Syn, dąb i... ...DOM :)

LOL, na socjalach znajomy podbil ogloszenie, Poznan ul. Druskieniecka (obrzeza), 83m2, do tego taras drugie tyle.
Cena 1.2mln, 13,5k/m2
rXj9eua.png


No serio? W bloku na obrzezach? Dojazd do centrum pewnie porownywalny z moim (a mieszkam 50km od P).
Powierzchnia spoko, ale ten uklad to jest LOL, jakies przechodne pokoje.
A co to za gówno :pociesznymirek:

Myślałem że to bliźniak.
U mnie bliźniaki do 100m na obrzeżach Łodzi ~600tys. Z ogródkiem.
 
@ninja zrobisz kolegom z forumka świadectwo energetyczne do odbioru domu po taniosci? :mamed:

Tak serio jest send szukac kogos czy lepiej najtaniej?
przecie to papierek nic nie warty
 
@ninja zrobisz kolegom z forumka świadectwo energetyczne do odbioru domu po taniosci? :mamed:

Tak serio jest send szukac kogos czy lepiej najtaniej?
przecie to papierek nic nie warty
Na ten czas najlepiej najtaniej, na razie kontroli nie ma z tego co wiem, chyba, że planujesz sprzedawać, wtedy bym się zastanowił, bo kupujący może potem zaskarżyć, że nieświadomie wprowadziłeś w błąd. A ty zaskarżasz wtedy opracowującego. Jeśli to dom rodzinny na pokolenia to wiadomo, że najtaniej.
 
Na ten czas najlepiej najtaniej, na razie kontroli nie ma z tego co wiem, chyba, że planujesz sprzedawać, wtedy bym się zastanowił, bo kupujący może potem zaskarżyć, że nieświadomie wprowadziłeś w błąd. A ty zaskarżasz wtedy opracowującego. Jeśli to dom rodzinny na pokolenia to wiadomo, że najtaniej.
To dla siebie
Dzieki
 
To chyba normalne w każdej kostce, ze płowieje, traci kolor i ma takie wykwity. U mnie po roku wyglądało to fatalnie i zakupiłem taki specyfik:

Teraz kostka wyglada lepiej niz jak była nowo położona. Zobaczę jak z trwałością tego, ale na razie jestem mega zadowolony.
Powiem Ci nie spodziewałem się, aż takiego efektu. Czekam do jutra, aż to wyschnie zgodnie z tym co napisane na opakowaniu.

1. Przed - 3 letnia kostka

20230524_121808_001.jpg

2. Po malowaniu na 2 warstwy
20230525_165909.jpg
 
Powiem Ci nie spodziewałem się, aż takiego efektu. Czekam do jutra, aż to wyschnie zgodnie z tym co napisane na opakowaniu.

1. Przed - 3 letnia kostka

View attachment 67161
2. Po malowaniu na 2 warstwy
View attachment 67162
Jak tak patrzę jak mi ta kurwa na chodniku płowieje, to się zastanawiam q1czy nie jebac tych kotów, tylko kupić szare i raz na dwa lata zajebać farbą.
Kostka po trzech latach wygląda już jak szara, a płacisz za kolor dużo więcej.

W przyszłym roku mam ponad 200m² do zajebania ażurem i myślałem o tym czarnym, ale teraz się zastanawiam czy warto.
 
Jak tak patrzę jak mi ta kurwa na chodniku płowieje, to się zastanawiam q1czy nie jebac tych kotów, tylko kupić szare i raz na dwa lata zajebać farbą.
Kostka po trzech latach wygląda już jak szara, a płacisz za kolor dużo więcej.

W przyszłym roku mam ponad 200m² do zajebania ażurem i myślałem o tym czarnym, ale teraz się zastanawiam czy warto.


Na szybko patrząc na castoramie to przy Twoim 200 m kupując szarą kostkę, a nie antracyt masz na oko 4000-4500 zł w kieszeni. Teraz policzyć ile by poszło tego impregnatu, ale to ażur to mniej z metra poleci.

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony efektem po tym malowaniu. Wiem, że za 2-3 lata powtórzę, bo wygląda teraz lepiej jak przy odbiorze w 2020.
 
@ninja zrobisz kolegom z forumka świadectwo energetyczne do odbioru domu po taniosci? :mamed:

Tak serio jest send szukac kogos czy lepiej najtaniej?
przecie to papierek nic nie warty

Na ten czas najlepiej najtaniej, na razie kontroli nie ma z tego co wiem, chyba, że planujesz sprzedawać, wtedy bym się zastanowił, bo kupujący może potem zaskarżyć, że nieświadomie wprowadziłeś w błąd. A ty zaskarżasz wtedy opracowującego. Jeśli to dom rodzinny na pokolenia to wiadomo, że najtaniej.
Znalazłeś może w jakiejś fajnej cenie? I jaka cena będzie fajna?
 
Jeszcze nie
ale chyba znajomy robi
dopytam
Kiedy nie trzeba świadectwa energetycznego?


Jak podkreśla resort rozwoju, świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest i nie będzie wymagane, kiedy wykorzystuje się istniejący budynek lub lokal na własny użytek i nie zamierza się go sprzedawać lub wynajmować.

jak mam to rozumieć? W praktyce dopiero jak będę chciał sprzedać dom to wystarczy takie świadectwo dać?
 
Kiedy nie trzeba świadectwa energetycznego?


Jak podkreśla resort rozwoju, świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest i nie będzie wymagane, kiedy wykorzystuje się istniejący budynek lub lokal na własny użytek i nie zamierza się go sprzedawać lub wynajmować.

jak mam to rozumieć? W praktyce dopiero jak będę chciał sprzedać dom to wystarczy takie świadectwo dać?
Odwrotnie.
Bez tego biednego papierku po prostu kapitan UE nie pozwoli Ci sprzedać TWOJEJ własności.

To jest właśnie ta wolność, ktorej nie rozumiemy.
 
Kiedy nie trzeba świadectwa energetycznego?


Jak podkreśla resort rozwoju, świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest i nie będzie wymagane, kiedy wykorzystuje się istniejący budynek lub lokal na własny użytek i nie zamierza się go sprzedawać lub wynajmować.

jak mam to rozumieć? W praktyce dopiero jak będę chciał sprzedać dom to wystarczy takie świadectwo dać?
istniejący
Ty odbierasz.
 
Chuj im do dupy.
@Rycho
nie róbcie dramatu za 250zł ściemę można wyrwać

:beczka:

dodam tylko, że uczciwie zrobiona powinna kosztować w granicach 1000zł, bo to kilka dni roboty.

Płytkarz za 2m2 płytek tyle weźmie.
Nie wiem naprawdę o co ten dramat się toczy.

Edit: i za 200zł znalazłem, są mistrzowie świata widzę.
:juanlaugh:
Napisałbym, że bardzo pracowite mróweczki ale hihi to nierealne, dwie godziny to się trzeba z systemem na gov.pl męczyć, by to gówno zarejestrować po jego wykonaniu.
 
@Rycho
nie róbcie dramatu za 250zł ściemę można wyrwać

:beczka:

dodam tylko, że uczciwie zrobiona powinna kosztować w granicach 1000zł, bo to kilka dni roboty.

Płytkarz za 2m2 płytek tyle weźmie.
Nie wiem naprawdę o co ten dramat się toczy.

Edit: i za 200zł znalazłem, są mistrzowie świata widzę.
:juanlaugh:
Napisałbym, że bardzo pracowite mróweczki ale hihi to nierealne, dwie godziny to się trzeba z systemem na gov.pl męczyć, by to gówno zarejestrować po jego wykonaniu.
Ja tam nie płacze ale na huj mam płacic za do niczego nie potrzebny papier
 
@Rycho
nie róbcie dramatu za 250zł ściemę można wyrwać

:beczka:

dodam tylko, że uczciwie zrobiona powinna kosztować w granicach 1000zł, bo to kilka dni roboty.

Płytkarz za 2m2 płytek tyle weźmie.
Nie wiem naprawdę o co ten dramat się toczy.

Edit: i za 200zł znalazłem, są mistrzowie świata widzę.
:juanlaugh:
Napisałbym, że bardzo pracowite mróweczki ale hihi to nierealne, dwie godziny to się trzeba z systemem na gov.pl męczyć, by to gówno zarejestrować po jego wykonaniu.
Na co zwrócić uwagę by miec pewność że to prawilne, a nie Zdzisiek spod Żabki po podstawówce który chce sobie dorobuc?
 
Na co zwrócić uwagę by miec pewność że to prawilne, a nie Zdzisiek spod Żabki po podstawówce który chce sobie dorobuc?
Każdy z tych ludzi musi mieć numer w ministerstwie zarejestrowany i ubezpieczenie oc. Widzę, że podają w tych ogłoszeniach swoje dane. Także można sprawdzić na stronce rządowej.
 
Każdy z tych ludzi musi mieć numer w ministerstwie zarejestrowany i ubezpieczenie oc. Widzę, że podają w tych ogłoszeniach swoje dane. Także można sprawdzić na stronce rządowej.
Oki, dzięki za pomoc.
Kupię i będzie z głowy.
 
Panowie, stoję przed remontem dachu. Krótkie pytanie. Osb czy deski ?
Doszedłem do wniosku, że jednak deski.
Teraz mam jeszcze problem bo sześć okien dachowych potrzebuję wpakować i jest tego multum. 78*140 rozmiar, ale co wybrać, człowiek skołowany :crazy:
 
Rozwiniesz wypowiedź? :lol:
No okna sobie kup, w połaciówkach zwracaj uwagę na jakość bardzo mocno, bo lubią po dwóch latach przeciekać jak byle gówno kupisz. Lubią się wyboczyć poprzez działanie temperatur czy słońca te najtańsze.
 
Back
Top