Syn, dąb i... ...DOM :)

Pany, muszę przyznać że byłem w śnie zimowym, na budowie się niewiele działo. Muszę przyspieszyć z pewnymi kwestiami.

1/2 Czy ktoś korzystał z programu Moja Woda? Konkretnie chodzi mi o zbiornik na deszczówkę + odprowadzenie z rynien, opaska odsączająca wokół fundamentów.

Z tego artykułu...
... wynika że w 2023 program jeszcze nie ruszył :(

Czy będę mógł jakoś liczyć na zwrot w terminie późniejszym? Jakie papierzyska ewentualnie trzeba wygenerować?

2/2 Czy ktoś natknął się na w miarę neutralne analizy kosztowe różnych źródeł energii po ostatnich podwyżkach prądu? Jestem ciekaw jak teraz wychodzą pompy ciepła, no już dłużej nie mogę zwlekać z wyborem :/ Wszyscy mówią by iść w powietrzną, ale warczące bydlę tuż przy tarasie jakoś mnie nie jara, a dwa, jestem ciekaw po ilu latach PRZY OBECNYCH cenach prądu i urządzeń to się zwraca...

EDIT:
Do obejrzenia




 
Last edited:
W koncu kolunio na elewacje mi wjedzie, yeah.

No i ostatnia rozkmina: lampda 0,033 czy 0,031.

Roznica w cenie ~15%, na papierze ~5-10% lepsza izolacja.

Tak chyba do 0,031 się skłaniam, bo styropian to ułamek kosztów elewacji, a nie wiadomo co nasi panowie nam wymyślą: coraz więcej info o energooszczędności i podwyższonych podatkach dla budynków nie spełniających norm w przyszłych latach :/ ("W ramach ETS2 bedzie podatek od emisji CO2 budynku od 2027. Gorny pulap bedzie wynosil 45 euro/tona.ALE TYLKO DO 2030 roku. Potem nie ma granicy gornej,a ta moze wynosic nawet 300 euro").

Co myślicie?

ps.
tu przykładowy kalkulator kosztów docieplenia elewacji

tu przykładowy kalkulator kosztów płotu panelowego
 
Pany, muszę przyznać że byłem w śnie zimowym, na budowie się niewiele działo. Muszę przyspieszyć z pewnymi kwestiami.

1/2 Czy ktoś korzystał z programu Moja Woda? Konkretnie chodzi mi o zbiornik na deszczówkę + odprowadzenie z rynien, opaska odsączająca wokół fundamentów.

Z tego artykułu...
... wynika że w 2023 program jeszcze nie ruszył :(

Czy będę mógł jakoś liczyć na zwrot w terminie późniejszym? Jakie papierzyska ewentualnie trzeba wygenerować?
Tak
papierów nie było dużo
nam odwalili fv za rynny bo za stare

weszło za zbiornik pompe i graty do zbiornika
było do 5tysi max chyba i 80% kosztów
 
Tak
papierów nie było dużo
nam odwalili fv za rynny bo za stare

weszło za zbiornik pompe i graty do zbiornika
było do 5tysi max chyba i 80% kosztów
Jak to bylo?
- ekipa wjezdza, robi co trzeba
- mam faktury (materiał, robocizna lub całościowo)
- zgłaszam wykonanie (bo chyba zbiornik na deszczowke trzeba zglosic? Czy nie?) - sam moge zrobic mapke?
- wypelniam wniosek
 
Jak to bylo?
- ekipa wjezdza, robi co trzeba
- mam faktury (materiał, robocizna lub całościowo)
- zgłaszam wykonanie (bo chyba zbiornik na deszczowke trzeba zglosic? Czy nie?) - sam moge zrobic mapke?
- wypelniam wniosek
zalezy jak robisz
jak firma to papiery potwierdzaja ze zrobili
a jak sam to oswiadczenie ze we własnym zakresie

co do zgłoszenia do starostwa
nie wiem jak u ciebie ale tu bylo chore
szambo taki sam zbiornik tyko zgłoszenie na mapce
a na zbiornik chcieli pozwolenie na budowe nie zgłoszenie

podbobno tak pojebane w Zamosiu tyko
 
Czy program Moja Woda obejmuje tez zwykle zbiorniki betonowe (jak na szambo) czy tylko te cholernie drogie zbiorniki z tworzywa sztucznego?

Kolejna kwestia - nie myśleliście o studni z kręgów, do ktorej podchodzi woda gruntowa? Do podlewania jest spoko, a masz wode cały czas.
Myslalem też o wierceniu studni abisynskiej z pompą głębinowa, ale u mnie niestety sama glina i nawet na 20+ metrów brak wody
 
Dawno mnie tu nie było.
@ninja podobno od teraz na dniach ma wejść, że budynki mają kiedy certyfikat energetyczny.
Kolega mówił że się śpieszy z oddaniem domu, bo jak do tego czasu nie odda, to też będzie musi robić.
Prawda to?
 
Dawno mnie tu nie było.
@ninja podobno od teraz na dniach ma wejść, że budynki mają kiedy certyfikat energetyczny.
Kolega mówił że się śpieszy z oddaniem domu, bo jak do tego czasu nie odda, to też będzie musi robić.
Prawda to?
Tak, już w sumie to weszło.
 
Jebańcy, znowu kasa za pieczątki :(
Nie za pieczątkę a za opracowanie, troszkę wincej. Wymogi unijne, głosujcie dalej na tusków i kaczorów.
Z mojego punktu widzenia kompletnie nieopłacalna przy tych cenach, jeśli chcesz uczciwie zrobić to minimum 3 dni wklepywania danych, wpisy do ministerstwa (jest rejestr tego i rejestr osób sporządzających, sam się tam wpisałem i wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie OC). Chyba, że ktoś lubi za 150zł na rękę pracować za dzień.
Nie spodziewałem się, że znajdą się asy co będą to robiły na pałę, ponoć ma być losowa weryfikacja tych świadectw.
Na allegro macie oferty za grosze, ale nie zamawiajcie tam jeśli chcecie brać udział w tych programach - zwrotach typu zielona energia itd.
Bo wtedy weryfikują je i stracicie kasę. Tam już trzeba rzetelnie to opracować i zapłacić normalną kwotę, nie śmieszne 400zł brutto za nic nie warty zakłamany raporcik.
 
Nie za pieczątkę a za opracowanie, troszkę wincej. Wymogi unijne, głosujcie dalej na tusków i kaczorów.
Nie no ja rozumiem, ze ten row wykopie, potem zakopie, wiec pracy sporo. Tylko po co to wszystko :(

Robi sie z tego wszystkiego komuna, milion urzedasow bedzie mialo uzasadnienie swojego istnienia.
 
Nie no ja rozumiem, ze ten row wykopie, potem zakopie, wiec pracy sporo. Tylko po co to wszystko :(

Robi sie z tego wszystkiego komuna, milion urzedasow bedzie mialo uzasadnienie swojego istnienia.
No właśnie po to, bo unia, bo regulacje, nie doszukujcie tu się winy inżynierków czy osób to opracowujących, dla mnie papierek kompletnie bez sensu, chcesz płacić więcej za ogrzewanie to płać chuj komu do tego ile dałeś styropianu na ścianę itd.
I tak jak pisałem dla mnie jebać 3 dni za 1000zł brutto mając prawną odpowiedzialność, płacąc jakieś dodatkowe ubezpieczenia to śmieszna kwota odjąć vat i podatek.
Strzał dla oszustów, którzy zrobią kopiuj wklej za 500zł a za dwa lata zawiną firemkę i szukaj wiatru w polu. Sprzedadzą jak bułki w żabce po 100 sztuk na miesiąc i znikną.
 
No właśnie po to, bo unia, bo regulacje, nie doszukujcie tu się winy inżynierków czy osób to opracowujących, dla mnie papierek kompletnie bez sensu, chcesz płacić więcej za ogrzewanie to płać chuj komu do tego ile dałeś styropianu na ścianę itd.
I tak jak pisałem dla mnie jebać 3 dni za 1000zł brutto mając prawną odpowiedzialność, płacąc jakieś dodatkowe ubezpieczenia to śmieszna kwota odjąć vat i podatek.
Strzał dla oszustów, którzy zrobią kopiuj wklej za 500zł a za dwa lata zawiną firemkę i szukaj wiatru w polu. Sprzedadzą jak bułki w żabce po 100 sztuk na miesiąc i znikną.
Nie no, jakby urzędasy nakazaly kazdemu obywatelowi posiadac "strone internetowa" to nie winni webmasterzy, ze zarobia (przez indywidualna uczciwa prace, albo kopiuj wklej) tylko urzedasy... Tylko na co to komu?
 
Nie no, jakby urzędasy nakazaly kazdemu obywatelowi posiadac "strone internetowa" to nie winni webmasterzy, ze zarobia (przez indywidualna uczciwa prace, albo kopiuj wklej) tylko urzedasy... Tylko na co to komu?
Nie potrafię odpowiedzieć
:juanlaugh:
trzeba VonderGejen podpytać.
Znaczy się wiem, zielona energia, zabieranie ludziom domów i mieszkań, bo nie będą miały odpowiedniego współczynnika ograniczającego ślad węglowy.
To nas czeka.
:gabi_much_love:

Jeszcze informacyjnie, jak do analizy wrzucisz zwykły piec węglowy bądź na drewno, wynik nigdy nie wyjdzie pozytywny. Wystarczająca odpowiedź?
:roberteyeblinking:
 
No właśnie po to, bo unia, bo regulacje, nie doszukujcie tu się winy inżynierków czy osób to opracowujących, dla mnie papierek kompletnie bez sensu, chcesz płacić więcej za ogrzewanie to płać chuj komu do tego ile dałeś styropianu na ścianę itd.
Tylko po chuj nowe domy mają mieć świadectwa, skoro od 2021 (przedtem zmiana w 2017 chyba była) roku muszą być budowane w określonym standardzie i wiadomo z czego jest budowane, ile ma izolacji, jakie musi mieć szyby I czym ogrzewa.
 
Jak oni zamierzają to wszystko spiąć to nie wiem.

Stabilne źródła energii są wyłączane, OZE w PL ma być przycinane bo sieć nie jest w stanie obsłużyć nadmiaru energii gdy świeci słońce...

Co będzie z ludźmi którzy będą mieli ogrzewanie gazowe?

@ninja
Piec gazowy i certyfikat energetyczny, jak rozumiem JESZCZE się da?
 
Jak oni zamierzają to wszystko spiąć to nie wiem.

Stabilne źródła energii są wyłączane, OZE w PL ma być przycinane bo sieć nie jest w stanie obsłużyć nadmiaru energii gdy świeci słońce...

Co będzie z ludźmi którzy będą mieli ogrzewanie gazowe?

@ninja
Piec gazowy i certyfikat energetyczny, jak rozumiem JESZCZE się da?
Da.
:beczka:

Podejrzewam, że za dwa lata już wynik będzie nie wychodził, chyba, że nordstream odżyje, wtedy vondergejen nakaże karatekowcom grzecznie gazować się ruskim gazem.

idiotyzm na kółkach UNIA UNIA UNIA.
Mózg odłączony, K O N S T Y T U C J A
:waldeklaugh:
A długopis z pinokiem wszystko podpisują jak leci, każdy debilizm unijny. Bo nas kurwa stać.
 
Byś im nordstrimu i relacji z rosją nie popsuł to byś gazem grzał. I po co Ci to było?
Polityka i nic wiecej.
Nas jebali za węgiel, a teraz kurwy sami w niego lecą.
Jak NS2 budowali pod siebie to było cacy. Teraz by musieli na dóbr sprawę zaopatrywać się u pośredników, to lepiej zrobić by gaz do minimum ograniczyć.
Ta Unia to jest taka zakłamana chujnia, że ja pierdole.
Jeszcze wszyscy grzecznie na to idą.
 
Stabilne źródła energii są wyłączane, OZE w PL ma być przycinane bo sieć nie jest w stanie obsłużyć nadmiaru energii gdy świeci słońce...
Jak świeci to nadmiar, a w zimie w chuj niedomiar, a do tego planują 8mln. pomp ciepła :mamed: Tak więc będzie zestaw p.c+ fotowoltaika+ magazyn energii, a i tak :pudziaonicbyniedao:
będzie z ludźmi którzy będą mieli ogrzewanie gazowe?
Spokojnie. Do tego zasu albo sytuacja polityczna się zmieni, albo się kapną że nowych 8mln.pomp nie pociągnie się u nas energetycznie.
Tylko że do tego czasu tych co zamienią się na p.c to ci z gazu, a Stefany na węglówjach dalej na pełnej kursie będą zapierdalać
 
Back
Top