Polityka

W sensie ze obydwie partie posiadały taki sam stosunek do granicy i migrantów, tylko się "wymieniły"? Ze to jest symetryczne, bo wtedy ci uwazali/podejmowali akcje A, ci uwazali/robili B, a teraz na dokładnie odwrot, więc "hipokryzja"? Na serio tak to widzisz?
Tak to wlasnie widze.

Oczywiscie odrzucamy skrajnosci jak lewaki z reklamowkami czy nienawidzace Polske holland oraz korwinow straszacych armia ruskich gotowych do ataku i gniewem lukaszenki. Na takie gowno to nie ma co nawet strzepic jezyka.
 
Tak to wlasnie widze.

Oczywiscie odrzucamy skrajnosci jak lewaki z reklamowkami czy nienawidzace Polske holland oraz korwinow straszacych armia ruskich gotowych do ataku i gniewem lukaszenki. Na takie gowno to nie ma co nawet strzepic jezyka.
sorry juz nie moge edytowac.

Artykul z 21 roku. Gdzie sa te ataki nienawisci i odrzucanie projektu przez opozycje? Nawet lewaki zadawaly normalne pytania, podobne do tych, ktore teraz zadaje Bosak.

 
sorry juz nie moge edytowac.

Artykul z 21 roku. Gdzie sa te ataki nienawisci i odrzucanie projektu przez opozycje? Nawet lewaki zadawaly normalne pytania, podobne do tych, ktore teraz zadaje Bosak.

Słuchaj jezeli tak sobie ustawiles swoją wersję porównania, ze wycinasz wszystkich świrów z lewej strony i podajesz jakieś wtedy ginace w skandowanych okrzykach pojedyncze kontr-komentarze (dziwnym trafem nie moge tez znalezc twoich z tamtego okresu, choc dokladnie mi to sam zarzuciles, nie pamietam dat, zakładam ze z okolic tego artykułu https://dorzeczy.pl/kraj/195497/jon...ostac-sie-do-migrantow-za-polska-granica.html), a z drugiej strony non stop bijesz do swirów z drugiej strony, potem mowisz o hipokryzji, potwierdzasz ze tak widzisz sytuacje, to ja naprawde nie mam nic do dodania. Jest dobrze, napisz kartkę z tego swojego uniwersum w którym nie ma hipokryzji.
 
No tak. Bo ani Trump, ani jego syn wielokrotnie o tym nie wspominali :). I nie chodzi o to czy ostatecznie by nim został - chodzi o to, w jakich kręgach Trump się obraca i jakie by to miało konsekwencje dla Polski. A w jego otoczeniu są nawet większe ananasy.




I co z tego, że o tym wspominali? tusk np przed wyborami też wspominał o 100 konkretach na 100 dni
 
Słuchaj jezeli tak sobie ustawiles swoją wersję porównania, ze wycinasz wszystkich świrów z lewej strony i podajesz jakieś wtedy ginace w skandowanych okrzykach pojedyncze kontr-komentarze (dziwnym trafem nie moge tez znalezc twoich z tamtego okresu, choc dokladnie mi to sam zarzuciles, nie pamietam dat, zakładam ze z okolic tego artykułu https://dorzeczy.pl/kraj/195497/jon...ostac-sie-do-migrantow-za-polska-granica.html), a z drugiej strony non stop bijesz do swirów z drugiej strony, potem mowisz o hipokryzji, potwierdzasz ze tak widzisz sytuacje, to ja naprawde nie mam nic do dodania. Jest dobrze, napisz kartkę z tego swojego uniwersum w którym nie ma hipokryzji.
Nie rozumiem tego co napisales.

Jezeli pytasz mnie o poglady, to glosowalem w referendum za budowa muru.

W artykule, ktorym podales nie ma slowa, ze panowie sa przeciwni budowaniu muru, ale ze jada z kocami i materialami do kobiet i dzieci, ktore sa w ciezkiej sytuacji po tym jak potraktowal je Lukaszenka na granicy. Jako praktykujacy katolik w pelni to rozumiem.
 
Nie rozumiem tego co napisales.
:(

Jezeli pytasz mnie o poglady, to glosowalem w referendum za budowa muru.
Ja tez. I pewnie do tego namawiała ówczesna opozycja?

W artykule, ktorym podales nie ma slowa, ze panowie sa przeciwni budowaniu muru, ale ze jada z kocami i materialami do kobiet i dzieci, ktore sa w ciezkiej sytuacji po tym jak potraktowal je Lukaszenka na granicy.
Coraz bardziej intrygujące uniwersum...

Jako praktykujacy katolik w pelni to rozumiem.
...zgodziłbym się z tobą gdybyś to mówił o części ukraińskich uchodźców, którym zresztą jako naród, ponad podziałami politycznymi, pomogliśmy. I dobrze. Tu akurat z wieloma na cohones sie nie zgadzam, uwazam ze zrobilismy dobrze, mimo wielu ryzyk i kosztów (nieprzerwanie trwających).

Natomiast ty mówisz to młodych mężczyznach w wieku poborowym, którzy opłacili się grubo Łukaszence (łapówki, opłaty na szlatach tranzytowych zorganizowanych przez wrogie nam państwa i lokalne mafie, wizy, loty, wycieczki busem w jedną stronę na granicę, często obkupionych w nowe ciuchy i telefony) by móc, po wyszkoleniu przez obce i wrogie nam wojsko, szturmować nasze granice.

Niesamowite jest jak cuckoldystyczną i samounicestwiającą się wersję chrześcijaństwa zdaje sie wspierasz. Im więcej będzie takich "praktykujących katolików w pełni to rozumiejących", tym puściej w kościołach będzie, z wielu powodów: wewnętrznych i zewnętrznych.
 
:(


Ja tez. I pewnie do tego namawiała ówczesna opozycja?
oni namawiali to bojkotu calego pisowskiego referendum jako wyraz niecheci dla owczesnego rzadu
Coraz bardziej intrygujące uniwersum...
a z jakiego jestes Ty uniwersum?
...zgodziłbym się z tobą gdybyś to mówił o części ukraińskich uchodźców, którym zresztą jako naród, ponad podziałami politycznymi, pomogliśmy. I dobrze. Tu akurat z wieloma na cohones sie nie zgadzam, uwazam ze zrobilismy dobrze, mimo wielu ryzyk i kosztów (nieprzerwanie trwających).
mowie o pomocy (w tym przypadku koce, jedzenie, odziez) kobietom i dzieciom, bez wzgledu na wyznanie, kolor skory i narodowosc.
Natomiast ty mówisz to młodych mężczyznach w wieku poborowym, którzy opłacili się grubo Łukaszence (łapówki, opłaty na szlatach tranzytowych zorganizowanych przez wrogie nam państwa i lokalne mafie, wizy, loty, wycieczki busem w jedną stronę na granicę, często obkupionych w nowe ciuchy i telefony) by móc, po wyszkoleniu przez obce i wrogie nam wojsko, szturmować nasze granice.
Gdzie takie cos powiedzialem? Jak obcy mezczyzni szturmuja i probuja przekroczyc nasze granice bez uprawnien to oczekuje, ze straz graniczna uzyje wszelkich dostepnych srodkow, zeby temu zapobiec.
Niesamowite jest jak cuckoldystyczną i samounicestwiającą się wersję chrześcijaństwa zdaje sie wspierasz. Im więcej będzie takich "praktykujących katolików w pełni to rozumiejących", tym puściej w kościołach będzie, z wielu powodów: wewnętrznych i zewnętrznych.
Ja znam koscioly, ktory sa przepelnione na mszy. Wszystko zalezy od oferty dla wierzacych.
 
Ale jak kobiety i dzieci szturmują to git?
A później socjal, łączenie rodzin, kolejne pokolenia obcych (a powszechnie wiadomo, że od drugiego się jeszcze bardziej radykalizują).
Napisalem, ze po przekroczeniu granicy dajemy im obywatelstwo? Do osrodka dla nielegalnych uchodzcow, nakarmic, odziac i odeslac do miejsca, z ktorego przekroczyli nasza granice.

Przy okazji kampania medialna pokazujaca, ze Polska ma szczelna granice i proba pokonania jej moze sie skonczyc tragicznie. Nie jestesmy w stanie wszystkim pomoc.

EDIT: Ja sam bym sie nie zdecydowal na takie indywidualne pomaganie. Nie chcialbym narazac ani komplikowac pracy naszych sluzb. Pewnie istnieja jakies kanaly, gdzie te dary pomocowe moga byc przekazane.
 
oni namawiali to bojkotu calego pisowskiego referendum jako wyraz niecheci dla owczesnego rzadu
rząd>kraj XD

a z jakiego jestes Ty uniwersum?
Wychodzi na to ze moj to ten z hipokryzją, a w twoim ona nie istnieje XD

mowie o pomocy (w tym przypadku koce, jedzenie, odziez) kobietom i dzieciom, bez wzgledu na wyznanie, kolor skory i narodowosc.
Tak było, te granice szturmowały zbłądzone dzieci i kobiety :)

Gdzie takie cos powiedzialem? Jak obcy mezczyzni szturmuja i probuja przekroczyc nasze granice bez uprawnien to oczekuje, ze straz graniczna uzyje wszelkich dostepnych srodkow, zeby temu zapobiec.
To ile promili dzieci i kobiet tam było? Skąd się tam wzieli ci ludzie? Kto im sfinansowal i zorganizowal dotarcie na tą granicę?

Gdzie takie cos powiedzialem? Jak obcy mezczyzni szturmuja i probuja przekroczyc nasze granice bez uprawnien to oczekuje, ze straz graniczna uzyje wszelkich dostepnych srodkow, zeby temu zapobiec.
Cóż za nóż w plecy Lewicy. A co jak by sie samo zidentyfikowali jako dziecko albo kobieta? Ciekawe ze wyzanie, kolor skory, narodowosc, ale juz nie plec...

Ja znam koscioly, ktory sa przepelnione na mszy. Wszystko zalezy od oferty dla wierzacych.
Ja znam takie w których przybywa wiernych, no i?

Natomiast twoje odwołanie się do katolicyzmu (zresztą wyjątkowo, bo nie przypominam sobie byś jakiekolwiek przemyślenia wspierał tą doktryną, a ta wybiórczość też dużo mówi) przy opisie szturmu wroga na granicę to najzwyczajniejsze dywersyjne "dwa policzki": cuckoldyzm i samounicestwienie.
 
rząd>kraj XD
Potem bedziesz znow smutny jak napisze, ze nie rozumiem. :lol:

Chodzi o to, ze rzad jest nad krajem, czy to jakas implikacja, ze rzad to kraj?
Wychodzi na to ze moj to ten z hipokryzją, a w twoim ona nie istnieje XD
Nie badz dla siebie taki surowy. Hipokryzja wystepuje wszedzie, ale ja osobiscie ogromnie wewnetrznie sie buntuje jezeli wytyka sie ja tylko jednej stronie, a przemilcza lub tlumaczy drugiej.
Tak było, te granice szturmowały zbłądzone dzieci i kobiety :)
Tak wynika z tego artykulu co poslales. Ja tam kobiet i dzieci szturmujacych w tv nie widzialem za duzo.
To ile promili dzieci i kobiet tam było? Skąd się tam wzieli ci ludzie? Kto im sfinansowal i zorganizowal dotarcie na tą granicę?
Nie wiem. Ale to nie jest tez tak, ze Putin czy Lukaszenka gonili ich w Afryce czy Azji, lapali do worow i zwozili na granice. Trzeba sobie zdac sprawe, ze UE to marzenie duzej czesci mieszkancow naszej planety. Latwo takich ludzi oszukac i namowic na "bezproblemowy" transfer do "ziemi obiecanej" za, oczywiscie, odpowiednia oplate.
Cóż za nóż w plecy Lewicy. A co jak by sie samo zidentyfikowali jako dziecko albo kobieta? Ciekawe ze wyzanie, kolor skory, narodowosc, ale juz nie plec...
ja nie uznaje zadnego samoidentyfikowania sie.
Ja znam takie w których przybywa wiernych, no i?
To chyba dobrze. Mowiles, ze ubywa. Gubie sie znow.
Natomiast twoje odwołanie się do katolicyzmu (zresztą wyjątkowo, bo nie przypominam sobie byś jakiekolwiek przemyślenia wspierał tą doktryną, a ta wybiórczość też dużo mówi) przy opisie szturmu wroga na granicę to najzwyczajniejsze dywersyjne "dwa policzki": cuckoldyzm i samounicestwienie.
Wiara to moja osobista sprawa, a relacje z Bogiem sa sprawa intymna. Nie widze potrzeby dzielenia sie tym na forum. Wedlug mnie trzeba umiec oddzielic polityke od religii. Widzimy co sie dzieje z muslimami przeciez, ktorzy tego nie potrafia.

EDIT: cuckoldyzm w kontekscie wiary :-) Bardzo dobre.
 
Potem bedziesz znow smutny jak napisze, ze nie rozumiem. :lol:

Chodzi o to, ze rzad jest nad krajem, czy to jakas implikacja, ze rzad to kraj?
Dla ciebie co jest ważniejsze: kraj czy rząd?

Opozycja namiawiała do głosowania w sposób szkodzący krajowi, "bo akurat kadencję ma PiS".

Hipokryzja wystepuje wszedzie, ale ja osobiscie ogromnie wewnetrznie sie buntuje jezeli wytyka sie ja tylko jednej stronie, a przemilcza lub tlumaczy drugiej.
etJwgQk.png

ja nie uznaje zadnego samoidentyfikowania sie.
Uuuu, faszyzm.

Ja tam kobiet i dzieci szturmujacych w tv nie widzialem za duzo.
Mimo że ich nie ma z tobą w pokoju, to byś im wysłał pomoc:
mowie o pomocy (w tym przypadku koce, jedzenie, odziez) kobietom i dzieciom, bez wzgledu na wyznanie, kolor skory i narodowosc.

Mowiles, ze ubywa. Gubie sie znow.
To jest tokładnie co powiedziałem i to podtrzymuję:

Im więcej będzie takich "praktykujących katolików w pełni to rozumiejących", tym puściej w kościołach będzie, z wielu powodów: wewnętrznych i zewnętrznych.

cuckoldyzm w kontekscie wiary :-) Bardzo dobre.
Miałem jednak cichą nadzieję że się nie spodoba :(
 
To właśnie miałem na myśli w tym poście, nie wiem czy zrozumiale to wtedy wytłumaczyłem ale cieszy mnie to, że nie tylko ja widzę tak rażące antypolskie działanie.

Nie wiem jak po czymś takim można połączyć kropki, że to jednak są nasi dobrodzieje i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że ludzie, którzy są obecnie przy władzy krytykowali, głosowali przeciw a nawet rozbierali fizycznie zapory na granicy po to żeby doprowadzić do kryzysu, który pozwoli im przejąć władzę.

Tusk i jego poplecznicy, w pełni świadomie, chcieli zostawić wschodnią granicę niechronioną i byli gotowi wpuścić do Polski kilkadziesiąt tysięcy nachodźców od ruskich narażając na niebezpieczeństwo zwykłych ludzi na ulicach, moją matkę, twoją,itd.

W pełni świadomie zgodzili się na tę ofiarę, tylko i wyłącznie, w celu dorwania się do koryta.
 
To właśnie miałem na myśli w tym poście, nie wiem czy zrozumiale to wtedy wytłumaczyłem ale cieszy mnie to, że nie tylko ja widzę tak rażące antypolskie działanie.

Nie wiem jak po czymś takim można połączyć kropki, że to jednak są nasi dobrodzieje i dbają o nasze bezpieczeństwo.
Ciekawe jak sobie wszystkie Hollandy i te od troski o karpia teraźniejszą sytuację tłumaczą?
 
Dla ciebie co jest ważniejsze: kraj czy rząd?
Oczywiscie, ze kraj.
Opozycja namiawiała do głosowania w sposób szkodzący krajowi, "bo akurat kadencję ma PiS".
Ale to jest juz Twoja indywidualna opinia, a nie jakis fakt stwierdzony. Ci co odrzucili referendum, uwazaja pewnie, ze zrobili Polsce ogromna przysluge.
No dokladnie taki byl zamiar moich wpisow. Polaczmy sily w walce z hipokryzja na forum.
Uuuu, faszyzm.
Bez przesady. Ja nikomu nie bronie sie identyfikowac jako cokolwiek. Po prostu niech ktos nie oczekuje ode mnie, ze musze sie do tego dostosowac.
Mimo że ich nie ma z tobą w pokoju, to byś im wysłał pomoc:
Mowie, ze jezeli mialbym informacje podobne do tych co panowie z artykulu albo byl naocznym swiadkiem to pewnie tak.
To jest tokładnie co powiedziałem i to podtrzymuję:
Tutaj sie nie zgadzamy. Radykalizacja Kosciola wedlug mnie nie jest dobra droga na zwiekszenie frekwencji na mszy. Obopolny(nie wiem czy jest takie slowo, @szplin zaraz pewnie zaatakuje) szacunek, otwartosc i proba zrozumienia drugiego czlowieka jest pewnie lepsza. Ostatecznie to nie jest moj problem do rozstrzygania.
Miałem jednak cichą nadzieję że się nie spodoba :(
Doceniam umiejetnosci slowotworcze. Sam nie czuje sie jednak cuckoldem regilijnym, jezeli taka byla Twoja sugestia.
 
cuckoldem regilijnym, jezeli taka byla Twoja sugestia.
Nie taka.

Powiedzialem ze twoja wersja chrzescijanstwa jest cuckoldystyczna, i samounicestwijaca sie.

Swoja droga jest tez termin cuckserwatysta.

Co do reszty to dobrego dnia zycze, nie ma sensu przedluzac :)
 
  • Like
Reactions: spa
Gdzie takie cos powiedzialem? Jak obcy mezczyzni szturmuja i probuja przekroczyc nasze granice bez uprawnien to oczekuje, ze straz graniczna uzyje wszelkich dostepnych srodkow, zeby temu zapobiec.
:gdzie:

Czyli klasycznie -

najpierw import, potem wywołanie problemu, potem obrona i stawianie wzmocnionych granic...

Problemy i rozwiązania za zgodą i na koszt podatnika, który później mówi, że wszystko mu się zgadza.

:juanlaugh:
 
Wszystko zalezy od oferty dla wierzacych
Jako praktykujący, świadomy prawd swojej wiary pewnie wiesz, że Katolicyzm to nie telezakupy.
Wiara, to nie towar którym się handluje.
Wedlug mnie trzeba umiec oddzielic polityke od religii.
Przywołałeś powyższe w kontekście wiary muzułmańskiej.
Wyobraź sobie Europę w której muzułmanie zaczynają rządzić takimi państwami jak Niemcy, Francja, Anglia.To nie takie trudne, bo to w pewnych regionach już się dzieje.
Państwa z takim potencjałem ekonomicznym mogą się bardzo niebezpiecznie radykalizowac... chcesz nadstawiać drugi policzek?
Kościół musi wreszcie sie rozliczyć z wiernymi, a Europa potrzebuje odrodzenia w duchu chrześcijańskim, w polityce również. W przeciwnym razie nie będzie przyszłości dla moich czy Twoich wnuków.
 
Potężna rozkmina w temacie. Ja rozumiem, że Holland i Ochojska dały się zrobić w konia z tymi pushbackami i złym PiSem, ale panowie na cohones? Było wiadomo, że Tusk będzie kontynuował dzieło PiS. I teraz wykopanie osiłków z Jemenu z powrotem na Białoruś będzie już "praworządne". Tak samo jak Biden dalej rozbudowuje mur na granicy z Meksykiem. Tylko mainstreamowe liberalne media o tym nie piszą, albo dadzą trzy zdania na przysłowiowej osiemnastej stronie. I wszystko jest w najlepszym porządku.
 
cuckoldystyczną i samounicestwiającą się wersję chrześcijaństwa
Czyli protestantyzm, gdzie faktycznie wiara jest skokiem w przepaść i relacja z Bogiem jest indywidualna. Może stąd mają tam kobiety-ksieżow i eldżibiti plas.

Katolicyzm opiera się na fundamentach wiary i rozumu, a najwazniejsza jest wspólnota i sakrament.

Można też uprawiać herezje i uważać się za oświeconego.

PS Pewnie niektórych wcale nie zdziwi, że w biblistyce akademickiej idee katolickie są najbardziej atakowane przez teologów pochodzenia judaistycznego oraz protestantów (nierzadko współpracujących).
 
Back
Top