Syn, dąb i... ...DOM :)

Mówię Mu: jaka kurwa adaptacja? Zrobił rzut budynku bez obliczeń (to co Wam tu wstawiałem). Miał to rozrysowane przeze mnie od A do Z na brudno, więc wrzucił do programu. Godzina roboty i może myślał, że dostanie jak za całość projektu
NIE masz bladego pojęcia o czym piszesz. Godzina roboty to nie jest.
 
Nadal nie rozumiem, to co ma zrobić ten kosntruktor?
Powiem Ci od początku.
Zleciłem Mu projekt budynku.
Spotkaliśmy się na działce i powiedział, że jak dam Mu MPZP to podeśle geodety i będziemy mogli coś działać, a w międzyczasie mam Mu pokazać jak to widzę.
Załatwiłem MPZP i przesłałem Mu.
Podjechałem z wstępnym rysunkiem (takim typowo odręcznym)
Screenshot_2019-05-10-21-22-40-655_com.miui.gallery.png

Wrzuciliśmy to w program i zrobiliśmy wstępny szkic
Screenshot_2019-05-10-21-24-56-901_com.miui.gallery.png
Screenshot_2019-05-10-21-25-21-421_com.miui.gallery.png
Screenshot_2019-05-10-21-25-28-266_com.miui.gallery.png

Tyle.
 
Godzina roboty dla konstruktora żeby przeliczyć fundamenty i stropy i zrobić rysunki na takiej chujozie gruntowej? Serio?
Torpedo chyba chodziło o rysunki architektury a nie konstrukcji.
 
Torpedo chyba chodziło o rysunki architektury a nie konstrukcji.
@Orest był chyba procentowy i zwyczajnie nie dogadaliśmy się, bo napisałem to chyba trzy razy, że chodziło o same rzuty, bez obliczeń.

Inna sprawa, że gdyby zrobił obliczenia (czyli de facto kompletny już projekt), to co mi po takim projekcie (projekt indywidualny pod działkę), skoro nie będzie chciał się pod nim podpisać? To przepraszam, ale za co mam zapłacić?

W każdym razie dziś był nowy projektant (droższy, ale mam nadzieję ż nie będzie cyrków).
Niestety 8 do 10m-cy czekania.

Tak, czy siak w przyszłym roku chce ruszać z płytą i piwnicą.
 
Zastanawialiście się z czego będziecie budować?
U mnie silikaty odpadają ze względu na ciężar, a do komórkowego nie jestem przekonany (wiem, że cieplejszy, ale mimo wszystko odrzucam).
Nastawiłem się na ceramikę (jak mi konstruktor dopuści).
Nie biorę pod uwagę Thermotonów, Owczarzy i innych ze względu na zła opinię.
Zostaje Porotherm i Heluz.
Karty produktu pokazują, że Heluz ma współczynnik przenikania ciepła lepszy od Porothermu, przy podobnej cenie.View attachment 16034 View attachment 16035
Jest to najtańszy etap budowy, więc tu chciałem poszaleć i kupić 30, ale ciężar mnie i bez tego trzyma.


@ninja orientujesz się, czy jest sens robić na zaprawie ciepłochronnej, gdy budujesz w technologii dwuwarstwowej?
Bardzo tu się mylisz. Mam cały dom z thermotonu. Niestety zabrakło kilka cegieł na działowki i dobralem z porothermu. Różnica widoczna gołym okiem.
 
Bardzo tu się mylisz. Mam cały dom z thermotonu. Niestety zabrakło kilka cegieł na działowki i dobralem z porothermu. Różnica widoczna gołym okiem.
Tu się opieram na opiniach znajomych murarzy. Wszyscy jednym głosem gadali to samo- nierówne, trzeba nadrabiać zaprawą nierówności i więcej sobie liczą.
Cena bardzo fajna i chciałem na początku, ale mnie zniechęcili.
Dlatego ważny jest ten temat, bo można wymienić opinie, które nie zawsze jak widać są zgodne
160 m2 z garażem. 570 tys z zakupem działki.
Budowałeś firmami/jedną firmą kompleksowo, czy systemem gospodarczym?
I jakie województwo jeśli mogę spytać?
 
Tu się opieram na opiniach znajomych murarzy. Wszyscy jednym głosem gadali to samo- nierówne, trzeba nadrabiać zaprawą nierówności i więcej sobie liczą.
Cena bardzo fajna i chciałem na początku, ale mnie zniechęcili.
Dlatego ważny jest ten temat, bo można wymienić opinie, które nie zawsze jak widać są zgodne

Budowałeś firmami/jedną firmą kompleksowo, czy systemem gospodarczym?
I jakie województwo jeśli mogę spytać?
Mazowieckie. Wzialem jedna firmę która robiła stan surowy z dachem. Człowiek buduje od 30 lat. Budował dom mojego tescia. Ma murarzy na etacie co jest rzadkością. Może i thermoton nie jest super równy, ale mocny i z tego co pamiętam ma ciut lepsze staty od porothermu. Jak kupowałem to stał po 4,3 zl. Wychodzi 1.5 cegły więcej na m2 niż porotherm. Po tygodniu podrożał o złotówkę A teraz to jest dramat. Wracając do murarzy to im się nie chce równać i idą na łatwiznę, dlatego chcą porotherm. Tak to widzę;)
 
Wracając do murarzy to im się nie chce równać i idą na łatwiznę, dlatego chcą porotherm. Tak to widzę;)
Dokładnie tak jest. Powiedzieli mi to wprost. Problem zaczyna się, gdy jedziesz na kleju/piance, bo tam ciężko to wyrównać, ale mnie to nie dotyczy, bo będę jechał na zaprawie.

Może i thermoton nie jest super równy, ale mocny i z tego co pamiętam ma ciut lepsze staty od porothermu. Jak kupowałem to stał po 4,3 zl. Wychodzi 1.5 cegły więcej na m2 niż porotherm. Po tygodniu podrożał o złotówkę A teraz to jest dramat.
Współczynnik ma duużo lepszy niż Porotherm i nawet Heluz.
Kosztuje teraz 6.42zł więc i tak dużo taniej niż Porotherm i Heluz (aczkolwiek 12,5 szt.na 1m2 trzeba mieć, więc większą ilość).

Akurat ceramika jest w dla mnie najmniej dotkliwa pod względem cenowym. Gorzej beton i stal której pójdzie w kurwy, a poszła z cenami kosmicznie.
 
Zalezy jak liczyc, ale wychodzi ze ~30+% taniej niz murowany. Nie znam nikogo, kto by uzytkowal taka konstrukcje.
Masz jakies rozkminy?

Z czego wychodzi te 30%?
Akurat ściana, to najtańszy element budynku.
Rozumiem, że wpływa na to ciężar,a co za tym idzie mniej zbrojenia w płycie/fundamentach?

Znajomi mają dom taki postawiony. Ogólnie nie narzekają. Jedynie zwracają uwagę na to, że wszystko słychać, czyli akustycznie średnio. Nie wiem jak się ma do tego izolacja termiczna i rachunki za gaz.
Na pewno musi być to sprawdzona firma i systemem gospodarczym tego nie zrobisz.
 
Z czego wychodzi te 30%?
Akurat ściana, to najtańszy element budynku.
Rozumiem, że wpływa na to ciężar,a co za tym idzie mniej zbrojenia w płycie/fundamentach?

Znajomi mają dom taki postawiony. Ogólnie nie narzekają. Jedynie zwracają uwagę na to, że wszystko słychać, czyli akustycznie średnio. Nie wiem jak się ma do tego izolacja termiczna i rachunki za gaz.
Na pewno musi być to sprawdzona firma i systemem gospodarczym tego nie zrobisz.
Patrze na cene koncowa wyswietlana na stronie i porownuje ja - pi*drzwi - z szacowana koncowa cena porownywalnego projektu murowanego. A ty jak to liczysz?

Ja akurat spojrzalem na Family 154 (cena bazowa 386 400)

Podana cena obejmuje: dom wykończony z zewnątrz. Wewnątrz – w standardzie Family, tzn. łazienki i pomieszczenia WC z glazurą i terakotą oraz z kompletnym wyposażeniem w urządzenia sanitarne, parapety wewnętrzne, terakota w wybranych pomieszczeniach. Dom wyposażony we wszystkie instalacje: wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, kompletną instalację wod. – kan., c.w.u i c.o. zasilaną kotłem gazowym z grzejnikami płytowymi, kompletną instalację elektryczną z gniazdami i przełącznikami oraz szafkę bezpiecznikową.
 
Patrze na cene koncowa wyswietlana na stronie i porownuje ja - pi*drzwi - z szacowana koncowa cena porownywalnego projektu murowanego. A ty jak to liczysz?

Ja akurat spojrzalem na Family 154 (cena bazowa 386 400)
Ja bym porównał cenę za 1m2 murowanego i to samo drewnianego.
Potem porównał bym robociznę tych domów.

Jedyna różnica na korzyść drewnianego, to-moim zdaniem- tańsze fundamenty.

Myślę też, że drewniany musi robić na serio solidna firma, bo jest co spierdolić, a niektóre rzeczy wychodzą po wybudowaniu.

To jest oczywiście tylko moje zdanie i nie ma na celu zniechęcić do budowy domku drewnianego.
 
Ja bym porównał cenę za 1m2 murowanego i to samo drewnianego.
Potem porównał bym robociznę tych domów.

Jedyna różnica na korzyść drewnianego, to-moim zdaniem- tańsze fundamenty.

Myślę też, że drewniany musi robić na serio solidna firma, bo jest co spierdolić, a niektóre rzeczy wychodzą po wybudowaniu.

To jest oczyeiście tylko moje zdanie i nie ma na celu zniechęcić do budowy domku drewnianego.
Jak ostatnio mowilem 5k netto to w tym watku mi powiedziano ze to normalna cena za m2 teraz (pod klucz).
Ja po januszowemu porownuje wiec 150*5 do tych 500-550 (licze 100-150 drozej niz te 400 co tam napisali) w ktorych wyglada na to ze pod klucz powinienes sie zmiescic.

A to ze w drewnie na 30-50 lat a potem remont generalny albo buldozer to juz inna sprawa. Amerykance tak robia.
 
Rozkminy mam takie, ze cały proces budowy szkieletowej przebiega szybciej i nie musze sie tak bardzo zajmować budowa, organizacja i wszystkim co z tym zwiazane. Dlatego zainteresowałem się tematem.
@torpedo czy twoi znajomi maja lany strop? Bo ten Danwood twierdzi, ze stosuja rzadka technologie wylewania 5 cm warstwy betonu na strop, co ma skutkowac tym, ze nie slychac tego co sie dzieje na pietrze. Sam mieszkam obecnie w nowymn domu szkieletowym w UK i potwierdzam, ze slychac kroki na górnym pietrze, ale tutaj zadnego betonu nie ma.
 
@Dzihados Ceny są tak zróżnicowane, że chyba jednak nie ma co porównywać.
Od przyszłego roku jak ruszy budowa, to wrzucę co ile i jakim sposobem.

@MaloHombre nie mają wylewanego. Tu natomiast chidzi nawet o pokoje na tym samym poziomie.
Są technologie, że z drewniaka zrobisz superenergoszczędny i nic nie będzie słychać, ale wtedy imo, cena przekroczy murowany.
 
Back
Top