Syn, dąb i... ...DOM :)


Węgiel 3400 razy przeciętnie 6ton=20400zł
Olej 7.15 x przeciętnie 2000l=14.300 (oni zawsze mieli akurat przejebane).
Gaz- myślę że od nowego roku dwu, albo trzykrotnie.
Pompa ciepła- to zrobią wszystkim niespodziankę i dojebią ale chyba nie teraz (a przynajmniej nie tyle teraz).
 
Węgiel 3400 razy przeciętnie 6ton=20400zł
Olej 7.15 x przeciętnie 2000l=14.300 (oni zawsze mieli akurat przejebane).
Gaz- myślę że od nowego roku dwu, albo trzykrotnie.
Pompa ciepła- to zrobią wszystkim niespodziankę i dojebią ale chyba nie teraz (a przynajmniej nie tyle teraz).
O jakim dojebaniu do pompy myślisz?
::duszenie::
 
Wiec pytanie o relacje cen roznych form energii. Krotkorerminowo mniej wiecej wiemy, pytanie o sredni i dlugi okres.

No i jak tam tesle XD
 
O jakim dojebaniu do pompy myślisz?
::duszenie::
Ogólnie to sprawa wygląda tak, że mamy się pozbyć drewna, gazu, węgla i mają zostać pompy.

Zanim to nastąpi to już dojebią cenami, ale jak już większość będzie uzależniona, to wtedy ceny wyjebią kilkukrotnie.
Nie wygląda to wszystko fajnie.
 
Ogólnie to sprawa wygląda tak, że mamy się pozbyć drewna, gazu, węgla i mają zostać pompy.

Zanim to nastąpi to już dojebią cenami, ale jak już większość będzie uzależniona, to wtedy ceny wyjebią kilkukrotnie.
Nie wygląda to wszystko fajnie.
Najlepsze jest to ze teraz pompy nie moze dostac nawet typ co montuje, wszystko jest pchane na zachod bo placa wiecej.
U mnie szwagier mial obiecana pompe a gosciu co mu ogarnia teraz dzwoni mu ze pompy nie ma, poszly na zachod bo zaplacili wiecej xD i on nic nie moze zrobic. Szwagier do niego ze no przeciez mu zarezerwowal... a typ ze nie bo myslal ze beda ^^
 
Najlepsze jest to ze teraz pompy nie moze dostac nawet typ co montuje, wszystko jest pchane na zachod bo placa wiecej.
U mnie szwagier mial obiecana pompe a gosciu co mu ogarnia teraz dzwoni mu ze pompy nie ma, poszly na zachod bo zaplacili wiecej xD i on nic nie moze zrobic. Szwagier do niego ze no przeciez mu zarezerwowal... a typ ze nie bo myslal ze beda ^^
Pora zmienić typa bo ten dał dupy.
 
Mi montowali pompę w lipcu i też były problemy... 2 tygodnie przed umówionym terminem okazało się, że nie mają dla nas pompy... Żona zrobiła awanturę i się znalazła :jjsmile:
Ale z dostępnością ogólnie był dramat i trzeba było iść na kompromis, jeżeli chodzi o sam sprzęt
:childcry:
Edit: ceny pomp też ostro poszły w górę od lutego...
 
Poszły w górę, bo wszyscy się rzucili na nie jak na cukier.
Viessmann i Daikin u nas budują już duże fabryki do produkcji pomp.
Teraz czekamy nawet kilka miesięcy. Sprzedawały się największe gówna no mamy.
Ale tak jak mówię- przyszłościowo to będzie bilet w jedną stronę.
 
Prad ma zdrozec i to mocno, a przy fotowoltaice zmienili umowy jak teraz zakladasz sprzedajesz za grosze a kupujesz dwa razy drozej :lol:
Dlatego fotowoltaikę trzeba było założyć przed zmianami :roberteyeblinking:
Niby na 15 lat spokój, ale zawsze jest ryzyko, że te kurwia z Wiejskiej coś wymodzą:wtf2:
 
Poszły w górę, bo wszyscy się rzucili na nie jak na cukier.
Viessmann i Daikin u nas budują już duże fabryki do produkcji pomp.
Teraz czekamy nawet kilka miesięcy. Sprzedawały się największe gówna no mamy.
Ale tak jak mówię- przyszłościowo to będzie bilet w jedną stronę.
Podobno w rzeszy spore dopłaty wprowadzili dla montujących pompy, a to na pewno nie pomogło naszemu rynkowi...
 
Dlatego fotowoltaikę trzeba było założyć przed zmianami :roberteyeblinking:
Niby na 15 lat spokój, ale zawsze jest ryzyko, że te kurwia z Wiejskiej coś wymodzą:wtf2:
Zalozylem przed zmianami co nie zmienia faktu ze to pierdolony zlodziejski kraj, nigdzie tak nie ma... u nas sie nie opyla juz zakladac na zachodzie - jak najbardziej.
 
Myslał ktos o zasilaniu awaryjnym tak jakby zabrakowało pradu pare godzin?
@torpedo ?
mam kominek i piec gazowy ale chciałbym tylko zeby w razie co kominek pociagneło
sam kominek tylko jedna pompka ale jeszcze dochodzi pompka na podłogowke i pompka na pietro + sterowniki
 
Myslał ktos o zasilaniu awaryjnym tak jakby zabrakowało pradu pare godzin?
@torpedo ?
mam kominek i piec gazowy ale chciałbym tylko zeby w razie co kominek pociagneło
sam kominek tylko jedna pompka ale jeszcze dochodzi pompka na podłogowke i pompka na pietro + sterowniki
W przyszłym miesiącu kupuje agregat prądotwórczy i jakieś przenośne grzejniki, które dam radę do niego podłączyć.

No i jakieś dwie lampy naftowe oldschoolowo.
 
Bardziej myslalem o zasilaczu + akumulator
Takie coś? Ja mam jeszcze nierozpakowany ale kolega podłączył choć nie wiem czy już testował zanik napięcia.

 
Bardziej myslalem o zasilaczu + akumulator
Nie mam kominka jeszcze nie starczyło mi kasy przy wykańczaniu chaty

:childcry:
Mam podłogówkę to potrzebuję jakiegokolwiek źródła ciepłą jak na dłuższą metę nie będzie prądu.
Takiego aku/zasilacza chyba nawet nie miałbym jak podpiąć.
 
Takie coś? Ja mam jeszcze nierozpakowany ale kolega podłączył choć nie wiem czy już testował zanik napięcia.

tak
ale pewnie kupie bez aku i dodam duzy aku z cieżarowki
w tej sytuacji wszyskiego mozna sie spodziewac w zimie
 
Myslał ktos o zasilaniu awaryjnym tak jakby zabrakowało pradu pare godzin?
@torpedo ?
mam kominek i piec gazowy ale chciałbym tylko zeby w razie co kominek pociagneło
sam kominek tylko jedna pompka ale jeszcze dochodzi pompka na podłogowke i pompka na pietro + sterowniki
Nic poważniej o tym nie myślałem, bo bardzo rzadko u nas wyłączają, ale jak ogarnę wszystkie podstawowe rzeczy, to się na pewno mimo wszystko za to wezmę

Kominek z płaszczem wodnym to moim zdaniem nie jest dobry pomysł (a ze względów bezpieczeństwa to już w ogóle).

Sam kominek/koza to bardzo dobry pomysł.

Sama idea kominka/kozy jest taka że nic do niego nie potrzebujesz, czyli ani wody, ani prądu. I to się sprawdza.
 
Myslał ktos o zasilaniu awaryjnym tak jakby zabrakowało pradu pare godzin?
@torpedo ?
mam kominek i piec gazowy ale chciałbym tylko zeby w razie co kominek pociagneło
sam kominek tylko jedna pompka ale jeszcze dochodzi pompka na podłogowke i pompka na pietro + sterowniki
Projekt elektryczny, kilka uzgodnień i możesz mieć cały dom przełączamy na agregat. Dwa lata temu można było się zamknąć w 30tys.
 
Myslał ktos o zasilaniu awaryjnym tak jakby zabrakowało pradu pare godzin?
@torpedo ?
mam kominek i piec gazowy ale chciałbym tylko zeby w razie co kominek pociagneło
sam kominek tylko jedna pompka ale jeszcze dochodzi pompka na podłogowke i pompka na pietro + sterowniki
Ja mam do kotła na pellet coś takiego jak na zdjęciu plus aku 100ah żelowy. 12 godzin bez problemu. Jeszcze by pewnie dał radę ale do końca nie jechał.
volt.jpg
 
Pany, orientujecie się ile kosztuje wynajecie HDSa? To jest na godziny + km? czy jak liczą?

Mam do przewiezienia domek narzedziowy, ale jak mam to rozmontowac, przewiezc (mam jak), a potem skladac to tak srednio bym powiedzial. Zakładam że to jakoś ogarnę, od dołu palety, pasami i heja.

Kombinuje wiec zeby to na pake jakas wrzucic (400kg) i heja, tylko nie moge znalezc cennikow, a godzina juz pozna, wszystko zamkniete, moze ktos sie orientuje?
 
Last edited:
Pany, orientujecie się ile kosztuje wynajecie HDSa? To jest na godziny + km? czy jak liczą?

Mam do przewiezienia domek narzedziowy, ale jak mam to rozmontowac, przewiezc (mam jak), a potem skladac to tak srednio bym powiedzial. Zakładam że to jakoś ogarnę, od dołu palety, pasami i heja.

Kombinuje wiec zeby to na pake jakas wrzucic (400kg) i heja, tylko nie moge znalezc cennikow, a godzina juz pozna, wszystko zamkniete, moze ktos sie orientuje?
Zazwyczaj od godziny biorą. Wliczają oczywiście dojazd.
 
Pany, orientujecie się ile kosztuje wynajecie HDSa? To jest na godziny + km? czy jak liczą?

Mam do przewiezienia domek narzedziowy, ale jak mam to rozmontowac, przewiezc (mam jak), a potem skladac to tak srednio bym powiedzial. Zakładam że to jakoś ogarnę, od dołu palety, pasami i heja.

Kombinuje wiec zeby to na pake jakas wrzucic (400kg) i heja, tylko nie moge znalezc cennikow, a godzina juz pozna, wszystko zamkniete, moze ktos sie orientuje?
Wynajmowałem z jakiś miesiąc temu do przewiezienia pelletu to koszt dowozu 30 km i rozładunku skasował facet 450 pln.
 
Back
Top