Polityka

Cykl: 2 tygodnie


XD




XD


Tyż prowda
















XD


XD




Dafak?


Dafak?






Słuszna uwaga


Siłą rzeczy literatury NAUKOWEJ nie tworzą oszołomy
Elo, przecież każdy naukowiec który ma wyniki badań które mi się nie podobają to oszołom.

PAmietajmy o prawdziwym science!


Dlaczego zawsze cycki? Czy naprawde nawet feministki uwazaja ze to jedyny ich sposob na atencje? Nic innego?


Cały wątek


Wazny wykres: wysilek sie nie oplaca


Zgoda


:pudzianfap:
 
Last edited:
Ciężar dowodu nie został przesunięty, więc to prokuratura musi udowodnić, że oskarżony nie miał zgody.
Czasami mam wrażenie, że żyjesz na innej planecie i wiedzę z życia na Ziemi czerpiesz z propagandowych zapisów. Wiesz zapewne, że w Polsce gdzie JUŻ "została przywrócona praworządność", dwóch sędziów, nawet pracujących w tym samym sądzie - może orzec zupełnie odmiennie w identycznych sprawach? Zatem zasada domniemania niewinności jest szargana w naszym kraju, z którego m.in. Twoi wybrańcy uczynili bantustan.
 
Czasami mam wrażenie, że żyjesz na innej planecie i wiedzę z życia na Ziemi czerpiesz z propagandowych zapisów.

Ok. Złośliwość, spoko.

Zobaczmy na argumenty:

Wiesz zapewne, że w Polsce gdzie JUŻ "została przywrócona praworządność", dwóch sędziów, nawet pracujących w tym samym sądzie - może orzec zupełnie odmiennie w identycznych sprawach?

1. Praworządność nie jest zero-jedynkowa. PiS miał rację, że należało przeprowadzić gruntowną reformę sądownictwa. Tylko, że leczenie pogorszyło stan pacjenta. I co do tego nie ma wątpliwości chociażby Morawiecki, który partnerom z Solidarnej Polski wielokrotnie zarzucał nieudaną reformę sądownictwa.
2 To że sąd wyższej instancji może orzec w tej samej sprawie inaczej niż sąd niższej instancji, nie jest dowodem na brak praworządności, a wręcz odwrotnie. Możliwość apelacji jest elementem praworządności.

Zatem zasada domniemania niewinności jest szargana w naszym kraju, z którego m.in. Twoi wybrańcy uczynili bantustan.

Domniemanie niewinności jest szargane ponieważ można się odwołać do wyższej instancji i wygrać?
 
Domniemanie niewinności jest szargane ponieważ można się odwołać do wyższej instancji i wygrać?
Nie o tym pisałem. Wyobraź sobie: dwie sprawy o identycznych stanach faktycznych i dwa kompletnie różne orzeczenia. Precedensy u nas nie istnieją.
 
Last edited:
Nie o tym pisałem. Wyobraź sobie: dwie sprawy o identycznych stanach faktycznych i dwa kompletnie różne orzeczenia. Precedensy u nas nie istnieją.

Ale o jakich sprawach piszesz? Cywilne, karne, administracyjne? Dasz jakiś przykład? Pokażesz związek z domniemaniem niewinności?
 
Ale o jakich sprawach piszesz? Cywilne, karne, administracyjne? Dasz jakiś przykład? Pokażesz związek z domniemaniem niewinności?
Poczytaj sobie:
"W praktyce mamy do czynienia z następującą sytuacją: sąd pierwszej instancji jest zobowiązany poszukiwać dowodów winy oskarżonego, a jeśli jakiś przeoczył lub uznał za nieistotny, wyrok podlega uchyleniu jako wadliwy, mimo że pozostałe nie dają podstaw do skazania oskarżonego. Taka praktyka w zasadzie uniemożliwia stosowanie zasady domniemania niewinności."
 
Czyżby Francja odzyskała jaja? Macron leży i kwiczy, wygrała partia Marine Le Pen... :wow:
zaklres mapy.JPG
 
komentarze...

zaklres mapy.JPG


poniżej znowu głos rozsądku i znowu nasza ulubiona dwójka w akcji

zaklres mapy.JPG
 
Back
Top