partie w treningu fbw, zamiast tego po prostu zrobic 3 treningi tygodniowo. Nie jestem w stanie inaczej sie zorganizowac, a obecny system mi bardzo odpowiada i poki co nie czuje przemeczenia. Co Ty o tym sadzisz?
 
Ok, dzieki za informacje. Aktualnie robie 2 treningi w tygodniu, po 2 cwiczenia na dana partie. Wychodzi mi ok. 96 powtorzen na partie miesniowa. Niektorzy twierdza, ze nie powinienem robic 2 cwiczen na jedna partie w treningu fbw, zamiast tego po prostu zrobic 3 treningi tygodniowo. Nie jestem w stanie inaczej sie zorganizowac, a obecny system mi bardzo odpowiada i poki co nie czuje przemeczenia. Co Ty o tym sadzisz?
Uwazam, ze w Twoim przypadku nie chodzi o sama objetosc. Trzeba tez brac pod uwage czestotliwosc treningow i tutaj zgadzam sie, ze rozwiazanie 3 treningi w tygodniu, beda lepsze niz 2. Chodzi o stymulowanie syntezy bialek w organizmie u kogos kto nie stosuje dopingu- trwa ona w zaleznosci od tego jak jestesmy zaawansowani od 24- 48h, innymi slowy jesli robisz trening w poniedzialek, to korzysci czerpiesz z niego maksymalnie do srody. Czwartek na pewno masz bezproduktywny. Sytuacja restartuje sie w piatek itd. 96 powtorzen to przy odpowiedniej intensywnosci powinna byc wystarczajaca objetosc.
 
Uwazam, ze w Twoim przypadku nie chodzi o sama objetosc. Trzeba tez brac pod uwage czestotliwosc treningow i tutaj zgadzam sie, ze rozwiazanie 3 treningi w tygodniu, beda lepsze niz 2. Chodzi o stymulowanie syntezy bialek w organizmie u kogos kto nie stosuje dopingu- trwa ona w zaleznosci od tego jak jestesmy zaawansowani od 24- 48h, innymi slowy jesli robisz trening w poniedzialek, to korzysci czerpiesz z niego maksymalnie do srody. Czwartek na pewno masz bezproduktywny. Sytuacja restartuje sie w piatek itd. 96 powtorzen to przy odpowiedniej intensywnosci powinna byc wystarczajaca objetosc.
W takim razie postaram sie wrzucic trzeci, szybki trening w domowej silce, aby podtrzymac stymulacje. Co bys doradzil?
 
Panowie jakiś w miare sprawdzony plan treningowy na redukcję/rzeźbę/jeśli sie da to i siła żeby całekiem nie spadła. Co roku, jesli sie już biorę za wakacyjna formę to przy maju, owszem waga mi sie podoba lecz wygląd juz jakoś nie koniecznie stąd moje pytanie na temat rzeźby. Na razie jedyne co wprowadziłem to bieganie 3x w tygodniu po minimum 30 minut oraz dieta. Pewnie nie da sie wszystkiego na raz ale chętnie tez poczytam o wytrzymałości.
 
W takim razie postaram sie wrzucic trzeci, szybki trening w domowej silce, aby podtrzymac stymulacje. Co bys doradzil?
Wszystko zalezy od tego co masz do dyspozycji. Domyslam sie, ze z obciazeniem jest krucho wiec postaw na duza liczbe powtorzen w serii i ogolny zajazd tj. niewielka ilosc odpoczynku i pompa. Mozesz tez stosowac BFR czyli trening okluzyjny. Jesli nie wiesz co to jest to polecam art- http://www.strengtheory.com/blood-flow-restriction-the-holy-grail-for-accessory-work/ (inb4 @Charles Bronson powie, ze Greg jest gruby i chuja sie zna haha)
 
Mam 120 kg obciazenia w domowej silce. Do tego laweczka, sztanga prosta, lamana i dwie male sztangielki.
 
No to mozesz zrobic calkiem solidny trening, w ktorym bedzie np. wyciskanie na lawie, militarne, jakies wioslowanie, uginanie na bicka, triceps np francuskie lub wyciskanie waskie, wnosy sztangi do brody. pokombinuj troche. To wszystko zalezy od tego jak wyglada Twoj plan w pozostale dni treningowe.
 
Panowie jakiś w miare sprawdzony plan treningowy na redukcję/rzeźbę/jeśli sie da to i siła żeby całekiem nie spadła. Co roku, jesli sie już biorę za wakacyjna formę to przy maju, owszem waga mi sie podoba lecz wygląd juz jakoś nie koniecznie stąd moje pytanie na temat rzeźby. Na razie jedyne co wprowadziłem to bieganie 3x w tygodniu po minimum 30 minut oraz dieta. Pewnie nie da sie wszystkiego na raz ale chętnie tez poczytam o wytrzymałości.
 
Wrzucam więcej kalorii, na oko oczywiście. Wczoraj zrobiłem sobie trening 5/10/10 x 15 serii i czułem się jak dzik po nim. Spróbujemy więcej wytrzymałości dorzucić to kalorie się przydadzą i może tłuszczu nie załapię.

5 podciągnięć(normalnych)
10 pompek
10 dipów na poręczach

I tak co chwila z krótkimi przerwami.
 
Jak najlepiej brac krete? Dni treningowe przed i po treningu? W dni nietreningowe tylko rano?
 
Jak najlepiej brac krete? Dni treningowe przed i po treningu? W dni nietreningowe tylko rano?

Ja obecnie biorę tylko 5g przed treningiem siłowym i 5g przed cardio. dni nie treningowe odpuszczam. ( jestem na redukcji)
 
Ja biorę 5 gram codziennie cały rok.
Nie ma co się wdawać w jakieś cykle czy coś, bo to przecież tylko kreatyna :)
 
Back
Top