Polityka

1718648922127.png



aby nie za mało

1718648949571.png



:juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh::juanlaugh:
 
Optymistycznie: raczej dzięki Tuskowi będą mogli pójść w niedzielę do IKEI popatrzeć na meble jakie pasowałyby do ich mieszkania jeśli byłoby ich na nie stać :waldeklaugh:
Liczyłem, że samorządowcy PO udostępnią ludziom te kilkaset tysięcy mieszkań należących do miast (bo państwo ma najwięcej pustostanów) I faktycznie już remontują...
...Dla Arabów...
Jest progres: kiedyś były kwatery pracownicze z ponad 7 chłopami w pokoju zatłoczone, a teraz kamienice -dobra zmiana @Karateka@ ? :roberteyeblinking:
 
Uważam, że powinien zostać powołany do pracy w obozie dla uchodźców znając jego parę tweetów :roberteyeblinking:
To jeden z największych debili, pożytecznych idiotów i ludzi bez jakiegokolwiek etyki na jakich trafiłem w mediach w czasach okołocovidowych.
Przecież kompromitujące go komentarze, wywiady i statystyki, które powoływał na podstawie instytutu danych z dupy są do dziś dostępne na Googlach i zakładkach największy portali.
To tylko pokazuje, że władza ma w dupie kompetencje. Liczy się tylko wstawianie właściwego człowieka.
Na tak odpowiedzialne stanowisko takiego debila...
 
Optymistycznie: raczej dzięki Tuskowi będą mogli pójść w niedzielę do IKEI popatrzeć na meble jakie pasowałyby do ich mieszkania jeśli byłoby ich na nie stać :waldeklaugh:
No to żeś Mosze pozamiatał, można zamykać, żydowski humor jednak najlepszy.
don't stress śmieszkuję sobie, wiem, że tylko lekkie pochodzenie niemieckie ;)

giphy.gif


:applause::applause::applause:
 
Dyrektywa Azylowa pozwala na łączenie rodzin nachodźcy. Wystarczy, że nachodźca złoży wniosek by ochroną objąć jego rodzinę i pyk. Mogą być razem.Co ciekawe pojęcie rodziny jest bardzo szerokie, więc należy spodziewać się wzrostu wniosków o objęcie azylem związków LGBT, w ten sposób jeden kolega szybko przeciągnie przez granicę pozostałych oczekujących.
Najsmutniejsze w debacie o pakcie migracyjnym jest to, że od wielu miesięcy alarmowaliśmy o tym co się w nim kryje, ale jak to zwykle bywa z prawem unijnym, dopiero kiedy realnie zaczynamy odczuwać jego skutki, zaczyna się poważna debata. Niemniej, zachęcam Was do udostępnienia tych wpisów, niech wyborcy Tusk i Trzeciej Drogi zobaczą na własne oczy jak im pięknie Tusk uroczyście unieważnił referendum by Polska stała się beneficjentem tych mechanizmów...
 
Dyrektywa Azylowa pozwala na łączenie rodzin nachodźcy. Wystarczy, że nachodźca złoży wniosek by ochroną objąć jego rodzinę i pyk. Mogą być razem.Co ciekawe pojęcie rodziny jest bardzo szerokie, więc należy spodziewać się wzrostu wniosków o objęcie azylem związków LGBT, w ten sposób jeden kolega szybko przeciągnie przez granicę pozostałych oczekujących.
Najsmutniejsze w debacie o pakcie migracyjnym jest to, że od wielu miesięcy alarmowaliśmy o tym co się w nim kryje, ale jak to zwykle bywa z prawem unijnym, dopiero kiedy realnie zaczynamy odczuwać jego skutki, zaczyna się poważna debata. Niemniej, zachęcam Was do udostępnienia tych wpisów, niech wyborcy Tusk i Trzeciej Drogi zobaczą na własne oczy jak im pięknie Tusk uroczyście unieważnił referendum by Polska stała się beneficjentem tych mechanizmów...
sprawy ważne i te
ważniejsze

:juanlaugh:

zaklres mapy.JPG
 
No to żeś Mosze pozamiatał, można zamykać, żydowski humor jednak najlepszy.
don't stress śmieszkuję sobie, wiem, że tylko lekkie pochodzenie niemieckie ;)
giphy.gif


:applause::applause::applause:
Bawiąc się w robienie drzewa genealogicznego znalazłem paru Niemców (ale wiele pokoleń temu, XVIII wiek), rodzinne we Francji, ale Żydów nie znalazłem -ogólnie fajna zabawa :roberteyeblinking:
Areszt i zakucie w kajdanki.





Nie słucham Paciorka. Kiedyś słyszałem jego wywiad z Dudą i muszę podziękować. Nie wiem kim jest jego kolega. Natomiast Orestes ma sto procent racji w odniesieniu do Mazurka.

Mazurek nie prowadzi wywiadów. On oszukuje widzów, że to są wywiady. W rzeczywistości to debata gdzie jeden z dyskutantów jest również moderatorem. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego jest to nieuczciwe.

Ah mam kilka ripost ale zostawię je na później.
Chociaż wcześniej pisałeś o tych głupich quizach: kiedy zadawał głupie pytania quizowe?
Bo sam pośrednio robiłem quizy politykom i jest dumny z upokorzenia Szajbus Wielgus (pytanie o skrót PEFRON skoro zna tematykę osób niepełnosprawnych, pytanie o fundacje la strada))Halickiego oraz jednego z Pisowców pytaniem o czasy angielskie -pytania quizowe są testem na IQ. Nie musisz odpowiadać na nie jeśli potrafisz użyć odpowiednich argumentów. No chyba, że jesteś jak Kołodziejczak, którego też trolowalem podstawami ,,kiedy kosi się siano" (siana się nie kosi tylko trawę, siano to sucha trawa) xd
Chociaż najbardziej dumny jestem z tego pytania do Barbary Nowackiej jak zareagowałaby gdyby jej córka zaprosiła ją na śluby zakonne- jedno pytanie potrafi wysmiać czyjąś tolerancję :waldeklaugh:

Edit: ogólnie muszę poszukać jak się robi wycinki fragmentów wywiadów bo te niektóre fragmenty tak mi poprawiały humor :korwinlaugh::tellmemore:
 

Coś podobnego jest w ZEA. Dla obywateli jest cholernie duży socjal plus firmy mają obowiązek zatrudniania iluś tam procent pracowników, którzy są obywatelami ZEA i oni mają wysoką płacę minimalną.
Tylko grubo ponad połowa mieszkańców to imigranci bez żadnego socjalu, też bandyci, którzy tam spędzają bandycką emeryturę -takie trochę przymykanie oczów na pranie brudnych pieniędzy (ciekawe czy ten cały Dubaj nie okaże się jedną wielką bańką...). Mimo wszystko jest dość spokojnie, mała przestępczość mimo naściągania tak skrajnych kultur: ultrakatoli Filipińczyków, po Hindusów i ultramuzłumanów Pakistańczyków i trochę Afryki.
Chociaż wiadomo też trochę kultura i bezpieczeństwo pracy w niektórych branżach to masakra totalna...
 
Tak mi przyszło do głowy,
to lepiej brudasom od razu rozdawać obywatelstwa,
zasiłek tylko na pół roku i do tego niższy mieszkanka nie będzie, i na dziecko mniej bo nie 1088 a 800, za przedszkole trzeba będzie zapłacić, za lekarza itd.
i zapierdalać będzie musiał bądź zdechnie z głodu...

Tak głośno myślę
:beczka:

co wy na to fajnopolacy, dobry pomysł?
 
Media świadomie robią ludziom sieczkę z mózgu, a piewcy PO i Tuska nie popuszczą. Zresztą takie problemy np. w Niemczech już były. Pamięta ktoś tego uchodźcę, który miał dostać od Merkel dwa mieszkania, bo przyjechał z rodziną liczącą 14 ludzi i Ordnung nie pozwolił na upchnięcie ich w jednym mieszkaniu? Tusk już raz się wyjebał na pysk podnosząc wiek emerytalny, teraz ma drugą i ostatnią szansę. Będzie orał ile może na chwałę imigrantów (tych "dobrych" co nie przyszli z Białorusi), ale struktura naszego społeczeństwa nie jest wystarczająco zróżnicowana, żeby całkowicie mu się udało. Info, że jakiś Muhammad ze stadem dzieciaków dostanie większe pieniądze od naszych emerytów to polityczny cyjanek i żadne pitolenie, że "Unia tak kazała wszystkim" nie zadziała. A głosów trzeciego pokolenia imigrantów nie dostanie bo takich nie mamy w przeciwieństwie do dawnych imperium kolonialnych.
 

Do osób pytających skąd Grupa Granica ma pieniądze - to nie Rosja.

To władcy Rosji, Europy i Ameryki...
 

Do osób pytających skąd Grupa Granica ma pieniądze - to nie Rosja.

To władcy Rosji, Europy i Ameryki...


Ale wiadomo ruskie trole i Braun chuj, bo świeczki zgasił. Poliniactwo xD
:putinlaugh:
 
oho ciekawe jak "ministra" z wielkim kinolem wybrnie

Rząd chce zmian w dyrektywie azylowej UE, na bazie której migranci mają otrzymać prawo do świadczeń socjalnych na koszt podatników. Ministra pracy nie wyobraża sobie, aby świadczenia miałyby być równe w Niemczech i Polsce.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, została zapytana czy unijna dyrektywa azylowa z 14 maja 2024 roku, na bazie której migranci mają otrzymać prawo do świadczeń socjalnych na koszt podatników na terenie każdego państwa Unii, już działa w Polsce. Odparła, że "czas na wdrożenie jest odroczony".



Stwierdziła, że "powinniśmy odpowiedzialnie rozmawiać o naszych, jako Polski, oczekiwaniach względem naszych partnerów z Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o politykę migracyjną".

Polska przyjęła migrantów, uchodźców z Ukrainy, a Unia Europejska wciąż, w mojej ocenie, niedostatecznie dostrzega ten ogromny wysiłek - przypomniała.

Dopytywana, czy wejście w życie dyrektywy oznaczałoby, że świadczenia socjalne dla migrantów w Polsce i Niemczech będą identyczne odparła, że "taka sytuacja jest trudna do wyobrażenia".

- Polityka migracyjna musi opierać się także na integracji, także na zabezpieczeniu równego traktowania cudzoziemców, którzy do nas przyjeżdżają, ale równego traktowania, a nie uprzywilejowanego traktowania - podkreśliła minister.

"Te warunki trzeba renegocjować"
Dodała, że jest w interesie polskiego obywatela, żeby migranci, którzy do Polski przyjeżdżają, byli traktowani na równi, ale "nie byli traktowani w jakiś szczególnie lepszy sposób".

Nie jest wyobrażalne to, żeby polscy obywatele, którzy korzystają z systemu pomocy społecznej, którzy korzystają ze świadczeń, z zasiłku, byli w jakikolwiek sposób gorzej traktowani - zaznaczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Oceniła, że "te warunki trzeba renegocjować".

- Co najmniej od 13 grudnia, co najmniej od zmiany władzy w Polsce, Polska znowu stała się partnerem do dialogu. Nie obrażamy się na Unię Europejską, ale tam, gdzie ona reprezentuje stanowiska, które są sprzeczne z polską racją stanu, będziemy to głośno mówić - wskazała.

Zobacz także:

Klamka zapadła. Ukraińców w Polsce czekają duże zmiany

Zapewniła, że "w tej chwili rozpoczynamy rozmowy, rozpoczynamy dialog, rozpoczynamy renegocjacje. Przewiduję, że zarówno ta dyrektywa, jak i inne rozwiązania unijne, mają taką przestrzeń do dialogu".
 
Back
Top