Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

A propo przysiadów. Nie robiłem ich jakiś czas (no bo i nie trenowałem) i dzisiaj byłem załamany jak spadła moja mobilność w tym ćwiczeniu. Nie jestem w stanie wykonać poprawnie technicznie głębokiego przysiadu. Nie wiem czy to wina brzucha, który mi teraz przeszkadza, czy co, ale nie wiem czy popracować nad rozciąganiem itd. i wrócić za jakiś czas do przysiadów, a teraz zamienić je na suwnicę i coś jeszcze, czy robić teraz, mimo, że to wygląda jak przysiad na paraolimpiadzie.


Ktos jakieś rady ma, jak temu zaradzić?
 
A propo przysiadów. Nie robiłem ich jakiś czas (no bo i nie trenowałem) i dzisiaj byłem załamany jak spadła moja mobilność w tym ćwiczeniu. Nie jestem w stanie wykonać poprawnie technicznie głębokiego przysiadu. Nie wiem czy to wina brzucha, który mi teraz przeszkadza, czy co, ale nie wiem czy popracować nad rozciąganiem itd. i wrócić za jakiś czas do przysiadów, a teraz zamienić je na suwnicę i coś jeszcze, czy robić teraz, mimo, że to wygląda jak przysiad na paraolimpiadzie.


Ktos jakieś rady ma, jak temu zaradzić?
Poprawic mobilnosc i cwiczyc przysiad. Sama ruchomosc w stawach to nie wszystko, potrzebna jest jeszczze kontrola ruchowa, wiec nie oczekuj, ze sobie wskoczysz na suwnice, porobisz w miedzyczasie mobilnosc i potem wskoczysz bez problemu do treningu przysiadow. Jedno i drugie musi byc wdrazane, zeby zadzialalo synergistycznie.
 
Panowie, jakis pomysl jaki trening wrzucic po PHAT ? Juz lekko znudzony jestem, a ciagne pare miechow i potrzebuje czegos innego. Mysle nad Push/Pull ew. jakies FBW 3 razy w tygodniu zeby odetchnac od objetosci.
 
Panowie, jakis pomysl jaki trening wrzucic po PHAT ? Juz lekko znudzony jestem, a ciagne pare miechow i potrzebuje czegos innego. Mysle nad Push/Pull ew. jakies FBW 3 razy w tygodniu zeby odetchnac od objetosci.
Zadowolony z treningu ? Ja bym wygrał jakieś FBW, Góra/Dół aby odpocząć od takiej objętości .
 
Zadowolony z treningu ? Ja bym wygrał jakieś FBW, Góra/Dół aby odpocząć od takiej objętości .

Bardzo. To juz moje trzecie podejscie do PHAT'a. Tym razem najdluzsze bo jakos kolo 4 miechow. Silowo mocno do przodu. Masowo rowniez. Na pewno jeszcze wroce.
 
jakies odzywki pod mma? wszystko do poprawy sila, wytrzymalosc, kondycja, masa jest ok
kreatyna wiadomo i cos jeszcze polecacie?
tak do 300zl cykl
 
Cześć jestem Przemek i jestem gruby.Dzisiaj miałem zamiar ustalić plan treningowy....tyle tego syfu w internecie ze szok + niektóre się wykluczają...no nic wchodze w YT i
download.php


spedziłem godzine oglądając tych znawców-głównie filmik jak sobie pakują i co tam robią w ciągu dnia + kłótnie między nimi WK jedzie po DSM.DSM jedzie na tego i tamtego jakieś ''teamnatural'' kłóci się z karmowskim.Grom nazywa patryka2703 ciapatym napletem a tamten nagrywa jak tanczy do popka z zoną ciapaty plis dont brejk maj hart i jedzie po wszystkich ze się koksują...No i w sumie nie mam na razie planu;/
 
Mam podobnie, i tutaj na początku czyli jakieś 3 lata temu ktoś pomagał. Teraz kółka wzajemnej adoracji komunikują się tylko miedzy sobą (stwierdzenie nie atak:beer:). Mój plan to regularność w jedzeniu, ograniczyć się do gotowania na parzę, ewentualnie w wodzie(kasze i ryże), liczenie tylko na początku żeby wiedzieć ile i co jeść potem to juz rutyna, raz w tygodniu "wjebać" pizze,kebaba itp. Biegam 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut i jakaś tam śmieszna siłownia żeby jakoś te cielsko wyglądało. Pozdro.
 
Cześć jestem Przemek i jestem gruby.Dzisiaj miałem zamiar ustalić plan treningowy....tyle tego syfu w internecie ze szok + niektóre się wykluczają...no nic wchodze w YT i
download.php


spedziłem godzine oglądając tych znawców-głównie filmik jak sobie pakują i co tam robią w ciągu dnia + kłótnie między nimi WK jedzie po DSM.DSM jedzie na tego i tamtego jakieś ''teamnatural'' kłóci się z karmowskim.Grom nazywa patryka2703 ciapatym napletem a tamten nagrywa jak tanczy do popka z zoną ciapaty plis dont brejk maj hart i jedzie po wszystkich ze się koksują...No i w sumie nie mam na razie planu;/
To spróbuj na początek napisać ile masz lat ile ważysz przy jakim wzroście i co chcesz osiągnąć ( plus czy zamierzasz tylko biegać czy pływać czy dźwigać sztangi) to MOŻE ktoś sie pochyli nad Tobą i drugim kolegą.
 
Jeśli do mnie pijesz to juz sobie sam dawno poradziłem :wink: w sumie dzięki braku pomocy, musiałem sam stracić czas na cos co mnie w ogóle nie interesuje (nie licząc tego, że przez zimę się zapuszczam). Pozdro. :evil:
 
@matihanys piszesz do mojego posta?

@skunx chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Chciałem na necie (różnych stronach) poszukać przydatnych informacji do ułożenia planu treningowego. Potem wszedłem na tych youtuberow co wymieniłem. Nic nie napisałem że cohones nie pomaga. Najpierw chciałem cos sam ułożyć i zapytać tutaj o opinie..
 
Dobra już ogarniam o co biega. Faktycznie żeby wyszukać w necie coś z sensem opierając się na YT to potrzeba dużo cierpliwości. Gwiazdy które wrzucały sensowne treningi teraz już zajmują się wygłupami albo kłótniami lub reklamą swoich sponsorów. I tak wszyscy są na koksie więc nie wiadomo co oni tam tak na prawdę robią a potem pokazują film w stylu "biceps nie chce rosnąć? zrób to i to" heheh
Niestety najlepiej znaleźć kogoś ogarniętego np na siłowni to wtedy jak przypilnuje i poprawi Ci formę wykonywania ćwiczeń to się okaże że trudniej wycisnąć poprawnie 60 kg niż byle jak 90 i to jest TO
 
Panowie jak zaczynacie to wszystko wykonane w miare poprawnie i mieszczące się w ramach da dobry efekt. KONSEKWENCJA ! UPÓR ! SYSTEMATYCZNOŚĆ ALE TEŻ UMIAR I ROZSĄDEK to dobre rady dla początkujących. Obserwujcie swoje ciało!
 
Zmienił mi się plan tygodnia i jedyne wolne dni, w których mogę ćwiczyć to wtorek, środa i sobota, niedziela, (ewentualnie piątek, ale raczej odpada). Da się jakoś sensownie rozłożyć treningi? Będzie progress pomimo dwóch dni treningowych pod rząd? FBW jak coś. @Saenchai czy ktoś?
 
Poniedziałek: Klata + nogi+ brzuch
Wtorek: Barki + biceps / cardio
Środa: plecy triceps / cardio
Czwartek: wolny / cardio
Piątek: Klata + nogi + brzuch
Sobota: Barki + biceps / cardio
Niedziela: Plecy + triceps / cardio

Czy tak będzie dobrze?
Jakie odżywki dorzucić, żeby spalić trochę fatu ale zabezpieczyć mięśnie?
 
Zmienił mi się plan tygodnia i jedyne wolne dni, w których mogę ćwiczyć to wtorek, środa i sobota, niedziela, (ewentualnie piątek, ale raczej odpada). Da się jakoś sensownie rozłożyć treningi? Będzie progress pomimo dwóch dni treningowych pod rząd? FBW jak coś. @Saenchai czy ktoś?
Proponuje cos takiego
WT: Push
Śr: Pull
CZW: OFF
PT: OFF
Sob: Push
Nd: Pull
lub
zamiast push/pull - góra/ dół

pierwszy wariant da częstszą stymulacje do wzrostu, drugi powinien pozwolic regenerwac sie lepiej.
 
Poniedziałek: Klata + nogi+ brzuch
Wtorek: Barki + biceps / cardio
Środa: plecy triceps / cardio
Czwartek: wolny / cardio
Piątek: Klata + nogi + brzuch
Sobota: Barki + biceps / cardio
Niedziela: Plecy + triceps / cardio

Czy tak będzie dobrze?
Jakie odżywki dorzucić, żeby spalić trochę fatu ale zabezpieczyć mięśnie?
Czyli redukcja 6 jednostek treningowych, 5 sesji cardio? Duzo, ale moze nie bedzie problemow z regeneracja. Plan jak to plan, wszystkiego masz po 2x na tydzien, wiec tutaj raczej nie ma zastrzen, pozostaje kwestia objetosci w ramach jednego treningu, niech to nie bedzie zbyt duzo, na redukcji i tak nie urosniesz, a jak sie zajedziesz to cala sila poleci do kibla i ciezko bedzie utrzymac miesnie.
Pilnuj, zeby deficyt nie byl zbyt agresywny, bo miesnie poleca. Bialko musi byc bezwzglednie na odpowiednim poziomie, IMO min. 2g na lbs masy ciala, ale tez bez faszyzmu nie jechalbym dalej niz do 2,5g.

Z supli to trzymaj sie podstaw- kreatyna, kofeina/jakas przedtreningowka z ujawnionym skladem, do tego moze byc BCAA do popijania miedzy posilkami (aczkolwiek jestem sceptykiem jesli chodzi o BCAA), bialko jesli masz problem z dobiciem z jedzenia (aczkolwiek na redukcji nikt nie ma problemu z dobiciem czegokolwiek z jedzenia).
 
@Kapitan Ameryka Zadowolony z Phatu ? Jak tam progres ? :)
Właśnie skończyłem pierwszy miesiac i jestem bardzo zadowolony. Najgorzej jest po weekendzie w poniedziałek jak muszę robić siłowy a zakwasy z soboty mi jeszccze nie zeszły :confused: Treningi zaczynałem od troszkę niższych maksów a po miesiacu to mniej wiecej tak:
Przysiad 65-80
Hack przysiad 50-60
Wysciskanie na suwnicy 70-90
prostowanie nóg na maszynie 50-60
wyciskanie na płaskiej 60-70
Maszyna hummer 40-70
modlitewnik 10-20
francuskie 10-15
jak na wagę 80 kg to chyba jest tak średnio z wynikami siłowymi ale zacząłem phat od razu po wyleczeniu kontuzji i nietrenowaniu 2 miesięcy. Trening polecam !
 
Jako , ze nie moge za bardzo trenowac Phatem postanowiłem wrocic do 4dniowego Push/Pull. Tym razem chciałem sprobowac podziału siła/hiper . @Saenchai Masz jakis link z przykładowym treningiem Push/Pull z podziałem na treningi siłowe i hipertroficzne ?
 
Jako , ze nie moge za bardzo trenowac Phatem postanowiłem wrocic do 4dniowego Push/Pull. Tym razem chciałem sprobowac podziału siła/hiper . @Saenchai Masz jakis link z przykładowym treningiem Push/Pull z podziałem na treningi siłowe i hipertroficzne ?
Nie mam, sam cos pokombinuj, zwroc tylko uwage, zeby nie dowalic zbyt duzo objetosci w tym samym treningu.

Push to beda cwiczenia na nogi, klatke barki, tricepsy,
Pull to ciagi, plecy, bicepsy, kaptury
 
Jako , ze nie moge za bardzo trenowac Phatem postanowiłem wrocic do 4dniowego Push/Pull. Tym razem chciałem sprobowac podziału siła/hiper . @Saenchai Masz jakis link z przykładowym treningiem Push/Pull z podziałem na treningi siłowe i hipertroficzne ?

Polowe pusha rob na 8-10 powtorzen, a druga na 3-5. Nie trzeba nic wiecej kombinowac. Z drugiej strony skoro masz czas na 4 treningu czemu nie pojedziesz Phatem? Obetjnij plan z hiper nogi i masz 2 dni sily i 2 dni hiper.
 
Poniedziałek: Klata + nogi+ brzuch
Wtorek: Barki + biceps / cardio
Środa: plecy triceps / cardio
Czwartek: wolny / cardio
Piątek: Klata + nogi + brzuch
Sobota: Barki + biceps / cardio
Niedziela: Plecy + triceps / cardio

Czy tak będzie dobrze?
Jakie odżywki dorzucić, żeby spalić trochę fatu ale zabezpieczyć mięśnie?
Największym problemem byłoby zrobić klatke dzień po tricepsie i plecy dzień po bicepsie.Mała grupa zajechana. Jako ciekawostke powiem ze ja teraz robie każdą grupe mięśniową raz na 10 -12 dni.
 
Back
Top