Marsz Niepodleglosci 11.11.11




Nie bede kompetentny w tej kwesti bo nie interesuje sie programem ONRu ani MW chociaz jak byla zapleczem LPR no to na pewno nie moja bajka-pamietam slynne "5 piw".




Bylbym sklonny twierdzic, ze takie przypadki zdarzaja sie w roznych miejscach...

Heil Hitler - wykrzykiwał pijany poseł Tomasz Mamiński z SLD w restauracji hotelowej do austriackiego dziennikarza, gdy ten rozmawiał z posłem Krzysztofem Rutkowskim - informuje czwartkowy Super Express
. Sam poseł informacjom tym zaprzecza.




Nie zebym usprawiedliwial bron Boze.




I naprawde nie jestem jakims homofilem nawet kumpla zadnego geja nie mam,tylko po prostu uwazam ze tez maja prawo do rownego traktowania i tyle.


Ja pierdziele, jak potluczony piszesz. Co ma posiadanie, czy nie jakiegokolwiek kumpla do odnoszenia sie do danych ludzi? Druga sprawa, kazdy ma prawo rownego traktowania, wynikajace z polskiej konstytucji, niezaleznie co kto komu wtyka, badz ma wtykane.
 
No to w sprawie rownego traktowania sie zgadzamy.A jak uwazasz ze bycie w pewnym srodowisku i posiadanie w nim znajomych i przyjaciol nie ksztaltuje pogladow -tutaj sie mylisz.
 
Na youtube można znaleźć filmiki, które pokazują, że na marszu w 2010 na fladze widniała swastyka, słychać było także okrzyki sieg heil. Ten marsz to nie jest miejsce dla patrioty.
 
Chyba niektórzy z Was nie rozumieją, że to nie jest Marsz Partyjny czy coś tego typu tylko to jest Marsz Niepodległości...
 
Tak być powinno, jednak trzon marszu stanowią posądzane o faszyzm organizacje. Używają jako symboliki krzyża celtyckiego, którego w Niemczech jest zakazany jako symbol faszystowski.
 
Za MarszNiepodleglosci.pl:



"Pójdziemy, aby potwierdzić, że wciąż istniejemy, nie wstydzimy się swojej tożsamości, zarówno narodowej (polskiej), jak i ideowej, czerpiącej z określonego nurtu politycznego. "



Jak dla mnie to dobitnie świadczy o tym , że nie jest to marsz jedynie patriotyczny a mający na celu promocję idei narodowo-radykalnej i po tym względem blisko mu do wspomnianego "Marszu Partyjnego".

Nie zgodze sie z Toba kompletnie - to, ze ONR i MW (nie wiem skad sie komu NOP tam wzial?) maja swoje poglady to jedno. To, ze masz jest otwarty dla kazdego zainteresowanego, nie ma na nim zadnego wciskania komukolwiek pogladow i przede wszystkim - marsz popieraja i biora w nim udzial ludzie, ktorzy wcale nie sa sympatykami ONR, tylko chca uczcic rocznice odzyskania niepodleglosci.


Napisałem jedynie, że przeczytałem manifest NOP aby zaznajomić się z ideami narodowo-radykalnymi.



Ja czytając dział 'Idee' strony Marszu odnoszę zupełnie inne wrażenie. Poglądy ONR są tam wyraźnie i jasno podkreślone. Osoby, o ktorych wspominasz to właśnie tzw. "pożyteczni idioci", którzy dają się wmanewrować w promocję ONR. Nie można uczcić rocznicy niepodległości bez nich?
 
Dla mnie ten marsz jest patriotyczny i na nim będę. Śmieszą mnie ci co chcą ten marsz blokować. Poj*bało niektórych.
 
I co, wyrzucić ich? Oni tak samo jak homosie i inne tałatajstwa mają prawo do wyjścia na ulicę i paradowania..
 
Oczywiście, że nie. ONR ma prawo do organizowania legalnych marszy. Ja ogólnie piszę po to by zwrócić uwagę, że za hasłami o patriotyźmie kryje się cała narodowo-radykalna ideologia. Niech każdy sam oceni czy to mu przeszkadza czy nie.
 
Na youtube można znaleźć filmiki, które pokazują, że na marszu w 2010 na fladze widniała swastyka, słychać było także okrzyki sieg heil. Ten marsz to nie jest miejsce dla patrioty.




Krotka pilka: LZESZ i tyle. To akurat wiadome z rozmaitych zrodel, ze nic takiego nie mialo miejsca, zadnych takich symboli nie bylo.

Tak być powinno, jednak trzon marszu stanowią posądzane o faszyzm organizacje. Używają jako symboliki krzyża celtyckiego, którego w Niemczech jest zakazany jako symbol faszystowski.




A teraz to po prostu bzdury pleciesz, ani MW ani ONR nie sa "posadzane o faszyzm", po prostu lewacy nagminnie tak okreslaja narodowcow.



Gucio mnie obchodzi, co jest zakazane w Niemczech i co jest za co uznawane. Krzyza celtyckiego w Polsce uzywaja nacjonalisci, nie jest to symbol faszystowski, ani nazistowski i nie jest w Polsce zakazany. Jak juz pisalem - tak jak mniej lub bardziej mi nie po drodze z MW czy ONR, to nie zmienia faktu, ze przyklejanie im tych latek jest bez sensu.



A jak juz sie produkujesz nt. tego, co powinien robic patriota, to - swietowac Dzien Niepodleglosci.




Nie można uczcić rocznicy niepodległości bez nich?


Odpowiedz sobie, kto czcil rocznice 11.11 zanim oni to ogarneli.




a ogólnie piszę po to by zwrócić uwagę, że za hasłami o patriotyźmie kryje się cała narodowo-radykalna ideologia


Na pierwszej stronie wklejalem czlonkow/organizacje bedace w komitecie poparcia marszu, a Ty z uporem maniaka probujesz to kreowac na ONRowski marsz...
 
Komitet poparcia to co innego niż komitet organizacyjny.



" Fakt, że Młodzież Wszechpolska i ONR, są głównymi podmiotami organizującymi Marsz, nie jest niczym tajnym - mówi w rozmowie z Martą Brzezińską Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej, jednego z organizatorów Marszu Niepodległości."



- cytat z fronda.pl (http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/organizatorzy_marszu_niepodleglosci:_nie_chowamy_sie_za_niczyimi_plecami_16369)



Powtarzam po raz kolejny, zwracam tylko fakt na idee,które stoją za marszem, i które wyłożone są wprost na stronie marszu i oprócz uczczenia patriotyzmu i Dnia Niepodległości są to promocja narodowego-radykalizmu i walka z "demoliberalizmem".



Ciekawy jestem czy gdyby pan Biedroń organizował Parade Niepodległości celem promocji "Miłośći do ojczyzny i miłosci do innych ludzi" to czy bronilibyście tej inicjatywy tak samo jak marszu narodowców? ;)
 
Dokładnie, a co do tego, że patriota powinien świętować Dzień Niepodległości, to zgadzam się, ale absolutnie nie w takim towarzystwie. Jeśli jakiś symbol jest uważany w sąsiednim kraju za faszytowski, to żadna szanująca się organizacja nie obnosiłaby się z nim. Krzyż celticki to symbol, który jednoznacznie kojarzy się wartościami, które Polak nie ma prawa wspierać.





2:15 - posłuchajcie sobie.
 
Swoja droga jak zaczelem bronic praw mniejszosci to nagle wszyscy patrioci na mnie wskoczyli,a w tematach zwiazanych z Uszolem i Puhakka cisza!Podobno to ich sprawa ich poglady itp,kazdy bronil Puhakki ze jak mozna mu bylo zakazac wjazdu ze jego poglady to jego sprawa itp.A co do Uszola to nie wiem kim trzeba byc zeby byc Polakiem i wytatuowac sobie SS i zoldaka niemieckiego,szczerze mowiac mnie sie to w glowie nie miesci.
 
Powtarzam po raz kolejny, zwracam tylko fakt na idee,które stoją za marszem, i które wyłożone są wprost na stronie marszu i oprócz uczczenia patriotyzmu i Dnia Niepodległości są to promocja narodowego-radykalizmu i walka z "demoliberalizmem".




A ja Ci powtarzam po raz kolejny, ze to, ze ONR/MW to organizuja, nijak nie zmienia tego, ze marsz sam z siebie jest apolityczny. Nie mowiac juz o tym, ze takie czepianie sie z Twojej strony, jest szalenie malostkowe - z tymi czy tamtymi nie pojdziesz, bo ich nie lubisz. Na zlosc babci uszy odmroze normalnie - kierowanie sie malostkowymi roznicami politycznymi stawiasz ponad swietowanie tych obchodow. O tym, ze da sie inaczej udowadniaja czlonkowie komitetu poparcia.



Inna jeszcze kwestia jest w tym kraju sraczka jakiej niektorzy dostaja ze wzgledu na narodowcow - jakby nie patrzec, to narodowcy byli jedna z glownych sil stojacych za odzyskaniem niepodleglosci; to przez roznej masci lewactwo Polska cierpiala prawie cala druga polowe XX wieku i to wlasnie rozmaite lewactwo jak juz cos powinno byc traktowane jak tredowaci w wolnej Polsce.

Jeśli jakiś symbol jest uważany w sąsiednim kraju za faszytowski, to żadna szanująca się organizacja nie obnosiłaby się z nim.


To zes dowalil do pieca. A jak Ukraincy uzywaja tryzuba i chwala Bandere, to tez masz to chwalic? Wiekszej glupoty dawno nie slyszalem - Niemcy maja swoj bagaz historyczny brunatnych socjalistow, to i maja fiola na tym punkcie, my mamy chwalebna spuscizne srodowisk narodowych w postaci NSZu. Wiec jak najbardziej, kazda szanujaca sie ogranizacja w Polsce powinna szanowac ten dorobek, zarowno miedzywojenny, jak i wojenny.



Niemcy cos zakazuja, to i my powinnismy - dawno wiekszego bzdetu nie slyszalem.




Krzyż celticki to symbol, który jednoznacznie kojarzy się wartościami, które Polak nie ma prawa wspierać.


Chyba Tobie i lewackim cwokom sie kojarzy. Nie wiem jakim trzeba byc dzbanem, zeby utozsamiac narodowcow z faszystami.



PS. Pisales o jakis swastykach w zeszlym roku i stwierdzilem wprost, ze LZESZ, jak rozumiem, po prostu sie do tego przyznajesz?



PPS. Jak ktos sie zechce, to sie przyczepi - ciul, ze bylo tam x setek flag poslkich, zawsze sie znajdzie jakis, co mu falanga czy cos w tym stylu przeszkadza. Oczywiscie, o tym, ze dopoki ONR i MW tego nie ogarnelo, to nikt sie nie zajal obchodami, to juz nikt nie wspomni. Teraz za to niektorym organizatorzy przeszkadzaja.
 
Swoja droga jak zaczelem bronic praw mniejszosci to nagle wszyscy patrioci na mnie wskoczyli,a w tematach zwiazanych z Uszolem i Puhakka cisza!Podobno to ich sprawa ich poglady itp,kazdy bronil Puhakki ze jak mozna mu bylo zakazac wjazdu ze jego poglady to jego sprawa itp.A co do Uszola to nie wiem kim trzeba byc zeby byc Polakiem i wytatuowac sobie SS i zoldaka niemieckiego,szczerze mowiac mnie sie to w glowie nie miesci.


Nie wiem o czym wypisujesz, ale sensu to nijak nie ma - bo w tematach o Puhacce jak najbardziej ciszy nie bylo.
 
Ukraińcy chwalą Banderę, bo był ich bohaterem narodowym. Nie przypominam sobie żadnego polskiego bohatera narodowego, który utożsamiałby się z ideami faszystowskimi. A marsz wcale nie jest apolityczny. Nie ustosunkowałeś się do filmiku, który wysłałem. Co do swastyki, to rzeczywiście się obsrałem, bo wizerunek swastyki był na marszu, ale była ona przekreślona. A tak w ogóle to nie przypominam sobie, żebym obraził Cię w jakimkolwiek moim poście. Jak masz wyskakiwać z dzbanami, to zapraszam na forum onet.pl .
 
Ukraińcy chwalą Banderę, bo był ich bohaterem narodowym.




A Niemcy zakazuja rozmaitych symboli, bo w czasie drugiej wojny swiatowej poslusznie holdowali chorej nazistowskiej ideologii.



Ani jedno ani drugie Polakow do niczego nie zobowiazuje.

Nie przypominam sobie żadnego polskiego bohatera narodowego, który utożsamiałby się z ideami faszystowskimi.




Mozesz sie boczyc, ze ja Cie obrazam, ale jak piszesz takie glupoty, to sie nie dziw. Pisalem wczesniej:



my mamy chwalebna spuscizne srodowisk narodowych w postaci NSZu. Wiec jak najbardziej, kazda szanujaca sie ogranizacja w Polsce powinna szanowac ten dorobek, zarowno miedzywojenny, jak i wojenny.



Jak juz tez wczesniej pisalem - nie wiem, jakim trzeba byc dzbanem, zeby utozsamiac narodowcow z ideami faszystowskimi :-)

A marsz wcale nie jest apolityczny. Nie ustosunkowałeś się do filmiku, który wysłałem.




Jak to sie nie ustosunkowalem? Wszystko tak jak mowilem: masa ludzi, od groma polskich flag i wsrod tego marszu sa ONRowcy. Co w zwiazku z tym? Jak juz przedtem pisalem:



Jak ktos sie zechce, to sie przyczepi - ciul, ze bylo tam x setek flag poslkich, zawsze sie znajdzie jakis, co mu falanga czy cos w tym stylu przeszkadza. Oczywiscie, o tym, ze dopoki ONR i MW tego nie ogarnelo, to nikt sie nie zajal obchodami, to juz nikt nie wspomni. Teraz za to niektorym organizatorzy przeszkadzaja.




Co do swastyki, to rzeczywiście się obsrałem, bo wizerunek swastyki był na marszu, ale była ona przekreślona. A tak w ogóle to nie przypominam sobie, żebym obraził Cię w jakimkolwiek moim poście. Jak masz wyskakiwać z dzbanami, to zapraszam na forum onet.pl .


No ze sie rowno obsral, a teraz to sobie jeszcze strzeliles w stope nieco, bo przedtem pisales:




Jeśli jakiś symbol jest uważany w sąsiednim kraju za faszytowski, to żadna szanująca się organizacja nie obnosiłaby się z nim




Zdajesz sobie sprawe, ze w Niemczech maja fiola na tym punkcie do tego stopnia, ze nawet przekreslone swastyki sa zakazane***. Idac Twoim radosnym tropem myslenia, to przekreslona swastyka jest symbolem faszystowskim i powinna byc zakazana, a zadna szanujaca ogranizacja nie powinna sie z nia obnosic.




Nie chce naprawde nikogo obrazac, ale takie meandry myslenia jak tu wystepuja, to ja pierdziele :-)



*** Patrz:



http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/189122,wiezienie-za-symbole-antynazistowskie.html




Pomieszanie z poplątaniem... Właściciel wysyłkowego sklepu ze znaczkami i koszulkami z przekreśloną swastyką może spędzić za kratkami nawet trzy lata, bo... używał zakazanego przez prawo znaku!






Swastyka to swastyka, co z tego, że przekreślona - stwierdziły nadgorliwe niemieckie organy ścigania i postawiły Juergena K. przed sądem. Bo w Niemczech hakenkreuz i wszelkie inne symbole nazizmu są zakazane. Właścicielowi sklepu Nix Gut (Nic Dobrego) za ich "propagowanie" grozi do trzech lat więzienia lub grzywna.



Dzielny stuttgartczyk nie poddaje się jednak. W pierwszym wystąpieniu przed sądem zapowiedział, że choć oskarżenia prawie go zrujnowały, dalej będzie sprzedawał swoje produkty. Najśmieszniejsze albo raczej najżałośniejsze jest bowiem to, że tak jak niemieccy ustawodawcy... nienawidzi neonazistów.
 
Oto wizerunek prawdziwych patriotów. A ten gest to tylko takie POLSKIE POZDROWIENIE :D.


Nie chce nic mowic wam nic mowic detektywi, ale rzymski salut jako pozdrowienie byl uzywany przez Oboz Wielkiej Polski od drugiej polowy lat dwudziestych (a wiec przed dojsciem nazistow do wladzy w Niemczech), a pozniej przez ONR i do tego nawiazuje wspolczesny ONR. Wiec owszem, polskie pozdrowienie.



Zreszta uzywaly tego znaku nie tylko srodowiska narodowe, jak widac np. na tym zdjeciu - pilkarze Wisly Krakow z drugiej polowy lat trzydziestych: https://forum.ioh.pl/graficzki/1201305226_pu.i.wp.pl3.jpg



Dla mnie osobiscie uzywanie tego pozdrowienia obecnie przez ONR jest conajmniej lekkomyslne (uzywajac delikatnego okreslenia), co nie zmienia faktu, ze automatyczne szufladkowanie tego jako hajlowania wskazuje na luki w wiedzy historycznej co poniektorych komentujacych.
 
Oczywiście, że Polaków to do niczego nie zobowiązuje, ale na litość Boską, jak można posługiwać się takim symbolem i organizować jednocześnie marsz niepodległości. Poza tym piszesz, że wśród prawdziwych patriotów idą członkowie ONR. To nie jest tak, że oni się pod ten marsz podczepili. Są jego organizatorami i głównym członem. I nie wmawiaj mi, że idąc moim tropem myślenia, przekreślona swastyka powinna być zakazana. Nic takiego nie napisałem, więc czytaj ze zrozumieniem. A to, że ktoś ma inne poglądy od Ciebie, nie daje Ci prawa do obrażania go. Nie wiem jak można obojętnie traktować fakt, że organizatorzy marszu niepodległości w POLSCE używają pozdrowienia Sieg Heil i salutu pokazanego na zdjęciach.



A odnośnie NSZ, to nie wiem, o co Ci chodzi. Nie kwestionuję ich spuścizny, martwi mnie natomiast, że organizacje, które teoretycznie kontynuują wartości dawnych narodowców, przemycają także symbolikę faszytowską.
 
Tak, to jest salut rzymski używany kiedyś przez ONR. Znaczenie swastyki też nie jest jednoznaczne. A jednak te dwa symbole we współczesnej Polsce kojarzą się jednoznacznie. Niedopuszczalne jest, by były stosowane przez środowiska patriotyczne. Ale nie wytłumaczyłeś mi jeszcze, co ma znaczyć pozdrowienie Sieg Heil. Bo ono akurat pochodzi bezpośrednio od nazistów.
 
A ja Ci powtarzam po raz kolejny, ze to, ze ONR/MW to organizuja, nijak nie zmienia tego, ze marsz sam z siebie jest apolityczny.




No właśnie chodzi o to, że nie jest i jest to jawnie opisane na stronie Marszu w zakładce 'Idea'.




Nie mowiac juz o tym, ze takie czepianie sie z Twojej strony, jest szalenie malostkowe - z tymi czy tamtymi nie pojdziesz, bo ich nie lubisz. Na zlosc babci uszy odmroze normalnie - kierowanie sie malostkowymi roznicami politycznymi stawiasz ponad swietowanie tych obchodow. O tym, ze da sie inaczej udowadniaja czlonkowie komitetu poparcia.


Oczywiście, nie popieram ich, ich poglądy są mi obce i nie pójdę z nimi na organizowany przez nich Marsz. Są inne sposoby świetowania Dnia Niepodległości niż udział w marszu narodowych-radykałów, ktorzy uważają, że należy poświecać wolność jednostek w imieniu wprowadzania nowego średniowiecza.
 
@Zelboy-praktycznie prawie wszyscy bronili Puhakki ,a o Uszolu slowa nikt zlego nie powiedzial(oczywiscie oprocz mnie).Jasne,ze w tym co wypisuje nie ma sensu,tylko Twoje poglady maja sens.
 
Zelboys06:

Każdy w Polsce miał, bądź wciąż ma w rodzinie kogoś zabitego lub pokrzywdzonego przez faszystowskie Niemcy. Na pewno i ty.
Niedługo 1 listopada. Idź na groby swoich bliskich i pozdrów ich rzymskim salutem, skoro to według ciebie zwykłe polskie pozdrowienie. Wszyscy twoi, tam po drugiej stronie, na bank się ucieszą.
 
brawo Aaron.Swoja droga jakim trzeba byc idiota,zeby byc Polakiem i sie jarac nazizmem:-).Przeciez wiadomo ze kto wykonuje w Polsce to "rzymskie pozdrowienie" to zwykly neonaziol i tyle,ktory ma za nic to ze nasi patrioci gineli w obronie naszej niepodleglosci.Powiem wiecej-on pluje na ich groby!Tak samo witali sie ludzie mordujacy i torturujacy w najbardziej bestialski sposob naszych dziadkow!
 
brawo Aaron.Swoja droga jakim trzeba byc idiota,zeby byc Polakiem i sie jarac nazizmem
rofl.gif
.Przeciez wiadomo ze kto wykonuje w Polsce to "rzymskie pozdrowienie" to zwykly neonaziol i tyle,ktory ma za nic to ze nasi patrioci gineli w obronie naszej niepodleglosci.Powiem wiecej-on pluje na ich groby!Tak samo witali sie ludzie mordujacy i torturujacy w najbardziej bestialski sposob naszych dziadkow!

Jakim trzeba byc idiota, zeby nie wiedziec, ze rzymskie pozdrowienie bylo powitaniem (czesci) polskich patriotow przed wojna; zupelnie przypadkowo w tej czesci, ktora wyladowala w NSZ (nawiasem mowiac ONRowcy byli tez w AK). Teraz Ci patrioci wspieraja marsz niepodleglosci. Oni chyba lepiej wiedza, kto pluje na groby ich kolegow i kolezanek, a kto pielegnuje o nich pamiec, nie sadzisz?
Każdy w Polsce miał, bądź wciąż ma w rodzinie kogoś zabitego lub pokrzywdzonego przez faszystowskie Niemcy. Na pewno i ty.
Niedługo 1 listopada. Idź na groby swoich bliskich i pozdrów ich rzymskim salutem, skoro to według ciebie zwykłe polskie pozdrowienie. Wszyscy twoi, tam po drugiej stronie, na bank się ucieszą.

Drogi Aaronie22,

Skoro jestes tak gleboko pograzony w ignorancji, to pozwol, ze Cie oswiecie. Juz wczesniej pisalem, jakie ogranizacje uzywaly rzymskiego salutu, jak rowniez o tym, ze czlonkowie NSZ masowo rekrutowali wlasnie z ONRu. Z pewnoscia kombatanci idacy w marszu i patronujacy mu sie uciesza z tego, ze lewaki sprowadzaja jakies scierwo z Niemiec w rocznice odzyskania niepodleglosci. Kto wie, moze nawet sie zasepia nad tym, ze wyroslo takie pokolenie ignorantow, ze nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie byly ich przedwojenne tradycje?

To juz tak abstrahujac od tego, ze x razy pisalem w watku, na ile mi (nie) po drodze z ONRem czy MW.

@Zelboy-praktycznie prawie wszyscy bronili Puhakki ,a o Uszolu slowa nikt zlego nie powiedzial(oczywiscie oprocz mnie).Jasne,ze w tym co wypisuje nie ma sensu,tylko Twoje poglady maja sens.
Coz, skoro takie rzeczy wypisujesz, to nie pozostaje mi nic innego oprocz powtorzenia, co ja wowczas mialem nt. swastyki i Puhakki do powiedzenia:

wall.gif
Ta, to on od symbolu szczescia, czy moze 4 por roku? Przestan, za przeproszeniem pitolic, jakie sa fakty, bo to usprawiedliwianie na sile a nie zadne fakty.


Ktos pisal wczesniej, ze to jego prywatna sprawa - otoz nie, w Polsce prawnie jest zakazane propagowanie zbrodniczych ideologii.


http://cohones.mmarocks.pl/topic/toni-valtonen-na-polsacie-bez-tatuazy/page/3

To juz abstrahujac od tego, jak jest/byla przez Finow uzywana swastyka - bo w przypadku Puhakki nie ma o tym mowy.

Zreszta polecam zapoznac sie opiniami tam, a nie cisnac teksty jak wyzej.

No właśnie chodzi o to, że nie jest i jest to jawnie opisane na stronie Marszu w zakładce 'Idea'.

Tak, to jest salut rzymski używany kiedyś przez ONR. Znaczenie swastyki też nie jest jednoznaczne. A jednak te dwa symbole we współczesnej Polsce kojarzą się jednoznacznie. Niedopuszczalne jest, by były stosowane przez środowiska patriotyczne. Ale nie wytłumaczyłeś mi jeszcze, co ma znaczyć pozdrowienie Sieg Heil. Bo ono akurat pochodzi bezpośrednio od nazistów.
Niedopuszczalne jest, bo co? Jak juz pisalem wczesniej, dla mnie to jest conajmniej lekkomyslne, ze ONR uzywa takiego pozdrowienia, ale do jasnej ciasnej, kim Ty jestes, zeby im mowic, co maja wybierac, a co nie z tradycji ONRu?
Tyle tutaj wycierania sobie geb patriotyzmem i mowieniem, ze prawdziwym polskim patriotom nie przystoi isc z ONRowcami, ze mnie zastanawia, gdzie Ci wszyscy patrioci byli, gdy nie bylo komukolwiek ograrnac marszu niepodleglosci? Teraz najlatwiej sie czepiac do ONR/MW, pomimo faktu, ze nie narzucaja nikomu swoich pogladow na tych marszach.


A kto niby darl sie "Sieg Heil"?

I nie wmawiaj mi, że idąc moim tropem myślenia, przekreślona swastyka powinna być zakazana. Nic takiego nie napisałem, więc czytaj ze zrozumieniem.


To raczej Ty pisz z sensem :) Pleciesz bzdety w rodzaju - w Niemczech jest zakazane, wiec w Polsce nie powinno byc noszone. Przez analogie, tak samo jest z przekreslona swastyka. To juz abstrahujac od absurdalnosci tezy, ze jak cos jest w Niemczech zakazane, to ma byc tez w PL passe.



heileris - mysle, ze nie mamy o czym dalej dyskutowac. Ja wiem jakie poglady ma ONR, rowniez osoby popierajace marsz wiedza, ale ida z ONR, bo dla nich wazniejsze jest pokazanie dumy z tego swieta i uczczenie rocznicy 11.11. Ty natomiast swoje partykularne sympatie i antypatie stawiasz wyzej niz rocznice odzyskania niepodleglosci. Wolny kraj, Twoja sprawa.
 
"rzymskie pozdrowienie" zostało niestety przejęte przez hilterowców i w potocznych gestach ma jednoznaczną symbolike.



Tak samo jak swastyka byla kiedys symbolem szczęścia tak jak ktoś o tym pisał ale została zawłaszaczona i sie kojarzy z jednym.



Więc nie róbmy z ludzi debili
 
Back
Top