Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Mi osobiscie smak odzywek zbytnio nie przeszkadza, ale ja proszek wsypuje do geby i od razu popijam plynem, wiec smak nie ma czasu sie rozprzestrzenic.
Polecam kanal tego goscia (Ben Pakulski, IFBB pro), bardzo duzo dobrych porad, tlumaczy przystepnie wszystkie opcje i szczegoly:
https://www.youtube.com/user/BenPakIFBB
A wszelkie suple biore stad. Nie wiem czy do Polski wysylaja i czy cena za przesylke jest sensowna:
http://www.myprotein.com/home.dept
 
MyProtein zostalo przylapane na walku z iloscia bialka. Nie ufalbym tej firmie.
Ciekawa informacja. Mozesz rzucic jakims linkiem do tego?
Poszperalem po necie, ale nigdzie nie znalazlem potwierdzenia tego. Natknalem sie na informacje, ze poszly niby jakies plotki odnosnie Myprotein i tego ze oszukuja, ale byly podobno zweryfikowane i niby nie oszukuja, albo nie bardziej niz inni.
Wszystko to mnie zaciekawilo i poniewaz myslalem ze czasy oszustw tego typu juz minely, pogrzebalem troche i wychodzi na to, ze nikt nie podaje 100% prawidlowych ilosci bialka. Podobno najlepiej wypada Optimum Nutrition (ale sa najdrozsi), znana od wielu lat marka z akuratnoscia ok 90%. Tu sa ciekawe wyniki testow protein, Myprotein wypada tak dobrze jak Optimum Nutrition:
https://www.reddit.com/comments/uva9t/big_reddit_protein_powder_measurement_results
 
Ciekawa informacja. Mozesz rzucic jakims linkiem do tego?
Poszperalem po necie, ale nigdzie nie znalazlem potwierdzenia tego. Natknalem sie na informacje, ze poszly niby jakies plotki odnosnie Myprotein i tego ze oszukuja, ale byly podobno zweryfikowane i niby nie oszukuja, albo nie bardziej niz inni.
Wszystko to mnie zaciekawilo i poniewaz myslalem ze czasy oszustw tego typu juz minely, pogrzebalem troche i wychodzi na to, ze nikt nie podaje 100% prawidlowych ilosci bialka. Podobno najlepiej wypada Optimum Nutrition (ale sa najdrozsi), znana od wielu lat marka z akuratnoscia ok 90%. Tu sa ciekawe wyniki testow protein, Myprotein wypada tak dobrze jak Optimum Nutrition:
https://www.reddit.com/comments/uva9t/big_reddit_protein_powder_measurement_results


Bylo na wielu forach, poszklaj w google. Z 80% wyszlo 60%. Pierwsze z brzegu:

http://forum-sportowe.pl/topic/379-myprotein-opinie-o-białkach-tej-firmy/
 
Szukalem i nie znalazlem nic co by to potwierdzalo. Te wyniki ktore wrzucilem wyzej pokazuja co innego. Znalazlem jeszcze taki ranking, strona wydaje sie legit:
https://labdoor.com/rankings/protein

Cos takieigo jak ranking bialek to abstrakcja. Bo niby jak to ocenic? Ale co masz potwierdzaac? Byly badania, ktore wykazaly walek i tyle. Sprawa byla glosna i odbila sie szerokim echem - moze teraz sie poprawila, ale ja bym nigdy nie zaufal firime ktora miala chocby jedna wpadke, a nie da sie badac kazdej partii.
 
Cos takieigo jak ranking bialek to abstrakcja. Bo niby jak to ocenic? Ale co masz potwierdzaac? Byly badania, ktore wykazaly walek i tyle. Sprawa byla glosna i odbila sie szerokim echem - moze teraz sie poprawila, ale ja bym nigdy nie zaufal firime ktora miala chocby jedna wpadke, a nie da sie badac kazdej partii.
Jaka znowu abstrakcja? Bierzesz proszek i testujesz w labie na zawartosc bialka. Co w tym abstrakcyjnego? Gdzie sa te badania i gdzie ta glosnosc, skoro nic nie znalazlem? A te badania ktore znalazlem nie potwierdzaja tego co pisales, a wrecz przeciwnie.
 
Jaka znowu abstrakcja? Bierzesz proszek i testujesz w labie na zawartosc bialka. Co w tym abstrakcyjnego? Gdzie sa te badania i gdzie ta glosnosc, skoro nic nie znalazlem? A te badania ktore znalazlem nie potwierdzaja tego co pisales, a wrecz przeciwnie.
Zdjęcia badań krążą po necie, ostatnio na kfd też się przewinęło - ale gdzieś już popłynął temat.
Jak mnie pamięć nie myli, była tam różnica ok 15-20% względem deklarowanego składu - i chyba tylko dlatego zapamiętałem tą firmę, bo przebili nawet Myofusion.
Żeby nie było, mam swoich faworytów wśród producentów, ale też jakoś nie czuję antypatii do Myprotein, bo i większym zdarzają się wpadki, ba każdemu się zdarzają.
 
Jaka znowu abstrakcja? Bierzesz proszek i testujesz w labie na zawartosc bialka. Co w tym abstrakcyjnego? Gdzie sa te badania i gdzie ta glosnosc, skoro nic nie znalazlem? A te badania ktore znalazlem nie potwierdzaja tego co pisales, a wrecz przeciwnie.

Abstrakcyjne jest to, ze taki ranking moze zrobic kazdy. Nie ma daty badania. Na podium sa 2 produkty Myprotein, a zostali co najmniej 3 razy przylapani na walku. Strona wszedzie ma podpiete linki do afilacji przy kupnie bialka. Czyli robi hajs na sprzedazy. Puch z bialkiem jest pewnie kilka tysiecy wiec jezeli taki ranking mialby byc obiektywny musialaby byc przetesowane wszystkie, a nie tylko wybrane.

Badania byly w zalaczniku w linku, ktory Ci wyslalem. Bylo tez na kfd/sfd/body-factory - tematy dostepne dla zarejestrowanych uzytkownikow. Na fejsie tez bylo sporo szumu. Nie wiem tez czemu tak zaciekle bronisz firmy, skoro na rynkuy jest tyle do wyboru. Szamaj na zdrowie gainera w cenie bialka.
 
Panowie mam czasem długi odstęp pomiędzy siłką a posiłkiem i zastanawiam się nad czymś potreningowo. Białko, bulk, gainer? Czy coś jeszcze innego.

Tylko błagam bez rad, że żarcie lepsze-to nie są planowane przerwy i potrzebuję mieć coś co moze nawet kilka dni w torbie poleżeć, czekając na okazję. Chodzi mi o mniejsze zło.
 
Panowie mam czasem długi odstęp pomiędzy siłką a posiłkiem i zastanawiam się nad czymś potreningowo. Białko, bulk, gainer? Czy coś jeszcze innego.

Tylko błagam bez rad, że żarcie lepsze-to nie są planowane przerwy i potrzebuję mieć coś co moze nawet kilka dni w torbie poleżeć, czekając na okazję. Chodzi mi o mniejsze zło.
Batonik proteinowy?
 
Panowie mam czasem długi odstęp pomiędzy siłką a posiłkiem i zastanawiam się nad czymś potreningowo. Białko, bulk, gainer? Czy coś jeszcze innego.

Tylko błagam bez rad, że żarcie lepsze-to nie są planowane przerwy i potrzebuję mieć coś co moze nawet kilka dni w torbie poleżeć, czekając na okazję. Chodzi mi o mniejsze zło.

Batonik to najgorsze wyjscie, najczesciej slabe sklady, niskiej jakosci wegle i na dobicie kalorii utwardzane tluszcze. Najlepszym wyjsciem jest szejk potreningowi i tu masz do wyboru albo dobrego bulka (gainer ze skladem 50/50) ktory ma dobre jakosciowo wegle albo bialko zmiksowac z bananami (jak bedzie za malo kalorii to mozna dorzucic troche ryzu i tez to razem zmiksowac).
 
Batonik to najgorsze wyjscie, najczesciej slabe sklady, niskiej jakosci wegle i na dobicie kalorii utwardzane tluszcze. Najlepszym wyjsciem jest szejk potreningowi i tu masz do wyboru albo dobrego bulka (gainer ze skladem 50/50) ktory ma dobre jakosciowo wegle albo bialko zmiksowac z bananami (jak bedzie za malo kalorii to mozna dorzucic troche ryzu i tez to razem zmiksowac).
Bulk bo noszenie bananów na zapas to pewna tragikomedia w torbie:D Jakiś fajny cenowo bulk?
 
Bulk bo noszenie bananów na zapas to pewna tragikomedia w torbie:D Jakiś fajny cenowo bulk?

Noszenia bananow nie polecam :D Zmiksowac to wszystko w domu i brac tylko shakera ze soba (szybko, wygodnie, nie smierdzi). Z bulkow kiedys dawal rade MPH Up Your Mass.
 
@Saenchai

Zmieniales moze cwiczenie silowe na plecy w phacie? Lece juz trzeci miesiac tym treningiem i doszedlem do 110 wioslo podchwyt ale zaczyna mi mocno siadac tehnika i nadgarstki dostaja po dupie. Musze cos zmieniac. Zastanawiam sie nad zmiana na nachwyt i obnizeniem ciezarow albo jechac konkretnie dalej polsztanga.

Swoja droga ja musialem przelozyc dzien klatki o jeden dzien dluzej po po mocnych silowych poreczach mocno czulem jeszce klatke 2 dni pozniej. Tez tak macie, ze w dzien hiper klatki czujecie jeszcze troche dzien silowy?
 
Bulk bo noszenie bananów na zapas to pewna tragikomedia w torbie:D Jakiś fajny cenowo bulk?
A ja odradzam wszystkie gainery. Kup dobra jakosciowo bialko i nos ze soba w torbie paczke wafli ryzowych. Moim zdaniem o wiele lepsze rozwiazanie.
 
@Saenchai

Zmieniales moze cwiczenie silowe na plecy w phacie? Lece juz trzeci miesiac tym treningiem i doszedlem do 110 wioslo podchwyt ale zaczyna mi mocno siadac tehnika i nadgarstki dostaja po dupie. Musze cos zmieniac. Zastanawiam sie nad zmiana na nachwyt i obnizeniem ciezarow albo jechac konkretnie dalej polsztanga.

Swoja droga ja musialem przelozyc dzien klatki o jeden dzien dluzej po po mocnych silowych poreczach mocno czulem jeszce klatke 2 dni pozniej. Tez tak macie, ze w dzien hiper klatki czujecie jeszcze troche dzien silowy?
Akurat wioslowanie zostalo do samego konca, jak siada technika to nie dobijaj ciezaru. Progresuj, ale z dobra technika. Tez na poczatku szalalem z ciezarem, ale pozniej zobaczylem ze cwiczenie zmienia sie w shruggsy sztanga i sie opanowalem. Moim zdaniem wioslowanie podchwytem/nachwytem jest o wiele lepszym rozwiazaniem niz polsztanga. Ewentualne zmiany zostaw sobie na pozniej lub na dzien hiper.

Odnosnie zakwasow, to zagryz zeby i cwicz 2-3 tyg i sie przyzwyczaisz, instrukacja do programu zreszta porusza ten temat.
 
Abstrakcyjne jest to, ze taki ranking moze zrobic kazdy. Nie ma daty badania. Na podium sa 2 produkty Myprotein, a zostali co najmniej 3 razy przylapani na walku. Strona wszedzie ma podpiete linki do afilacji przy kupnie bialka. Czyli robi hajs na sprzedazy. Puch z bialkiem jest pewnie kilka tysiecy wiec jezeli taki ranking mialby byc obiektywny musialaby byc przetesowane wszystkie, a nie tylko wybrane.

Badania byly w zalaczniku w linku, ktory Ci wyslalem. Bylo tez na kfd/sfd/body-factory - tematy dostepne dla zarejestrowanych uzytkownikow. Na fejsie tez bylo sporo szumu. Nie wiem tez czemu tak zaciekle bronisz firmy, skoro na rynkuy jest tyle do wyboru. Szamaj na zdrowie gainera w cenie bialka.
Spokojnie, nie pracuje dla Myprotein i nie bronie zaciekle tej firmy. Nieswiadomie uzyles argumentu, ktory podwaza cale Twoje rozumowanie, piszac o tym ze kazdy moze zamiescic jakies badania w necie. Tak samo kazdy moze napisac, ze Myprotein bylo przylapane na walku. Poszperalem jeszcze i znalazlem odniesienia do rzekomych badan z 2 labow, jedno z Bulgarii, drugie z Hiszpanii, ktore wykazywaly podobno nieprawdziwa zawartosc bialka w odzywkach MP. Oba badania wygladaly bardzo nieprofesjonalnie, bez zadnego dowodu na ich prawdziwosc, ani na prawdziwosc probek. Te linki ktore wyslales, prawdopodobnie odnosza sie do tych "badan". Widocznie cos Ci sie o uszy obilo odnosnie MP i przyjales to za prawde bezkrytycznie, bo na jakis forach o tym pisali. Tutaj sa te scany z badan hiszpanskich:
https://www.tmuscle.co.uk/threads/myprotein-failed-batch-tests.25363/

Myprotein sa z UK i tutaj najwiecej sprzedaja. Zeby to robic musza miec certyfikaty z certyfikowanych labow. Oprocz 2 poprzednich linkow, z ktorymi sie spotkalem znalazlem jeszcze certyfikat z akredytowanego labu z UK:

http://s1.thcdn.com/design-assets/documents/myprotein/ALS C&C results1.pdf

Ogolnie, sklad na etykietach zawsze sie jakos rozni od skladu wewnatrz i dotyczy to wszystkich firm. W podcascie Rogana z Novickym (tym co tak szaleje w UFC z testami na doping), twierdzil on ze nierzadko odzywki sa zanieczyszczone koksami. Mowil tez, ze w Europie odzywki musza spelniac wyzsze normy jakosci. Przy okazji szukania informacji natknalem sie na oswiadczenie Myprotein, odnosnie tego ze jakas partia BCAA ktora dostali byla zanieczyszczona kwiatem geranium, ktory moze dac pozytywny wynik testu antydopingowego. Uwazam ze fakt poinformowania o tym swiadczy pozytywnie o firmie.

http://www.ukad.org.uk/news/article/official-myprotein-statement
 
Last edited:
Pewnie ameryki nie odkryję, ale od 1,5 tyg. korzystam z myfitnesspal i powiem szczerze że daje mi to bardzo fajną motywację do trzymania diety. Póki co ~1,5kg mniej (chyba za szybko trochę idzie w dół). Na mnie to przede wszystkim działa w taki sposób, że czuję że mam cel i chcę być jak najbliżej zaplanowanych kalorii i makrosów. Póki co super pozytywne wrażenia - obstawiam że po wielkanocy motywacja może spaść jak zobaczę, że każdego dnia przekraczam pulę kalorii trzykrotnie ;)
 
Myfitnesspal zostal wykupiony przez Under armoura za 475 mln dolarow, wraz z baza ponad 100 mln uzytkownikow (taka ciekawostka).
 
Pewnie ameryki nie odkryję, ale od 1,5 tyg. korzystam z myfitnesspal i powiem szczerze że daje mi to bardzo fajną motywację do trzymania diety. Póki co ~1,5kg mniej (chyba za szybko trochę idzie w dół). Na mnie to przede wszystkim działa w taki sposób, że czuję że mam cel i chcę być jak najbliżej zaplanowanych kalorii i makrosów. Póki co super pozytywne wrażenia - obstawiam że po wielkanocy motywacja może spaść jak zobaczę, że każdego dnia przekraczam pulę kalorii trzykrotnie ;)

Apka spoko, a co do 1.5kg w dół - weź pod uwagę, że przy obcince węgli, mniejszym użyciu soli i trzymaniu michy dużo wody z organizmu schodzi, także realnej wagi jak Ci w ten tydzień zeszło 0.5kg to jest wyczyn.
 
Apka spoko, a co do 1.5kg w dół - weź pod uwagę, że przy obcince węgli, mniejszym użyciu soli i trzymaniu michy dużo wody z organizmu schodzi, także realnej wagi jak Ci w ten tydzień zeszło 0.5kg to jest wyczyn.

Dokładnie. Sam jestem na eksperymencie paleo (bardziej w poszukiwaniu nowych przepisów, niż czegokolwiek innego), pomimo równoległego wjechania na monohydrat kreatyny, wody mam połowę tego, co miałem (bardzo niskie węgle i sód) i ogólnie ciało się szybko zbiło i jest pozornie odchudzone.
 
@magik Oczywiście pełna zgoda. Jestem ciekaw ile uda mi się zredukować w tym roku. Dwa lata temu zszedłem z ~96kg na 88,7kg na czczo, w poprzednim jakoś z 98 na 89,2. W tym roku redukuję jakoś z 94 (teraz mam 90,5kg) liczę na to, że się uda w czerwcu mieć poniżej 85kg - fajnie by było ściąć do wagi z 2-3 roku studiów będąc na większym mięśniu :) Liczę na to że motywacja dzięki myfitnesspal się utrzyma i osiągnę cel.
 
Back
Top