Polityka

Wkurza mnie to, że rząd jest napalony żeby zmiany wprowadzać szybko, widać, że to głównie determinuje ich działania. Zamiast zrobić to dobrze, mieć tematy przemyślane, to rzucają koncepcjami na prawo i lewo. Zaczęli od podatków, bo to jest stosunkowo proste, a co np. z cenami transferowymi? To jest główny mechanizm do wyprowadzania kasy z PL.

Ogólnie mówiąc, w działaniach PIS nie widać żadnej koordynacji, tak jakby B. Szydło i Kancelaria Premiera popuścili wodze ministrom i każdy teraz gra na siebie. Jak ktoś tego nie uspokoi i nie zaczną działać z jakimś planem, skończy się to tak samo jak w 2007 roku.
Jest rozporządzenie KE i któregoś tam innego organu na temat Cen Trasnferowych, ale chuja ono robi. Najwięcej kasy jest w usługach, ale cieżko to ograniczyć badając same ceny transferowe. Jeśli ktoś sprzeda za drogo tonę bananów z Niemiec do Polski to widać, ale jak wypożyczysz sprzęt IT za 400 000 za rok to kontrola chuja da.
 
Mylisz przyczyny wzrostu marż. Marże wzrastają (tylko na kredytach mieszkaniowych), bo spadł Wibor. Kiedyś WIBOR był 5 teraz jest 1,75. Dawałeś lokatę na 4 i przy jednoprocentowej marży na kredycie bank był 2 do przodu. Teraz lokata to 2 - 2,5 na rok, a koszt kredytu hipotecznego to 1,75 Wibor + 1,9 marża = 3,65 czyli mniej. Jak ktoś wziął kredyt przed 2012 to koszt kredytu spadł mu dwukrotnie. Polacy są przyzwyczajeni do wysokiego oprocentowania na lokat i jakby ktoś zaoferował oprocentowanie na lokacie na poziomie na 1 procenta rocznie jak w eurokołchozie to by został wyśmiany. W które sfery między bankami ingeruje ?

Pisałem już wcześniej, że franszyzy to błędne koło, które doprowadziło do pauperyzacji drobnych handlarzy. Jedynym plusem franszyzy jest to, że łatwiej założyć sklep i go prowadzić, bo udostępniają licencje na programy oraz kupujesz cały towar od jednego handlowca. W każdej umowie franszyzy jest nakaz zakupu towarów od franczyzodawcy i nie jest on zrobiony dlatego, że towar od franczyzodawcy jest najtańszy. Jest droższy. Franczyzobiorca nie ma doświadczenia w handlu i o fakcie, że wdepnął w gówno dowiaduje się później. A są opłaty za zerwanie umowy. Plus masz spotkania w których sprzedają Ci idee franczyzy. Umowa franczyzowa dzieli wszystko równo = franczyzodawca wszystko, franczyzobiorca gówno.
Znam kilku właścicieli Lewiatanów i biznes wygląda solidnie. Kilkanaście lokalizacji, z parkingami, w dobrych handlowych lokalizacjach to nie jest robienie tylko na kogoś.
 
Znam kilku właścicieli Lewiatanów i biznes wygląda solidnie. Kilkanaście lokalizacji, z parkingami, w dobrych handlowych lokalizacjach to nie jest robienie tylko na kogoś.
Jaki próg wejścia z kapitałem ? I czy mają tylko Lewiatany czy inne biznesy ? I Kto zarabia więcej - oni czy Lewiatan ?
 
Mylisz przyczyny wzrostu marż. Marże wzrastają (tylko na kredytach mieszkaniowych), bo spadł Wibor. Kiedyś WIBOR był 5 teraz jest 1,75. Dawałeś lokatę na 4 i przy jednoprocentowej marży na kredycie bank był 2 do przodu. Teraz lokata to 2 - 2,5 na rok, a koszt kredytu hipotecznego to 1,75 Wibor + 1,9 marża = 3,65 czyli mniej. Jak ktoś wziął kredyt przed 2012 to koszt kredytu spadł mu dwukrotnie. Polacy są przyzwyczajeni do wysokiego oprocentowania na lokat i jakby ktoś zaoferował oprocentowanie na lokacie na poziomie na 1 procenta rocznie jak w eurokołchozie to by został wyśmiany. W które sfery między bankami ingeruje ?.

Miedzy bankami nie wiem, ale wplywa na np. ubezpieczenie. Mi pierwszy raz od kiedy mam prawko poszlo w OC w gore, niby tylko stowka ale zawsze co rok mialem mniejsze i byc moze to ubezpieczalnie wykorzystaly moment wprowadzania tego podatku i wcale nie musialy robic podwyzek ale mnie to nie interesuje bo i tak mam 100 do tylu. Wibor tak spadl na przelomie ostatnich miesiecy? Robilem kalkulacje kolo wrzesnia 2015 i teraz poczatek Lutego 2016 na hipoteczny i koszt wychodzi teraz wiekszy od 10 do 18 tys w zaleznosci od banku.
 
Jaki próg wejścia z kapitałem ? I czy mają tylko Lewiatany czy inne biznesy ? I Kto zarabia więcej - oni czy Lewiatan ?
Nie wiem, wątpię, jak chcą wejść w polską siec to mają Bać-Pol -widać im się bardziej coś innego opłaca. Mają tracić bo PIS walczy z zachodnim kapitałem?
 
Miedzy bankami nie wiem, ale wplywa na np. ubezpieczenie. Mi pierwszy raz od kiedy mam prawko poszlo w OC w gore, niby tylko stowka ale zawsze co rok mialem mniejsze i byc moze to ubezpieczalnie wykorzystaly moment wprowadzania tego podatku i wcale nie musialy robic podwyzek ale mnie to nie interesuje bo i tak mam 100 do tylu. Wibor tak spadl na przelomie ostatnich miesiecy? Robilem kalkulacje kolo wrzesnia 2015 i teraz poczatek Lutego 2016 na hipoteczny i koszt wychodzi teraz wiekszy od 10 do 18 tys w zaleznosci od banku.
Ostanie piętro wieżowca Warty w Warszawie jest okupowane przez 6 ludzi - 4 sekretarki i prezesa i wiceprezea. Jest włoski marmur. Fraza bizantyjski przepych jest jak najbardziej na miejscu. Ubezpieczalnie mają prawdopodobnie więcej kasy niż banki. Wibor 3m - 1,69 teraz. OC nie wzrosło przypadkiem w związku z opłatą na leczenie ofiar wypadków.
Nie wiem, wątpię, jak chcą wejść w polską siec to mają Bać-Pol -widać im się bardziej coś innego opłaca. Mają tracić bo PIS walczy z zachodnim kapitałem?
Mają podpisane umowy z Lewiatanem. Płatnikiem podatku jest Lewiatan. Także problem Lewiatana. Wątpię czy mają zapisy w umowach który pozwala im na bezpośrednie nałożenie opłat. Poza tym podatek ma wynosić 2 procent maks, 2 jebane procent, kurwa nic. Dorzuć 2 procent do swoich miesięcznych wydatków w supermarketach ? Przeraża Cię to ? Jeśli tak to Wujek Dobra Rada Bronisław Komorowski ma dla Ciebie radę. Na pewno z powodu tego podatku ludzie porzucą sklepy wielkopowierzchniowe i będą robili zakupy w małych sklepikach w piątek wieczór. Wszyscy mówią, że opłaty za podatek bankowy zostaną przeniesione na konsumentów, widać w przypadku wielkopowierzchniówki przyjęli odmienną strategię. Lewiatan zrobił kampanię PR w wyniku której nawet narodowcy wyzywają nowy podatek od socjalizmu. Paranoja. Eurocash jako całość będzie płaciło jakieś 400 mln podatku rocznie. KGHM płaci ponad 1 mld podatku który tylko on płaci. I nikt wtedy nie protestował, że udziałowcy KGHM muszą tracić bo PO się budżet nie dopinał.
 
http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/podatek-od-sklepow-tworca-vat-u-w-polsce,130,0,2014850.html
Modzelewski kruszy założenia podatku od handlu.

E: Jest i franczyznach.
5. Pojawi się pierwszy w Polsce zbiorowy podatnik – „sieci handlowe”, które jednak nie są w innym przepisie „podatnikiem”, bo jest nim franczyzodawca: kto będzie składał deklarację, „sieć” czy franczyzodawca? Nie wiadomo.
Wcale nie takie oczywiste, że zapłaci "miedzynarodówka", jak się tu przedstawia. Ba, raczej wątpliwe, bo wszelkie luki prawne działają na korzyść dużych, których stać, na niekorzyść małych, których na dobrego doradcę podatkowego nie stać. Puenta dokładnie to potwierdza, podatek przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.
 
Last edited:
Sory za offtop ale jaki tel sciagales? Mysle nad jakims chinskim kombajnem ale boje sie o jakosc.
podbijam
xiaomi mega sprzet w niskiej cenie
teraz polecam note 3

edit
a jesli chodzi o podatki to niech modzelewski milczy lepiej
 
Ogólnie mówiąc, w działaniach PIS nie widać żadnej koordynacji, tak jakby B. Szydło i Kancelaria Premiera popuścili wodze ministrom i każdy teraz gra na siebie. Jak ktoś tego nie uspokoi i nie zaczną działać z jakimś planem, skończy się to tak samo jak w 2007 roku.
To akurat może cieszyć. Polityka Ludwika XIV we Francji doprowadziła do rozkwitu w kraju, a polegała na wzajemnej rywalizacji wrogo nastawionych do siebie ministerstw. Nawet po rewolucji francuskiej ministrowie grali na własną rękę, z tym że wtedy Konwent nie miał władzy na tyle silnej, by utrzymywać status quo i dochodziło do jawnych wojen - co już okazało się katastrofalne w skutkach. Polsce nie zaszkodzi jak minister finansów będzie grał przeciwko ministerstwom "socjalnym". Niech wszyscy drenują ten nasz biedny budżet, ale dopóki min. finansów będzie trzymało wszystko w sensownych ryzach, albo raczej będzie grało na własną korzyść, to nic złego się nie stanie.

Rząd Szydło wydaje się podążać inną drogą od rządów PO. Poprzednie 8 lat to podporządkowywanie wszystkich dziedzin życia pod wolę premiera. Teraz ministerstwa mogą grać na własną korzyść, a premier pełni rolę bardziej rozjemcy, niż czynnika decydującego. Mi się taki system podoba. Konkurencja u szczytów władzy w Polsce! Niech żyje wolność.
Zobaczymy jak będzie w praktyce.

A co do pośpiechu to jest on zrozumiały. Jeśli PIS teraz nie zmieni, to później nikt im nie pozwoli rządzić. Zresztą póki co to zajmują się wymianą kadr, co jest zrozumiałe i relatywnie niegroźne.
 
Co narobił, to narobił - wiadomo - niemniej w tym wypadku punktuje celnie.
Co narobił, to narobił? To on nas stworzył ustawę o Vat-ie. Ja wiem, że politycy gówno robią, żeby ją zmienić, ale ten człowiek nie powinien się publicznie wypowiadać.
 
Co narobił, to narobił? To on nas stworzył ustawę o Vat-ie. Ja wiem, że politycy gówno robią, żeby ją zmienić, ale ten człowiek nie powinien się publicznie wypowiadać.
Mimo całej niechęci do ustawy o VAT, trudno mi się z tym zgodzić.
 
Mimo całej niechęci do ustawy o VAT, trudno mi się z tym zgodzić.
Zastanawiam się ile biznesów zniszczyła ta ustawa i ile dramatów ludzkich za nią stoi. Po 93r. projektanci nie wiedzieli jak płacić VAT, bo niestety ustawa została tak wspaniale napisana. Z różnych części Polski powysyłali zapytania do swoich Izb Skarbowych jaką stawkę mają płacić. O dziwo Ci z Małopolski dostali odpowiedź, że mają płacić 7%, z Wrocławia dostali odpowiedź, że mają płacić 22% i przez 3 lata tak wszyscy płacili jakie dostali odpowiedzi, aż nagle się ktoś połapał i wybuchła chryja. I wiecie co państwo polskie zrobiło? Łaskawie im UMOŻYLI niezapłacony podatek (tym co płacili 7%), ale nakazli od teraz płacić 22%. Także jeden przykład z mojej branży, a ile jest innych? Bóg raczy wiedzieć.

I wiem, że generalnie to wina urzędasów itd., ale ustawa powinna być tak napisana, że pierwszoklasista składający litery powinien mieć pewność ile ma zapłacić, a nie, żeby nikt w Polsce nie wiedział, łącznie z urzednikami IS.
 
Obił mi się o oko niedawno program (bodajże "Państwo w państwie") o gościu, który od przeszło 20 lat buja się ze skarbówką. O VAT właśnie poszło. Skandal gonił skandal w tej sprawie, a największe jaja, że biegłym orzekającym na korzyść skarbówki był w tym przypadku gość, który odszedł na emeryturę 4 lata przed wprowadzeniem VATu w Polsce :D
 
Modzelewski zarabia więcej niż wy biedne polaki cebulaki na samej obecności na kontrolach skarbowych. Najplugawszy minion z jego zespołu złożonego z byłych naczelników US ma milionowe oszczędności, a plugawe hejtery z cohones hejtują go za pracę pro publico bono przy ważnych ustawach.
 
Modzelewski zarabia więcej niż wy biedne polaki cebulaki na samej obecności na kontrolach skarbowych. Najplugawszy minion z jego zespołu złożonego z byłych naczelników US ma milionowe oszczędności, a plugawe hejtery z cohones hejtują go za pracę pro publico bono przy ważnych ustawach.
Z samej firmy INTERPRETUJĄCEJ ustawę ma podobno przepotężne siano. To są w ogóle jaja, żeby autor ustawy zakładał firmę interpretującą ową ustawę, bo bez tego mało kto wie jak z niej dobrze korzystać:D
 
Z samej firmy INTERPRETUJĄCEJ ustawę ma podobno przepotężne siano. To są w ogóle jaja, żeby autor ustawy zakładał firmę interpretującą ową ustawę, bo bez tego mało kto wie jak z niej dobrze korzystać:D
Jego zdanie jest prawem, jeśli chodzi o VAT. Ma jakąś 120 procentową skuteczność na kontrolach (te 20 procent więcej bo po kontrolach US stwierdza, że to on wisi kasę firmie). Całe Cohones nie ma tyle kasy na koncie co prof. Modzelewski.
 
Zastanawiam się ile biznesów zniszczyła ta ustawa i ile dramatów ludzkich za nią stoi. Po 93r. projektanci nie wiedzieli jak płacić VAT, bo niestety ustawa została tak wspaniale napisana. Z różnych części Polski powysyłali zapytania do swoich Izb Skarbowych jaką stawkę mają płacić. O dziwo Ci z Małopolski dostali odpowiedź, że mają płacić 7%, z Wrocławia dostali odpowiedź, że mają płacić 22% i przez 3 lata tak wszyscy płacili jakie dostali odpowiedzi, aż nagle się ktoś połapał i wybuchła chryja. I wiecie co państwo polskie zrobiło? Łaskawie im UMOŻYLI niezapłacony podatek (tym co płacili 7%), ale nakazli od teraz płacić 22%. Także jeden przykład z mojej branży, a ile jest innych? Bóg raczy wiedzieć.

I wiem, że generalnie to wina urzędasów itd., ale ustawa powinna być tak napisana, że pierwszoklasista składający litery powinien mieć pewność ile ma zapłacić, a nie, żeby nikt w Polsce nie wiedział, łącznie z urzednikami IS.
Wszystko prawda, tylko na tej podstawie nie odbierałbym nikomu prawa głosu. Tym bardziej, że na kwestii podatków zna się jak mało kto, bo jego praca (jedna z prac) polega na obchodzeniu ich. Zapewne jest taki dobry m.in. dzięki temu, że sam ustawy pisywał:)) - ale to temat na inną opowieść.
 
http://www.rp.pl/Opinie/302049972-R...awy-o-ksztaltowaniu-ustroju-rolnego.html#ap-3
Komuchy, mówiłem dawno:))

I najlepszy komentarz:
Autorzy artykułu kompletnie nie zdają sobie sprawy, że ziemia jest dobrem szczególnym, skończony jest jej zasób, na niej produkuje się żywność i dlatego obrót jej nie powinien być wolnorynkowy, żebyśmy mieli co jeść. Obecnie jak rolnik osoba fizyczna chce sprzedać ziemię, którą kupił od Agencji to Agencja ma prawo pierwokupu. Natomiast nie dotyczy do sprzedaży udziałów, akcji spółek prawa handlowego. Tymczasem na Węgrzech osoby prawne w ogóle nie mogą być właścicielami ziemi. Wprowadzone regulacje mają na celu uszczelnić obót ziemią, aby nie trafiała do tych co mają nadmiar gotówki.
 
Back
Top