Syn, dąb i... ...DOM :)

Pany, chciałbym się odgrodzić od rodziny :roberteyeblinking:


Znaczy mam przejście przez działkę z jednej chaty do drugiej i chciałem sam ogarnąć w miarę mozliwosci.

Wiadomo będę potrzebował siatkę z metra, albo przęsła i słupki raczej xD.
(jakie to jeszcze nie wiem, pewnie stanie na siatce powlekanej z metra, chyba że doradzicie inne ogrodzenie)

Ale jak to zrobić żeby wyglądało i się nie rozjebało. W sensie wmurowanie słupków żeby ich byle bastian nie wyrwał i żeby ogrodzenie nie było zygzakiem xD

I co oprócz łopaty do wkopania słupków będzie mi potrzebne?


Dodam że z budowlanką mam tyle wspólnego co moja córka i jedyne co to babki z piasku buduje
:roberteyeblinking:
 
Pany, chciałbym się odgrodzić od rodziny :roberteyeblinking:


Znaczy mam przejście przez działkę z jednej chaty do drugiej i chciałem sam ogarnąć w miarę mozliwosci.

Wiadomo będę potrzebował siatkę z metra, albo przęsła i słupki raczej xD.
(jakie to jeszcze nie wiem, pewnie stanie na siatce powlekanej z metra, chyba że doradzicie inne ogrodzenie)

Ale jak to zrobić żeby wyglądało i się nie rozjebało. W sensie wmurowanie słupków żeby ich byle bastian nie wyrwał i żeby ogrodzenie nie było zygzakiem xD

I co oprócz łopaty do wkopania słupków będzie mi potrzebne?


Dodam że z budowlanką mam tyle wspólnego co moja córka i jedyne co to babki z piasku buduje
:roberteyeblinking:
A masz chociaż betoniarkę?
 
Pany, chciałbym się odgrodzić od rodziny :roberteyeblinking:


Znaczy mam przejście przez działkę z jednej chaty do drugiej i chciałem sam ogarnąć w miarę mozliwosci.

Wiadomo będę potrzebował siatkę z metra, albo przęsła i słupki raczej xD.
(jakie to jeszcze nie wiem, pewnie stanie na siatce powlekanej z metra, chyba że doradzicie inne ogrodzenie)

Ale jak to zrobić żeby wyglądało i się nie rozjebało. W sensie wmurowanie słupków żeby ich byle bastian nie wyrwał i żeby ogrodzenie nie było zygzakiem xD

I co oprócz łopaty do wkopania słupków będzie mi potrzebne?


Dodam że z budowlanką mam tyle wspólnego co moja córka i jedyne co to babki z piasku buduje
:roberteyeblinking:
Dużo tych słupków? Mała betoniarka albo łopata i taczki (ale to męka), do tego akie coś ale jakieś może lepsze są:


To tak na start :)
 
A masz chociaż betoniarkę?
:no no:
Dużo tych słupków? Mała betoniarka albo łopata i taczki (ale to męka),
Jak wyżej, z mieszaniem będzie bida.
Ile słupków? 5 myślę max, bo na jednej stronie stoi garaż sąsiada i robi za ogrodzenie, a w drugą stronie też nie ma za wiele metrów.

A coś żeby słupki prosto stały? Jak to mierzyć, sznurek i na oko?
:werdum:
 
:no no:

Jak wyżej, z mieszaniem będzie bida.
Ile słupków? 5 myślę max, bo na jednej stronie stoi garaż sąsiada i robi za ogrodzenie, a w drugą stronie też nie ma za wiele metrów.

A coś żeby słupki prosto stały? Jak to mierzyć, sznurek i na oko?
:werdum:
Na 5 słupków to taczka wystarczy do wymieszania zaprawy, przycebulic mozesz na worku wypelniajac dolek kamieniami.

nie no, lepiej od poziomicy stawiac slupki, sznurek tez warto puscic.
 
:no no:

Jak wyżej, z mieszaniem będzie bida.
Ile słupków? 5 myślę max, bo na jednej stronie stoi garaż sąsiada i robi za ogrodzenie, a w drugą stronie też nie ma za wiele metrów.

A coś żeby słupki prosto stały? Jak to mierzyć, sznurek i na oko?
:werdum:
To na pięć słupków to wiertło co podałem powinno wystarczyć, na tyle to i w taczkach łopatą wymieszasz luz. Co do ustawiania słupków to już nie pomogę, wydaje się, że poziomica powinna wystarczyć i sznurek jakiś ale tu mogę się wygłupić. @szplin będzie wiedział.

Ładnie Cię musiała rodzinka wkurwić :roberteyeblinking:
 
:no no:

Jak wyżej, z mieszaniem będzie bida.
Ile słupków? 5 myślę max, bo na jednej stronie stoi garaż sąsiada i robi za ogrodzenie, a w drugą stronie też nie ma za wiele metrów.

A coś żeby słupki prosto stały? Jak to mierzyć, sznurek i na oko?
:werdum:
Sznurek jest bardzo dobrym narzędziem. Jakaś długa poziomnica (no chyba że masz laserową) też by się na początek przydały. A i do ustawiania słupków w pionie by się przydała (co można jeszcze pionikiem zrewidować, bo nic nie jest tak dokładne jak grawitacja, a można chyba założyć, że przy tych wymiarach dokładność na grubość sznurka i błąd paralaksy przy odczytywaniu kresek na miarze wystarczą zaś krzywiznę globu możemy pominąć).
Gotowy beton b-20 kup w workach i umerdasz na taczce czy w jakiejś balii, co nie @Miskatonic
 
@VitoC sprawdź może jakieś przęsła betonowe by Ci pasowały. Mniej rodzinka będzie widzieć niż przez siatkę a i takie przęsła nieco nieidealności wybaczą
 
@VitoC sprawdź może jakieś przęsła betonowe by Ci pasowały. Mniej rodzinka będzie widzieć niż przez siatkę a i takie przęsła nieco nieidealności wybaczą
Zależy czy chce @VitoC się tylko odgrodzić czy też zasłonić. Na siatkę możesz też później zawsze założyć materiał.

Nie mam linka, ale u mnie tak zrobiłem, że na siatkę od dewelopera zakładałem coś ala płótno i tym sposobem można bez problemu chodzić po tarasie na golasa.
:roberteyeblinking:
 
Na 5 słupków to taczka wystarczy do wymieszania zaprawy, przycebulic mozesz na worku wypelniajac dolek kamieniami.

nie no, lepiej od poziomicy stawiac slupki.
No tak myślę że na 5 słupków zakup albo wypożycznie betoniarki raczej się nie kalkuluje.
@VitoC sprawdź może jakieś przęsła betonowe by Ci pasowały. Mniej rodzinka będzie widzieć niż przez siatkę a i takie przęsła nieco nieidealności wybaczą

W betony się nie chcę bawić, gówno kruszeje, pęka i chujowo wygląda.

@Siwy25_1 tak myślałem o takim maskowaniu żeby wrzucić później na ogrodzenie ale to można zawsze dołożyć.

Ładnie Cię musiała rodzinka wkurwić :roberteyeblinking:


historia wygląda tak, chata z działką po babci (jeszcze żyje i tam mieszka). Działka na pół i na jendej połowie wujas z kuzynem mieszkał w drugiej chacie (wujas zmarł parę lat temu).
Kuzyn teraz chce tą chatę sprzedać ale najlepsze, że twierdzi iż było dogadane z moją żoną, wujkiem i babką, że ten (nasz) kawałek działki co sobie użytkują za naszym przyzwoleniem mamy im oddać i załatwić na nasz koszt papiery i geodetę. (nic takiego miejsca nie miało, babka też nic nie wie o takiej rozmowie)
A ma tam małą szklarnie i wędzarnie ale on (kuzyn) już się tym nie zajmuję bo się wyniósł do jakiejś dupy we Wrocławiu czy w innej pizdzie i to stoi i się rozlatuje na tym naszym kawałku ziemi.
::clintdis::

Skoro tak pogrywa to nara, odgradzam i nic mu do tego bo papiery na dom i działkę są już dawno na moją żonę przepisane, a na gębę to se nic nie zrobi,nawet jak do sądu by polazł.
:stevecarell:
 
No tak myślę że na 5 słupków zakup albo wypożycznie betoniarki raczej się nie kalkuluje.


W betony się nie chcę bawić, gówno kruszeje, pęka i chujowo wygląda.

@Siwy25_1 tak myślałem o takim maskowaniu żeby wrzucić później na ogrodzenie ale to można zawsze dołożyć.




historia wygląda tak, chata z działką po babci (jeszcze żyje i tam mieszka). Działka na pół i na jendej połowie wujas z kuzynem mieszkał w drugiej chacie (wujas zmarł parę lat temu).
Kuzyn teraz chce tą chatę sprzedać ale najlepsze, że twierdzi iż było dogadane z moją żoną, wujkiem i babką, że ten (nasz) kawałek działki co sobie użytkują za naszym przyzwoleniem mamy im oddać i załatwić na nasz koszt papiery i geodetę. (nic takiego miejsca nie miało, babka też nic nie wie o takiej rozmowie)
A ma tam małą szklarnie i wędzarnie ale on (kuzyn) już się tym nie zajmuję bo się wyniósł do jakiejś dupy we Wrocławiu czy w innej pizdzie i to stoi i się rozlatuje na tym naszym kawałku ziemi.
::clintdis::

Skoro tak pogrywa to nara, odgradzam i nic mu do tego bo papiery na dom i działkę są już dawno na moją żonę przepisane, a na gębę to se nic nie zrobi,nawet jak do sądu by polazł.
:stevecarell:
Będę w sobotę w domu to Ci podeślę parę fotek jak zrobiłem u siebie. Myślę że wyszło szybciej, ładniej i cenowo lepiej jak te betonowe gówna.
 

Zajeb se taki panel. Łatwiejsze do montażu od siatki. Do tego słupki stalowe (chy a 40x 40) i dają ci do tego mocowania tych paneli.
Kup sobie to wiertło co Andżej Ci polecił, wypierdol nim dziurę, kup beton w worku, rokpop go z wodą na rzadko, wpierol słupek do dziury (najpierw wg.sznurka wymierz i odległości by do panelu pasowały, a także wysokosci), wpierdol tam kamieni, gruzu itd, no i gotowe
 

Zajeb se taki panel. Łatwiejsze do montażu od siatki. Do tego słupki stalowe (chy a 40x 40) i dają ci do tego mocowania tych paneli.
Kup sobie to wiertło co Andżej Ci polecił, wypierdol nim dziurę, kup beton w worku, rokpop go z wodą na rzadko, wpierol słupek do dziury (najpierw wg.sznurka wymierz i odległości by do panelu pasowały, a także wysokosci), wpierdol tam kamieni, gruzu itd, no i gotowe
@VitoC dokładnie taki mam u siebie. Do tego to obicie i jest pryma sort.
 

Zajeb se taki panel. Łatwiejsze do montażu od siatki. Do tego słupki stalowe (chy a 40x 40) i dają ci do tego mocowania tych paneli.
Kup sobie to wiertło co Andżej Ci polecił, wypierdol nim dziurę, kup beton w worku, rokpop go z wodą na rzadko, wpierol słupek do dziury (najpierw wg.sznurka wymierz i odległości by do panelu pasowały, a także wysokosci), wpierdol tam kamieni, gruzu itd, no i gotowe

No właśnie o takim panelu myślałem czy nie latwiej niż siatke postawić
:tiphatb:
 

Zajeb se taki panel. Łatwiejsze do montażu od siatki. Do tego słupki stalowe (chy a 40x 40) i dają ci do tego mocowania tych paneli.
Kup sobie to wiertło co Andżej Ci polecił, wypierdol nim dziurę, kup beton w worku, rokpop go z wodą na rzadko, wpierol słupek do dziury (najpierw wg.sznurka wymierz i odległości by do panelu pasowały, a także wysokosci), wpierdol tam kamieni, gruzu itd, no i gotowe
A to można skracać? Bo siatkę zrobi na każy wymiar a takie panele to nie wiem czy da radę
 
Czy ktoś ma/miał/używał lub zna kogoś kto nie te roboty koszące trawnik? Działa to? Ulży to człowiekowi? To, że trzeba mieć płaski, równy teren to wiem, domyślam się.
 
Panowie, ostatni kredyt brałem jeszcze w poprzedniej "epoce" i widzę, że coś tu się pozmieniało, ale wytłumaczcie w skrócie, jak debilowi, w czym tu będzie, realnie, różnica i który wariant lepszy?

1689777481857.png
 
Panowie, ostatni kredyt brałem jeszcze w poprzedniej "epoce" i widzę, że coś tu się pozmieniało, ale wytłumaczcie w skrócie, jak debilowi, w czym tu będzie, realnie, różnica i który wariant lepszy?

View attachment 72578
Na ile lat? Duża kwota?

Chodzi o to, że przy wzięciu zmiennej oprocentowanie może się zmienić w górę lub w dół. Przy stałym masz 5 lat blokadę niezależnie co zrobi RPP.
Że zmiennego możesz zawsze przejść na stałe. Ze stałego na zmienne już nie- banki poblokowały.
 
Na ile lat? Duża kwota?

Chodzi o to, że przy wzięciu zmiennej oprocentowanie może się zmienić w górę lub w dół. Przy stałym masz 5 lat blokadę niezależnie co zrobi RPP.
Że zmiennego możesz zawsze przejść na stałe. Ze stałego na zmienne już nie- banki poblokowały.
W tym kalkulatorze dałem 35 lat ale mnie żona uświadomiła, że kilka lat życia mi już upłynęło i nie wiem czy na tyle będą chcieli pożyczyć :korwinlaugh:

A jakie teraz są prognozy? W ciągu najbliższych 5 lat będą obniżać, podnosić czy zostawią bez zmian?
 
Back
Top