Polityka

Zrobiłeś kopiuj wklej albo z fb albo z jakiegoś swojego wcześniejszego posta. W ilu bankach próbowałeś ?
We wszystkich większych. W każdym PRL i w każdym wymagali tłumaczeń przysięgłych i apostille. Co ciekawe, apostille wcale nie jest wymagane, żeby założyć w polskim banku konto, bo umowy międzynarodowe (już nie pamiętam dokładnie o jaką konkretnie chodziło) gwarantują taką swobodę. Była to więc czysta, biurokratyczna upierdliwość ze strony innych banków. W ING szło sprawę trzasnąć od ręki. Generalnie cycuś. Dlatego miałem zajebistą satysfakcję zamykając firmówkę w Alior Banku, kiedy kobieta niemal płakała jak jej opowiedziałem, jak bardzo są do dupy i że idę do konkurencji :D #człowiekskurwiel
 
W tym całym europarlamencie przydałby się Bastiat. Jak on by tych komuchów masakrował, oczyma wyobraźni widzę:)) Tak, jak tych wszystkich lewaków pokroju Proudhona... chociaż akurat do Proudhona odnosił się z poważaniem, mimo radykalnych różnic w poglądach. W każdym razie do tych unijnych ciuli nie miałby cienia litości. Dziadek Korwin mógłby tylko słuchać i się uczyć.

E: Gwiazdowski dobry troll:)
 
Last edited:
Nie potrzeba na Bastiata, mamy Bijana :)
No ale nie w europarlamencie:))
BTW "Jakub Bożydar Wiśniewski - Przedsiębiorczość, konkurencja i monopol - Szkoła Ekonomiczna 2016" mam oznaczone do przesluchania, thx.
Krótkie, więc na spokojnie do wysłuchania. Choć oglądałem już jego ciekawsze wykłady, ale to pewnie dlatego, że tutaj tematykę znałem dość dobrze.
 
Właśnie się dowiedziałem, że ludzie którzy jeździli bez problemów do ruskich po paliwo i zawsze wszystko zgłaszali na granicy (można przewieźć pełny bak+10 litrów raz na 72h) dostają teraz wezwania do zapłaty zaległego cła po 20 tysięcy, bo niby za dużo tego paliwa przewieźli. Przez kurwa kilkanaście lat nikt nie zwrócił na to uwagi im, że nie mogą co trzy dni brać po kilkadziesiąt litrów? To jest chore.
 
Właśnie się dowiedziałem, że ludzie którzy jeździli bez problemów do ruskich po paliwo i zawsze wszystko zgłaszali na granicy (można przewieźć pełny bak+10 litrów raz na 72h) dostają teraz wezwania do zapłaty zaległego cła po 20 tysięcy, bo niby za dużo tego paliwa przewieźli. Przez kurwa kilkanaście lat nikt nie zwrócił na to uwagi im, że nie mogą co trzy dni brać po kilkadziesiąt litrów? To jest chore.
#dobrazmiana
 
Wracajac do Aliexpress to Amazon i pare innych rekinow tez ma byc uwalonych. Mimo, ze sam korzystalem z ali ze dwa razy sciagajac telefon (z ktorego notabene jestem baaaaardzo zadowolony) to jednak w naszym kraju z kilka tysiecy przedsiebiorcow utrzymuje sie z handlu towarem z ali, alibaby itd.

Zostalo jeszcze pare dobrych miesiecy wiec moze rozglos tematu troche ostudzi ich zamiary bo wyjdzie kolejna #dobrazmiana
 
Z tego co widzę, to w takim tempie wprowadzania "dobrej zmiany", to PiS porządzi ze dwa lata i będą wcześniejsze wybory. Uf.
 
Z tego co widzę, to w takim tempie wprowadzania "dobrej zmiany", to PiS porządzi ze dwa lata i będą wcześniejsze wybory. Uf.


Po nich do władzy dojdzie Rysio Petru, więc wcale bym tego uff nie robił.

Taktyka na Niesioła tak bardzo obecna w szeregach Nowoczesnej.PO :

 
Powiem wam, że chyba bardziej odpowiadały mi rządy złodziei z PO niż socjalistycznych, populistycznych oszołomów z PiS. Tamci chociaż z głową przeprowadzili reformy prorodzinne min. wydłużające macierzyński, wprowadzające urlop rodzicielski. Od razu mówię, że nie wchodzę w dyskusję z obrońcami partii rządzącej.
 
Powiem wam, że chyba bardziej odpowiadały mi rządy złodziei z PO niż socjalistycznych, populistycznych oszołomów z PiS. Tamci chociaż z głową przeprowadzili reformy prorodzinne min. wydłużające macierzyński, wprowadzające urlop rodzicielski. Od razu mówię, że nie wchodzę w dyskusję z obrońcami partii rządzącej.
To samo mam, jak nienawidzę PO tak zaczynam się bać bardziej PiSu niż ich.
 
Cóż, ja ze strony PiSu boję sie socjalistycznego oszołomstwa, ale przynajmniej dają mi podstawy żebym wierzył, że nie sprzedadzą w większym stopniu Polski w łapska Niemców. Niestety, po początkowych plusach jakie zbierała u mnie partia Kaczafiego, teraz ciągle zbierają minusy. Ale liczę wpierw na upadek Swetru, a potem upadek PiSu. Wtedy jest szansa na poprawę, ale Nowoczesna musi upaść pierwsza, bo gdy rozleci się PiS wcześniej, to do władzy dojdzie Nowoczesna.DEU.... A tak jest szansa chociaż na Kukiza.
 
Nie chcę wyjść na jakiegoś obrońcę PiS-u, bo to nie moje klimaty, ale jedno mnie dziwi. Ludzie płaczą o podatek bankowy, a przecież banki stale podnoszą opłaty za prowadzenie konta itp. Bez tego podatku też to robiły. Teraz co wielokrotnie podkreślał @MuraS mają pretekst do tego by sobie dodatkowo dorobić.
Poza tym niech coś w końcu wprowadzą, bo narazie to wzrost cen jest tylko na papierze, a w praktyce strach.
 
Nie chcę wyjść na jakiegoś obrońcę PiS-u, bo to nie moje klimaty, ale jedno mnie dziwi. Ludzie płaczą o podatek bankowy, a przecież banki stale podnoszą opłaty za prowadzenie konta itp. Bez tego podatku też to robiły. Teraz co wielokrotnie podkreślał @MuraS mają pretekst do tego by sobie dodatkowo dorobić.
Poza tym niech coś w końcu wprowadzą, bo narazie to wzrost cen jest tylko na papierze, a w praktyce strach.

Oplata za podnoszenie rachunkow to pikus. Podatek dotyka po pierwsze glownie kredyty, gdzie marze poszly do przodu i sa juz obecnie (czyli praktycznie) odczuwalne. Dodatkowo ustawa ingeruje w inne sfery poza bankami bo jest zle napisana.
 
Oplata za podnoszenie rachunkow to pikus. Podatek dotyka po pierwsze glownie kredyty, gdzie marze poszly do przodu i sa juz obecnie (czyli praktycznie) odczuwalne. Dodatkowo ustawa ingeruje w inne sfery poza bankami bo jest zle napisana.
Mylisz przyczyny wzrostu marż. Marże wzrastają (tylko na kredytach mieszkaniowych), bo spadł Wibor. Kiedyś WIBOR był 5 teraz jest 1,75. Dawałeś lokatę na 4 i przy jednoprocentowej marży na kredycie bank był 2 do przodu. Teraz lokata to 2 - 2,5 na rok, a koszt kredytu hipotecznego to 1,75 Wibor + 1,9 marża = 3,65 czyli mniej. Jak ktoś wziął kredyt przed 2012 to koszt kredytu spadł mu dwukrotnie. Polacy są przyzwyczajeni do wysokiego oprocentowania na lokat i jakby ktoś zaoferował oprocentowanie na lokacie na poziomie na 1 procenta rocznie jak w eurokołchozie to by został wyśmiany. W które sfery między bankami ingeruje ?
I franczyzobiorcy nie stracą?
Pisałem już wcześniej, że franszyzy to błędne koło, które doprowadziło do pauperyzacji drobnych handlarzy. Jedynym plusem franszyzy jest to, że łatwiej założyć sklep i go prowadzić, bo udostępniają licencje na programy oraz kupujesz cały towar od jednego handlowca. W każdej umowie franszyzy jest nakaz zakupu towarów od franczyzodawcy i nie jest on zrobiony dlatego, że towar od franczyzodawcy jest najtańszy. Jest droższy. Franczyzobiorca nie ma doświadczenia w handlu i o fakcie, że wdepnął w gówno dowiaduje się później. A są opłaty za zerwanie umowy. Plus masz spotkania w których sprzedają Ci idee franczyzy. Umowa franczyzowa dzieli wszystko równo = franczyzodawca wszystko, franczyzobiorca gówno.
 
Wkurza mnie to, że rząd jest napalony żeby zmiany wprowadzać szybko, widać, że to głównie determinuje ich działania. Zamiast zrobić to dobrze, mieć tematy przemyślane, to rzucają koncepcjami na prawo i lewo. Zaczęli od podatków, bo to jest stosunkowo proste, a co np. z cenami transferowymi? To jest główny mechanizm do wyprowadzania kasy z PL.

Ogólnie mówiąc, w działaniach PIS nie widać żadnej koordynacji, tak jakby B. Szydło i Kancelaria Premiera popuścili wodze ministrom i każdy teraz gra na siebie. Jak ktoś tego nie uspokoi i nie zaczną działać z jakimś planem, skończy się to tak samo jak w 2007 roku.
 
Back
Top