Syn, dąb i... ...DOM :)

Też zastanawiałem się z czego zrobić obudowę i ostatecznie padło na płyty krzemianowo wapienne. Droższe od g/k ale dużo bezpieczniejsze.
Warto założyć od razu płaszcz powietrzny i zrobić sobie wyprowadzenie rury z obudowy kominka. W razie czego tylko cyk rurka i można rozprowadzić ciepło po całym mieszkaniu. Do nadmuchu nie trzeba nawet drogich wentylatorów kominkowych tylko zwykły tani kanałowy. Wystarczy go umieścić pod wkładem aby tłoczył powietrze do układu. Tak ogrzewalem 90 metrów w kamienicy.
 
Warto założyć od razu płaszcz powietrzny i zrobić sobie wyprowadzenie rury z obudowy kominka. W razie czego tylko cyk rurka i można rozprowadzić ciepło po całym mieszkaniu. Do nadmuchu nie trzeba nawet drogich wentylatorów kominkowych tylko zwykły tani kanałowy. Wystarczy go umieścić pod wkładem aby tłoczył powietrze do układu. Tak ogrzewalem 90 metrów w kamienicy.
Było to w planie, na szczęście zrezygnowałem. Mam taki układ pomieszczeń w domu, że nie potrzebuję DGP. Gdy rozpalam w kominku to zamykam drzwi w pokojach na piętrze bo robi się tam za gorąco i kiepsko się śpi w takiej temperaturze. Jak są mrozy to dogrzewamy się weekendowo właśnie kominkiem. Szczególnie po podwyżkach rachunków za gaz :childcry:
 
Zwykły wkład kominkowy, bodajże Zibi 12. Lubię sobie zimą posiedzieć przed nim. Ogrzewanie mam gazowe, a to w razie W.

Panie, nie obrażaj Pan, dobre?
Co ja kurna, jakiś ekozjeb czy jak? Ja prawdziwy Polak i drewnem se palę :wink:
Ile za całość Ci wyszło?

Bo w tym roku planuję mały remoncik po pozbyciu się pewnej gnidy z domu i też mi chodził mały kominek po głowie.
 
Ile za całość Ci wyszło?

Bo w tym roku planuję mały remoncik po pozbyciu się pewnej gnidy z domu i też mi chodził mały kominek po głowie.
Dokładnie nie pamiętam, bo kominek robiłem jakieś pięć lat temu, teraz tylko cegła doszła. Wtedy za wkład koło 5k + płyty na obudowę +/- 1,5k. Teraz cegła + klej i impregnat 1,7k.
 
Ja to rozkiminiam piec kaflowy, te nowoczesne tez pozwalaja ogladac płomień. Tu fota z wkładami/kanałami (?) akumulacyjnymi:

OqiclWu.png

etTfBDE.png


Ale są i dwustronne np:
3myyyvW.png


Tu jakoś obudowane

EXD5fyh.png


Wkład można sobie taki kupić, tylko żeby jeszcze lokalny zdun to obudował dobrze...

No i żeby tam jakaś wnęka na placek czy chleb była, albo może i na garnek z zupą? Wtedy asteroido przybywaj XD
 
Ja to rozkiminiam piec kaflowy, te nowoczesne tez pozwalaja ogladac płomień. Tu fota z wkładami/kanałami (?) akumulacyjnymi:

OqiclWu.png

etTfBDE.png


Ale są i dwustronne np:
3myyyvW.png


Tu jakoś obudowane

EXD5fyh.png


Wkład można sobie taki kupić, tylko żeby jeszcze lokalny zdun to obudował dobrze...

No i żeby tam jakaś wnęka na placek czy chleb była, albo może i na garnek z zupą? Wtedy asteroido przybywaj XD
Na wyro lepiej mieć wnękę. Świeczka, drukowana książka, miód pitny i zapiecek, a świat niech się wali
 
Ja to rozkiminiam piec kaflowy, te nowoczesne tez pozwalaja ogladac płomień. Tu fota z wkładami/kanałami (?) akumulacyjnymi:

OqiclWu.png

etTfBDE.png


Ale są i dwustronne np:
3myyyvW.png


Tu jakoś obudowane

EXD5fyh.png


Wkład można sobie taki kupić, tylko żeby jeszcze lokalny zdun to obudował dobrze...

No i żeby tam jakaś wnęka na placek czy chleb była, albo może i na garnek z zupą? Wtedy asteroido przybywaj XD
Mam tej firmy wkład obudowany kaflami :usunto:

tylko wpiety w komin bez wkładu akumulacyjnego
 
Ogólnie dla miłośników piecy kaflowych mam na dysku fajna książkę z lat 30. o tym zagadnieniu. Pięknie opisana idea działania, technologia, najczęstsze błędy przy projektowaniu i wykonawstwie. Jak będzie 100 łapek w górę (i będzie mi się chciało szukać) to wrzucę.
 
Ogólnie dla miłośników piecy kaflowych mam na dysku fajna książkę z lat 30. o tym zagadnieniu. Pięknie opisana idea działania, technologia, najczęstsze błędy przy projektowaniu i wykonawstwie. Jak będzie 100 łapek w górę (i będzie mi się chciało szukać) to wrzucę.
Moj lajk jak 500 XD

Wrzucaj tam, nie marudź XD
 
Pany, chciałem wyskrobać grosiwo z PPK wchodzę na swoje konto i kurwa takie coś
View attachment 89680


Co jest kurwa grane czy ha tfu ta ruda kurwa już zajebała wszystkie pieniądze?


Powiem Ci jak to teraz u mnie wyglądało jak podpisywałem umowę:

PPK? U nas w firmie to pierdolimy, bo i tak rudy chuj ukradnie. Proponuję 8 na konto, a żeby ich jebał pies to górkę masz w kopercie? Pasuje?

:antonio:
 


Powiem Ci jak to teraz u mnie wyglądało jak podpisywałem umowę:

PPK? U nas w firmie to pierdolimy, bo i tak rudy chuj ukradnie. Proponuję 8 na konto, a żeby ich jebał pies to górkę masz w kopercie? Pasuje?

:antonio:

Przed chwilą się zalogowałem i z ciekawości sprawdziłem, moje wpłaty przez 3 lata 6500, wypłaty 9200 ::snoopd:::jjsmile:
 
Back
Top