Syn, dąb i... ...DOM :)

Panowie, macie może jakieś rady dotyczące sprzętu RTV AGD typu: lodówka, pralka, suszarka, płyta grzewcza, okap, piekarnik. Jakie firmy możecie polecić z czystym sumieniem. Wiem, że pewnie ciężko, ale może ktoś orientuje się w temacie lub ma znajomego. Na ten moment robiąc rozeznanie z:
Lodówek najczęściej polecane są m.in.: Samsungi,LG,Liebherr
Pralek i suszarek odradzają pralko-suszark oraz urządzenia firm: Samsung, Candy, Haier, natomiast polecają LG.
Ktoś może będzie w stanie dodać coś wiecej.
Pralkę mam od kilku lat LG i, odpukać, jestem zadowolony.
 
Ja 2 lata temu się urządzałem to Ci powiem.
Piekarnik i płyta gazowa z Amica - ja dużo gotuję i często lecę na 4 palniki na raz i piekarnik, a oni mają fajne systemy 'flame control'.

Lodówka - samsung, Telewizor - samsung, pralka - samsung (eco bubble). Polecam w chuj, bo monitor do starego PC mam samsunga od 15 lat.
:beczka:
Jakby mi baba do domu coś zamówiła z amiki to momentalnie wyjebał bym to na śmietnik :beczka:

Panowie, macie może jakieś rady dotyczące sprzętu RTV AGD typu: lodówka, pralka, suszarka, płyta grzewcza, okap, piekarnik. Jakie firmy możecie polecić z czystym sumieniem. Wiem, że pewnie ciężko, ale może ktoś orientuje się w temacie lub ma znajomego. Na ten moment robiąc rozeznanie z:
Lodówek najczęściej polecane są m.in.: Samsungi,LG,Liebherr
Pralek i suszarek odradzają pralko-suszark oraz urządzenia firm: Samsung, Candy, Haier, natomiast polecają LG.
Ktoś może będzie w stanie dodać coś wiecej.
Sam kompletuje sprzęt do nowej chaty, wszystko staramy sie brać samsunga. Lecz jak trafi się dobra cena innej firmy to czemu nie.
 
Każdy ma jakieś doświadczenia z inną marką.
Bosch dobre lodówki, ale pralki bym nie wziął nawet za darm. Kilka osób z otoczenia miały i szybko się jebały.
Piekarnik, suszarka na pompie ciepła to u mnie nr 1 Elektrolux.
Płyta gazowa do grzania to w sumie obojętnie jakiej firmy, bo to jedyna rzecz która nic takiego nie ma.
Palniki i tyle.
Zmywarkę nam z Samsunga
 
Jakby mi baba do domu coś zamówiła z amiki to momentalnie wyjebał bym to na śmietnik :beczka:


Sam kompletuje sprzęt do nowej chaty, wszystko staramy sie brać samsunga. Lecz jak trafi się dobra cena innej firmy to czemu nie.

@torpedo i właśnie ciężko coś wybrać, bo jak jedni polecają to drudzy odradzają. Mimo wszystko, chyba trzeba do tego podejść zdrowo rozsądkowo tj. patrzeć na ceny, łatwość naprawy, opinie o danym modelu. Z lodówek co oglądałem czy to w sklepie czy w internecie to wrzucane są najczęściej samsungi i lg. Płyty i okapy różnie, zależy czy ktoś chce tubę czy może zabudowany. Zmywarki też ciężko bo jedni mówią, metalowe inni, że plastikowe dno.
 

@torpedo i właśnie ciężko coś wybrać, bo jak jedni polecają to drudzy odradzają. Mimo wszystko, chyba trzeba do tego podejść zdrowo rozsądkowo tj. patrzeć na ceny, łatwość naprawy, opinie o danym modelu. Z lodówek co oglądałem czy to w sklepie czy w internecie to wrzucane są najczęściej samsungi i lg. Płyty i okapy różnie, zależy czy ktoś chce tubę czy może zabudowany. Zmywarki też ciężko bo jedni mówią, metalowe inni, że plastikowe dno.
Pralkę kupiliśmy tydzień temu samsunga też na pepperku znalazłem. Normalnie na stronie samsunga była promka z 4300 na 2300 plus 400 cashback, czyli pralka nas wyszła 1900.
Lodówkę mamy samsunga, pikarnik z płytą to samo.
 
Ja tam to co mam z Amica chwale.
Płyta bardzo dobra. Piekarnik szybko się nagrzewa, ma dużo funkcji i mało prądu żre.
W internecie również widziałem, że często amice polecają. Wychodzi na to, że jednak sporo zależy od egzemplarza. Niektórzy mają pewnie pecha i od razu skreślają firmę u innych działa bez zarzutu.
 
Czyżby?

Podeślesz modele lodówki, piekarnika i płyty? Okap do zestawu też samsunga, czy coś innego by mieć w zabudowie?
Tak ta sama pralka.
A sprzęt taki, trochę się jebnałem bo płyta to Siemens a nie Samsung :mamed:

https://www.mediaexpert.pl/agd/lodo...y-side-no-frost-178cm-podajnik-wody-kostkarka



Jeśli chodzi o okap to też myślimy nad jednym modelem Samsunga kominowy. W tym miejscu nie będziemy mieć szafek więc do zabudowy nam nie potrzebny.
 
Kiedyś w tym temacie był poruszony temat ekologicznych/wodo oszczędnych toalet.
Takie rozwiązanie spotkałam w Japonii.
IMG_5103.jpeg

Jeśli na zdjęciu dobrze nie widać to na sedesie jest zlew z kranem, który napełnia zbiornik spłuczki sedesu
 
@ninja moze Ty bedziesz wiedzial... jak sie nazywa nowa forma budowania domow, taka ze dom wyglada jak z kreskowki doslownie... caly strop jest zakrzywiony ala kopuła.
Czytalem na ktorejs stronie ze jest to opcja duzo tansza i robi furore, slyszales o tym?
 
@ninja moze Ty bedziesz wiedzial... jak sie nazywa nowa forma budowania domow, taka ze dom wyglada jak z kreskowki doslownie... caly strop jest zakrzywiony ala kopuła.
Czytalem na ktorejs stronie ze jest to opcja duzo tansza i robi furore, slyszales o tym?
Nie, zakrzywiony strop w formie kopuły? Ciekawe jak później podłogę na równo wyprowadzić.
 
to juz jako dach jest.
View attachment 85594
Wszystko fajnie, tylko w Polsce i gdzie indziej też, plany miejscowe narzucają kształt dachu, nawet z czego ma być, takiego czegoś byś na zwykłym osiedlu domków nie postawił, nie dali by zgody.
W takim kształcie to robiłem kiedyś halę z dachem pneumatycznym znaczy się dmuchanym pod korty do tenisa.
 
Ktoś ma 3,25 mln EUR?
Wychodzi 150 EUR/m2 :)

EiCGHsd.png


Link

Link:

To chyba dobra cena, bo przypomnę to XD
LOL, na socjalach znajomy podbil ogloszenie, Poznan ul. Druskieniecka (obrzeza), 83m2, do tego taras drugie tyle.
Cena 1.2mln, 13,5k/m2
rXj9eua.png


No serio? W bloku na obrzezach? Dojazd do centrum pewnie porownywalny z moim (a mieszkam 50km od P).
Powierzchnia spoko, ale ten uklad to jest LOL, jakies przechodne pokoje.
 
Last edited:
no nie wpadł bym na to
taki o dla picia winka
czy ma grzac na cały dom?
Zwykły wkład kominkowy, bodajże Zibi 12. Lubię sobie zimą posiedzieć przed nim. Ogrzewanie mam gazowe, a to w razie W.
Tam będzie tablet wsadzony i będzie wyświetlał ognisko
:roberteyeblinking:
Panie, nie obrażaj Pan, dobre?
Co ja kurna, jakiś ekozjeb czy jak? Ja prawdziwy Polak i drewnem se palę :wink:
 
W kamienicy zamiast pieca kaflowego budowałem lata temu kominek. Oszukali mnie na izolacji i ta zapłonęła od nagrzanego płaszcza powietrznego i rury kominowej. Było grubo ale zdołałem zburzyć pierwszą wersję budowli i ugasić ogień.
 
Zwykły wkład kominkowy, bodajże Zibi 12. Lubię sobie zimą posiedzieć przed nim. Ogrzewanie mam gazowe, a to w razie W.

Panie, nie obrażaj Pan, dobre?
Co ja kurna, jakiś ekozjeb czy jak? Ja prawdziwy Polak i drewnem se palę :wink:
pytam bo tez mam skurwiela
ale z kafli
 
W kamienicy zamiast pieca kaflowego budowałem lata temu kominek. Oszukali mnie na izolacji i ta zapłonęła od nagrzanego płaszcza powietrznego i rury kominowej. Było grubo ale zdołałem zburzyć pierwszą wersję budowli i ugasić ogień.
Też zastanawiałem się z czego zrobić obudowę i ostatecznie padło na płyty krzemianowo wapienne. Droższe od g/k ale dużo bezpieczniejsze.
 
Back
Top