Syn, dąb i... ...DOM :)

No chyba że to prawdziwa cegła dobrze położona to można z tego zrobić coś ciekawego.
Wszystkie otwory będą wymagały robienia stolarki na wymiar. Stropy są zazwyczaj niskie więc żeby nie siedzieć jak w chlewiku trzeba podnosić, zazwyczaj do wyjebania i wymiany jest cała więźba, stropy miedzy kondygnacyjne co najmniej do wzmocnienia a często wymiany. Pomijam takie estetyczne elementy jak to, że podział pomieszczeń i ich wymiary 100 lat temu robiono trochę według innej estetyki.
Tak na prawdę żeby zrobić porządnie taki "remont" trzeba wywalić wszystko i zostawić tylko wydmuszkę z zewnętrznych ścian.

I jest tylko jedno uzasadnienie żeby tak zrobić: w momencie kiedy działka ma kiepski wymiar i nie da się w nią wpasować nowego budynku w zgodzie z obecnymi przepisami. Wtedy można się w coś takiego bawić.
 
Wszystkie otwory będą wymagały robienia stolarki na wymiar. Stropy są zazwyczaj niskie więc żeby nie siedzieć jak w chlewiku trzeba podnosić, zazwyczaj do wyjebania i wymiany jest cała więźba, stropy miedzy kondygnacyjne co najmniej do wzmocnienia a często wymiany. Pomijam takie estetyczne elementy jak to, że podział pomieszczeń i ich wymiary 100 lat temu robiono trochę według innej estetyki.
Tak na prawdę żeby zrobić porządnie taki "remont" trzeba wywalić wszystko i zostawić tylko wydmuszkę z zewnętrznych ścian.

I jest tylko jedno uzasadnienie żeby tak zrobić: w momencie kiedy działka ma kiepski wymiar i nie da się w nią wpasować nowego budynku w zgodzie z obecnymi przepisami. Wtedy można się w coś takiego bawić.
Mówię wyłącznie o fanaberiach natury estetycznej. Zawsze można zostawić jedną dwie ściany albo ewentualnie rozebrać i ułożyć częściowo cegły na nowo jedli będą się nadawały.
 
Mówię wyłącznie o fanaberiach natury estetycznej. Zawsze można zostawić jedną dwie ściany albo ewentualnie rozebrać i ułożyć częściowo cegły na nowo jedli będą się nadawały.
Jasne, jak ktoś ma fantazję i budżet to wszystko można zrobić.
W budownictwie tylko kasa jest limitem. Widywałem już projekty domów jednorodzinnych gdzie inwestor był gotów napierdolić prawie setkę pali żeby wybudować chałupę także Sky is the limit.
 
Jasne, jak ktoś ma fantazję i budżet to wszystko można zrobić.
W budownictwie tylko kasa jest limitem. Widywałem już projekty domów jednorodzinnych gdzie inwestor był gotów napierdolić prawie setkę pali żeby wybudować chałupę także Sky is the limit.

Jasne, jak ktoś ma fantazję i budżet to wszystko można zrobić.
W budownictwie tylko kasa jest limitem. Widywałem już projekty domów jednorodzinnych gdzie inwestor był gotów napierdolić prawie setkę pali żeby wybudować chałupę także Sky is the limit.
Tak tylko napomknąłem bo sam robię takie rzeczy w domu. Moja żona podsuwa pomysly. Belki na suficie z surowego drewna. Oczywiście tylko dla ozdoby bo dom jest murowany. Później regał biblioteczny na całą ścianę też z mało obrobionego drewna. Tylko na cegłach poległem bo mur nie jest zbyt równo położony i z różnych cegieł. Prawdopodobnie na jednej ścianie położę po prostu ścianę dekoracyjną z czerwonych cegieł z odzysku.
 
Tak tylko napomknąłem bo sam robię takie rzeczy w domu. Moja żona podsuwa pomysly. Belki na suficie z surowego drewna. Oczywiście tylko dla ozdoby bo dom jest murowany. Później regał biblioteczny na całą ścianę też z mało obrobionego drewna. Tylko na cegłach poległem bo mur nie jest zbyt równo położony i z różnych cegieł. Prawdopodobnie na jednej ścianie położę po prostu ścianę dekoracyjną z czerwonych cegieł z odzysku.
Poka ten regał biblioteczny.
 
Jasne, jak ktoś ma fantazję i budżet to wszystko można zrobić.
W budownictwie tylko kasa jest limitem. Widywałem już projekty domów jednorodzinnych gdzie inwestor był gotów napierdolić prawie setkę pali żeby wybudować chałupę także Sky is the limit.
Koleś teraz buduje dom dla jakiegoś zarobasa.

150m2 chata jeszcze wykończeniówka leci a już ponad 5 mln wydali.
:korwinlaugh:
 
Też chętnie obejrzę. Masz zaprzyjaźnionego stolarza czy swoje narzędzia?
Poka ten regał biblioteczny.
Taka tam amatorska robota. Półki na książki, belki sufitowe i zabudowa akwarium.
image000000_3.jpg
image000000.jpg
image000000_2.jpg
 
Chłopy, mam pytanie, może głupie ale dopiero poznaję te tematy od zera.

Na ogłoszeniach często jest napisane, że media (np. prąd czy kanalizacja) jest na działce obok.

Czy to oznacza, że mogę te media podciągnąć do swojej bez problemu? Właściciel tej działki obok może to zablokować czy prawo obliguje do tego, że jak jest możliwość to jest obowiązek dostarczenia takich mediów do odbiorcy, tak jak jest, np. z wodą grzewczą?
 
Chłopy, mam pytanie, może głupie ale dopiero poznaję te tematy od zera.

Na ogłoszeniach często jest napisane, że media (np. prąd czy kanalizacja) jest na działce obok.

Czy to oznacza, że mogę te media podciągnąć do swojej bez problemu? Właściciel tej działki obok może to zablokować czy prawo obliguje do tego, że jak jest możliwość to jest obowiązek dostarczenia takich mediów do odbiorcy, tak jak jest, np. z wodą grzewczą?
Z tego co wiem na poprowadzenie mediów przez inną dzialke jest potrzebna zgoda właściciela.
 
Z tego co wiem na poprowadzenie mediów przez inną dzialke jest potrzebna zgoda właściciela.
To te nitki nie idą wzdłuż granic działek tylko w poprzek? Myślałem, że jakoś wzdłuż granic idzie to żeby można było do każdej dojechać.
 
To te nitki nie idą wzdłuż granic działek tylko w poprzek? Myślałem, że jakoś wzdłuż granic idzie to żeby można było do każdej dojechać.
W teorii, w praktyce jak to w polszy, różnie. W domu rodzinnym mamy studzienkę od kanalizy i główna rurę od gazu przerytą przez środek naszej działki i sąsiedzi musieli mieć zgodę od nas na przyłącze (a gazownia od nas żeby mogli u nas się wbić z robotą) . Ale tam była jakaś pojebana akcja że inaczej tych rur nie szło puścić osiedlem jak dobrze pamiętam czy coś popierdolone.

Ogólnie to nie polecam takiego rozwiązania (żeby wam przez środek działki kopali) później jesteście w dupie jak chcecie coś dobudować czy nawet wykopać głębsze oczko wodne albo basen,bo wszędzie macie rury/kable w ziemi. Tam u rodziców pod ziemią jest jebane skrzyżowanie.
 
No i najlepiej mieć to dokładnie narysowane i przypilnować fachowców żeby ułozenie rur było zgodne z projektem. Później jak coś jebnie to rury nie idzie znaleźć. Przerabiałem to jak się zepchała kanalizacja i nie mogłem znaleźć rury. Pół ogrodu przekopałem.
 
Bliźniak 126m + strych 25m, działka 500m, stan deweloperski.
Bardziej kolega niż deweloper, zadzwonił że zwoliła mu się jedna chata i może mi sprzedać po kosztach bo od tamtych już wziął zaliczkę :jarolaugh:
A i tak czegoś szukaliśmy to się trafiło.

Kwota 730tys. W tym jest ogrzewanie podłogowe i pompa ciepła.

Lokalizacja koło Grotnik.

Mam kobitę z Ozorkowa i bardzo często tam jestem u teściów, fajna lokalizacja :)
 
Drogo coś, nie? View attachment 83508

Coś krótka gwarancja do tego mogliby przedstawić audyt energetyczny tego wynalazku skoro jest całoroczny.
 
Panowie, macie może jakieś rady dotyczące sprzętu RTV AGD typu: lodówka, pralka, suszarka, płyta grzewcza, okap, piekarnik. Jakie firmy możecie polecić z czystym sumieniem. Wiem, że pewnie ciężko, ale może ktoś orientuje się w temacie lub ma znajomego. Na ten moment robiąc rozeznanie z:
Lodówek najczęściej polecane są m.in.: Samsungi,LG,Liebherr
Pralek i suszarek odradzają pralko-suszark oraz urządzenia firm: Samsung, Candy, Haier, natomiast polecają LG.
Ktoś może będzie w stanie dodać coś wiecej.
 
Panowie, macie może jakieś rady dotyczące sprzętu RTV AGD typu: lodówka, pralka, suszarka, płyta grzewcza, okap, piekarnik. Jakie firmy możecie polecić z czystym sumieniem. Wiem, że pewnie ciężko, ale może ktoś orientuje się w temacie lub ma znajomego. Na ten moment robiąc rozeznanie z:
Lodówek najczęściej polecane są m.in.: Samsungi,LG,Liebherr
Pralek i suszarek odradzają pralko-suszark oraz urządzenia firm: Samsung, Candy, Haier, natomiast polecają LG.
Ktoś może będzie w stanie dodać coś wiecej.
Z pralek i suszarek polecam Boscha, mam jedno i drugie i nigdy nie było problemów.
 
Panowie, macie może jakieś rady dotyczące sprzętu RTV AGD typu: lodówka, pralka, suszarka, płyta grzewcza, okap, piekarnik. Jakie firmy możecie polecić z czystym sumieniem. Wiem, że pewnie ciężko, ale może ktoś orientuje się w temacie lub ma znajomego. Na ten moment robiąc rozeznanie z:
Lodówek najczęściej polecane są m.in.: Samsungi,LG,Liebherr
Pralek i suszarek odradzają pralko-suszark oraz urządzenia firm: Samsung, Candy, Haier, natomiast polecają LG.
Ktoś może będzie w stanie dodać coś wiecej.
Ja 2 lata temu się urządzałem to Ci powiem.
Piekarnik i płyta gazowa z Amica - ja dużo gotuję i często lecę na 4 palniki na raz i piekarnik, a oni mają fajne systemy 'flame control'.

Lodówka - samsung, Telewizor - samsung, pralka - samsung (eco bubble). Polecam w chuj, bo monitor do starego PC mam samsunga od 15 lat.
:beczka:
 
Z pralek i suszarek polecam Boscha, mam jedno i drugie i nigdy nie było problemów.
@w4ar

Ja również polecam pralko suszarke bosch, zmywarkę niedawno również Boscha kupiłem i zadowolony. Lodówki to chyba Samsung, byle z systemem no Frost (tak sprzedają jeszcze bez, które trzeba rozmrażać)
Tv od zawsze team Sony.
Piekarnik i płytę grzewcza to nie wiem, mamy z Ikei a kto to produkuje, ale działa bez zarzutu wszystko.
 
Back
Top