Syn, dąb i... ...DOM :)

Jasna sprawa, biorę to pod uwage, ale sporo rzeczy mam calkiem nowych i będę je uzytkowal nadal po przeprowadzce. Ale nie ukrywam, ze jesli o urządzanie chodzi, to mam zamiar rozpisac wszystko wczesniej i trzymac sie sztywni budżetu, bo jak zacznie sie kupowac wszystko na zasadzie "łee, to tylko 100 zl wiecej", to ze 100k zrobi sie 150 :lol:

To u mnie podobnie. Planowalem kupowac mieszkanie we Wroclawiu, ale mam dzialke 30km od centrum i stwierdzilem, ze wole miec jednak kawałek ziemi. A miasto by mnie zmeczylo prędzej czy później.
Mordeczko ty już w UK nie siedzisz? Czy ja coś pomyliłem? Skoro pod Wrocławiem to może jakieś wspólne piwo z wrocławską ekipą z Cohones?
Wracając bardziej do tematu to jaka lokalizacja jeżeli można wiedzieć? Ewentualnie w którym kierunku od Wrocławia. Ja się zdecydowałem na Siechnice.
 
Ale nie ukrywam, ze jesli o urządzanie chodzi, to mam zamiar rozpisac wszystko wczesniej i trzymac sie sztywni budżetu, bo jak zacznie sie kupowac wszystko na zasadzie "łee, to tylko 100 zl wiecej", to ze 100k zrobi sie 150 :lol:
O to to.
Nawet nie wiesz ilu klientów tak rozwaliło swój budżet i przekroczyło budowę o 100%.

Dodaj do tego tego urządzenie (meble i inne), czyli 100k dodatkowo jak nic. Gdyby nie fakt, że mam działkę to
Meble to tam pikuś, ale kuchnia i łazienka to jest wyzwanie (szczególnie kuchnia).
 
Mordeczko ty już w UK nie siedzisz? Czy ja coś pomyliłem? Skoro pod Wrocławiem to może jakieś wspólne piwo z wrocławską ekipą z Cohones?
Wracając bardziej do tematu to jaka lokalizacja jeżeli można wiedzieć? Ewentualnie w którym kierunku od Wrocławia. Ja się zdecydowałem na Siechnice.
Siedzę nadal i jeszcze posiedzę z 3 lata, dlatego powoli biorę sie za ogsrnianie działki i wszystkiego co z budową związane :crazy:

Okolice Oleśnicy u mnie
 
patologie z rodzaju:
budujemy dom> nienawidzimy żony> dzieci wyrastają na poryte > pijemy w garażu >zostajemy alkoholikami > upada nasz biznes z racji nałogu> dzieci nas nienawidzą > żona w końcu od nas odchodzi > zabierają nam dom
za 20 lat wrócicie pomięcia do tego wpisu i pomyślicie " jakiś kutasiaż z forum miał racje"
"Dostałem ostrzeżenie od wszechświata".
 
patologie z rodzaju:
budujemy dom> nienawidzimy żony> dzieci wyrastają na poryte > pijemy w garażu >zostajemy alkoholikami > upada nasz biznes z racji nałogu> dzieci nas nienawidzą > żona w końcu od nas odchodzi > zabierają nam dom
za 20 lat wrócicie pomięcia do tego wpisu i pomyślicie " jakiś kutasiaż z forum miał racje"
"Dostałem ostrzeżenie od wszechświata".
Czyli, żeby przerwać ten łańcuszek nieszczęść wystarczy nie budować domu?
Czy i tak się to wydarzy, ale wyjebiemy wszstkich w bambuko, bo nie budując domu, odejdą ode mnie z pustymi rękoma?
kutasiaż

:scary:
P.S. proponuję ostatnie dwa posty (moje i Tesli) przenieść do HP
 
Jak liczyć koszt antresoli w ogolnym koszcie za m2?
Tzn załóżmy że nie masz "piętra" nad salonem i kuchnią, i jest to X m2 "utraconej powierzchni piętra" - nie ma stropu, nie musisz wstawiać tam gniazdek, paneli, mebli, ale np. ściany i okna już tak (ogrzac też trza).
Przykładowy projekt:
https://z500.pl/projekt/25935/Zx250...osc-w-nowoczesnej-technologii-drewnianej.html

Jak akustyka w takim domu?
Nie znam się na domach, kosztach i technologiach, ale
Moim zdaniem antresola to strata miejsca. Widziałem natomiast mieszkania z antresolami i ludzie robili stropy, żeby wykorzystać „górę” i wyciszyć „dół”.
Budujesz raz i raz wydajesz pieniądze, a później będziesz się z tym bujał. Przemyśl, czy taka oszczędność w skali całej budowy jest warta.
 
Nie znam się na domach, kosztach i technologiach, ale
Moim zdaniem antresola to strata miejsca. Widziałem natomiast mieszkania z antresolami i ludzie robili stropy, żeby wykorzystać „górę” i wyciszyć „dół”.
Budujesz raz i raz wydajesz pieniądze, a później będziesz się z tym bujał. Przemyśl, czy taka oszczędność w skali całej budowy jest warta.
Tak pytam, bo akurat w tym projekcie to o roletach chyba mozna zapomniec :)
 
Jak liczyć koszt antresoli w ogolnym koszcie za m2?
Tzn załóżmy że nie masz "piętra" nad salonem i kuchnią, i jest to X m2 "utraconej powierzchni piętra" - nie ma stropu, nie musisz wstawiać tam gniazdek, paneli, mebli, ale np. ściany i okna już tak (ogrzac też trza).
Przykładowy projekt:
https://z500.pl/projekt/25935/Zx250...osc-w-nowoczesnej-technologii-drewnianej.html

Jak akustyka w takim domu?
To było Twoje założenie żeby mieć cała niezagospodarowaną górę, czy kupiłeś taki projekt?

Oczywiście co kto lubi, ale to strasznie dużo niezagodpodarowanego miejsca, którego nie użyjesz, a za którego de facto płacisz.
 
To było Twoje założenie żeby mieć cała niezagospodarowaną górę, czy kupiłeś taki projekt?

Oczywiście co kto lubi, ale to strasznie dużo niezagodpodarowanego miejsca, którego nie użyjesz, a za którego de facto płacisz.
Nieee. Mam juz projekt (nawet dwa, jak pisalem), tylko w zwiazku z lisciem od rzeczywistosci (ceny) ponownie patrzę - szukam mniejszego :) Jakbym doliczył piętro nad salonem i kuchnią to ten konkretny projket byłby nawet chyba większy, niż ten co mam, z kolei bez tej powierzchni jest dużo mniejszy.
Po prostu pytam o "koszt antresoli", jak go liczyc (zakładając jakiś koszt metra określonego stanu). Przykład: m2 pod klucz 4tys, m2 garażu w bryle 1,5tys, m2 antresoli (np) 1tys (dodawany do powierzchni parteru).
 
Nieee. Mam juz projekt (nawet dwa, jak pisalem), tylko w zwiazku z lisciem od rzeczywistosci (ceny) ponownie patrzę - szukam mniejszego :) Jakbym doliczył piętro nad salonem i kuchnią to ten konkretny projket byłby nawet chyba większy, niż ten co mam, z kolei bez tej powierzchni jest dużo mniejszy.
Po prostu pytam o "koszt antresoli", jak go liczyc (zakładając jakiś koszt metra określonego stanu). Przykład: m2 pod klucz 4tys, m2 garażu w bryle 1,5tys, m2 antresoli (np) 1tys (dodawany do powierzchni parteru).
Nie wiem czy sie przyda, ale kiedys wpadlem na cos takiego
http://www.zetbeer.pl/

 
Nie wiem czy sie przyda, ale kiedys wpadlem na cos takiego
http://www.zetbeer.pl/


45m2 - na działkę rekreacyjną jak znalazł :)

EDIT:
A mam pytanko do praktyków o wiatę pod samochód (miejsce parkingowe auta osobowego), konkretnie wiatę przy ścianie budynku.
Przepisy mówią że takowa musi być 3m od granicy działki (nie ma możliwości "zgody" sąsiada). Natomiast czy może być tak, że konstrukcja (słupy/podpory) jest w granicy, natomiast samo zadaszenie zaczyna sie 3m od granicy?

EDIT:
Tu widzę pełno realizacji wiat w granicy, to juz sam nie wiem, czy mozna czy nie mozna:
https://www.carportplanet.pl/kategoria-produktu/wiaty-garazowe-samochodowe-parkingowe-carporty/

Czy to chodzi o rynnę (żeby deszczówka nie spływała do sąsiada?)

No i co z odlegloscia od granicy dzialki od strony drogi (taka wiata przy bramie przesuwnej mozna sobie latwo wyobrazic wiate w granicy)

EDIT:
https://kb.pl/porady/koszt-budowy-domu-dokladne-wyliczenia/
koszty-budowy-2019-r.jpg


koszt_budowy_domu_2016.jpg

koszt-budowy-domu-2017-800.jpg
 
Last edited:
Zastanawialiście się z czego będziecie budować?
U mnie silikaty odpadają ze względu na ciężar, a do komórkowego nie jestem przekonany (wiem, że cieplejszy, ale mimo wszystko odrzucam).
Nastawiłem się na ceramikę (jak mi konstruktor dopuści).
Nie biorę pod uwagę Thermotonów, Owczarzy i innych ze względu na zła opinię.
Zostaje Porotherm i Heluz.
Karty produktu pokazują, że Heluz ma współczynnik przenikania ciepła lepszy od Porothermu, przy podobnej cenie.
Screenshot_2019-05-09-08-17-18-753_com.android.chrome.png
Screenshot_2019-05-09-08-27-45-519_com.google.android.apps.docs.png

Jest to najtańszy etap budowy, więc tu chciałem poszaleć i kupić 30, ale ciężar mnie i bez tego trzyma.


@ninja orientujesz się, czy jest sens robić na zaprawie ciepłochronnej, gdy budujesz w technologii dwuwarstwowej?
 
@Dzihados jeśli możesz, to nie edytuj sprzed paru dni posta (w tym temacie), tylko daj w nowym. Lepiej się czyta i szuka cennych informacji.
Na kb.pl jest dużo fajnych informacji i mają dobry kalkulator.
 
Zastanawialiście się z czego będziecie budować?
U mnie silikaty odpadają ze względu na ciężar, a do komórkowego nie jestem przekonany (wiem, że cieplejszy, ale mimo wszystko odrzucam).
Nastawiłem się na ceramikę (jak mi konstruktor dopuści).
Nie biorę pod uwagę Thermotonów, Owczarzy i innych ze względu na zła opinię.
Zostaje Porotherm i Heluz.
Karty produktu pokazują, że Heluz ma współczynnik przenikania ciepła lepszy od Porothermu, przy podobnej cenie.View attachment 16034 View attachment 16035
Jest to najtańszy etap budowy, więc tu chciałem poszaleć i kupić 30, ale ciężar mnie i bez tego trzyma.


@ninja orientujesz się, czy jest sens robić na zaprawie ciepłochronnej, gdy budujesz w technologii dwuwarstwowej?
Ja bym sobie odpuścił, to ile wydasz więcej na zaprawę ciepłochronną lepiej dołożyć w styropian.
 
ten temat na teraz dla mnie to
:childcry::childcry::childcry:

Czekam aż te kurwy jebane ścierwa pierdolone MPZP zmienia po 13 latach:korwinstupid:

Ale ja to drewniany domek chce pyknąć a tu widze same murowane:putinlaugh:
 
Ja chcialem szkielet, ale wg mnie, nie ma szans, żeby to nie trzeszczalo w którymś miejscu prędzej czy później.
 
Kwestia projektu. Jakiś standardowy dom z dachem dwuspadowym do 120m2 z garażem w bryle, bez podpiwniczenia, systemem zleconym pod klucz w średnim standardzie, bez działki trzeba aktualnie liczyć ok 500k. W ciągu dwóch lat ceny materiałów wzrosły dwukrotnie. I co najśmieszniejsze za taką kwotę ciężko będzie kupić 80m2 w Krakowie w dobrej lokalizacji z miejscem parkingowym a trzeba jeszcze do tego dodać 100k na wykończenie i co miesiąc 700 PLN czynszu administracyjnego.
Zależy gdzie. Jak pamiętam ceny, to jeśli se ekipę ściągniesz z zadupia, to w połowie kwoty można się zmieścić... :fjedzia:
 
koszty-budowy-2019-r.jpg


Jeżeli to są ceny materiał + robocizna to będzie lekka korekta
Ocieplenie i elewacja wersja ekonomiczna +10k ( z wełną i tynkiem sisi +40k )
dach +10k
ściany +20k
fundamenty +15k
 
No więc dziś jestem po rozmowie z projektantem. Tak jak podśmiewał się, że przejmuję jakimiś opiniami geologicznymi, tak dziś powiedział, że dwóch konstruktorów odrzuciło projekt.
Jestem na poniedziałek umówiony z innym projektantem.

Najlepsze jest to że Mu to powiedziałem, a On do mnie z tekstem:
- No rzuty już masz zrobione, więc niech Ci zaadoptuje do bryły wyliczenia.:juanlaugh:
Mówię Mu: jaka kurwa adaptacja? Zrobił rzut budynku bez obliczeń (to co Wam tu wstawiałem). Miał to rozrysowane przeze mnie od A do Z na brudno, więc wrzucił do programu. Godzina roboty i może myślał, że dostanie jak za całość projektu :jarolaugh:

Tak więc sprawę postawiłem jasno- płacę za pełny projekt, który jest podbity przez konstruktora
To On powinien wiedzieć o badaniach geologicznych, to w Jego zakresie jest trzymać front robót.

Odpowiedział, że w takim razie zapyta jeszcze jednego konstruktora.

Jak się tu nie będę długo logował, to możecie być pewni, że siedzę, bo to kurwa nie jest na moje nerwy.
 
Back
Top