Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

szypus

Oplot Challenge
Middleweight
Słuchajcie ludzie, jakieś dwa lata chodziłem na siłke, na sucho oczywiście cały czas jechane. Ostatnimi czasy odpuściłem temat i zarosłem tłuszczem, comeback na gym zrobiłem około 1,5 miecha temu. Tym razem zakupiłem spalacz/termogenik... jak zwał tak zwał ( Viper), może ktoś kojarzy. Jest dieta oczywiście, ten suplement oraz tyranie na siłce, bez aerobów. Wrzuce fotki dla lepszego rozeznania.



1. 25 październik 2012



87, 3 kg sylwetka a'la Marcin Najman



http://tinypic.com/view.php?pic=2dkzihi&s=6



2. 1 stycznia 2013



82.4 Kg



http://tinypic.com/view.php?pic=iz58wy&s=6



I pytanie, czy w takim planie jaki mam teraz, dieta, supel plus siłka bez aerobów, dam rade dojść do optymalnej formy do Marca? Czy rzucić jeszcze aeroby do tego?



I czy po cyklu od razu brać następne spalacze, czy jechać dalej już na suchara ?



Na tyle ;)



Liczę na helpa :) POzdro :)
 
polecam kfd albo sfd :)



a tak na szybko, to bez aerobów będzie dupa. Mój trener mawiał, że najpierw siłowo a potem aeroby jeśli chcesz schudnąć, i odwrotnie jeśli przytyć. Spalacz bierzesz na jeden cykl, potem musi być przerwa,bo organizm przestanie reagować na niego.
 
75-77 kg dobrze by tak było :)



czyli po siłce trochę się jednak będę ruszał :) z tym spalaczem, że ogranizm się przyzwyczai to nie wiedziałem nawet :O ile przerwy zrobić? z miesiąc ?
 
ja miałem thermo speeda. Brałem chyba przez 45 dni, potem robiłem 30 dni przerwy i znowu 45 dni. U mnie zadziałało dobrze. Jeśli chodzi o trening, to 1h na siłce i 1h biegu z tętnem spalającym tłuszcz - wyszło 2 kg na tydzień, ale gdybym miał raz jeszcze robić, to dokupiłbym na pewno BCAA
 
mi sie wydaje ze spalacz przy tej tkance tluszczowej jest zbedny, jezeli juz to jakis tanszy do 60-70zl, jezeli preferujesz trening silowy nad aerobowym to przy ujemnej diecie koniecznie bierz bcaa, jezeli chcesz spalic szybko to z rana przed jedzeniem pobiegaj troche.
 
no tak BCAA się przyda przy aerobach, bo głupio by było pospalać też mięśnie :)
 
BCAA i Witaminy/minerały są kluczem przy każdym treningu czy to SW, BB, CF czy budujesz czy spalasz to trzeba wpieprzać.
 
BCAA i Witaminy/minerały są kluczem przy każdym treningu czy to SW, BB, CF czy budujesz czy spalasz to trzeba wpieprzać.


BCAA wcale nie jest konieczne, ale witaminki powinien wpieprzać każdy, nie tylko ćwiczący.:-)
 
Hej, co prawda na forum się zbyt często nie udzielam jednak wydaje mi się że mogę co nie co pomóc w tym temacie.

Jeśli chodzi o twoje główne pytanie to zależy co masz na myśli przez optymalną formę. Co mogę doradzić od siebie to to żebyś odpóścił sobie trenien na rzeźbe a skópił się na redukcji tkanki tłuszczowej plus trening na budowe masy mięśniowej.

Jeśli chodzi o trening na redukcje to jak wszyscy wiemy cardio najlepiej robić z rana naczczo jednak nie każdy może sobie na to pozolić bo praca, szkoła lub inne zajęcia. A trening cardio w śodku dnia za dużo sensu nie ma bo zamiast spalać tkankę tłuszczową to spalamy kalorie sporzyte podczas posiłków oraz glikogen zgromadzony w wątrobie. Jednak jest fajny sposób żeby sobie z tym poradzić stosując taki schemat treningu:
10 Minut rozgrzewki (Chwilę stretchingu + kilka minut na bierzni lub orbitku lut rowerku, kwestia gustu)
Trening właściwy danej partii mięśniowej (Dwie pierwsze serie rozgrzewkowe)
I po treningu właściwym dodatkowe intensywne 20-25minut cardio.

Taki schemat stosować 4 razy w tygodniu, w dni beztreningowe można pozwolić sobie na dodatkowe kilkanaście minut cardio.

Cykl stosować do 11 tygodni.

Stosując taką metodę twoje mięśnie będą się ciągle rozwijać przyczym efektywnie będziesz tracił tkankę tłuszczową.

Według mojej opini masz jeszcze za małe obwody aby skupić się wyłącznie na rzeźbie czyli ksztołtowaniu definicji mięśnia.
Jaśli będziesz chciał to jak znajdę chwile mogę Ci podpowiedzieć co nie co na temat suplementacji ale żeby to zrobić bym musiał znać twój budżet. Witaminy, BCAA, EAA i FC czyli Fatty Acid takie jak Omega 3, 6, 9 są absolutnie wskazane. Wiecej mogę na ten temat napisać jak znajdę wolną chwilę.
 
Jak chcesz robic mase to musisz duzo jeść i ćwiczyć. Jak chcesz spalać tłuszcz to musisz nic nie jeść i ćwiczyć. Jak chesz połączyć te dwie rzeczy to musisz brać hormon wzrostu.



Bieganie na czczo to jest dobre pod warunkiem, ze prowadzi cie trener który robił to wcześniej czyli w latach dziewiędziesiątych kiedy stosowano tę metodę.
 
wpisz sobie to w google "Spalanie_tłuszczu__zebrane_informacje" tam na pierwsyzm miejscu jest ciekawy artykuł jak to wszystko wygląda. I wiesz forma a tkanka tłuszczowa to 2 różne sprawy, ja będąc wyrzeźbiony wróciłem na mate to miałem problem z 2 sparingami pod rząd :)







z tego co kojarze jest wykazane w badaniach, że bieganie na czczo lub inne ćwiczenia aerobowe są dobre pod warunkiem ograniczenia ich do pewnej ilości czasu 20-30 min około. Później spowalniasz metabolizm co na redukcji jest słabym pomysłem.
 
Dobrze zleciałeś z klaty jak na tak mało kg, bo na peirwszej focie cycki wyglądały tragicznie.



Jeżeli siłkę robisz, a aerobów nie chcesz to rób chociaż interwały, bo wbrew pozorom, na nich też tłuszcz troche zleci,a przy robieniu formy mogą sie przydać, wyrobisz trochę kondychy.
 
Jak chcesz spalać tłuszcz to musisz nic nie jeść i ćwiczyć



Większych bzdur w życiu nie czytałem.



Co do tematu to po treningu włącz aeroby. Nie wiem jaką masz dietę, ale po efektach widzę (5kg w 2 miesiące) że "dupy nie urywa". Ja obecnie też jestem na redukcji i rzeźbie, zaczynając bardzo drastycznie ograniczyłem kcal i całkowicie zmieniłem tryb odżywiania. Zaczynając miałem 113kg i ważyłem się kolejno w każdą sobotę rano: 113, 108, 105, 103, 102, 101, 99,4. Pierwsze 3 tyg podchodziłem do sprawy bardzo poważnie, potem podjadałem troszeczkę. Efekt powyżej jest bez większego ruchu bo miałem rekonstrukcję acl i chodziłem większość czasu o kulach (na siłownię nie chodziłem). Teraz znowu wracam do diety i chcę schodzić 1kg na tyg, samo odżywianie zmieniłem troszeczkę (więcej kcal).



Co do spalaczy to się nie wypowiadam bo jedyny który w życiu używałem to hmb (nie zauważyłem różnic) i to z 3 lata temu. Poza tym uważam że na obecnym poziomie (Twoim mam na myśli) nie ma sensu używać spalaczy, trening + aeroby i dieta wystarczą by dojść do konkretnego celu.



O zwisającą skórę się nie martw, nie wiem ile masz lat, a nawet gdybyś zrzucił drastycznie kilka kg to nic nie będzie wisiało.
 
Jak chcesz spalać tłuszcz to musisz nic nie jeść i ćwiczyć.


Tak myślałem, że prędzej czy później jakiś "fachowiec" się odezwie... Po co w ogóle wprowadzasz chłopaka w błąd i wypowiadasz się na temat, o którym nie masz najmniejszego pojęcia?
 
hmb to nie jest spalacz.



Wg mnie rzezbe sie robi przede wszystkim w kuchni. Musisz miec precyzyjnie dobrane skladniki i dobowe zapotrzebowanie kcal, wyczyscic diete ze smieci typu kebsy i pizze, rozplanowac wegle w ciagu dnia. Do tego aeroby- oprocz tego, ze w czasie ich krecenia ( pod warunkiem zachowania odpowiedniego tempa ) tracisz tluszcz, to poprawiasz tez kondycje. Trening silowy jesli nie jest to typowa silowka moze zostac bez zmian, ew. skroc przerwy. Napisz moze jaki masz plan, ile serii i powt i tak dalej to bedzie latwiej.



Spalacze sa ok, ale wg mnie najmniej istotne w calym procesie. Poza tym po mocnych srodkach sie czlowiek robi niespokojny i ma drgawki :)
 
Pamiętaj,że im dalej na wieczór tym mniej węgli, a więcej białka. Węglowodany staraj się spozywać głównie na śniadanie i obiad/przedtreningowy. Natomiast na kolacje węglowodany nie mają prawa bytu.
 
@Dave <- Ja mam bardzo istotne pytanie. Jeśli najpierw robię trening siłowy/siłowo-wytrzymałośicowy i potem mam zrobić 20-25min aerobów to jak efektywnie stosować odpowiednie suplementy?



BCAA->Trening->BCAA->Aeroby->Białko->Pełnowartościowy posiłek? I czy spożywanie Izotoniku skończyć przed aerobami czy nie ma to aż takiego wpływu i mogę kontynuować jego picie w trakcie aerobów?
 
@DAG



Izotonik pij w trakcie lub po. Ja zawsze wolę pić w trakcie treningu i większość zawodników tak robi.



Białeczko po treningu jako 4 posiłek u mnie zawsze jest, z tego co mi wiadomo, sporo osób też tak robi.
 
Hubi, to chujowo robi. : p Po co pić białko jako posiłek i spalić całość jako energię zamiast jako budulec? Branie białka bez węgli po treningu jest bez sensu. Kiedyś tak robiłem i źle na tym wychodziłem. Poza tym, suple sruple, liczy się dieta. Przydałoby się, żeby pół tego forum to zrozumiało w końcu. :P



6a01538e92ee33970b01676272cbd9970b-800wi
 
@DoozyAndGrooby


Jak najbardziej sporzywamy płyny przez cały okres trwania treningu włączne z kardio. Kaloryczność izotoników jest nieporównywalnie mniejsza od ilości kalori które palimy podczas 20minutowego treningu cardio więc nie ma obawy co do tego że sporzywanie izotoników zwolni proces utraty tkanki tłuszczowej.


Izotoniki są dobrym wyborem do tego schematu treningowe ponieważ zawierają elektrolity oraz inne pierwiastki w ilościach takich w jakich występują w ludzkiej krwi więc nie tylko nawadniają ale również dostarczają niezbędnych pierwiastków (sól, potas, magnez) co przy ponad godzinnym wysiłku jest bardzo ważne.


Jeśli chodzi o suplementacje to podany przez ciebie schemat jest jak najbardziej prawidłowy. Choć można go nieco bardziej rozbudować, np: BCAAs+Pre Workout/Spalacz -> Rozgrzewka -> Trening właściwy -> BCAAs -> Cardio -> Białko (Do 30minut po treningu) -> Posiłek+Witaminy (Do 90minut po treningu)

//Post coś mi się rozciągnął bo pisałem go w innym edytorze i z niwiadomych powodów nie mogę go już poprawić :)
 
Ale białka nie powinno traktować jako pełnowartościowy posiłek, a niektórzy o tym zapominają. Mam rację?
 
@Mort <- nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Jeśli przed i po treningu weźmiesz BCAA to białko przyjęte ok.15min po tym jak weźmiesz BCAA(nie można łączyć BCAA i białka w jednej porcji jako oddzielne suplementy) działa zdecydowanie bardziej budulcowo niż wyrównuje straty...po to jest BCAA.



@Hubi <- tak to wiem z białkiem, izotonik też piję w trakcie ale jeśli aeroby robimy po treningu i mamy tam spalać tłuszcz to popijanie w trakcie izotonika który zawiera węgle spowoduje spalanie kalorii przyjmowanych w izotoniku i zmniejszasz spalanie tego na czym miały się te aeroby skupić.



Mnie najbardziej interesuje czy BCAA przed czy po aerobach?



EDIT:



@Dave <- czyli robię tak jak napisałeś minus aeroby ale zmienię to i je dodam. Dzięki za pomoc.



P.S. Skakanka to dobre aeroby?



EDIT 2:



@down @Mort <- nawet gainera nie powinno się używać jako zamiennika posiłku. Ja jem 4-5 posiłków + 2xbiałko ale oczywiście nie robię między białkiem, a posiłkiem 3h przerwy bo umarłbym z głodu.
 
No do białka dorzucam grejpfruta ostatnimi czasy :)



Skakankę możesz robić przez jakiś czas, jak mogłem to robiłem i zajebiście leciało mi między innymi dzięki tej skakance,którą miałem wrzuconą w moim przypadku w interwały.
 
20-25min aerobów w domu to nie takie proste, nie mam rowerka, orbitreku, bieżni ani wioślarza więc jakoś muszę to zastąpić.
 
a ja bym bral bcaa po treningu silowym a przed aerobami. Przed glownym niekoniecznie, ale kazdy ma inna teorie ;) Po treningu albo bcaa+ wegle albo bialko+ wegle ale przesunac troche posilek. Izotonik w trakcie aero raczej nie, pij wode, nic ci nie bedzie. Skakanka jako aero tylko jesli jestes w stanie skakac 20-30 min i przy tym swobodnie rozmawiac- czyli tetno na stalym poziomie ale nie maks, bo wtedy jest to trening beztlenowy i palisz wegle i glikogen. Wzor na tetno do aero to 80% x 220-wiek .
 
to rob tabate, w 4minuty sie wyjebiesz bardziej niz w te 25, a nie potrzeba sprzetu jakiegos specjalnego. ;)



w wakacje robilem tego troche, mocno cisnie.
 
Jeśli chodzi o białko to abolutnie nie możemy go traktować jako pełnowartościowy posiłek po treningu, białko po treningu sporzywamy aby wykorzystać tak zwane 30minutowe anaboliczne okno po treningu podczas którego nasz organizm jest w potrzebie sporzycia porzywienia aby natychmiast zacząć regeracje oraz budowe tkanek mięniowych. Jednak do 90minut powinniśmy sporzyć koleny pełnowartościowy posiłek. Mass gainery oraz proteine po treningu stosujemy z prostego powodu, ponieważ żadko kiedy jesteśmy w stanie w ciągu 30minut po treningu przygotować pełnowartościowy posiłek, jednak znam sportowców którym sporzywanie jedzenia w płynie nie leży, źle się czują czy to po proteinie czy bardziej kompleksowym mass gainerze, większość z nich przychodzi z przygotowanymi posiłkam na trening i sporzywają go zaraz po treningu na recepcji.



Jeśli chodzi o stosowanie BCAAs to są różne szkoły, BCAA nie jest inwazyjnym suplementem, znam osoby biorące BCAAs przed w trakcie oraz po treningu. Ja osobiście i z własnego doświadczania uważam że dobrze jest wziąść BCAA przed treningiem oraz po, gdy robimy cardio po treningu możemy wziąść BCAA przed cardio nic to nie zaszkodzi jednak jeśli czujesz się źle gdy lata Ci coś w brzuch podczas biegu lub innego ćwiczenia zostaw BCAA na koniec treningu. Nie ma konkretnej odpowiedzi jeśli chodzi o branie BCAA przed cardio czy po treningu, jest to bardziej kwestia gustu.
 
Zanim napisze post piszecie kolejne pięć i później niewiadomo do czego się odnoszę :)

Porusze jescze kwestie tych "fake meals" czyli oszukanych posiłków, wiele lepszym wyborem od proteiny jest kompleksowy mass gainer który zawiera dobre białko dobre węglowodany oraz witaminy. Jednak gdy naszym celem jest utrata masy to bym promonował ograniczyć liczbe fake meals do zera i w zamian tego z głową przygotowywać każdy posiłek.
Pisząc od mass gainerach podkreśliłem słowo dobry ponieważ mass gainery jest chyba najczęściej występowanym suplementem i rynek jest ich pełen, kupując mass gainer musimy zwrócić uwagę na jakość składników przykładowo zwracając uwagę na węglowodany, musimy zwrócić uwagę jaki procentem tych węglowodanów są cukry, wartość ta nie powinna przekraczać więcej niż 10% przykładowo:
ON Optimum nutrition Serious Mass:
Ilość węglowodanów:252g
Z tego cukry:20g

PVL Mutant Mass (Z niewiadomych mi powodów hit w Polsce)
Ilość węglowodanów 176g
Z czego cukry:34g
 
Back
Top