Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Przy lekkim odczuwania przeziębienia(delikatny ból gardła+mini katar) lepiej na siłce ćwiczyć w bluzie? Czy jednak nie przegrzewać organizmu?
 
@Saenchai ćwiczę tym FBW, który Ci podałem i który lekko zmodyfikowałeś, nie wiem czy pamiętasz, ale chodzi o to, że jakoś masakrycznie zajechany się czuję pod koniec treningu. Wiem co to znaczy być zmęczonym przez trening, ale na siłowni się tak nigdy nie męczyłem jeszcze, więc nie wiem czy może z czymś nie przeginam przypadkiem.
 
@Saenchai ćwiczę tym FBW, który Ci podałem i który lekko zmodyfikowałeś, nie wiem czy pamiętasz, ale chodzi o to, że jakoś masakrycznie zajechany się czuję pod koniec treningu. Wiem co to znaczy być zmęczonym przez trening, ale na siłowni się tak nigdy nie męczyłem jeszcze, więc nie wiem czy może z czymś nie przeginam przypadkiem.
Byc moze jest zbyt duza objetosc, jesli sie nie zaadoptujesz do tego treningu i nie zaczniesz lub przestaniesz progresowac, to rozwaz zmniejszenie objetosci poprzez zmniejszenie ilosci wykonywanych na treningu serii.
 
Byc moze jest zbyt duza objetosc, jesli sie nie zaadoptujesz do tego treningu i nie zaczniesz lub przestaniesz progresowac, to rozwaz zmniejszenie objetosci poprzez zmniejszenie ilosci wykonywanych na treningu serii.
Właśnie chyba tak się ograniczę, bo rzeczywiście trochę za dużo dla mnie.
 
Właśnie chyba tak się ograniczę, bo rzeczywiście trochę za dużo dla mnie.
Ja także zacząłem robić i czuję się "niedoćwiczony" po tym wszystkim, ale stwierdziłem, że wypróbuję przez miesiąc. Znowu po treningach większej objętości czułem się przemęczony. Być może to jest złoty środek.
 
Ja także zacząłem robić i czuję się "niedoćwiczony" po tym wszystkim, ale stwierdziłem, że wypróbuję przez miesiąc. Znowu po treningach większej objętości czułem się przemęczony. Być może to jest złoty środek.
Spróbuję zmniejszyć o jedną serię w każdym ćwiczeniu, zobaczymy co wtedy. Dam znać :)
 
Na ostatnim treningu nadwyrężyłem plecy, nie jestem pewien czy przesadzilem z obciążeniem przy martwym ciągu czy przegiąłem z rozciąganiem brzucha na koniec robiąc za mocno i za długo tzw. "fokę" ale bolał mnie przez dwa dni dolny odcinek pleców i biodro. Pytanie mam wiec takie, odpuścić dzisiejszy trening czy może pójść i sprobować lżej poćwiczyć?
 
Na ostatnim treningu nadwyrężyłem plecy, nie jestem pewien czy przesadzilem z obciążeniem przy martwym ciągu czy przegiąłem z rozciąganiem brzucha na koniec robiąc za mocno i za długo tzw. "fokę" ale bolał mnie przez dwa dni dolny odcinek pleców i biodro. Pytanie mam wiec takie, odpuścić dzisiejszy trening czy może pójść i sprobować lżej poćwiczyć?
Mój kuzyn ostatnio nadwyrężył plecy przy martwym, sztanga mu się wyślizgnęła z dłoni. Z tego co mi opowiadał, to odpuścił na jakiś czas.
Jak dla mnie powinieneś porozciągać ale nie dźwigać.
 
Ja sie sklaniam ku temu, zeby osoby mniej doswiadczone (a tym samym mniej swiadome swojego ciala, lol wiem jak to brzmi) nie powinny cwiczyc "w okol" kontuzji bo to sie moze tylko zle skonczyc. Odpuscic, zaleczyc, a po powrocie nie pedzic z ciezarami i robic cwiczenia zabezpieczajace, szczegolnie przykladac sie do mobilizacji, rozgrzewek i techniki.
 
Pompa w chuj. Przedtreningowka z kfd rozwala. Gorsza wytrzymałość, ale ubrania pękają i siła większa.
 
Last edited:
Jakie ćwiczenia możecie polecić na wzmocnienie pleców, w szczególności prostowników, u osoby która ma hipermobilność i byle ćwiczenie powoduje spory ból?

Przy takich ćwiczeniach jak na ławce rzymskiej, czy unoszenie nóg do klatki w zwisie bardzo odczuwam dolna cześć pleców i to na tyle, że po kilku powtórzeniach nie jestem w stanie kontynuować.
 
Jakie ćwiczenia możecie polecić na wzmocnienie pleców, w szczególności prostowników, u osoby która ma hipermobilność i byle ćwiczenie powoduje spory ból?

Przy takich ćwiczeniach jak na ławce rzymskiej, czy unoszenie nóg do klatki w zwisie bardzo odczuwam dolna cześć pleców i to na tyle, że po kilku powtórzeniach nie jestem w stanie kontynuować.
Polecam rehabilitację pod okiem specjalisty. Samemu albo po radach z forum w takim stanie to można pogłębić stan.
 
@cRe wiem, mam nawet za free, ale nie chce mi się tam łazić :P Pomyślałem, że może na forum znajdzie się jakiś fizjoterapeuta, która ma doświadczenie w podobnych przypadkach.
 
@cRe wiem, mam nawet za free, ale nie chce mi się tam łazić :P Pomyślałem, że może na forum znajdzie się jakiś fizjoterapeuta, która ma doświadczenie w podobnych przypadkach.
To jak masz za Free to leć chłopie i poskładaj się , a potem to Ci Panowie podadzą takie ćwiczenia że będziesz dzikiem. Jesteś w komfortowej sytuacji bo wielu musi płacić za takie usługi. Nawet jakby sie tu znalazł lekarz to przez Internet to niewiele można pomóc.
 
Kurwa jak masz rehabilitanta za free, to nawet nie pytaj byle kogo przez internet. Rehabilitacja za darmo, to chyba luksus w tych czasach..
 
@HubiSSJ3 W każdym korpo pakiet medyczny to standard. Nawet kumpel, który jeździ na wózkach widłowych w Rossmanie ma za fre Lux-Med. Co prawda Ci lekarze są w większości beznadziejni, ale wszelkie zabiegi, czy właśnie rehabilitacja jest za free.
 
Nikt z moich bliskich nie robi w korpo, to nie mam pojęcia. Moja mama musiała płacić za każdym razem 30zł za wykonywanie ćwiczenia w ośrodku na jednej sesji, a że ćwiczeń miała 7 to policz sobie ile za jedną rehabilitacje musiała by płacić, gdyby chodziła 4x w tygodniu, zamiast ćwiczyć w domu... chociaż na placówce stoi jak byk, że NFZ refunduje :confused:
 
Z kregoslupem nie ma zartow i lepiej nie robic niczego na sile. Tak jak wyzej juz napisano- idz do lekarza, a jesli ten powie, ze wymagasz jedynie rehabilitacji to do fizjo. Na forum to mozna udzielac porad osobom, ktore nie maja problemow ze zdrowiem.
 
Tzn. można zapytać o "środki prewencyjne" czyli przykładowo jebło Ci coś w barku, a wizyta u chirurga za dwa tygodnie i pytasz się kolegów z forum co zrobić bo ktoś miał coś podobnego, ale z plecami lepiej nie igrać.
 
Jakie ćwiczenia możecie polecić na wzmocnienie pleców, w szczególności prostowników, u osoby która ma hipermobilność i byle ćwiczenie powoduje spory ból?

Przy takich ćwiczeniach jak na ławce rzymskiej, czy unoszenie nóg do klatki w zwisie bardzo odczuwam dolna cześć pleców i to na tyle, że po kilku powtórzeniach nie jestem w stanie kontynuować.

Chłopie mi dopiero 4-5 neurochirurg zalecił właściwą rehabilitację na to-taki do którego na prywatną wizytę czeka się rok. Gdybym poszedł standardowo (ćwiczenia w odciązeniu czy jakoś tak) to by mi plecy zjebali doszczętu. Żadnych porad przez internet.
 
@Saenchai pewnie nie pamiętasz, ale parę stron wcześniej podesłałem Ci plan FBW, który lekko zmodyfikowałeś. Chodzi mi o to, że poradziłeś mi na samą klatkę robić w poniedziałki wyciskanie na płaskiej, w środy skos górny, w piątki znowu płaska. Nie lepiej dołożyć jakieś rozpiętki czy cokolwiek rozciągające klatkę, albo ewentualnie wyciskanie na skosie dolnym?
 
@Saenchai pewnie nie pamiętasz, ale parę stron wcześniej podesłałem Ci plan FBW, który lekko zmodyfikowałeś. Chodzi mi o to, że poradziłeś mi na samą klatkę robić w poniedziałki wyciskanie na płaskiej, w środy skos górny, w piątki znowu płaska. Nie lepiej dołożyć jakieś rozpiętki czy cokolwiek rozciągające klatkę, albo ewentualnie wyciskanie na skosie dolnym?
Moim zdaniem lepiej jest tak jak zaproponowalem. Rozciaganie zakladam ze robisz niezaleznie od treningu silowego, w kazdym razie powinienes.
 
Moim zdaniem lepiej jest tak jak zaproponowalem. Rozciaganie zakladam ze robisz niezaleznie od treningu silowego, w kazdym razie powinienes.
Robię, robię, po każdym treningu poświęcam spokojnie kilkanaście minut na rozciąganie, ale sądziłem, że osobno jakieś rozpiętki są konieczne. Zdam się jednak na Twoją wiedzę, bo w kwestii siłownie masz bankowo większą :)
 
Robię, robię, po każdym treningu poświęcam spokojnie kilkanaście minut na rozciąganie, ale sądziłem, że osobno jakieś rozpiętki są konieczne. Zdam się jednak na Twoją wiedzę, bo w kwestii siłownie masz bankowo większą :)
Ja rozpietek nie robie praktycznie wcale i jest ok. Za to dodalbym na koniec treningu 3x15 face pullsow co drugi, trzeci trening dla zdrowia barkow.
 
Ja rozpietek nie robie praktycznie wcale i jest ok. Za to dodalbym na koniec treningu 3x15 face pullsow co drugi, trzeci trening dla zdrowia barkow.
Żeby zrównoważyć przenie aktony barku z tyłem ? czy wpływ na rotatory ?
 
Żeby zrównoważyć przenie aktony barku z tyłem ? czy wpływ na rotatory ?
Jedno i drugie dlatego, ze dysproporcja wplywa na rotatory bo ustawia barki w zlej pozycji. Generalnie wiekszosc cwiczacych ma przeorsniete przednie aktony wzgledem reszty z uwagi na duza ilosc wyciskania. Nie jestem wyjatkiem w tym.
 
Ja rozpietek nie robie praktycznie wcale i jest ok. Za to dodalbym na koniec treningu 3x15 face pullsow co drugi, trzeci trening dla zdrowia barkow.
Nigdy ich nie robiłem, spróbuje dzisiaj. Wcześniej też pisałem, że trochę przemęczam się tym treningiem FBW po 3 serie, ale w zasadzie fajnie to sobie zmodyfikowałem i w zasadzie trochę lżej 2 razy w tygodniu robię trening z minimalnie mniejszą liczbą serii, a raz robię pełny wszystko po 3 serie i czuję, że tak jest dla mnie najlepiej.
 
Back
Top