Polityka

Napastowania Balcerowiczem ciąg dalszy.
1/3 - o innowacjach. Bardzo dobre.

Jedyna sensowną miarą innowacyjności jest wzrost wydajności pracy. Pelna zgoda.
Jezeli nie ma ogolnego wzrostu wydajnosci (=oplacalnosc, rachunek ekonomiczny) - nie jest to inwestycja, tylko akcja prestizowa państwa - pełna zgoda.

thx @Jakub Bijan za wrzutkę

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/przez-ten-pomysl-pis-podrozeje-woda,190,0,2116030.html

Rozmawiałem o tym z szefem niedawno. Krótko mówiąc - nie wiedzą, co robić. Jeśli to wejdzie w życie, to jedyny ratunek to podwyżka ceny, ale wtedy siada i popyt i konkurencyjność. Tak to jest, kiedy karakany wezmą się za rządzenie.
Czyzby do lask wrocic miala kranówa lub ta ze studni?
No i bimberek z piwnicy?
 
Ja na miejscu prezydenta wysylalbym tam wojska stabilizacyjne. Oczywiscie bylaby to tylko sciema, zeby podbic ten zenujacy kraj. Potem bym tam osiedlil onrowcow z Bialegostoku.
ONR nie podpisał żenujących dokumentów ograniczających prawa Cywilizacji Białego Człowieka (TM) do robienia porządku, takich jak: Konwencja Genewska, Konwencja o uchodźcach, Karta Praw Podstawowych i inne pierdoły.
 
Sorry, za post pod postem, ale wszystko co mam do powiedzenia w temacie muzułmańskich uchodźców i odpowiedzi na nich powiedział kapral Josh Person w zajebistym Generation Kill
 
Ostatnio sobie myślę tak: Leszek też potrafi dawać raka.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kac...owicza-postawic-na-Morawieckiego-3554084.html
Połączyć Euro 2016 z PiS trzeba umieć.

Teraz przeczytałem to ("szkodnika Balcerowicza") i w sumie nie dziwię się, że karakańską partię widzi nawet tam :D
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kac...owicza-postawic-na-Morawieckiego-3554084.html

Generalnie rzecz biorąc jeśli doprowadzą do zmiany konstytucji (wątpliwe, na szczęście) to strach.

Czyzby do lask wrocic miala kranówa lub ta ze studni?
No i bimberek z piwnicy?
Prędzej skończy si tak, jak powiedział przedstawiciel Coca Coli - większe koncerny przeniosą produkcję do Czech/na Słowację i stamtąd będą eksportować do Polski.

http://www.pch24.pl/facebook-usuwa-...wskie--zdjecie-polskich-pilkarzy,44291,i.html

Buehehe! Beka z nacjololo. Naprawdę. Samo hasło ani mnie ziębi ani grzeje, a już na pewno bym go nie usuwał - co więcej: potępiam taką cenzurę - niemniej jednak to, że wrzucili takowe na swój fanpage ukazuje, że z myśleniem jest tam nie za dobrze. W zasadzie jest to potwierdzenie tej obserwacji, która zaistniała po niedawnej publikacji białostockiego ONR-u.

A tu rak od Jarka. Jeśli już usprawiedliwiać istnienie UE, to własnie faktem wolnego przepływu ludzi/usług i kapitału (co zresztą przyświecało początkom wspólnoty), ale oczywiście Kaczyński rozumuje na opak. Co karakan, to karakan.
http://polskiepiekielko.pl/kaczynski-unia-europejska-jest-potrzebna-do-kontroli-wolnego-rynku/

I jeszcze to: http://thefederalist.com/2016/06/29/concealed-carrier-prevents-mass-shooting-at-sc-nightclub/
Nie mówili w tefałenie? Ojejku.

I jeszcze na koniec "prasówki":
http://pl.sputniknews.com/polish.ru...n-jak-zaakceptowac-nieakceptowalna-idee-1461/
Polecam:)

Jest już wizualizacja.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mat
http://mises.pl/wp-content/uploads/2016/06/Sieroń_Polski-system-podatkowy-diagnoza-problemów-oraz-propozycja-reformy.pdf

Propozycja zmiany systemu podatkowego autorstwa Sieronia - związany z IM. Proponuje ukierunkowanie systemu na cel fiskalny (a nie redystrybucyjny - bo, jak twierdzi, zresztą słusznie, od tego są inne agendy rządowe a nie system podatkowy) oraz jego neutralność dla inwestycji - przykład z czapy, mój: VAT 5% na jajka i 12% na mleko może zachęcać do produkcji jajek kosztem mleka. Ponadto opiera się na reformach estońskich i słowackich, więc nie jest teoretyzowaniem a rzeczą, którą można wprowadzić. Zakłada również, wzorem propozycji CAS, pozostawienie obecnych instytucji, a więc dostarcza rządowi takie same bądź wyższe wpływy podatkowe.

W skrócie:
- likwidacja wszystkich preferencji podatkowych (VAT, stawek PIT czy nawet kwoty wolnej od podatku)
- zmniejszenie PIT do 14%
- zmniejszenie CIT do 13-14%
- zmniejszenie VAT do 16-17%
- zniesienie podatku od dywidend
- zniesienie wszystkich podatków, które przynoszą mniej niż 1% ogólnej sumy wpływów z podatków
- redukcja składek (wysokie obciążenie pracy) lub wprowadzenie kwoty wolnej od oskładkowania - nie precyzuje jednak tego punktu
- szeroko rozumiane uproszczenie systemu (zmniejszenie ilości płatności, likwidacja wyłączeń, wprowadzenie jednolitej interpretacji etc.).

- ponadto sugeruje zwiększanie VAT-u (po obniżce do 16-17%) a w zamian obniżkę CIT (po redukcji do 13-14%) argumentując, że wg. badań obniżka VAT o 2,5 p.p. przekłada się na zwiększenie wzrostu gospodarczego o 0,2-0,3 p.p. rocznie, a większy wzrost = większa zamożność społeczeństwa.
 
Last edited:
@Dzihados

Lewa Strona:
1) Rownosc jako rownosc wynikow
2) Sprawiedliwosc grupowa/spoleczna i co za tym idzie odpowiedzialność grupowa. Twoje prawa wynikają z przynaleznosci do grupy. Inaczej traktujemy człowieka czarnego, inaczej białego.
3) Prawda to drugorzedna wartość. Wazniejsze od prawdy sa subiektywne uczucia (ochrona przed mikroagresja jest wazniejsza niż wolność slowa)
4) Celem rządu jest ustanowienie rownosci jako rownosci wynikow ludzi, rownych zarobkow.
Rzad ma prawo uzywac przemocy by stworzyć sprawiedliwy, rowny swiat. w którym ludzie osiagaja te same rezultaty

Prawa Strona:
1) Rownosc to rownosc szans, nie rownosc wynikow
2) Sprawiedliwosc indywidualna. Odpowiedzialnosc indywidualna. Twoje prawa wynikają nie z przynaleznosci do grupy, a z tego ze jesteś indywidualnoscia, człowiekiem.
3) Prawda ma znaczenie nawet jak rani Twoje uczucia
Wolność słowa jest wazniejsza od mikro agresji
4) Rzad powinien być minimalny
Celem rządu jest ochrona praw indywidualnych, a nie stworzenie idealnego swiata
 
@Dzihados

Lewa Strona:
1) Rownosc jako rownosc wynikow
2) Sprawiedliwosc grupowa/spoleczna i co za tym idzie odpowiedzialność grupowa. Twoje prawa wynikają z przynaleznosci do grupy. Inaczej traktujemy człowieka czarnego, inaczej białego.
3) Prawda to drugorzedna wartość. Wazniejsze od prawdy sa subiektywne uczucia (ochrona przed mikroagresja jest wazniejsza niż wolność slowa)
4) Celem rządu jest ustanowienie rownosci jako rownosci wynikow ludzi, rownych zarobkow.
Rzad ma prawo uzywac przemocy by stworzyć sprawiedliwy, rowny swiat. w którym ludzie osiagaja te same rezultaty

Prawa Strona:
1) Rownosc to rownosc szans, nie rownosc wynikow
2) Sprawiedliwosc indywidualna. Odpowiedzialnosc indywidualna. Twoje prawa wynikają nie z przynaleznosci do grupy, a z tego ze jesteś indywidualnoscia, człowiekiem.
3) Prawda ma znaczenie nawet jak rani Twoje uczucia
Wolność słowa jest wazniejsza od mikro agresji
4) Rzad powinien być minimalny
Celem rządu jest ochrona praw indywidualnych, a nie stworzenie idealnego swiata
I gdzie taki podział funkcjonuje realnie? W USA (Demokraci - GOP) na pewno nie:)) W PL też nie... w UE również za bardzo nie widzę kraju w którym można zastosować ten podział.

Przez ostatnie 100 lat świat przesunął się bardzo na lewo w każdym z tych aspektów.
 
I gdzie taki podział funkcjonuje realnie? W USA (Demokraci - GOP) na pewno nie:)) W PL też nie... w UE również za bardzo nie widzę kraju w którym można zastosować ten podział.

Przez ostatnie 100 lat świat przesunął się bardzo na lewo w każdym z tych aspektów.

W USA Demokraci to lewa strona, natomiast taki Ron Paul Prawa.
Autor tego podzialu nazywa Donalda Trumpa lewicowcem :-)
 
W USA Demokraci to lewa strona, natomiast taki Ron Paul Prawa.
Autor tego podzialu nazywa Donalda Trumpa lewicowcem :-)
No to tak samo mniej więcej, jak u nas Michalkiewicz i Korwin mówią, że oni są prawdziwą prawicą - a reszta to lewica pobożna i bezbożna (co ciekawe Balcerowicz też podziela ten podział jak wyczytałem). Jeśli przyjąć to kryterium za prawdziwe wychodzi na to, że prawica na świecie to plankton. Zupełnie nieistotny i pomijalny statystycznie.
 
No to tak samo mniej więcej, jak u nas Michalkiewicz i Korwin mówią, że oni są prawdziwą prawicą - a reszta to lewica pobożna i bezbożna (co ciekawe Balcerowicz też podziela ten podział jak wyczytałem). Jeśli przyjąć to kryterium za prawdziwe wychodzi na to, że prawica na świecie to plankton. Zupełnie nieistotny i pomijalny statystycznie.

Zamiast Prawica mysle, ze lepiej byłoby uzyc słowa - amerykański konserwatyzm bo to wlasnie miał na myśli Ben Shapiro i wprost mowil o konserwatyzmie. Natomiast w Polsce prawica to Korwin i Michalkiewicz, wlasnie w rozumieniu amerykańskiego konserwatyzmu, z pewnoscia nie w rozumieniu europejskiej prawicy z rewolucji francuskiej. Ale jakby nie patrzeć na definicje to prawicy czy to amerykańskiej czy europejskiej nie ma za dużo ani w Ameryce ani w Europie ;-)

W Polsce Prawica to Ci którzy przekladaja dobro Narodu i Tradycji nad dobro jednostki.
W Polsce Lewica to Ci którzy przekladaja dobro Spoleczenstwa i uciskanych grup społecznych (LGBT) ponad dobro jednostki.
 
Zamiast Prawica mysle, ze lepiej byłoby uzyc słowa - amerykański konserwatyzm bo to wlasnie miał na myśli Ben Shapiro i wprost mowil o konserwatyzmie. Natomiast w Polsce prawica to Korwin i Michalkiewicz, wlasnie w rozumieniu amerykańskiego konserwatyzmu, z pewnoscia nie w rozumieniu europejskiej prawicy z rewolucji francuskiej. Ale jakby nie patrzeć na definicje to prawicy czy to amerykańskiej czy europejskiej nie ma za dużo ani w Ameryce ani w Europie ;-)

W Polsce Prawica to Ci którzy przekladaja dobro Narodu i Tradycji nad dobro jednostki.
W Polsce Lewica to Ci którzy przekladaja dobro Spoleczenstwa i uciskanych grup społecznych (LGBT) ponad dobro jednostki.
Nom, dlatego nie za bardzo zwracam uwagę na te wszystkie podziały. Kiedyś miałem taką "zajawkę" żeby odbić termin liberalizm - ale mi przeszło:) Pojęcie całkowicie stracone, bo - pozostając w USA - liberałem nazwa się Rona Paula i Obamę... Dlatego od pewnego czasu jestem zwolennikiem maksymalnego uściślania terminów. Np. podoba mi się "radical for capitalism" - to chyba nawet randyści wrowadzili (?) - od razu wiadomo o co chodzi. Ewentualnie "zwolennicy indywidualizmu" - też mówisz i od razu pyk - wiadomo.
Z konserwatystami też jest bowiem różnie, i wcale nie jest to monolit. Zdarzają się przecież takie okazy jak Bartyzel czy Wielomski, którzy nawet wśród konserwatystów są uważani za dziwacznych.
 
Nom, dlatego nie za bardzo zwracam uwagę na te wszystkie podziały. Kiedyś miałem taką "zajawkę" żeby odbić termin liberalizm - ale mi przeszło:) Pojęcie całkowicie stracone, bo - pozostając w USA - liberałem nazwa się Rona Paula i Obamę... Dlatego od pewnego czasu jestem zwolennikiem maksymalnego uściślania terminów. Np. podoba mi się "radical for capitalism" - to chyba nawet randyści wrowadzili (?) - od razu wiadomo o co chodzi. Ewentualnie "zwolennicy indywidualizmu" - też mówisz i od razu pyk - wiadomo.
Z konserwatystami też jest bowiem różnie, i wcale nie jest to monolit. Zdarzają się przecież takie okazy jak Bartyzel czy Wielomski, którzy nawet wśród konserwatystów są uważani za dziwacznych.

Masz w 100% racje. Dodam jeszcze, ze Rand nie lubila konserwatystów za ich przywiązanie do religii (irracjonalizm). Mysle, ze "zwolennik indywidualizmu" to najscislejsze pojecie jakie uda nam się znaleźć. PS: A Może ktoś ma lepszy pomysl? :-)
 
Chłopcy w szkołach w Wielkiej Brytanii zamiast męskich wersji mundurków, będą mogli nosić sukienki. A wszystko to w ramach nowego programu "gender neutral"...

http://www.independent.co.uk/news/u...-skirts-uniform-gender-neutral-a7077701.html?

___________________


"Ministerstwo edukacji w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia zachęca szkoły do tego, by uczyły dzieci o „nieheteronormatywnych” praktykach seksualnych, jak seks analny, czy sadomasochizm. Ma to zwiększyć wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „szacunek i zrozumienie dla mniejszości seksualnych”"

"Toczymy walkę z tradycyjnym obrazem rodziny. Naszym celem jest wynaturzenie heteroseksualności"

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...-seksie-analnym-sadomasochizmie-i-darkroomach
 
Przeciwnicy Brexitu wychodzą na ulice, przeprowadzają protesty w nadziei, że politycy brytyjscy odrzucą wynik referendum. Ci sami ludzie bronią demokracji :facepalm:
 
"Tym razem w miejscu, gdzie mogło dojść do masakry, znalazł się obywatel z bronią. Sytuacja miała miejsce w klubie w stanie Południowa Karolina, gdzie 32-letni Jody Ray Thompson zaczął strzelać w tłum ludzi.
Thompson postrzelił 3 ludzi, a kula minęła czwartego, który we własnej obronie postrzelił atakującego w nogę, czym zapobiegł dalszej strzelaninie.
Mężczyzna który zapobiegł masakrze posiadał pozwolenie na broń i nie będą wyciągnięte w stosunku do niego żadne konsekwencje, natomiast napastnik był już znany policji z wcześniejszych przestępstw, między innymi miał postawione cztery zarzuty usiłowania zabójstwa.
Przypominamy, że przepisy w stanie Południowa Karolina zmieniły się w 2014 roku i zezwoliły właścicielom barów i restauracji na decydowanie czy do ich lokali można wnosić broń palną."
 
Back
Top