Syn, dąb i... ...DOM :)

Pany, a jakąś nagrzewnicę/farelkę 2-3kW polecice? Tak zeby w miarę szybko nagrzac taką budowlaną "salkę" XD o kilka stopni wiecej niz na zewnatrz? @szplin w jakim kierunku isc, bo ty masz praktyczne doswiadczenie podejrzewam?

Taki kierunek?

Czy taki?
Kierunek jest jeden-klima.
Możesz oczywiście kupić i podłączyć nagrzewnicę pod kocioł, ale bez sensu mając do dyspozycji zakup klimy.
Elektryczna to w ogóle nieporozumienie.
 
Kierunek jest jeden-klima.
Możesz oczywiście kupić i podłączyć nagrzewnicę pod kocioł, ale bez sensu mając do dyspozycji zakup klimy.
Elektryczna to w ogóle nieporozumienie.
Klima do grzania na budowie? Takich luksusów to mi jeszcze nie grali :lol:
 
Nasz naród ma jakąś niewytłumaczalną tendencje do nieracjonalnych decyzji finansowych.

Raczej tendencje do podążania tzw owczym pędem. Od dobrych kilkunastu lat, branie kredytów nie tylko mieszkaniowych stało się wręcz modne. Kto nie wziął, ten przegrał życie. Był postrzegany jako ciemniak, niedzisiejszy odmieniec. Znam przynajmniej kilka osób, które po matkach, dziadkach, ojcach czy babkach, odziedziczyły całkiem przytulne mieszkanka, ale wszyscy znajomi brali kredyty na "apartamenty" z Ytonga więc oni też wzięli. Tak dla zasady, bo jak to w dzisiejszych czasach nie mieć jakiegoś kredytu na karku? Powiedzenie, że mądry Polak po szkodzie nie wzięło się znikąd. Polacy muszą mieć problemy, bardzo często stworzone na własne życzenie, bo jako naród urodzonych narzekaczy, muszą mieć na co narzekać.
 
Ja przeczytałem że do ogrzania salki.
Czasem zdarzało się, że na większych budowach odpalali częściowo klimę, ale zazwyczaj to olejowe nagrzewnice. Znajomy chyba z 2 lata temu odpalał zimą kilka nagrzewnic 5 kW (tych z grubym drutem, nie farelki, tylko takie co słabo grzeją, nie tak "ostro" jak farelka, ale dużo powietrza przerabiają) i jak rachunek za prąd przyszedł na kilka grubych tysięcy to miał wojnę z inwestorem.
 
Czasem zdarzało się, że na większych budowach odpalali częściowo klimę, ale zazwyczaj to olejowe nagrzewnice. Znajomy chyba z 2 lata temu odpalał zimą kilka nagrzewnic 5 kW (tych z grubym drutem, nie farelki, tylko takie co słabo grzeją, nie tak "ostro" jak farelka, ale dużo powietrza przerabiają) i jak rachunek za prąd przyszedł na kilka grubych tysięcy to miał wojnę z inwestorem.
Jeśli chodziło o budowę to nie ma tematu. Ja czytałem o tych matach i myślałem że @Dzihados planuję sobie podgrzać szybko salkę przed treningiem.
Źle doczytałem.

Na budowie by to nie był zły pomysł, ale pod warunkiem że wszystkie syfiaste rzeczy są zrobione, bo to wciągnie jednostka wewnętrzna i przejebane to wyczyścić potem.
 
Obydwa sprzęty, które wstawiłeś zadziałają podobnie. To tylko drut oporowy i wiatraczek. Trudno powiedzieć, która zadziała lepiej (w ciemno można obstawiać, że ta, która ma więcej kW). Tylko one mają słaby przerób. Jeden pokój nieco nagrzeją w środku zimy, ale na cuda nie licz. Przy -30 stopniach dwie takie nie były w stanie wygrzać 20 metrów kwadratowych na tyle by woda nie zamarzała w butelkach.
A prąd teraz drogi :/
Najszybsze i najlepiej grzejące są nagrzewnice na paliwo. Tylko wentylację trzeba mieć gites, bo potrafią się "przydusić" jak im paliwa braknie. Tyle, że z nimi to ambaras, bo nieporęczne, brudzące, trzeba napełniać i można coś podpalić.
Tak tak, to tylko chodzi o jedno pomieszczenie o kilka stopni, nic wiecej. Ok, czyli kW po prostu.

Na kulankę 2 x 2 brakuje.
Na kulanke mam 2,4 x 3,6.

Kierunek jest jeden-klima.
to docelowo, poki co tam jest tynk i hydrauliika posadzką zalana.
 
Tak tak, to tylko chodzi o jedno pomieszczenie o kilka stopni, nic wiecej. Ok, czyli kW po prostu.


Na kulanke mam 2,4 x 3,6.


to docelowo, poki co tam jest tynk i hydrauliika posadzką zalana.
Jak tynki i wylewkę już masz (wyschnięte) to możesz dawać. Nawet Ci ładnie pozostałej wilgoci się pozbédzie.
Tylko w razie jakichkolwiek prac klimę wyłączyć i zakryć folią (jednostkę wewn.)
 
Może lepiej sobie odpuścić i zrobić w normalnych warunkach? Ja generalnie u prywatnych co budowy prowadzę daję zakaz na betonowanie przy przymrozkach.
Uczciwie piszę z doświadczenia, zawsze jak jakiś mądrala uparty coś takiego zrobił to potem żałował, są te domieszki do betonu, przykrywanie matami, nadmuchy powietrza, ale nie radzę więcej zabawy niż to warte.
Zaryzykowałem połowicznie. Taras odpuściłem, balkon zrobiłem (nie miałem bardzo wyboru, bo musi być na gotowy w tym miesiącu).
Dwa dni po zrobieniu oczywiście w nocy na 1 dzień wyjebało -8.5stopnia, ale wszystko było przykryte folią i styropianem 10cm (który miałem pod taras).
Ogólnie skończyło się dobrze, nic się z tym nie stało.
Minęło 3 tygodnie wczoraj- mogę ten styro już zdjąć niezależnie jaka pogoda już będzie?
Wiem że beton 28 dni ma pełne wiązanie, ale z perspektywy ewentualnego pęknięcia, to chyba już nie gra na tym etapie roli, a bardziej chodzi o pełną wytrzymałość po związaniu?
 
albo buforow?
Tak, jestem. Co potrzeba?

1669972609597.png
 
Szukam takiego czegoś w normalnej cenie 2zł... czy to czas że nawet takie gówno przez putinflacje w tej cenie to okazja?

Screenshot_2023-01-12-15-03-24-33_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg
 
@torpedo dobrze pamiętam, że siedzisz w klimacie wentylacji/klimatyzacji? Jakich firm jednostki polecasz, w rozsądnym przedziale cenowym? Ew. których unikać jak ognia?
 
@torpedo dobrze pamiętam, że siedzisz w klimacie wentylacji/klimatyzacji? Jakich firm jednostki polecasz, w rozsądnym przedziale cenowym? Ew. których unikać jak ognia?
Wszystko jest do dupy.
Z hydraulicznego i ze względu na dobry współczynnik COP to jest Daikin.
Skosy mają serio to dopracowane.
Niestety stare dodatkowo były jeszcze nie do zajebania. Do dziś mamy kilkaset jednostek w firmie gdzie jest zapylenie grafitem jak na kopalni, a te kurwy od 2007 roku tam pracują- niektóre bez przerwy.
Nowe już siadają często płyty główne. Cena takiej płyty do Daikina to kilka tysi (czyli lepiej nowa kupić).


Ja bym Ci polecił Sinclair.
Kiedyś na podzespołach Daikina, obecnie Gree.
Obecnie najmniejszy odsetek awaryjności.
 
Ale to jest piękne.
Kopciuchy złe, bierz na gaz.
Gaz zły bierz pompę.
Pompa złą, pal kurwa ognisko na środku pokoju, bo katastrofa klimatyczna w ełropie.

:mjsmile:
 
Back
Top