Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Dobra mam problem eksperci
syn kumpla, lat 16 chce iść na siłownie
Problem w tym że jest dosyć chudy, wysoki jak na wiek ale kupił już jakieś gainery na masę
chciałbym was prosić o jakiś plan dla początkującego(oczywiście taki co sprawi że najszybciej mu muskuły przybędą, ale sam jest cierpliwy w efektach) takze jakiś najbardziej efektowny dla nowicjusza

na plusy to jest że ma wolny czas przez cały tydzień i chodził na treningi stójkowe przez 5 lat więc jakąś bazę fizyczną ma

Sam nigdy bykiem z siłowni nie byłem więc nie znam sie na tym specjalnie
Także byłbym wdzięczny za pomoc
@Siwy25_1 widziałem że jesteś jakimś zajawkowiczem także może coś poradzisz
 
Dobra mam problem eksperci
syn kumpla, lat 16 chce iść na siłownie
Problem w tym że jest dosyć chudy, wysoki jak na wiek ale kupił już jakieś gainery na masę
chciałbym was prosić o jakiś plan dla początkującego(oczywiście taki co sprawi że najszybciej mu muskuły przybędą, ale sam jest cierpliwy w efektach) takze jakiś najbardziej efektowny dla nowicjusza

na plusy to jest że ma wolny czas przez cały tydzień i chodził na treningi stójkowe przez 5 lat więc jakąś bazę fizyczną ma

Sam nigdy bykiem z siłowni nie byłem więc nie znam sie na tym specjalnie
Także byłbym wdzięczny za pomoc
@Siwy25_1 widziałem że jesteś jakimś zajawkowiczem także może coś poradzisz
a i jakieś sposoby na szybką regenrację
 
a jakieś kąpiele czy takie frykasy? Słyszałem że też pomaga tylko nie wiem czy ciepła czy zimna?
Bardzo zimna redukuje stany zapalne i pozytywnie wpływa na układ krążenia. Lepsze ukrwienie lepsza regeneracja. Tylko nie za długo.
 
A Ty czarnuchu oszukujesz nas!
Chcesz się po zawale regenerować
:boystop:
a ty białasie myślisz że prosto jest tak zapierdalać na słońcu jakieś kilkanaście godzin by uprawiać bawełne?:boystop:
Wy rasiści macie tak łatwo:matt:
Ale nie schodźmy na moje tematy
także dokąd iść by kupić te frykasy?
I ogólnie ma ktoś plan dla takich początkujących?
Bo widziałem jakeś FBW ale dla mnie to:whodefuk:
 
a ty białasie myślisz że prosto jest tak zapierdalać na słońcu jakieś kilkanaście godzin by uprawiać bawełne?:boystop:
Wy rasiści macie tak łatwo:matt:
Ale nie schodźmy na moje tematy
także dokąd iść by kupić te frykasy?
I ogólnie ma ktoś plan dla takich początkujących?
Bo widziałem jakeś FBW ale dla mnie to:whodefuk:
W necie kupujesz, można kupić opakowania po 2,5 kilo za nieduży hajs
 
Dobra mam problem eksperci
syn kumpla, lat 16 chce iść na siłownie
Problem w tym że jest dosyć chudy, wysoki jak na wiek ale kupił już jakieś gainery na masę
chciałbym was prosić o jakiś plan dla początkującego(oczywiście taki co sprawi że najszybciej mu muskuły przybędą, ale sam jest cierpliwy w efektach) takze jakiś najbardziej efektowny dla nowicjusza

na plusy to jest że ma wolny czas przez cały tydzień i chodził na treningi stójkowe przez 5 lat więc jakąś bazę fizyczną ma

Sam nigdy bykiem z siłowni nie byłem więc nie znam sie na tym specjalnie
Także byłbym wdzięczny za pomoc
@Siwy25_1 widziałem że jesteś jakimś zajawkowiczem także może coś poradzisz

W zależności od czasu i możliwości zaczął bym na 3 treningi w tygodniu - bo to jest realny cel do osiągnięcia (nie ma sensu więcej po prostu), a po czasie można dorzucić 4ty. Trening na 3 dni na początku FBW klasycznie poniedziałek, środa, piątek (generalnie co 2 dni)

Na siłce pracować z ciężarami, praca na wielostawach, żadne tam ketle czy krosfity, bo młody bez techniki tylko sobie krzywdę zrobi. Po jakimś czasie przejście na Push-Pull-legs w rotacji 4dniowej. Na siłce powinien mieć 1szy trening z trenerem wprowadzający za free. Ogólnie warto na początku chociaż te 3 razy zrobić z trenerem żeby ktoś dobrze pokazał, potem yutuby, bo tam wiedzy jest mnóstwo ZA DARMO.

Jak jest chudy to ZERO cardio kurwa powtarzam ZIOBRO cardio. 2 lata masy i dopiero może zacząć tracić czas na bieżni :beczka:

Konkretniejszy plan mogę Ci rozpisać jakoś pod koniec następnego tygodnia, bo mam teraz urwanie jajec.
 
W zależności od czasu i możliwości zaczął bym na 3 treningi w tygodniu - bo to jest realny cel do osiągnięcia (nie ma sensu więcej po prostu), a po czasie można dorzucić 4ty. Trening na 3 dni na początku FBW klasycznie poniedziałek, środa, piątek (generalnie co 2 dni)

Na siłce pracować z ciężarami, praca na wielostawach, żadne tam ketle czy krosfity, bo młody bez techniki tylko sobie krzywdę zrobi. Po jakimś czasie przejście na Push-Pull-legs w rotacji 4dniowej. Na siłce powinien mieć 1szy trening z trenerem wprowadzający za free. Ogólnie warto na początku chociaż te 3 razy zrobić z trenerem żeby ktoś dobrze pokazał, potem yutuby, bo tam wiedzy jest mnóstwo ZA DARMO.

Jak jest chudy to ZERO cardio kurwa powtarzam ZIOBRO cardio. 2 lata masy i dopiero może zacząć tracić czas na bieżni :beczka:

Konkretniejszy plan mogę Ci rozpisać jakoś pod koniec następnego tygodnia, bo mam teraz urwanie jajec.
dobra wpisałem w google te FBW
a po jakim czasie przejść na ten PPL? I 4-dniowa to tak konkretniej? Bo ja nie czaję takich slangów :jon:
Bo czytałem że robi sie kilka minut cardio po treningu i żeby podgrzać temperaturę to też 5 minut pobiegać
Ogólnie znalazł taki program:
A:
squats
bench press
pull ups or lat pull down
shoulder press
leg curls
biceps curls
face pulls
B:
Martwy
Seated cable rows
incline dumbbel press
leg press or split squats
lateral raises
triceps pushdown
standing calf raises
Sry że po angielsku ale takie mi wysłał
Ale to poczekam i powiem mu by robił jak ekspert z cohones rozpisze plan:frankapprove:
 
dobra wpisałem w google te FBW
a po jakim czasie przejść na ten PPL? I 4-dniowa to tak konkretniej? Bo ja nie czaję takich slangów :jon:
Bo czytałem że robi sie kilka minut cardio po treningu i żeby podgrzać temperaturę to też 5 minut pobiegać
Ogólnie znalazł taki program:
A:
squats
bench press
pull ups or lat pull down
shoulder press
leg curls
biceps curls
face pulls
B:
Martwy
Seated cable rows
incline dumbbel press
leg press or split squats
lateral raises
triceps pushdown
standing calf raises
Sry że po angielsku ale takie mi wysłał
Ale to poczekam i powiem mu by robił jak ekspert z cohones rozpisze plan:frankapprove:
Zesra się, a nie zrobi to co ma w tym planie jak ma ogólnie robić jakikolwiek progres. Jak nigdy nic nie targał to za dużo ćwiczeń, za duża objętość dla początkującego. Licz po 5 serii to jest 7x5 = 35 serii z czego żadna nie będzie ciężka, bo po prostu nie da chłopak rady, albo będzie szarpał jak krosfitowe pedały. Zajebie sobie szybko stawy i prostownik.

Zjem i coś na szybko zrobi.ę.
 
A jak skończy 18lat niech siada na igłę :bleed:

Wtedy wypierdoli mu wszystko poza skalę :robbie:
Masa też się będzie zgadzać i kable na wierzchu też:antonio:
 
@Siwy25_1 jak zaczynalem z siłka jeszcze w liceum to mój program to 3x12 na każdą partię ciała, ostatnie ćwiczenie to przysiady ze sztangą. To taki byłem wyjebany, że nie miałem siły dojść 200 m do domu.
 
Zesra się, a nie zrobi to co ma w tym planie jak ma ogólnie robić jakikolwiek progres. Jak nigdy nic nie targał to za dużo ćwiczeń, za duża objętość dla początkującego. Licz po 5 serii to jest 7x5 = 35 serii z czego żadna nie będzie ciężka, bo po prostu nie da chłopak rady, albo będzie szarpał jak krosfitowe pedały. Zajebie sobie szybko stawy i prostownik.

Zjem i coś na szybko zrobi.ę.
nie śpiesz się ale najlepiej jakby na następny tydzień
to znaczy on nie jest takim suchoklatesem
Jest silny(ma dosyć sztywne mięśnie)
ale spoko
parametry to ma 63 kilo(tendencja wzrostowa na szczęście) i 182 cm koło
Analize miał robioną jak ważył 61,4
LBM 55.7 kilo
Masa tkanki tłuszczowej to 5,7 kilo
SLM to 52,1 kilo
TBW 40.1 kilo
PBF 9.3 %
VFA 29 cm
WHR 0,66
Otłuszczenie to -15.8 %
 
nie śpiesz się ale najlepiej jakby na następny tydzień
to znaczy on nie jest takim suchoklatesem
Jest silny(ma dosyć sztywne mięśnie)
ale spoko
parametry to ma 63 kilo(tendencja wzrostowa na szczęście) i 182 cm koło
Analize miał robioną jak ważył 61,4
LBM 55.7 kilo(minimum 60.5
Masa tkanki tłuszczowej to 5,7 kilo(minimum 8.7
SLM to 52,1 kilo(minimum56.2
TBW 40.1 kilo(minimum 43.5
PBF 9.3 %(minimum12 $
VFA 29 cm(minimum50
WHR 0,66(minimum0.75
Otłuszczenie to -15.8 %
białko ma w normie ma
 
@B.I.G Makumba

A PONIEDZIAŁEK (nacisk na nogi)
1. Wyciskanie nogami na suwnicy 4 s 15/15/15/12
2. Wyprosty nóg na maszynie 4 s 15/15/12/12
3. Wiosłowanie sztangą nachwytem 4 s 12/12/12/10
4. Wyciskanie sztangi na klatkę skos dodatni 4 s 15/12/12/10
5. Wznosy hantli na bok 4 s 15/15/15/12

B ŚRODA (nacisk na przód)
1. Podciąganie wąskim chwytem 4 s - samemu do maxa albo na maszynie po 12
2. Wyciskanie hantli na klatkę skos dodatni 4s 15/12/12/12
3. Rozpiętki hantlami na ławce skośnej 4 s 15/12/12/10
4. Wyciskanie hantli na barki siedząc 4 s 15/12/12/10
5. Wyciskanie francuskie na triceps leżąc 4 s 15/12/12/10
6. Spięcia na brzuch 4s 15/15/15/15

C PIĄTEK (nacisk na tył)
1. Ściąganie drążka do klatki szerokim chwytem 4s 15/12/12/10
2. Odwrotne rozpiętki na maszynie / face pull 4 s 15/15/12/10
3. Martwy ciąg klasyczny 4 s 10/10/10/10
4. Wykroki chodzone 4 s po 10 na nogę
5. Uginanie na biceps prostą sztangą 4s 15/15/12/12
6. Planki 4s 30 sek
 
A jak skończy 18lat niech siada na igłę :bleed:

Wtedy wypierdoli mu wszystko poza skalę :robbie:
Masa też się będzie zgadzać i kable na wierzchu też:antonio:
Ty byś kłuł każdego zwyrodnialcu!
Potrenuje ciężko 5-10 lat to może wbijać max 100 teścia tygodniowo i styknie jak wcześniej swoje przepracuje solidnie to będzie rósł jak pojebany. Co z tego jak po 18 zajebie bombę jak nie ma nic zbudowanego, receptory nie gotowe, bo jeszcze rośnie naturalnie. Tylko spuchnie i hormony rozpierdoli i później jak pozna jakąś dżesike czy inną swietłane to mu nie dygnie



:lesnarhappy:
 
@Siwy25_1 jak zaczynalem z siłka jeszcze w liceum to mój program to 3x12 na każdą partię ciała, ostatnie ćwiczenie to przysiady ze sztangą. To taki byłem wyjebany, że nie miałem siły dojść 200 m do domu.
Ja przez pierwsze parę miesięcy przysiadów w ogóle nie robiłem. Teraz gdzieś się spotkałem z tym systemem, że najpierw obudować kopyto prostymi ćwiczeniami, a potem dopiero siady jak będzie mobilność i ruchomość stawu biodrowego.

Ja dzisiaj synka widziałem na siłce. No z 50 kg sebek zajebał 80 kg na przysiad i jego głębokość siadu to było na oko 10-15 cm :lesnarhappy:
To ja się pytam go na chuj plecy męczy jak nogi w ogóle nie pracują to mi powiedział że się nie znam.
:lesnarhappy: A potem zdjąłem bluzę xD
 
Ty byś kłuł każdego zwyrodnialcu!
Potrenuje ciężko 5-10 lat to może wbijać max 100 teścia tygodniowo i styknie jak wcześniej swoje przepracuje solidnie to będzie rósł jak pojebany. Co z tego jak po 18 zajebie bombę jak nie ma nic zbudowanego, receptory nie gotowe, bo jeszcze rośnie naturalnie. Tylko spuchnie i hormony rozpierdoli i później jak pozna jakąś dżesike czy inną swietłane to mu nie dygnie



:lesnarhappy:
Nie każdego! @MrRoshi bym nie dał :boystop:

A tak serio jak patrzę jaka jest teraz wiedza na temat siłowni a jaka była 20lat temu to jest niesamowita przepaść. Wtedy sami układaliśmy plany treningowe albo z różnych gazet podbieralismy. A o poprawności wykonywanych ćwiczeń to już się nie wypowiem :beczka:
W temacie suplementacji to samo:roberteyeblinking:
 
Nie każdego! @MrRoshi bym nie dał :boystop:

A tak serio jak patrzę jaka jest teraz wiedza na temat siłowni a jaka była 20lat temu to jest niesamowita przepaść. Wtedy sami układaliśmy plany treningowe albo z różnych gazet podbieralismy. A o poprawności wykonywanych ćwiczeń to już się nie wypowiem :beczka:
W temacie suplementacji to samo:roberteyeblinking:
Okej :jimcarrey:
 
@B.I.G Makumba

A PONIEDZIAŁEK (nacisk na nogi)
1. Wyciskanie nogami na suwnicy 4 s 15/15/15/12
2. Wyprosty nóg na maszynie 4 s 15/15/12/12
3. Wiosłowanie sztangą nachwytem 4 s 12/12/12/10
4. Wyciskanie sztangi na klatkę skos dodatni 4 s 15/12/12/10
5. Wznosy hantli na bok 4 s 15/15/15/12

B ŚRODA (nacisk na przód)
1. Podciąganie wąskim chwytem 4 s - samemu do maxa albo na maszynie po 12
2. Wyciskanie hantli na klatkę skos dodatni 4s 15/12/12/12
3. Rozpiętki hantlami na ławce skośnej 4 s 15/12/12/10
4. Wyciskanie hantli na barki siedząc 4 s 15/12/12/10
5. Wyciskanie francuskie na triceps leżąc 4 s 15/12/12/10
6. Spięcia na brzuch 4s 15/15/15/15

C PIĄTEK (nacisk na tył)
1. Ściąganie drążka do klatki szerokim chwytem 4s 15/12/12/10
2. Odwrotne rozpiętki na maszynie / face pull 4 s 15/15/12/10
3. Martwy ciąg klasyczny 4 s 10/10/10/10
4. Wykroki chodzone 4 s po 10 na nogę
5. Uginanie na biceps prostą sztangą 4s 15/15/12/12
6. Planki 4s 30 sek
i to rozumiem że zrobi z niego bestię :irish: :irish: :irish: :irish:
Jakby co to deskę potrafi trzymać do 4 minut do 5 by dopchał siłą woli
na klatę robił jakoś 40 kilo po 10 powtórzeń(wiem że to brzmi pizdowato ale nie chciałem zabijać motywacji:jon:)
I rozumiem że każdy dzień treningu będzie miał skupienie na każdą partię mięśniową tylko inne ćwiczenia?
 
dzisiaj synka widziałem na siłce. No z 50 kg sebek zajebał 80 kg na przysiad i jego głębokość siadu to było na oko 10-15 cm :lesnarhappy:
To ja się pytam go na chuj plecy męczy jak nogi w ogóle nie pracują to mi powiedział że się nie znam
Najlepsi są "trenerzy" którzy przyglądają się swojemu podopiecznemu który właśnie odpierdala taką lipę i nic z tym nie robi, krew mnie zalewa jak widzę takie coś, ale stwierdziłem że nie będę się odzywać bo to on ma za to płacone :matt::fjedzia:
 
Back
Top