Polityka

piata setka:stevecarell:

 
Dlatego pisałem o żałosnych słabiakach. Mam nadzieję, że jak PO wygra to ponownie podwyższy wiek emerytalny.



Studia zaoczne są na tyle tanie, że jak ktoś pracuje to jest w stanie zapłacić. Natomiast redukcja miejsc na mało perspektywicznych kierunkach typu filozofia, politologia, stosunki międzynarodowe, administracja (ten kierunek bym w ogóle zlikwidował, bo to okrojone Prawo) to coś co trzeba zrobić natychmiast.



Zgadzam się



Sextape jest na bank. W końcu go żona zdradzała*, więc musiał odreagować.

*Wiem od @szplin który czytał pamiętnik jego żony, prawdopodobnie jest pierwszym na świecie heteroseksualnym mężczyzną, który to przeczytał, bo wątpię że nawet Tuskowi chciało się czytać te pierdoły.
sex taśma po pierwsze, a nie jakieś anglicyzmy :aletoniedomnietak:
No nie wiem co innego może tłumaczyć takie zachowanie: przyjęcie orderu niemieckiego imienia człowieka, który był fanem germanizowania Polaków, popieranie niemieckiej antypolskiej wizji polityki energetycznej i zgniła truskawka na zgniłym torcie czyli pośrednie wspieranie przemytników ludzi, a przecież przemytnicy i handlarze ludźmi to często te same osoby -a tym jest polityka imigracyjna Merkel i teraz Webera. Jeszcze Tusk karami groził....

Druga sprawa: przyszłością systemu emerytalnego nie jest bismarkowski system. Można pochwalić PiS za wprowadzenie PPK, nawet to nie jest takie złe, ale przez rudego niemieckiego bajeranta większość Polaków się chyba z tego wypisała, a ci którzy tego nie zrobili pewnie regularnie wypłacają środki jak mogą....
.... i ty mówisz że PO dba o przyszłość emerytalną? Sprawiając, że obywatele mają jeszcze mniejsze zaufanie do państwa?



oj studia zaoczne na lepszych kierunkach nie są tanie, wręcz bardziej opłaca się chodzić na stacjonarne i pracować. Chyba, że tobie chodzi o jakieś europeistyki to tak.
Do tego chodzi fakt, że no jeszcze w społeczeństwie trochę gorzej traktuje się studia zaoczne chociaż to się trochę zmienia, dlatego jeśli nie wprowadzi się darmowych studiów zaocznych (oczywiście z progami 60% a nie kilkanaście procent jak teraz....) w zamian za ograniczenie miejsc na stacjonarnych to będzie kiepsko z aktywizacją zawodową. Już nie mówiąc, że uczelnie miałby wtedy łatwiej ze zdobyciem wykładowców.
Administracja: jest tłumaczona że takie okrojone prawo aby była lepsze kadra urzędnicza w kraju. Jak wyszło wiadomo, ale to temat rzeka dlaczego kadra urzędnicza jest jaka jest i co ciekawe im mniejsza miejscowość tym czesto normalniejsi urzędnicy...

Chociaż wyśmiewana przez ciebie humanistka też jest w kryzysie. Jak patrze na to się odpierdala na pedagogikach, polonistykach itp. Mam uzasadnione podejrzenia, że wiele osób idących na polonistykę to osoby jadące na streszczeniach i 50 twarzach Greya...

Politolodzy to też ananasy: to słowo stało się tak obciachowe, że wymyślono coś zupełnie innego. Geopolityk -akurat po tym ładnie cisnął Napierała :korwinwhat:
Nawet ostatnio ten Dudek jest taki popularny, z ciekawości odsłuchałem jednego wywiadu z nim. Kurczę mam podejrzenia, że on nie do końca rozumie w jakim kraju przebywa, bo skoro zachwala "rozsądek" największych skorumpowanych złodziei czyli samorzadowców i mówi, że elektorat PO ma większą świadomość ekonomiczną...


BTW jak śledzę tych Petru, Balcerowiczów i tego nowego orła PO z tekstem, że trzeba kłamać ile wlezie aby wygrać z PiSem to mam wrażenie, że oni myślą, że wystarczy:
- zlikwidować zakaz handlu w niedziele
- podwyższyć wiek emerytalny
- zlikwidować 500 plus
- sprywatyzować co popadnie "bo Panie w USA to" (a co ci przeszkadza, że elektrownia będzie niemiecka czy francuska? TO nasi sojusznicy KONIEC Z UPRZEDZENIAMI -to powiedział kiedyś Balcerowicz...)

i w Polsce będzie cudownie, będziemy gigantami, wspaniałym krajem do życia....

To jest tak odwrócona piramida priorytetów, w ogóle nie ruszenie tych korzeni zła...
Ta sama strategia jak likwidowanie przywilejów emerytalnych dla służb mundurowych. Zrobili to i co?
Oj zdziwienie bo nagle mniej chętnych się zgłasza: Policja i wojsko szukają chętnych w pośredniakach.
Ale przecież miało być fajnie, na wykresie lepiej to wyglądało :zarobiony::childcry:

0 SENATORÓW zagłosowało przeciwko kredytowi 2%, który wspiera bankierów, deweloperów a ceny kawalerek wystrzeliły pod limity z kredytu.
Mocniej jeszcze chcą wprowadzić kredyt 0% i dopłaty do czynszów.
Wtedy zjawia się @Karateka@ i mówi, że ucieszyłby się gdyby PO doszło do władzy bo przynajmniej podniosą wiek emerytalny.
Panie Areczku: dla bankierów i deweloperów większe zyski
dla reszty obywateli dłuższy wiek emerytalny aby miał kto pracować na takie programy wsparcia dla bogatszych :triggered:

Jeszcze dziad sam jest na wcześniejszej emeryturze
 
Dawniej naganiacza na gówniane krypto i scamcoiny, zwany nawet "Lordem Shitcoinów", później dymał ludzi na kasę sprzedając kursy o tym jak inwestować w krypto (w sumie dalej to robi). Teraz poszukuje kolejnych metod na to jak monetyzować naiwniaków. Nawet nie chcę oceniać wartości merytorycznej tego co wrzucił @Roshi ponieważ patrząc na historię tego człowiek to nie jestem w stanie uwierzyć w ani jedno jego słowo.
a jest ktoś etyczny z tego świata krypto? :korwinlaugh:

Ja pamiętam go z filmiku, że ograniczenia w posiadaniu broni nie sa potrzebne, bo przecież są drukarki 3d i kto chce i tak zdobędzie łatwo broń :korwinwhat:
 
sex taśma po pierwsze, a nie jakieś anglicyzmy

No to chyba seks a nie sex, jak bez anglicyzmów :)

No nie wiem co innego może tłumaczyć takie zachowanie: przyjęcie orderu niemieckiego imienia człowieka, który był fanem germanizowania Polaków, popieranie niemieckiej antypolskiej wizji polityki energetycznej i zgniła truskawka na zgniłym torcie czyli pośrednie wspieranie przemytników ludzi, a przecież przemytnicy i handlarze ludźmi to często te same osoby -a tym jest polityka imigracyjna Merkel i teraz Webera. Jeszcze Tusk karami groził....

Pisałem tylko o podwyższeniu wieku emerytalnego, co jak wiesz uważam za korzystne rozwiązanie.

Druga sprawa: przyszłością systemu emerytalnego nie jest bismarkowski system. Można pochwalić PiS za wprowadzenie PPK, nawet to nie jest takie złe, ale przez rudego niemieckiego bajeranta większość Polaków się chyba z tego wypisała, a ci którzy tego nie zrobili pewnie regularnie wypłacają środki jak mogą....
.... i ty mówisz że PO dba o przyszłość emerytalną? Sprawiając, że obywatele mają jeszcze mniejsze zaufanie do państwa?

Ppk pochwalam. Transfer z OFE na indywidualne konta też. I podwyższenie wieku emerytalnego tez. Jakby PiS nie cofnęło reformy podwyższającej wiek emerytalny, to by była inna ocena PiS w kwestii dbania o przyszłych emerytów i budżet.


oj studia zaoczne na lepszych kierunkach nie są tanie, wręcz bardziej opłaca się chodzić na stacjonarne i pracować. Chyba, że tobie chodzi o jakieś europeistyki to tak.
Do tego chodzi fakt, że no jeszcze w społeczeństwie trochę gorzej traktuje się studia zaoczne chociaż to się trochę zmienia, dlatego jeśli nie wprowadzi się darmowych studiów zaocznych (oczywiście z progami 60% a nie kilkanaście procent jak teraz....) w zamian za ograniczenie miejsc na stacjonarnych to będzie kiepsko z aktywizacją zawodową. Już nie mówiąc, że uczelnie miałby wtedy łatwiej ze zdobyciem wykładowców.
Administracja: jest tłumaczona że takie okrojone prawo aby była lepsze kadra urzędnicza w kraju. Jak wyszło wiadomo, ale to temat rzeka dlaczego kadra urzędnicza jest jaka jest i co ciekawe im mniejsza miejscowość tym czesto normalniejsi urzędnicy...

No ok. Brzmi sensownie.
Nawet ostatnio ten Dudek jest taki popularny, z ciekawości odsłuchałem jednego wywiadu z nim. Kurczę mam podejrzenia, że on nie do końca rozumie w jakim kraju przebywa, bo skoro zachwala "rozsądek" największych skorumpowanych złodziei czyli samorzadowców i mówi, że elektorat PO ma większą świadomość ekonomiczną...

Musisz mu napisać o orderze jaki Tusk przyjął, to zmieni zdanie :)

To jest tak odwrócona piramida priorytetów, w ogóle nie ruszenie tych korzeni zła...
Ta sama strategia jak likwidowanie przywilejów emerytalnych dla służb mundurowych. Zrobili to i co?
Oj zdziwienie bo nagle mniej chętnych się zgłasza: Policja i wojsko szukają chętnych w pośredniakach.
Ale przecież miało być fajnie, na wykresie lepiej to wyglądało

Jak ktoś idzie do służb mundurowych dla szybkiej emerytury, to lepiej żeby tam nie szedł.

To że mniej jest chętnych do służb mundurowych wynika z:
- demografia
- pensje
- prestiż zawodu nie istnieje
- łatwo o lepiej płatną i bardziej prestiżową pracę
 
Jak ktoś idzie do służb mundurowych dla szybkiej emerytury, to lepiej żeby tam nie szedł.

To że mniej jest chętnych do służb mundurowych wynika z:
- demografia
- pensje
- prestiż zawodu nie istnieje
- łatwo o lepiej płatną i bardziej prestiżową pracę
wojsko ma jakiś prestiż, takie społeczne poważanie, chociaż często niesłużenie, bo burdel tam jak w sądownictwie, a może nawet większy. Za to Policja pomimo wielu sukcesów i dość solidnych wyników jeśli chodzi o wykrywalność sprawców zabójstw, rozbijanie grup przestępczych nadal kojarzy się z przekupnym policjantem drogówki.
To w ogóle jak jest niszczony prestiż zawodu: polityka mandatowa. Ani dużo kasy nie ma z tych mandatów drogowych dla państwa ale politycy wywierają naciski aby trzaskać statystki...

Fakt jest taki, że jedyne co PO zrobiło dla mundrówki to zabrało im przywileje emerytalne nie dając nic w zamian co teraz de facto zmniejsza jakość służb mundurowych. Oszczędności a reszta to: a co ja w 2023 roku będę rządził? A co wojna jakaś będzie?

Jeszcze szczytem prostactwa była dać na ministra MON takiego człowieka: likwidujmy jednostki wojskowe na wschodzie bo jak są na wschodzie to bliżej rosyjskich rakiet
1692085478218.png
 
XD
















Ale jak to??? Eko wiatraki?


Transfery!


Ciekawe


Lool


Looool








Equity!


Equity!




Looooool


A to dodalem do zakladek :)


To juz przerabiala Andromeda, ale wazny fragment




Drony na kablu




Lol,oni serio widza SLD jako Einsteina i Razem jako Oppenheimera? Ale odklejka XD








 
Richard Dawkins kiedyś napisał książkę "Bóg Urojony". Mam wrażenie, że na naszej Lewicy parlamentarnej wiara w Boga została zastąpiona wiarą w patriarchat. Przydałby się autor tak utalentowany jak Dawkins, który by napisał książkę "Patriarchat Urojony" pokazującą jak głupie jest wierzenie w świat stworzony przez mężczyzn by zaspokajać męskie potrzeby, gdy w rzeczywistości:
- 8 krotnie częściej mężczyźni popełniają samobójstwa niż kobiety
- wśród bezdomnych dominują mężczyźni
- prace niebezpieczne wykonują głównie mężczyźni
- system emerytalny to redystrybucja od mężczyzn do kobiet

Nierówności można wymieniać długo, ale to co bardziej bulwersuje to reakcja tego niby patriarchalnego społeczeństwa na problemy mężczyzn:

Przykład pierwszy z brzegu.
Urząd Pracy w Zabrzu ogłosił program wsparcia dla bezrobotnych. Młodszych, starszych i kobiet. W skrócie - wszystkich poza mężczyznami w wieku 30-49 lat.
W Polsce samobójstwa najczęściej popełniają mężczyźni w wieku 34-44 lat z powodów materialnych połączonych z brakiem oparcia w rodzinie (tracisz pracę, żona zabiera dzieci i odchodzi)
A tymczasem polska pseudo lewica nie wie czy za ten problem należy potępić mężczyzn, bo mają ból dupy o sukces kobiet (Senyszyn) czy może trzeba olać, bo sami są sobie winni (Gdula). Victim shaming czy victim blaming - ciężki wybór.
Problem dotyczący głównie mężczyzn nie jest problemem gdy dotyczy tylko mężczyzn. Gdy zaczyna dotyczyć również kobiet - wtedy można mówić o problemie. Przykład:


dfla6oqrymx91 (1).jpg


Bo jak powszechnie wiadomo - śmierć kobiety to tragedia, śmierć mężczyzny to tylko statystyka.
 
Dawniej naganiacza na gówniane krypto i scamcoiny, zwany nawet "Lordem Shitcoinów", później dymał ludzi na kasę sprzedając kursy o tym jak inwestować w krypto (w sumie dalej to robi). Teraz poszukuje kolejnych metod na to jak monetyzować naiwniaków. Nawet nie chcę oceniać wartości merytorycznej tego co wrzucił @Roshi ponieważ patrząc na historię tego człowiek to nie jestem w stanie uwierzyć w ani jedno jego słowo.
brzmi jak polski endrju tejt:beczka:
 
Richard Dawkins kiedyś napisał książkę "Bóg Urojony". Mam wrażenie, że na naszej Lewicy parlamentarnej wiara w Boga została zastąpiona wiarą w patriarchat. Przydałby się autor tak utalentowany jak Dawkins, który by napisał książkę "Patriarchat Urojony" pokazującą jak głupie jest wierzenie w świat stworzony przez mężczyzn by zaspokajać męskie potrzeby, gdy w rzeczywistości:
- 8 krotnie częściej mężczyźni popełniają samobójstwa niż kobiety
- wśród bezdomnych dominują mężczyźni
- prace niebezpieczne wykonują głównie mężczyźni
- system emerytalny to redystrybucja od mężczyzn do kobiet

Nierówności można wymieniać długo, ale to co bardziej bulwersuje to reakcja tego niby patriarchalnego społeczeństwa na problemy mężczyzn:

Przykład pierwszy z brzegu.
Urząd Pracy w Zabrzu ogłosił program wsparcia dla bezrobotnych. Młodszych, starszych i kobiet. W skrócie - wszystkich poza mężczyznami w wieku 30-49 lat.
W Polsce samobójstwa najczęściej popełniają mężczyźni w wieku 34-44 lat z powodów materialnych połączonych z brakiem oparcia w rodzinie (tracisz pracę, żona zabiera dzieci i odchodzi)
A tymczasem polska pseudo lewica nie wie czy za ten problem należy potępić mężczyzn, bo mają ból dupy o sukces kobiet (Senyszyn) czy może trzeba olać, bo sami są sobie winni (Gdula). Victim shaming czy victim blaming - ciężki wybór.
Problem dotyczący głównie mężczyzn nie jest problemem gdy dotyczy tylko mężczyzn. Gdy zaczyna dotyczyć również kobiet - wtedy można mówić o problemie. Przykład:


View attachment 74871

Bo jak powszechnie wiadomo - śmierć kobiety to tragedia, śmierć mężczyzny to tylko statystyka.

Uuu, panie, jeszcze tylko dorzuć do tego, że mózg kobiety i mózg mężczyzny się różnią i mężczyzn bardziej ciągnie do machania młotkiem, stąd to oni są głównym paliwem postępu i już jesteś gotów by zagłosować na konfederację.
 
już jesteś gotów by zagłosować na konfederację.

Obawiam się, że Konfederacja ma w dupie problemy mężczyzn, bo:
- każdy jest kowalem własnego losu
- chcącemu nie dzieje się krzywda
- chłopaki nie płaczą

Czyli podejście jak Gduli.
 
Różnią



Postęp dzięki machaniu młotkiem? :) A myślałem, że dzięki wynalazkom i odkryciom, które są wynikiem umiejętności myślenia abstrakcyjnego.
Nie pierdol, że jesteś tak tępy, iż nie zrozumiałeś, że machanie młotkiem jest synonimem ciągot ku technice?
 
Mnie interesuje co oni chcą wprowadzić, a nie bzdury które wpisali do programu by zdobyć głosy idiotów.
I tego co chcą wprowadzić szukasz w tzw akcie gietrzwałdzkim :facepalm:
Bo napisanie 100 ustaw i głoszenie wszem i wobec, że są gotowe do złożenia w sejmie, a później udawanie że się tego nie mówiło to nie jest nic infantylnego? Gdyby wtedy wygrali wybory to by złożyłi te 100 ustaw czy kłamano by zdobyć głosy idiotów?
Na początek zapodaj wypowiedź z której wynika, że Mentzen (?), udaje jakoby wcześniej nie mówił, że 100 ustaw jest gotowych do złożenia w sejmie i dla pezypomnienia podaj też wypowiedź gdzie mówi o tej gotowości, bo jeśli "wszem i wobec", to nie będzie to dla Ciebie problem, tym bardziej, że jesteś śledzącym wnikliwie większość, a już na pewno wiele wypowiedzi liderów konfederacji.
Nie wiem jakim cudem udało mu się pozostać w PO,
Czyli "racjonalizujesz" to sobie magią?
 
I tego co chcą wprowadzić szukasz w tzw akcie gietrzwałdzkim :facepalm:

U Grzegorza Brauna ten akt jest na jego oficjalnej stronie. Podpisał go każdy przywódca Konfederacji czyli Mentzen, Bosak i Braun. To jest deklaracja kierowania swoją działalnością polityczną w określonym kierunku - ku Wielkiej Polsce Katolickiej. Chyba nie podejrzewasz Mentzena, Bosaka i Brauna o cynizm i działanie niezgodne z czymś co wspólnie podpisali i zadeklarowali?

dla pezypomnienia podaj też wypowiedź gdzie mówi o tej gotowości, bo jeśli "wszem i wobec", to nie będzie to dla Ciebie problem, tym bardziej, że jesteś śledzącym wnikliwie większość, a już na pewno wiele wypowiedzi liderów konfederacji.

A proszę bardzo:

"Przygotowałem ponad 100 projektów ustaw, które zwiększają w Polsce poziom wolności, własności i sprawiedliwości. W trakcie kampanii wyborczej wielu polityków mówi o biurkach, szufladach czy nawet szafach pełnych projektów ustaw. Ja nie chowam swoich projektów w szafie, mam je ze sobą, pokazałem je w internecie po to żebyście wszyscy Państwo mogli zobaczyć co chcemy zrobić, w jaki sposób chcemy to zrobić i że jesteśmy najlepiej do wyborów przygotowaną formacją polityczną w Polsce." Sławomir Mentzen



Na początek zapodaj wypowiedź z której wynika, że Mentzen (?), udaje jakoby wcześniej nie mówił, że 100 ustaw jest gotowych do złożenia w sejmie

Nie chce o tym rozmawiać i reaguje nerwowo gdy mu się o tym projekcie przypomina:


A to był jego sztandarowy projekt:

received_1415571319006586.jpeg


Wasze projekty są w stu procentach gotowe do złożenia w Sejmie?
Mentzen: Przed złożeniem do Sejmu prawdopodobnie rozbudowałbym uzasadnienia niektórych ustaw, ale projekty - jako zapis prawny - są jak najbardziej gotowe do złożenia w Sejmie.





Czy gdyby Konfederacja wygrała wtedy wybory, to czy te 100 ustaw zostałoby złożonych w Sejmie? To była od początku tylko ściema?
 
Last edited:
U Grzegorza Brauna ten akt jest na jego oficjalnej stronie. Podpisał go każdy przywódca Konfederacji czyli Mentzen, Bosak i Braun. To jest deklaracja kierowania swoją działalnością polityczną w określonym kierunku - ku Wielkiej Polsce Katolickiej. Chyba nie podejrzewasz Mentzena, Bosaka i Brauna o cynizm i działanie niezgodne z czymś co wspólnie podpisali i zadeklarowali?



A proszę bardzo:

"Przygotowałem ponad 100 projektów ustaw, które zwiększają w Polsce poziom wolności, własności i sprawiedliwości. W trakcie kampanii wyborczej wielu polityków mówi o biurkach, szufladach czy nawet szafach pełnych projektów ustaw. Ja nie chowam swoich projektów w szafie, mam je ze sobą, pokazałem je w internecie po to żebyście wszyscy Państwo mogli zobaczyć co chcemy zrobić, w jaki sposób chcemy to zrobić i że jesteśmy najlepiej do wyborów przygotowaną formacją polityczną w Polsce." Sławomir Mentzen





Nie chce o tym rozmawiać i reaguje nerwowo gdy mu się o tym projekcie przypomina:


A to był jego sztandarowy projekt:

View attachment 74901

Wasze projekty są w stu procentach gotowe do złożenia w Sejmie?
Mentzen: Przed złożeniem do Sejmu prawdopodobnie rozbudowałbym uzasadnienia niektórych ustaw, ale projekty - jako zapis prawny - są jak najbardziej gotowe do złożenia w Sejmie.





Czy gdyby Konfederacja wygrała wtedy wybory, to czy te 100 ustaw zostałoby złożonych w Sejmie? To była od początku tylko ściema?

Olaboga nasz prawnik nie wie, że od projektu ustawy do jej wejścia w życie długa droga.

Szkoda, że jak wchodziły rozporządzenia niezgodne z konstytucją to nasz stróż prawa dupa cicho.

Jak dziecko.
 
To jest deklaracja kierowania swoją działalnością polityczną w określonym kierunku - ku Wielkiej Polsce Katolickiej.
Przypomnę, że napisałeś:
wybierasz katolicki zamordyzm.
Tak więc raz jeszcze:
To wskaż stosowne frazy z tego aktu z których wywiodłeś zamordyzm i pokaż wspólne elementy z programem konfy.
‐----------------------
Projekt 100 ustaw. Czyli jak można było przypuszczać na podstawie Twojego wcześniejszego tutaj udzielania się - wzorem swojego rudego wybrańca kłamałeś pisząc, że Mentzen udawał jakoby wcześniej nie mówił, że projekty ustaw są gotowe do złożenia w sejmie, bo w wywiadzie dla radia Z, który podałeś na potwierdzenie swoich pierdół nie padły takie słowa ani nawet cień sugestii tego typu.
:kis:
 
Projekt 100 ustaw. Czyli jak można było przypuszczać na podstawie Twojego wcześniejszego tutaj udzielania się - wzorem swojego rudego wybrańca kłamałeś pisząc, że Mentzen udawał jakoby wcześniej nie mówił, że projekty ustaw są gotowe do złożenia w sejmie, bo w wywiadzie dla radia Z, który podałeś na potwierdzenie swoich pierdół nie padły takie słowa ani nawet cień sugestii tego typu.
:kis:

"Naprawdę chciałbym rozmawiać o czymś poważnym. Ja większości 100 ustaw Mentzena nawet nie pisałem." Sławomir Mentzen :kis:


Nawet cień sugestii :beczka:



I nie uciekaj od pytania które od początku zadaję. Czy Konfederacja miała w planie złożyć 100 ustaw Mentzena gdyby wtedy wygrała wybory czy to było pisane tylko po to żeby zdobyć głosy idiotów (cytując Korwina gdy mówił o programie Konfederacji)
 
Last edited:
Back
Top