Syn, dąb i... ...DOM :)

Pany, orientujecie się ile kosztuje wynajecie HDSa? To jest na godziny + km? czy jak liczą?

Mam do przewiezienia domek narzedziowy, ale jak mam to rozmontowac, przewiezc (mam jak), a potem skladac to tak srednio bym powiedzial. Zakładam że to jakoś ogarnę, od dołu palety, pasami i heja.

Kombinuje wiec zeby to na pake jakas wrzucic (400kg) i heja, tylko nie moge znalezc cennikow, a godzina juz pozna, wszystko zamkniete, moze ktos sie orientuje?
Cena tej usługi będzie zależała dosłownie od wszystkiego :fjedzia:
 
tak
ale pewnie kupie bez aku i dodam duzy aku z cieżarowki
w tej sytuacji wszyskiego mozna sie spodziewac w zimie
Kup żelowy, nie żydź :lol:
Ja mam wersję 1000W. Problem pojawił się jedynie jak wymieniłem zapalarkę. Oryginalnie była kwarcowa w kotle, ja wymieniłem na ceramiczną. Nominalnie ma też 300W tyle samo co kwarcowa. Natomiast ceramika przy starcie znacznie bardziej obciąża i przekracza te 1000 W:confused: wyskakiwał komunikat overload i dupa. Raz rozpalał kocioł, raz nie. Trzeba było przejść na kwarc znowu. Przy przetwornicy o mocy 1500W problem już nie występuje. Lepiej kupić z większym zapasem mocy.
 
Kup żelowy, nie żydź :lol:
Ja mam wersję 1000W. Problem pojawił się jedynie jak wymieniłem zapalarkę. Oryginalnie była kwarcowa w kotle, ja wymieniłem na ceramiczną. Nominalnie ma też 300W tyle samo co kwarcowa. Natomiast ceramika przy starcie znacznie bardziej obciąża i przekracza te 1000 W:confused: wyskakiwał komunikat overload i dupa. Raz rozpalał kocioł, raz nie. Trzeba było przejść na kwarc znowu. Przy przetwornicy o mocy 1500W problem już nie występuje. Lepiej kupić z większym zapasem mocy.
ja nie zydze :fjedzia:
z ciezarowki mam za free
od @Siwy25_1 mi obiecał:rutekajak:

a tak serio to wiecet zapasu pradu

ale pomysle jeszcze nad tym zelowym
bo one sa niskiego rozładowania i na dłużej by był
 
ja nie zydze :fjedzia:
z ciezarowki mam za free
od @Siwy25_1 mi obiecał:rutekajak:

a tak serio to wiecet zapasu pradu

ale pomysle jeszcze nad tym zelowym
bo one sa niskiego rozładowania i na dłużej by był
Poszukaj bo często firmy co mają serwerownie wymieniają co roku sprawne po cenie złomu. Sąsiad sobie niedawno parę takich żelowek przytulił w cenie złomu.
 
Jezdza u ciebie szoszony?:iamdone::korwinwhat:::clintdis::
Na szczęście tylko jeden.

Odebrałem auto po szoszonie. Ile roboty, żeby doprowadzić mietka do porządku to szkoda gadać.

Nic a nic nie zmieniam zdania o tym "narodzie". Oni się potem dziwią, że nikt ich nie szanuje, jak sami siebie nie szanują. Jebane zwierzęta.
 
@Autovidol @szplin i reszta.
Byłem ostatnio w firmie co robią balustrady z szybami (balkon) i powiedzieli że albo na nierdzewce, albo na stali to robić, a aluminium odradzają.
AluPlast widzę ma cały system szybowy na aluminium i teraz pytanie- orientuje się się czy zda to egzamin?
Mi by to mocno ułatwiło sprawę.
 
@Autovidol @szplin i reszta.
Byłem ostatnio w firmie co robią balustrady z szybami (balkon) i powiedzieli że albo na nierdzewce, albo na stali to robić, a aluminium odradzają.
AluPlast widzę ma cały system szybowy na aluminium i teraz pytanie- orientuje się się czy zda to egzamin?
Mi by to mocno ułatwiło sprawę.
Szczerze mówiąc, to nie znam argumentów za i przeciw którejkolwiek technologii. Widuję na budowie wszystkie 3 rodzaje materiałów i nigdy nie podpytywałem czemu takie a nie inne. W najbliższym czasie raczej się nie dowiem, bo budowa, na której robię akurat jest ocieplana, więc to nie ten etap żebym mógł tych od balustrad spotkać.
 
Szczerze mówiąc, to nie znam argumentów za i przeciw którejkolwiek technologii. Widuję na budowie wszystkie 3 rodzaje materiałów i nigdy nie podpytywałem czemu takie a nie inne. W najbliższym czasie raczej się nie dowiem, bo budowa, na której robię akurat jest ocieplana, więc to nie ten etap żebym mógł tych od balustrad spotkać.
Ten niby z tej jednej firmy mówił, że alu jest giętkie i może powodować naprężenia, więc dla paneli drewna tak a szyb nie.
Z drugiej strony jeśli tak duża firmą daję na rynek taki system do szkła, to zakładam że będzie spełniał swoją rolę.
 
Ten niby z tej jednej firmy mówił, że alu jest giętkie i może powodować naprężenia, więc dla paneli drewna tak a szyb nie.
Z drugiej strony jeśli tak duża firmą daję na rynek taki system do szkła, to zakładam że będzie spełniał swoją rolę.
Na balustradami się nie znam, ale wytłumaczenie że alu jest "giętkie" mocno naciągane. Wszystko jest kwestia jakiego profilu użyją.
Jak kupujesz cały system to nie widzę powodów żeby miały być jakieś ponadprzeciętne naprężenia.
 
No pany, może coś się ruszy w temacie
kmcGeyA.png
 
@ninja
@Betonowy Krzychu (żyjesz?)
W końcu zabieram się za ten balkon i taras. Niestety będą mi to robić za dwa tygodnie dopiero, a wtedy mogą być już nocne przymrozki.
W8 nie da rady zrobić, bo to półsuche przyjeżdża.
Jak to zabezpieczyć?
Najlepiej żeby trzymało ciepło ale oddychało, ale nie mam nic takiego.
Styropianem na noc mogę przykryć, ale to znowu nie będzie oddychać.
Jakieś pomysły?
 
@ninja
@Betonowy Krzychu (żyjesz?)
W końcu zabieram się za ten balkon i taras. Niestety będą mi to robić za dwa tygodnie dopiero, a wtedy mogą być już nocne przymrozki.
W8 nie da rady zrobić, bo to półsuche przyjeżdża.
Jak to zabezpieczyć?
Najlepiej żeby trzymało ciepło ale oddychało, ale nie mam nic takiego.
Styropianem na noc mogę przykryć, ale to znowu nie będzie oddychać.
Jakieś pomysły?
Może lepiej sobie odpuścić i zrobić w normalnych warunkach? Ja generalnie u prywatnych co budowy prowadzę daję zakaz na betonowanie przy przymrozkach.
Uczciwie piszę z doświadczenia, zawsze jak jakiś mądrala uparty coś takiego zrobił to potem żałował, są te domieszki do betonu, przykrywanie matami, nadmuchy powietrza, ale nie radzę więcej zabawy niż to warte.
 
Może lepiej sobie odpuścić i zrobić w normalnych warunkach? Ja generalnie u prywatnych co budowy prowadzę daję zakaz na betonowanie przy przymrozkach.
Uczciwie piszę z doświadczenia, zawsze jak jakiś mądrala uparty coś takiego zrobił to potem żałował, są te domieszki do betonu, przykrywanie matami, nadmuchy powietrza, ale nie radzę więcej zabawy niż to warte.
Tylko masz ten ziux, co do -5 daje radę bez problemu. Chociaż chuj wi jaka pogoda będzie za 2 tygodnie.
 
Tylko masz ten ziux, co do -5 daje radę bez problemu. Chociaż chuj wi jaka pogoda będzie za 2 tygodnie.
do tego kolega mieszka gdzieś tam w zapiździowie z tego co pamiętam,
a chce robić balkon, taras to tam wiadomo jak naziemny to żadne zagrożenie, ale ostatnio w moim miasteczku afera bo dwa balkony spadły żelbetowe,
powód? Wyszło, że betonowane zimą.
 
do tego kolega mieszka gdzieś tam w zapiździowie z tego co pamiętam,
a chce robić balkon, taras to tam wiadomo jak naziemny to żadne zagrożenie, ale ostatnio w moim miasteczku afera bo dwa balkony spadły żelbetowe,
Ja balkon mam już dwa lata wylany. Teraz chciałem ojebać styropianem i wylewkę walnąć na to.

Kurde, nie strasz mnie z tymi balkonami, bo mi cały strop dwa lata temu wylewali w listopadzie.
 
do tego kolega mieszka gdzieś tam w zapiździowie z tego co pamiętam,
a chce robić balkon, taras to tam wiadomo jak naziemny to żadne zagrożenie, ale ostatnio w moim miasteczku afera bo dwa balkony spadły żelbetowe,
powód? Wyszło, że betonowane zimą.
z jeleniej jesteś ?
 
Back
Top