Igrzyska Olimpijskie 2012

Dokładnie tak. Oglądam większość startów Polaków i też nie mogę się nigdzie dopatrzyć braku zaangażowania. Wywalczyli kwalifikacje uczciwie, według obowiązujących zasad. Tyle. Ocenianie zaangażowania przez pryzmat osiągniętego wyniku jest nieśmiesznym żartem.
 
Jezeli komus sie nie podoba moje zdanie to nie czytac lub zastawic palcem tą czesc ekranu w ktorej sa moje posty. Mi sie nie podoba postawa naszych i koniec kropka, troche krytyki sie nalezy. Ja nie bede lizał im dupy ze nic sie nie stalo - znacie tą przyspiewke? Na pewno. Ja nadal twierdze ze nasi reprezentacji maja warunki, trenerow i mozliwosc trenowania na dobrym poziomie by moc sie pokazac na olimiadzie z lepszej strony, ale nie pokazują tego.



Ano Escobar komu brak ambicji ? Calej ekipie Tenisowej, ot co. Bylo widoczne ze nie chcieli nic wygrac, czy to w singlu czy w deblu czy w mixie. Szkoda bo A.Radwanska czy Matkowski/Fyrstenber a nawet Kubot mają potencjał, pokazują to na wszelakich turniejach, ale na olimpiadzie nie pokazali nic .. no troche Agnieszka bo męczyła ten mecz by nie przegrac wysoko. To brak ambicji bo wiedzieli ze po olimpiadzie maja turnieje do rozegrania, gruba kasa. Po mixie Matkowski w jednym z wywiadow powiedzial ze fajnie bylo ale sie skonczylo, staralismy sie(taa..), mamy teraz wazniejsze turnieje przed soba po olimpiadzie.



Mam dalej wymieniac? Nie chce mi sie. Nie jestesmy krajem 3ciego swiata by nie oczekiwac niczego po naszych sportowcach, no prócz piłki nożnej, bo w na miedzynarodowej arenie nie istnieje.



Za niedlugo bedzie zakaz krytyki bo bulwers przeokropny sie tworzy.
 
Tykersky



Podałeś przykład jednego sportu, który jest dość specyficzny, bo tenisiści głównie koncentrują na turniejach, gdzie zarabiają ogromne pieniądze.



Generalnie piszesz komunały i wszystkich wrzucach do jednego worka, wylewając swoje frustracje, po tym jak dałeś się nabrać w balon nadmuchany przez media. Pobudka, Polska nie jest żadną potęga w sportach, Polacy nie zdobywają medali i wysokich miejsc na mistrzostwach światach, to dlaczego mieliby to nagle zrobić to na Igrzyskach.



A jak już jesteśmy przy zakazie krytyki. Zawsze bawi mnie jak osoby, które ostro krytykują innych, same nie potrafią przyjąć ze spokojem komentarzy pod własnym adresem. Skoro ty masz prawo pisać, że polscy sportowcy nie mają ambicji, to ktoś inny prawo napisać, że bredzisz.
 
Venom, czytasz to pisze? Nigdzie nie pisalem ze oczekuje wora medali najlepiej złotych, ze Polska to potęga w sportach wszelakich. Oczekiwalem jedynie lepszych wystepów i pisalem ze dla mnie osobiscie sukcesem dla wiekszosci to doscjie do cwiercfinalu, wyjscie z grupy itp, ja na zadną medialna manipulacje nie dalem sie nabrac bo w tv wciskaja szajs ze kazdy ma szanse ma dobry wynik a nawet na medal - do tego jeszcze nie skrytykowalem zadnego sportowca ktory wystepowal w finalach i mial jakies tam szanse (czy nierealne czy realne) medalowe. Krytykuje tych ktorzy nie dali z siebie nic albo bardzo mało i w tym Tenisici są na samym początku mojej wirtualnej osobisitej listy.



Bede to powtarzał, ze mamy zaplecze i warunki by nasi sportowcy mogli rywalizowac z reszta swiata ale tego kompletnie nie realizuja jak do tej pory. Albo pozostaje żreć koksy jak amerykanie i chinole lub bawic sie w "ulepszanie" genetycznie sportowcow ( na tym sie nie znam, czytalem tylko kawalek o tym na necie).



Jak nie potrafie przyjac krytyki, jak potrafie :D :D
 
Tykersky, Ty nie czytasz. Nie można oczekiwać awansu czy pewnego zwycięstwa w potyczce z wyżej notowanymi i po prostu lepszymi rywalami. Można się mile zaskoczyć owszem, ale na litość, Ty w jasny sposób dajesz sygnał, że nie masz pojęcia w którym miejscu w danej dyscyplinie są nasi reprezentanci, którzy już startowali, a w którym ich rywale. Co mam oczekiwać, że Kubot wygra chociaż jeden mecz, jak ostatnio gra fatalnie i do tego już na początku mierzy się z lepszym rywalem? Przegrał i nikogo nie ma to prawa dziwić. Mam oczekiwać, że Adamiec wygra z dużo lepszym judoką z Francji? Nie, mógłbym się mile zaskoczyć jakby wygrał, ale nie mogę tego od niego oczekiwać skoro jest zawodnikiem słabszym. Pływacy nagle mieli awansować do finałów czy półfinałów? Ale jakim cudem jak rywale w większości przypadków są po pare sekund szybsi na jakby nie było sprinterskich dystansach. I co, mam być zawiedzony startem Alicji Tchórz bo popłynęła pare sekund wolniej od najlepszych i odpadła w eliminacjach, ale uzyskała czas na swoim aktualnym poziomie? Byłbym bardzo mile zaskoczony jakby nagle wystrzeliła z jakimś kosmicznym czasem, ale nie mogłem oczekiwać, że to zrobi, bo po prostu nie było do tego żadnych przesłanek. Nie masz zielonego pojęcia o okolicznościach dotychczasowych startów Polaków, ale jesteś wielce zawiedziony. Ciekawe czym.



Ci po których mogliśmy czegoś póki co oczekiwać są zdecydowanie mniej liczną grupą niż Ci którzy nas miło zaskoczyli.
 
Ja powiem inaczej, stawanie w obronie tenisistów słowami grają w turniejach gdzie są pieniądze jest co najmniej dziwne, tenisiści jada jak wszyscy sportowy na olimpiadę za publiczny worek pieniędzy, mają na wyciągnięcie ręki pieniądze za medale i olimpijską emeryturę. (Szczerze mam głęboko w dupie, czy pieniądze są satysfakcjonujące, jak się nie podoba to zapi • do roboty, wiele bogatszych krajów płaci mniej, wiele bogatszych krajów nie wysyła nawet części sportowców którzy spełnili minima na Londyn 2012)



Zdaje sobie sprawę że nie jesteśmy potęga sportową, wiele klubów żyje na granicy finansowej egzystencji a pomijając program Orlik 2012 polski program sportowy jest bagnem, jednak na tych mistrzostwach mieliśmy już przykłady • chodzonego podejścia do dyscypliny • przykładowo wioślarze z ponad 30kg nadwagą.



Zaangażowanie, jakie zaangażowanie ?widzieliście niby w szermierce ? umiejętności niby są, baza treningowa również, przykład facet trenujący w Polsce od 10 lat został wicemistrzem olimpijskim Ruben Limardo Gascon, wiec ktoś mi powie że X polskich szermierzy miało słaby dzień ewentualnie zjadło złe śniadanie, nie wierzyłem w • Worek ze złotem • ale wierzyłem że będziemy walczyć a nie stroić głupie miny i mówić cóż nie wyszło •







Brawa dla walczaków i czekam na ciężarowców oraz zapaśników !



War !



Szermierka razem z Wiosłem na piechotę do Polski, ewentualnie wpław !
 
Panowie, trochę nie na temat, ale jak punktowane są mecze siatkówki na IO ? Wg tego co widze tutaj



http://www.london2012.com/volleyball/event/men/



to za wygraną są 3 pkt, jednak gdy dojdzie to tie-breaku to wygrany dostaje tylko 2 pkt a przegrany 1 pkt? Domyślam się tego po sytuacji Serbów i Niemców.
 
No własnie o to mi chodzilo. Odstają od reszty chociaz mają .. cytuje sam siebie "mamy zaplecze i warunki by nasi sportowcy mogli rywalizowac z reszta swiata ale tego kompletnie nie realizuja jak do tej pory". I jestem zawiedziony tym wlasnie. Kolego rankingi nie walczą na olimpiadzie tylko ludzie. Coś sie tak przylepił do mnie? Koli cie w oczy ze mam zdanie odmienne niz ty i nawet 2435235438 ludzi na swiecie? Myslalem ze stac naszych na wiecej, przeliczylem sie i zaznaczam na zadne medale co ty i Venom chcecie mi wmówic nie liczyłem.
 
Jak już jesteśmy przy sitakówce co znaczy "dig" w statystykach? No bo przecież nie kopanie.
 
Nie uczepiłem się Ciebie, tylko kompletnie odklejonych poglądów. To nie jest temat co ja sądze a co Ty sądzisz. To są oczywiste fakty. W ostatniej odpowiedzi nie pisałem o medalach, wcześniej też podsumowałem nie-medalowo, także czytaj proszę ze zrozumieniem. Poza tym Ty dalej swoje, spodziewałeś się więcej, ok, ale na litość, po kim (poza tenisem)? Rankingi nie grają, a wiesz na jakich zasadach tworzony jest ranking ATP który przytoczyłem? Akurat w tej dyscyplinie rankingi dośc trafnie obrazują aktualny poziom zawodników.



edit. W sumie to teraz się zorientowałem, że przecież ani razu nie odniosłem się do żadnego rankingu. Mówiłem o zawodnikach lepszych, nie wyżej sklasyfikowanych. ("w którym miejscu" są nie jest równoznaczne z "na którym", musiałeś źle zrozumieć)



Koli mnie w oczy jak ktoś nie mając pojęcia o temacie mówi, że jest zawiedziony. Strasznie mnie koli.



dig-obrony
 
Panowie z czwórki podwójnej wagi lekkiej bardzo zlekceważyli sobie okres przygotowawczy, przed startem w Londynie musieli szybko zbijać dużo kilogramów. Generalnie obiecywali występ podobny do tego w Pekinie, czyli medalowy, okazało się, że są do tego kompletnie nieprzygotowani, w dużej mierze z własnej winy.
 
Kawęcki 4 w 200 grzbiietem. Znowu to miejsce tuż za podium :( choć mimo wszystko,jest to niewątpliwy sukces.
 
@ Tykersky



Akurat jestem wielkim przeciwnikiem całej naszej ekipy tenisowej. Może poza Ulą. Jestem zniesmaczony nimi, naszymi reprezentantami w jeździectwie i 25-latce (w pływaniu to koło emerytury) ze sztafety, która się skompromitowała. Nie możemy jednak generalizować.



Jeśli już jesteśmy przy tenisie, to oglądamy prawdopodobnie najlepszy tenisowy turniej w historii igrzysk, a Radwańskiej jakoś nie chciało się grać. Zgadzam się z Markiem Plawgą, który stwierdził, że postawa naszej chorążej jest kompromitacją. W półfinałach mamy dwie niespodzianki. Miejsce dla Del Potro zrobił kontuzjowany Nadal, a miejsce dla Kirilenko Radwańska.



Przy czym ja nie oceniam przez ten pryzmat igrzysk, bo absolutnie niczego się po tenisie nie spodziewałem. Jestem zaskoczony na plus łucznictwem, mikstem badmintonowym, dwójką judoków, kajakarzami górskimi, strzelectwem Bogackiej. Znów podziwiałem Natalię Partykę. Siatkarze wciąż wyglądają na mocną drużynę. Siatkarze plażowi ograli mocną parę z USA. Żeglarze i wioślarze są w walce o medale. Jest co oglądać i są powody do radości.



Natomiast nic nie jest ani czarne, ani białe. Jestem zażenowany szermierką i połową pływaków. Nie podobają mi się fatalne występy jeźdzców i gimnastyków oraz częsci wioślarzy O tenisie już pisałem. Nie generalizujmy, ale po zakończeniu zmagań w danej dyscyplinie na spokojnie oceńmy naszych reprezentantów, co zresztą po igrzyskach chcę zrobić na stronie Przeglądu. Nie mogę mieć pretensji do Janusza Wojnarowicza, bo w pierwszej walce przegra jutro z Teddym Rinerem.



Natomiast nie mam zwyczaju, by czyjekolwiek opinie pomijać lub zasłaniać palcem, jeśli coś wnoszą do dysksji. Wolę je czytać i konstruktywnie dyskutować.







@ Bosman



Jak mam nie być zawiedziony Alicją Tchórz skoro, będąc w najlepszym wieku do pływania, osiąga wynik o 5 sekund gorszy od rekordu życiowego? Kawęcki, Korzeniowski, Czerniak - nie można się czepiać. Jędrzejczak bym kompletnie pominął. Ale jak nasz reprezentant ma gorszy wynik od gościa, który znalazł się w biegu nierozstawionym dla ludzi z przypadku, to muszę sobie zaklnąć. Każdego trzeba oceniać osobno, ale można wyciągnąć z tych ocen jakąś średnią i ogólnie jest ona dla mnie, jak na razie, na plus.



Jutro mamy Majewskiego, Czerniaka, czwórkę podwójną i Adriana Zielinskiego. Będziemy znacznie mądrzejsi.
 
Co do Alicji chodziło mi o aktualną formę, oczywiście masz rację, że w tym okresie powinna ona być w swoim prime i też zastanawiam się jak można było aż tak zepsuć to co wypracowało się kiedyś. Chodziło mi ogólnie o to, że na olimpijskiej pływalni w Londynie absolutnie nie spodziewałem się jej awansu choćby do półfinału.



Tak jak napisałem wcześniej szału nie ma, ale moim zdaniem ilość pozytywnych zaskoczeń jest póki co większa niż przykrych rozczarowań.
 
Moim zdaniem Plawgo ma troche racji co do Radwańskiej ale wydaje mi się że bardzo duża presja ze strony polaków miała troche wpływ na występ Agnieszki jednak w Miami czy na Wimbledonie w tym roku nie było takich oczekiwań co do niej i tam radziła sobie wspaniale jednak w singlu mogła wygrać chociaż pierwszy mecz w końcu wygrywała już w tym roku z tą zawodniczką jednak na tym turnieju coś nie poszło mówi się trudno...
 
Wczoraj USA rozbiło Nigerię 80 pkt w kosza, dkoładnie 156-73, a to chyba ci sami nigeryjczycy co wyeliminowali silną grecję z gry o IO.
 
Narazie jesteśmy mistrzami 4 miejsca. Ile już tych 4 miejsc było do tej pory?







Co do koszykówki...:







di-YUFX.jpg
 
Bodajże dwa czwarte miejsca. Plus Zagrodnik piąty, ale w judo to jak czwarty. Wydaje mi się, że inne kraje też zajmują 4. miejsca.



A dziś dzieje się bardzo dużo i tu już muszą być medale. Absolutne minimum na dziś to dwa krążki.



http://londyn2012.przegladsportowy.pl/Igrzyska-olimpijskie-Londyn-2012-Program-dnia-piatek-3-sierpnia,artykul,143868,1,1034.html
 
No dziś pierwszy pewniak, wprawdzie jest silna konkurencja amerykańska, ale nie wyobrażam sobie, aby Tomasz Majewski nie wskoczył na podium. Do tego Adrian Zieliński i dwie szanse w wioślarstwie. W Pekinie worek z medalami rozwiązał się właśnie w dniu startu Majewskiego, to dobry omen.
 
Czerniak, jeśli zbliży się do swojego rekordu życiowego, jak najbardziej. Moim zdaniem Phelps i Le Clos mogą być nie do przeskoczenia, ale walka o trzecie miejsce pozostaje otwarta. Trzeba podkreślić, że pólfinał pokazał iż stawka jest bardzo wyrównana (no może poza Phelpsem, który mocno odskoczył).



Spojrzałem szybko na rekordy rywalek Ewy Mizdal i to raczej nie jest dobry prognostyk, nasza zawodniczka załapała się do grupy A z ostatnim wynikiem zgłoszenia(a różnice nie są minimalne), pytanie tylko w jakiej formie są rywalki, bo jednak start na IO to jedno, a wynik zgłoszenia to drugie.
 
Back
Top