Polityka

"Naprawdę chciałbym rozmawiać o czymś poważnym. Ja większości 100 ustaw Mentzena nawet nie pisałem." Sławomir Mentzen :kis:


Nawet cień sugestii :beczka:
Oczywiście, że nawet cienia sugestii nie ma w tych słowach, które miałyby niby potwierdzać "udawanie, że nie mówił o tym, że projekty te były gotowe do złożenia w sejmie", kłamczuszku. Od początku też mówił, że większości nie pisał oraz, że nie z wszystkimi zapisami się zgadzał:
"Sto ustaw Mentzena" to tak naprawdę dzieło kilku osób. Ja napisałem niecałą połowę projektów, resztą zajmowały się inne osoby. Na koniec rzecz jasna przeczytałem wszystkie projekty i je akceptowałem. Przy czym nie z wszystkimi, które zaakceptowałem, całkowicie się zgadzam. Co do niektórych mam pewne wątpliwości, pewne kwestie rozwiązałbym nieco inaczej, ale nie chciałem też autorom za wszelką cenę narzucać mojej wizji."
 
Tego powinni w szkołach uczyć o rudym chuju
F3hyVrLXMAA-Ci7.jpg
 
Oczywiście, że nawet cienia sugestii nie ma w tych słowach, które miałyby niby potwierdzać "udawanie, że nie mówił o tym, że projekty te były gotowe do złożenia w sejmie", kłamczuszku. Od początku też mówił, że większości nie pisał oraz, że nie z wszystkimi zapisami się zgadzał:
"Sto ustaw Mentzena" to tak naprawdę dzieło kilku osób. Ja napisałem niecałą połowę projektów, resztą zajmowały się inne osoby. Na koniec rzecz jasna przeczytałem wszystkie projekty i je akceptowałem. Przy czym nie z wszystkimi, które zaakceptowałem, całkowicie się zgadzam. Co do niektórych mam pewne wątpliwości, pewne kwestie rozwiązałbym nieco inaczej, ale nie chciałem też autorom za wszelką cenę narzucać mojej wizji."

Gdzie napisałem, że Mentzen wszystkie napisał sam mój drogi kłamczuszku?

Jedyne co twierdzę, ze Mentzen chwalił się, że projekty - jako zapis prawny - są jak najbardziej gotowe do złożenia w Sejmie.
Więc gdyby wtedy Konfederacja wygrała, to byłyby złożone czy nie?

"Przygotowałem ponad 100 projektów ustaw, które zwiększają w Polsce poziom wolności, własności i sprawiedliwości. W trakcie kampanii wyborczej wielu polityków mówi o biurkach, szufladach czy nawet szafach pełnych projektów ustaw. Ja nie chowam swoich projektów w szafie, mam je ze sobą, pokazałem je w internecie po to żebyście wszyscy Państwo mogli zobaczyć co chcemy zrobić, w jaki sposób chcemy to zrobić i że jesteśmy najlepiej do wyborów przygotowaną formacją polityczną w Polsce." Sławomir Mentzen

received_1415571319006586.jpeg
 
pochwalam. Transfer z OFE na indywidualne konta też. I podwyższenie wieku emerytalnego tez. Jakby PiS nie cofnęło reformy podwyższającej wiek emerytalny, to by była inna ocena PiS w kwestii dbania o przyszłych emerytów i budżet.
A przez kogo ludzie wypisują się z Ppk? Przez słowa Tuska: pieniądze z OFE nie są wasza własnością bo jeśliby były to byście sobie je wzięli.

Tak mało osób ma zaufanie do państwa a on to zmniejszył dlatego ppk nie jest popularne mimo że jedna z nielicznych reform PiSu do której ciężko się doczepić (było ich wiecej ale PiS skupią się na chwalenie socjalu...)

To tak jakby po wybuchu wojny na Ukrainie prezes NBP powiedział: ja mam tutaj na piśmie, że sędziowie SN uznali, że pieniądze na koncie bankowym nie są własnością właścicieli kont.
No spoko nie są ale nie mówi się słów które skutkują paniką, zwłaszcza gdy jest się na szczycie państwa...

A dlaczego Tusk nie zamienił OFE na ppk skoro myśli o przyszłości Polski?

Hm i jeszcze ludzie którzy wprowadzili OFE później jako posłowie Po głosowali za likwidacją...
Banda rudego bajeranta który teraz chce wspierać deweloperów i bankierów a dla reszty podwyższony wiek emerytalny
Do tego chujowo mówi po niemiecku
Krótko mówiąc: zły człowiek
 
A przez kogo ludzie wypisują się z Ppk? Przez słowa Tuska: pieniądze z OFE nie są wasza własnością bo jeśliby były to byście sobie je wzięli.

Tak mało osób ma zaufanie do państwa a on to zmniejszył dlatego ppk nie jest popularne mimo że jedna z nielicznych reform PiSu do której ciężko się doczepić (było ich wiecej ale PiS skupią się na chwalenie socjalu...)

To tak jakby po wybuchu wojny na Ukrainie prezes NBP powiedział: ja mam tutaj na piśmie, że sędziowie SN uznali, że pieniądze na koncie bankowym nie są własnością właścicieli kont.
No spoko nie są ale nie mówi się słów które skutkują paniką, zwłaszcza gdy jest się na szczycie państwa...

A dlaczego Tusk nie zamienił OFE na ppk skoro myśli o przyszłości Polski?

Hm i jeszcze ludzie którzy wprowadzili OFE później jako posłowie Po głosowali za likwidacją...
Banda rudego bajeranta który teraz chce wspierać deweloperów i bankierów a dla reszty podwyższony wiek emerytalny
Do tego chujowo mówi po niemiecku
Krótko mówiąc: zły człowiek
Nie taka znowu mała, jak znajdę link to rzucę ale było w nim że 44% uprawnionych ma założone PPK, a ile z tego regularnie wypłaca kasę to już inna kwestia
:tiphatb:
 
Nie taka znowu mała, jak znajdę link to rzucę ale było w nim że 44% uprawnionych ma założone PPK, a ile z tego regularnie wypłaca kasę to już inna kwestia
:tiphatb:
No właśnie ile wypłaca kase a z wypłacaniem kasy to trochę taki średnio program emerytalny
 
I nie uciekaj od pytania które od początku zadaję. Czy Konfederacja miała w planie złożyć 100 ustaw Mentzena gdyby wtedy wygrała wybory czy to było pisane tylko po to żeby zdobyć głosy idiotów (cytując Korwina gdy mówił o programie Konfederacji)
Oznacz mnie jeśli edytujesz i rzeczywiście chcesz odpowiedzi. Czy Ty mnie masz za któregoś z liderów konfy? To oni mogą odpowiedzieć, czy mieli w planie (po korektach, o których mówił Mentzen), złożyć je w Sejmie. Podejrzewam, że tak, jednak wcześniej byłyby dopracowane. Na siłę mieszasz wypowiedź Korwina z tą sprawą.
Gdzie napisałem, że Mentzen wszystkie napisał sam mój drogi kłamczuszku?
O kurwa. Piękne są te Twoje śliskie, rude pierdy. Niby w którym miejscu zarzucałem Ci kłamstwo co do autorstwa tych projektów? W żadnym, tak więc rudziejesz coraz bardziej. Wykazałem Twoje kłamstwo w związku z odniesieniem, że niby Mentzen "udaje, że nie mówił o tym, że projekty te były gotowe do złożenia w sejmie", śliździutki kłamczuszku.
 
A przez kogo ludzie wypisują się z Ppk? Przez słowa Tuska: pieniądze z OFE nie są wasza własnością bo jeśliby były to byście sobie je wzięli.

Tak mało osób ma zaufanie do państwa a on to zmniejszył dlatego ppk nie jest popularne mimo że jedna z nielicznych reform PiSu do której ciężko się doczepić (było ich wiecej ale PiS skupią się na chwalenie socjalu...)

To tak jakby po wybuchu wojny na Ukrainie prezes NBP powiedział: ja mam tutaj na piśmie, że sędziowie SN uznali, że pieniądze na koncie bankowym nie są własnością właścicieli kont.
No spoko nie są ale nie mówi się słów które skutkują paniką, zwłaszcza gdy jest się na szczycie państwa...

A dlaczego Tusk nie zamienił OFE na ppk skoro myśli o przyszłości Polski?

Hm i jeszcze ludzie którzy wprowadzili OFE później jako posłowie Po głosowali za likwidacją...
Banda rudego bajeranta który teraz chce wspierać deweloperów i bankierów a dla reszty podwyższony wiek emerytalny
Do tego chujowo mówi po niemiecku
Krótko mówiąc: zły człowiek

Aż strach pomyśleć co uważałbyś o Tusku gdyby zamiast z Gdańska, był z Warszawy
 
Oznacz mnie jeśli edytujesz i rzeczywiście chcesz odpowiedzi. Czy Ty mnie masz za któregoś z liderów konfy? To oni mogą odpowiedzieć, czy mieli w planie (po korektach, o których mówił Mentzen), złożyć je w Sejmie. Podejrzewam, że tak, jednak wcześniej byłyby dopracowane. Na siłę mieszasz wypowiedź Korwina z tą sprawą.

"Przed złożeniem do Sejmu prawdopodobnie rozbudowałbym uzasadnienia niektórych ustaw, ale projekty - jako zapis prawny - są jak najbardziej gotowe do złożenia w Sejmie." Sławomir Mentzen

Czyli poprawki dotyczą uzasadnień ustaw, nie ustaw.

Także gdyby wygrali to wtedy te ustawy by złożyłi, bo w końcu to zostało obiecane. Tylko że teraz Mentzen uważa że to prehistoria i nie ma planów na wprowadzanie tych ustaw. Jak mam tę partię traktować poważnie???
 
Także gdyby wygrali to wtedy te ustawy by złożyłi, bo w końcu to zostało obiecane. Tylko że teraz Mentzen uważa że to prehistoria i nie ma planów na wprowadzanie tych ustaw. Jak mam tę partię traktować poważnie???
Nie ma planów? Nie pamięta co we wszystkich było. Przecież nie zakładają, że będą samodzielnie rządzić po wyborach, a gdyby tak cudownie się stało - projekty te mogłoby być złożone. Dlaczego nie? @Siwy25_1 na poprzedniej stronie słusznie Ci wytknął Twoją śliską retorykę, nie będę się powtarzał.

Kolejna sprawa - niby dlaczego po upłynięciu 4 lat mają kropka w kropkę kopiowiać te same elementy kampanii? I nie wyjeżdżaj w tym momencie ponownie z Korwinem, bo nie sugeruję czegoś takiego (100 ustaw jako brudna gra wyborcza, by poszerzyć elektorat, a w zapisy ustaw to kopiuj wklej cytaty z misia uszatka)
 
Nie ma planów? Nie pamięta co we wszystkich było. Przecież nie zakładają, że będą samodzielnie rządzić po wyborach, a gdyby tak cudownie się stało - projekty te mogłoby być złożone. Dlaczego nie? @Siwy25_1 na poprzedniej stronie słusznie Ci wytknął Twoją śliską retorykę, nie będę się powtarzał.

Kolejna sprawa - niby dlaczego po upłynięciu 4 lat mają kropka w kropkę kopiowiać te same elementy kampanii? I nie wyjeżdżaj w tym momencie ponownie z Korwinem, bo nie sugeruję czegoś takiego (100 ustaw jako brudna gra wyborcza, by poszerzyć elektorat, a w zapisy ustaw to kopiuj wklej cytaty z misia uszatka)

Siwego mam w ignorowanych. Nie obchodzi mnie co myśli typ wyzywający mnie od nazistów. Są pewne granice.

No a są plany wprowadzenia 100 ustaw? Wcześniej pytany o ich wprowadzenie odpowiadał twierdząco. Teraz odpowiada, że nie chce o tym rozmawiać, że to prehistoria, że nie ma tego w jego przekazie, że nie był autorem większości ustaw, nie z każdą się zgadza. Gdy wcześniej twierdził że wszystkie ustawy zaakceptował, firmował je swoim nazwiskiem i mówił że są gotowe do wprowadzenia. Co się zmieniło przez te 4 lata, że wcześniej był to dowód na świetne przygotowanie Konfederacji do rządzenia krajem, a teraz to coś o czym Mentzen nie chce rozmawiać? Może to się stało że popularność wyskoczyła poza garstkę oszołomów i dla normalnego człowieka te zamordystyczne ustawy są nie do zaakceptowania?
 

oj PiS ma jedną z potężniejszych siatek kont internetowych.
Już nawet w 2015 roku zaskoczyli dobrym przygotowaniem. Wtedy MAstalerek widać, że miał dużo dobrych pomysłów i wręcz mam wrażenie nawet, że właśnie przez brak jego w ekipie Dudy prezydent ma teraz wizerunek jaki ma

To jest jeden z moich ulubionych pokemonów w kolekcji:

CHociaż jest jeszcze senator DOKTOR PRAWA Gabriela Morawska Stanecka, która powiedziała (po tej akcji Białorusini zmusili Migami samolot Ryanair do lądowania i wydania białoruskiego opozycjonisty), że ona Ryanairem nie będzie latała, bo według artykuły tego i owego kodeksu jakiegoś pilot nie musiał tego robić :korwinlaugh:
Nawet Gwiazdowski napisał wtedy, że rozumie teraz te żarty o prawnikach i dlaczego społeczeństwo ma o nich taką opinię:jarolaugh:


Aż strach pomyśleć co uważałbyś o Tusku gdyby zamiast z Gdańska, był z Warszawy
jak brakuje argumentów zostaje tylko ironia. Zresztą ty masz więcej uprzedzeń niż ja...
Za dużo Orestesa :korwinlaugh:

Co ciekawe jeśli się ciebie pyta ogólnie poglądy to masz czasami inne odpowiedzi niż jeśli się ciebie pyta o poglądy które promuje jakiś polityk. Już parę razy tak ciebie testowałem...

Kiedyś Tusk kpił z muru na granicy "jeszcze przekop zrobić, prąd podłączyć, to biedni ludzie szukają swojego miejsca na świecie"

teraz mówi o zbudowaniu prawdziwej zapory a nie "płocie Błaszczaka"
I tu mówisz, ze Tusk to poważny człowiek :siuu:
 
A przez kogo ludzie wypisują się z Ppk? Przez słowa Tuska: pieniądze z OFE nie są wasza własnością bo jeśliby były to byście sobie je wzięli.

Merytorycznie miał rację. Pijarowo nie.

Tak mało osób ma zaufanie do państwa a on to zmniejszył dlatego ppk nie jest popularne mimo że jedna z nielicznych reform PiSu do której ciężko się doczepić (było ich wiecej ale PiS skupią się na chwalenie socjalu...)

To nie Tusk zmniejszył zaufanie, tylko PiS kłamiąc że Tusk/PO ukradło kasę z OFE. Sam w to kiedyś wierzyłem i wypisałem się z ppk, co było złą decyzją.

A dlaczego Tusk nie zamienił OFE na ppk skoro myśli o przyszłości Polski?

A dlaczego ppk nie zostało wprowadzone przed rządami PO? Ppk to dobre rozwiązanie, ale Twój argument to manipulacja.

Do tego chujowo mówi po niemiecku
Krótko mówiąc: zły człowiek

Personifikacja zła? :)
 
Co ciekawe jeśli się ciebie pyta ogólnie poglądy to masz czasami inne odpowiedzi niż jeśli się ciebie pyta o poglądy które promuje jakiś polityk. Już parę razy tak ciebie testowałem...

I słusznie. Chętnie się dowiem gdzie są te rozbieżności. Jestem tylko człowiekiem, podobnie jak Ty i mogę być gdzieś niespójny. A czasami ta niespójność może być pozorna, ponieważ nie ma polityka który by odzwierciedlał moje pooglądy w 100 procentach. Myślę, że takiego który w pełni Twoje poglądy odzwierciedla również nie ma.

Kiedyś Tusk kpił z muru na granicy "jeszcze przekop zrobić, prąd podłączyć, to biedni ludzie szukają swojego miejsca na świecie"

teraz mówi o zbudowaniu prawdziwej zapory a nie "płocie Błaszczaka"
I tu mówisz, ze Tusk to poważny człowiek

To co teraz mówi zdecydowanie bardziej mi się podoba niż to co mówił wcześniej (wierzę Ci na słowo że tak mówił mimo że nie znam tej wypowiedzi, a pamiętam jak był zirytowany Sterczewskim i Jachira).

Tusk to poważny polityk. Podobnie jak Wipler to poważny polityk w Konfederacji. I to oznacza niestety że często są populistami. Niepoważni politycy to Jachira, Spurek, Braun, Berkowicz, Wilk (...)

Natomiast sama Konfederacja a już na pewno ten trzon "wolnosciowy" zawsze stawiał na sztandar niezmienność poglądów. I to się zmieniło gdy weszli w poważniejszą politykę. 100 ustaw Mentzena to oczywista kompromitacja z której się rakiem wycofują. I wcale się im nie dziwię. To był projekt dobry gdy poparcie było niższe. Wtedy można było udawać wyższość nad partiami z mainstreamu, ale jak sondaże idą w mainstream to i sposób działania jest bardziej mainstreamowy, bo wszyscy patrzą na ręce i traktują poważnie.
 
Last edited:
Back
Top