Marsz Niepodleglosci 11.11.11

Proponuje wypad na marsz lub kontrmarsz :-) ten temat powinien być zamknięty a nie dywagację nad swastyką etc.



Powinniśmy zrobić konkurs na największego lewaka i patriotę na Rocksa'ch :-) Byłoby prościej,to jest chyba kwestia indywidualna co do poglądów a nie ich manifestacja na forum o MMA
 
facepalm.gif

mylą ci się najwyraźniej pojęcia na "p"
mianowicie patriotyzm z pieniactwem

Twoja glebia argumentacji powala ;)

Jeszcze niedawno sie rozpisywales o polskich patriotach, ze skladu komitetu poparcia jasno wynika, po ktorej stoja stronie, a teraz juz tylko ad personam Ci zostalo.

Noodles - na odwrot - ludzie sa ogolnie niezbyt bystrzy, a wiedzy historycznej to juz w ogole malo kto liznal, to i skojarzenia sa jednoznaczne. Min. jeden z powodow dla ktorego mnie dziwi wykorzystywanie przedwojennego ONRowskiego pozdowienia. Tylko przyznam, ze nie rozumiem, od kiedy, dla tego, ze sie komus jednoznacznie
kojarzy, to oznacza, ze ktos tego w ten sposob uzywa.

Zreszta, nawet z ta jednoznacznoscia nie przesadzajmy, bo nie mowiac juz o takiej egzotyce jak to, ze czym sie Indusom co kojarzy, takim Finom na przyklad sie kojarzy z czyms zupelnie innym, chocby patrzac na takie zdjecia...:

http://www.panssarimuseo.fi/kehys-e.html

Dobra, bo odchodzimy za bardzo od tematyki, tylko jest zgadywanie, co ONRowcy maja na mysli, wiec zeby temat przywrocic na tory, tekst jednego z konserwatywnych blogerow sprzed roku:

<h3 class="post-title entry-title">
Marsz



W dzisiejszą rocznicę odzyskania niepodległości wezmę udział w marszu organizowanym przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Jestem w szoku, że do tego doszło, ale wygląda na to, że obiecywane przez D. Tuska cuda jednak się spełniają. W czasie medialnej nagonki na organizatorów największych przygotowywanych oddolnie obchodów odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, odbyłem szereg rozmów - również z narodowcami. Miałem świadomość ewolucji tego - zróżnicowanego wewnętrznie - ruchu (jeszcze dziesięć lat temu powszechne w nim były sympatie z hitlerowskim nazizmem), jednak zaskoczyła mnie skala zbieżności w ocenie tego, co się dzisiaj dzieje oraz praktyczne wykasowanie konotacji nazistowskich w głównym nurcie i skupienie się na polskiej przedwojennej tradycji narodowej.

Atak środowiska "Gazety Wyborczej", która wcześniej w identyczny sposób potraktowała najrozmaitsze środowiska: od osób kontestujących mit założycielski Okrągłego Stołu, czyli "zoologicznych antykomunistów", przez tzw. "obrońców krzyża", po kibiców piłkarskich (czy może raczej - fanatyków) doprowadził do tego, że w tym ważnym dniu idziemy razem, by zamanifestować święte prawo każdego Polaka do okazywania patriotyzmu. Już sam skład komitetu poparcia marszu wygląda imponująco i najdobitniej świadczy o pełnym sukcesie "G.W." w dziele jednoczenia polskich patriotów. Chociaż, wbrew woli paszkwilantów, nie pod tęczową flagą. Nie w koszulkach z Che Guevarą. Nie pod transparentem z "cipką". No i - nie z palikotem w ręku.

Czy zwoływane przez kawiorowych socjalistów z Czerskiej lewackie i anarchistyczne bojówki nas sprowokują? Zobaczymy.
http://foxx-news.blogspot.com/2010/11/marsz.html
 
przy okazji takich tematów żałuje ,że nie ma już Boruty na mmarocks, na pewno byłoby zabawniej ;)
 
Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pan Stanisław Oleksiak, dołączył do Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Serdecznie witamy! Cześć i chwała bohaterom!


http://marszniepodleglosci.pl/2011/10/29/prezes-swiatowego-zwiazku-zolnierzy-armii-krajowej-w-komitecie-poparcia-marszu-niepodleglosci/



A niektorzy probuja na necie filozofowac wycierajac sobie jadaczki polskimi bohaterskimi patriotami.
 
@Zelboy Twoja argumentacja jest idiotyczna to "rzymskie pozdrowienie" w Polsce ma jeden wydzwiek,tym bardziej ze jakby ONR sie chcial odciac od neofaszystow starczyloby to pozdrowienie zmienic.I nie sadze ze jestes takim idiota ze w to wierzysz co piszesz,po prostu robisz to na przekor,albo siedzisz w tym gownie po szyje i tak jak polityk broni przekretow w swojej partii ty robisz to samo.



@belmondo Boruta udziela sie na mmanews.pl



EDIT:Niech ktos temu porzadnemu gosciowi z AK powie ze pojdzie w pochodzie z kolesiami ktorzy sie po"rzymsku pozdrawiaja" i w wolnych chwilach krzycza "sieg heil".Przeciez ci kolesie na zdjeciach maja nawet mundury jak Hitlerjugend!



Dyskusja sie skonczyla w momencie kiedy Originator opublikowal te zdjecia,teraz kazdy kto ma odrobine oleju w glowie odbiera ONR jednoznacznie,a jaki jestes zaklamany to swiadczy fakt ze jak wspomnialem o aferze "pieciu piw" w Mlodziezy Wszechpolskiej broniles ich argumentacja ze kazdemu moze sie zdarzyc i podawales przyklad posla,ktory wolal po pijaku "Heil Hitler"-czyli znaczy to ze sam uwazasz rzymskie pozdrowienie za POZDROWIENIE NAZISTOWSKIE.KONIEC KROPKA ZLAPALEM CIE!!!JEDNAK NIE JESTES AZ TAK SPRYTNY JAK CI SIE WYDAJE I NIE KAZDY KTO MA INNE POGLADY OD CIEBIE JEST IDIOTA:-)
 
@Zelboy Twoja argumentacja jest idiotyczna to "rzymskie pozdrowienie" w Polsce ma jeden wydzwiek,tym bardziej ze jakby ONR sie chcial odciac od neofaszystow starczyloby to pozdrowienie zmienic.I nie sadze ze jestes takim idiota ze w to wierzysz co piszesz,po prostu robisz to na przekor,albo siedzisz w tym gownie po szyje i tak jak polityk broni przekretow w swojej partii ty robisz to samo.

@belmondo Boruta udziela sie na mmanews.pl

EDIT:Niech ktos temu porzadnemu gosciowi z AK powie ze pojdzie w pochodzie z kolesiami ktorzy sie po"rzymsku pozdrawiaja" i w wolnych chwilach krzycza "sieg heil".Przeciez ci kolesie na zdjeciach maja nawet mundury jak Hitlerjugend!


Mialem troche wiecej napisac, ale istotne jest w zasadzie jedno: sluchaj - kombatanci AK i NSZ doskonale wiedza, z kim chodza, komu lezy na sercu pielegnowanie pamieci o nich, apele jakis netowych paziow nie sa im nijak potrzebne.

Zabawne, tyle Ty i inne osoby pisza o polskich patriotach, a rzeczywistosc ma sie do waszych tez jak piesc do nosa. Dojdzie do Ciebie w koncu co nieco?
Dyskusja sie skonczyla w momencie kiedy Originator opublikowal te zdjecia,teraz kazdy kto ma odrobine oleju w glowie odbiera ONR jednoznacznie
Hm, internetowe pazie i ich opinie, czy Zwiazek Zolnierzy Narodowych Sil Zbrojnych, kombatanci NSZ, AK, prezes Swiatowego Zwiazku Zolnierzy AK, ktore to opinie maja wieksza wage, kto moze sie wypowiadac z pozycji eksperckiej o tym, co wola patrioci walczacy o wolna Polske?

PS.

a jaki jestes zaklamany to swiadczy fakt ze jak wspomnialem o aferze "pieciu piw" w Mlodziezy Wszechpolskiej broniles ich argumentacja ze kazdemu moze sie zdarzyc i podawales przyklad posla,ktory wolal po pijaku "Heil Hitler"-czyli znaczy to ze sam uwazasz rzymskie pozdrowienie za POZDROWIENIE NAZISTOWSKIE.KONIEC KROPKA ZLAPALEM CIE!!!JEDNAK NIE JESTES AZ TAK SPRYTNY JAK CI SIE WYDAJE I NIE KAZDY KTO MA INNE POGLADY OD CIEBIE JEST IDIOTA
crazy.gif
Ignorancie Ty jeden, nigdzie nie usprawiedliwialem MW, to raz, dwa, zanim zaczniesz jechac ludziom od zaklamanych i idiotow, oraz napierdzielac posty z caps lockiem (skad ze sie urwal, w dyskusji na zywo tez sie drzesz?), to sie naucz: to ONR nawiazuje do tradycji przedwojennego ONRu, min. innymi korzystajac z rzymskiego salutu. "Zamawianie 5 piw", to wyskok kolesi z MW, ktory takiego pozdrowienia nie uzywali i nie uzywaja.

Zanim bedziesz jechal z inwektywami, to sie moze zapoznaj z jakimikolwiek podstawami, samo odroznianie MW od ONR na poczatek by sie przydalo.

Jeszcze co do wyskoku tychze czlonkow MW - tego w zaden sposob nie mozna usprawiedliwiac, takie zachowanie nie przystoi Polakowi i tyle. Co nie zmienia faktu, ze to nie czyni z MW ogranizacji neonazistowskiej - bo na tej zasadzie to SLD by tez taka ogranizacja bylo; podobnie, nie czyni to rzymskiego salutu hajlowaniem.

A na koniec, faktycznie zlapales - nie zebym wklejal strone wczesniej tekst odnoszacy sie min. do tego:

W dzisiejszą rocznicę odzyskania niepodległości wezmę udział w marszu organizowanym przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Jestem w szoku, że do tego doszło, ale wygląda na to, że obiecywane przez D. Tuska cuda jednak się spełniają. W czasie medialnej nagonki na organizatorów największych przygotowywanych oddolnie obchodów odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, odbyłem szereg rozmów - również z narodowcami. Miałem świadomość ewolucji tego - zróżnicowanego wewnętrznie - ruchu (jeszcze dziesięć lat temu powszechne w nim były sympatie z hitlerowskim nazizmem), jednak zaskoczyła mnie skala zbieżności w ocenie tego, co się dzisiaj dzieje oraz praktyczne wykasowanie konotacji nazistowskich w głównym nurcie i skupienie się na polskiej przedwojennej tradycji narodowej.
 
@Zelboy-ustosunkuj sie do tego co napisalem w edit w poprzednim poscie o tym kiedy broniles Mlodziezy Wszechpolskiej.Na szczescie tego juz nie jestes w stanie edytowac!!!
 
Zelboys06,
moim zdaniem niepotrzebnie bronisz rzymskiego salutu. Mi kojarzy się to jednoznacznie a wydaje mi się ,że co nieco w głowie mam.

Zresztą w samej Italli gest również jest niepożądany , zwróć uwagę ,że za każdym razem kiedy używał go Paolo Di Canio zostawał on ukarany.

Kombatanci doskonale wiedzą z kim idą i tyle mi starcza. Ja na marszu bedę mimo tego ,że ONR ani Młodzież Wszechpolska ideologicznie mi nie odpowiadają. Myślę jednak ,że im więcej będzie tam ludzi którzy przyjdą by świętować niepodległość a nie zastanawiać się nad ideologią tym lepiej.

Kontrmarsz mogę zrozumieć do chwili w której padają takie pomysły jak wygwizdanie polskiego hymnu... W takiej chwili brak mi słów bo wtedy czuje ,że to protest nie przeciwko ONR a przeciwko Wolnej Polsce.

btw: ktoś wie czy plotki o przybyciu niemieckich "anarchistów" są prawdziwe ?
 

@Zelboy-ustosunkuj sie do tego co napisalem w edit w poprzednim poscie o tym kiedy broniles Mlodziezy Wszechpolskiej.Na szczescie tego juz nie jestes w stanie edytowac!!!

Dzbanie Ty jeden, tylko pokazales jakim jestes ignorantem, nie odrozniajac nawet jednej ogranizacji od drugiej, zaplacz lepiej nad stanem swojej wiedzy, a nie ciesz sie, ze nie jestem w stanie edytowac (jakbym chcial) :-)




Zelboys06,
moim zdaniem niepotrzebnie bronisz rzymskiego salutu. Mi kojarzy się to jednoznacznie a wydaje mi się ,że co nieco w głowie mam.

Zresztą w samej Italli gest również jest niepożądany , zwróć uwagę ,że za każdym razem kiedy używał go Paolo Di Canio zostawał on ukarany.

Kombatanci doskonale wiedzą z kim idą i tyle mi starcza. Ja na marszu bedę mimo tego ,że ONR ani Młodzież Wszechpolska ideologicznie mi nie odpowiadają. Myślę jednak ,że im więcej będzie tam ludzi którzy przyjdą by świętować niepodległość a nie zastanawiać się nad ideologią tym lepiej.

Kontrmarsz mogę zrozumieć do chwili w której padają takie pomysły jak wygwizdanie polskiego hymnu... W takiej chwili brak mi słów bo wtedy czuje ,że to protest nie przeciwko ONR a przeciwko Wolnej Polsce.

btw: ktoś wie czy plotki o przybyciu niemieckich "anarchistów" są prawdziwe ?
Sosa - alez ja go nigdzie nie bronie, jesli Ci sie zechce przesledzic wszystkie posty w temacie, to okreslilem uzywanie salutu rzymskiego jako bodajze "lekkomyslne delikatnie mowiac"; wlasnie min. przez te skojarzenia. Ja tam z ONRem w zaden sposob nie jestem zwiazany, wiec nie mi bronic ich symboliki czy powitan. Co nie zmienia faktu, ze zakladanie z gory przez te skojarzenia, ze ktos hajluje, jest niepowazne - stad tez zajalem taka a nie inna pozycje w dyskusji, co moglo wygladac jak obrona tej symboliki. Wydaje mi sie, ze ONR moze zdecydowanie pozyteczniej spozytkowac energie.

Co do reszty - to zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci - kombatanci wiedza z kim ida i mi tez to starcza, pomimo, ze z ONRem i MW mi niezbyt po drodze. Oczywiscie, ze chodzi o obchody 11.11 - dlatego mnie cieszy tak szacowny i roznorodny sklad komitetu :) Tak w ogole - to jak komus przeszkadza ONR czy MW, to im wiecej ludzi przyjdzie na marsz, tym bardziej sie te grupy rozmyja, wiec jesli ktos sie czuje patriota i nie lubi ONR/MW, to bym bardziej powinien przyjsc ;)

PS. Ta, maja byc redskini z Niemiec - to w ogole juz ciezki absurd, patrzac na to, czego to obchody. Zreszta, romaite talatajstwo tam bedzie, ale daremne ich zamiary...
 
czyli niemieccy "anarchisci" w stolicy Polski będą mi zabraniać świętowania uzyskania przez Polskę niepodległości - toż to doprawdy absurdalnie zabawne :)
 
Po raz kolejny się wtrące w wasze rozważania. Po co te gadki o ONR i MW. Na ten marsz nie idzie się dla nich tylko po to by świętować niepodległość. Mówicie o faszystach/nazistach na marszu. Byłeś, widziałeś? Czy tylko powtarzasz zasłyszane historię? Jeśli nie podoba wam się taka opcja świętowania to idzcie i zatrzymajcie razem z niemiecką antifą faszyzm. No pasran.
 
Dazz czy to była aluzja do brunatnych koszul czy ja przewrażliwiony jestem ?
 
ZELBOY ZAPLATALES SIE MISIU A ZALATWIL CIE ZWYKLY DZBAN-TO KIM TY JESTES?:-) NIE MASZ ZADNEJ WIARYGODNOSCI I NIE ZGRYWAJ GLUPA ZE POMYLILEM ORGANIZACJE.Z TWOJEGO POSTU JASNO WYNIKA ZE "POZDROWIENIE RZYMSKIE" SAM UWAZASZ ZA POZDROWIENIE NAZISTOWSKIE,TYLKO WTEDY NIE WIDZIALES JESZCZE ZDJEC ONRU KTORE ORIGINATOR WSTAWIL.LEZYSZ I KWICZYSZ TERAZ ZOSTAJA CI TYLKO ARGUMENTY AD PERSONA-JAKIM TO JA JESTEM DZBANEM BUHAHAHAHA:-):-):-)
 
@krolik-tylko jest jedno ale,ze jesli idziesz w marszu zorganizowanym przez faszystow tym samym dodajesz im wiarygodnosci i to jest oczywista oczywistosc.
 
alladin



Jeśli myślisz, że kombatanci, którzy walczyli z nazistami popierają "organizacje nazistowskie i wyrażają poparcie dla ich idei" poprzez udział w Marszu Niepodległości to Gratuluję! Samo ich poparcie( Kombatanci) zamyka według mnie temat, ci ludzie widzieli na własne oczy zbrodnie, okrucieństwo nazistów i...mają ich teraz popierać.Chore!



Jakiś jeden koleś krzyczy Sieg Heil i to jest twój główny argument. Nawet Gazeta Wyborcza przyznała, że na Marszu nie było okrzyków neonazistowskich, a gdy tylko się pojawiały osoby te zostały wypraszane z Marszu. Z tym salutem też się kompromitujesz, zelboy ładnie wszystko wytłumaczył ONRowcy używali go wcześniej od Hitlerowców i jest to jedna z ich tradycji przedwojennych. Ale to ich wybór czy go używają czy nie. Nie zmienia to faktu, że używanie tego symbolu jest idiotyczne w dzisiejszych czasach. Biorąc pod uwagę możliwość posądzania o nazizm itp.
 
Niedopuszczalne jest, bo co? Jak juz pisalem wczesniej, dla mnie to jest conajmniej lekkomyslne, ze ONR uzywa takiego pozdrowienia, ale do jasnej ciasnej, kim Ty jestes, zeby im mowic, co maja wybierac, a co nie z tradycji ONRu?








Nie jest ważne, kim jestem. ONR używa pozdrowienia, które we współczesnej Polsce kojarzy się z nazizmem, OWP używało tego pozdrowienia przed wojną, kiedy nie było one naznaczone zbrodniczą ideologią. Jeśli ONR stanowczo odcina się od neonazistów, to nie powinni używać salutu rzymskiego. A robią to, co daje sporo do myślenia.



Zrozum, że głównym powodem blokowania marszu przez anarchistów i sceptycznych opinii na jego temat są organizatorzy. Gdyby marsz był organizowany przez kogoś innego, to anarchiści nie mieliby żadnych podstaw do jego blokowania. Obecnie występują przeciw swoim największym wrogom, którzy upolitycznili marsz niepodległości.



Musisz być strasznym ignorantem, bagatelizując wszystkie rozsądne argumenty podczas tej dyskusji. Zrozum, że nikt tutaj nie jest przeciwnikiem samej idei marszu.




Zanim bedziesz jechal z inwektywami, to sie moze zapoznaj z jakimikolwiek podstawami, samo odroznianie MW od ONR na poczatek by sie przydalo.


Zarzucasz ludziom inwektywy, a sam wyzywasz od dzbanów. Rozumiem, że masz tutaj większe prawa od innych użytkowników forum ?
 
czyli niemieccy "anarchisci" w stolicy Polski będą mi zabraniać świętowania uzyskania przez Polskę niepodległości - toż to doprawdy absurdalnie zabawne :)




Ano + absurdalnie zabawne do kwadaratu, ze jakies lewackie smrodki ktorzy ich zapraszaja, czynia to pod szydlem "antyfaszyzmu". Jesli ktos ma prawo do tego okreslenia, to wylacznie kombatanci.



Garfield - pelna zgoda.



PS.




Musisz być strasznym ignorantem, bagatelizując wszystkie rozsądne argumenty podczas tej dyskusji.


Zarty sie Ciebie trzymaja od rana chlopie :-) Chyba, ze dla Ciebie pismo obrazkowe i kakofania z caps lockiem to sa argumenty ;)
 
Zarty sie Ciebie trzymaja od rana chlopie
rofl.gif
Chyba, ze dla Ciebie pismo obrazkowe i kakofania z caps lockiem to sa argumenty ;)






Trochę beka, że odniosłeś się tylko do najmniej istotnej części mojego posta. A tak w ogóle to pismo obrazkowe i pisanie capsem to bardzo mała część całej argumentacji.
 
Beka to sa "rozsadne argumenty" Twoje i kolezkow po pogladach: jedne widzi swastyki na marszu, drugi nie odroznia MW od ONR, trzeci lepiej wie od kombatantow co im pasuje a co nie.
 
Nie podam źródła bo jest to wrzutka z innego forum :-)



""...kategorycznie nie życzę sobie wykorzystywania mojego nazwiska do walki politycznej z która nie mam nic wspólnego. Na moja reputacje generała GROM-u pracowałem ciężko przez lata i będę jej bronił! Dlatego proszę o wycofanie mojego nazwiska z Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości i nie podpisywanie mnie pod hasłami z którymi nie mam nic wspólnego!" S. Petelicki."
 
Zellboy06 :



Przyczepiłeś się tej jednej nieścisłości o swastyce jak rzep psiego ogona. Na pozostałe argumenty nie masz żadnej odpowiedzi. Ciekawe, jak odniesiesz się do powyższej wypowiedzi.
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qdt9eTE3pyQ



"ruch ruchow roznych krytyk" - ja pierdziele, co za belkot :-)
 
Back
Top