Marsz Niepodleglosci 11.11.11

WHite miałeś podać dowody,że na marszu były hasła faszystowskie i swastyki a jedyne co pokazałeś to jakiś typ na ulicy o którym nic nie wiadomo.

Celtyk zakazany jest tylko i wyłącznie w Niemczech ale oni z pewnych względów są przewrażliwieni. Skoro to taki straszny symbol t odlaczego kościół dopuszcza go w obrządku katolickim?

Co do afery w MW to wszyscy którzy zawinili wylecieli z organizacji.

Salut rzymski wykonywany przez ONR-owców różni się nieco o tego nazistowskiego ale mniejsza o to . Zgadzam się,że używanie tego pozdrowienia w dzisiejszych czasach jest nie do końca na miejscu. Rozumiem jednak, że jest to nawiązanie do przedwojennej tradycji i jej kontynuacja. Zwłaszcza, że gest był używany przez członków ONR na długo przed tym za nim Adolf wziął się za polityke. Zarzucanie im faszyzmu, bądź nazizmu jest nie na miejscu. Chociażby ze względu na osobę Jana Mosdorfa. Cytat z tego pana : ,,Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować."

Jan Mosdorf był działaczem ONR i MW. Główny twórca i teoretyk myśl i narodowej. Zabity w Oświęcimiu za pomaganie żydom.

Nie zgadzam się do końca z manifestami ideowymi powyższych organizacji ale na marszu będę . To nie jest marsz ONR czu MW tylko marsz polaków. Ma on na celu oprócz uczczenia święta zjednoczenie szeroko rozumianej prawicy. Ta idea jest mi bardzo bliska. Gdyby marsz organizował NOP, OWP czy LOS i tak by były protesty anarchistów. Ci ludzie nie uznają instytucji państwa czy pojęcia narodu więć kultywanie tych wartości ich denerwuje.

Zarzut upolitycznienia marszu też chybiony bo ONR i MW stoją za nim od początku i z założenia jest to manifestacja prawicowa.
Bosak jak zwykle daje rade :-) Znamienne ,że to blokującym zarzuca się antysemtyzm a organizacja żydowska wystapiłą z ich porozumienia. i kto tu jest faszystą?
 
Orlos :



Pozostańmy przy swoich zdaniach. Ja na marsz się nie wybieram, bo nie wyobrażam sobie maszerowania ramię w ramię z ONR-owcami i Młodzieżą Wszechpolską. Doceniam, że potrafisz zachować dyskutować kulturalnie, w przeciwieństwie do niektórych.
 
Pozostańmy przy swoich zdaniach




A gdzie te Twoje argumenty? Bo zaczales kilka stron temu od tego, ze nie wyobrazasz sobie maszerowania z ONR i MW i tyle zostalo kilka stron dalej. Czy moze zawoalowana sugestia o kulturze dyskusji ma sluzyc jako substytut argumentow :>?



Bardziej ad rem:




Doniesienie o przestępstwie


W poczuciu obywatelskiego obowiązku oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczne zwracam uwagę władz na mające miejsce bezprawne działania grożące sprowadzeniem powszechnego zagrożenia.


Artykuł 52 kodeksu wykroczeń, przypomnę, stanowi w ° 1: • Kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia ( • ) bezprawnie zajmuje lub wzbrania się opuścić miejsce, którym inna osoba lub organizacja prawnie rozporządza jako zwołujący lub przewodniczący zgromadzenia ( • ) posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne narzędzia ( • ) podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny • . A w ° 2: • Podżeganie i pomocnictwo są karalne • .


W pogardzie dla tych przepisów porozumienie organizacji lewicowych, w tym odwołujących się do zbrodniczych ideologii maoizmu, trockizmu i tradycji lewackiego terroru lat 70., od wielu dni przygotowuje się jawnie i nawołuje do zablokowania i rozbicia przemocą manifestacji patriotycznej zaplanowanej w Święto Niepodległości 11 listopada, posługując się przy tym pomówieniem, jakoby czczenie tego święta było • propagowaniem faszyzmu • .


Szczególny niepokój budzi planowany udział w tych działaniach członków anarchistycznych grup niemieckich powiązanych ideowo i organizacyjnie z bojówkami, które niedawno zamieniły pokojowe manifestacje w Rzymie w festiwal ulicznego bandytyzmu.


Domagam się od organów państwa polskiego stanowczego i natychmiastowego przeciwdziałania podobnym aktom bandytyzmu w Polsce, a także pouczenia i ukarania mediów, których działania w tej sprawie w pełni wyczerpują znamiona • podżegania i pomocnictwa • w planowanych zamieszkach.


Rafał A. Ziemkiewicz, członek komitetu poparcia Marszu Niepodległości 2011


http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/10/30/doniesienie-o-przestepstwie/
 
Widzę, że debata ciągle trwa w najlepsze.



Skoro jest tutaj grupka przeciwników marszu, to mam nadzieję że odpowiecie na moje pytanie. Uważacie samą ideę blokowania marszu za słuszną, ponieważ są tam członkowie MW, ONR i podobnych ruchów. Jednocześnie stoicie ramię w ramię z z osobami spod znaku sierpa i młota, równie ideologii równie zbrodniczej jak nazizm/narodowy socjalizm. W czym jest to lepsze od uczestników marszów i dlaczego nie jest to wielką hipokryzją?



Jeśli po stronie kontrmanifestacji rzeczywiście zjawią się Niemcy, to szykuje się porządna afera medialna - w końcu będzie to naprawdę mocna prowokacja!
 
Lewaki jednocza, ze ho ho :-)

Skład Honorowego Komitetu Poparcia nieustannie się powiększa. Dołączył również Prezes Związku Piłsudczyków, Jan Józef Kasprzyk. O komentarz poprosiliśmy prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, Roberta Winnickiego: • Bardzo cieszy mnie obecność pana Kasprzyka w Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości. Spory, jakie w II RP toczyli piłsudczycy i narodowcy dziś się zdezaktualizowały. Państwowcy muszą w zmienionej sytuacji dbać o tożsamość narodową i patriotyzm budowany w oparciu o pracę u podstaw, a narodowcy szczególną troską otoczyć słabe państwo polskie. Trzeba tworzyć szeroki, narodowo-patriotyczny front społeczny, którego siłą będzie różnorodność i współpraca. •



prof. nadzw. dr hab. Czesław Partacz • Instytut Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej



prof. dr hab. Selim Chazbijewicz • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie



prof. UZ dr hab. Leszek Jazownik • profesor w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego



Jan Józef Kasprzyk • prezes Związku Piłsudczyków i Komendant Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej



Kazimierz Jaworski • polityk, rolnik, samorządowiec, senator V, VII i VIII kadencji



Henryk Klata • działacz opozycji narodowej w PRL, poseł na Sejm I kadencji



dr Ryszard Z. Opara • założyciel • Nowego Ekranu •



Jerzy Zalewski • reżyser, scenarzysta, producent filmowy, aktor, dziennikarz



Bartosz Józwiak • prezes Unii Polityki Realnej



Marcin Kamiński • prezes Stowarzyszenia Koliber



Arkadiusz Robaczewski • prezes Instytutu Summorum Pontificum



Arkadiusz Czartoryski • poseł na Sejm RP, wiceminister w MSWiA w l. 2005-2006



Stanisław Pażucha • przewodniczący oddziału okręgowego Civitas Christiana w Krakowie



Dariusz Kaczanowski • polityk, ekonomista, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm RP VI kadencji



Fundacja Golgota Wschodu



Stowarzyszenie Koliber


http://marszniepodleglosci.pl/2011/10/30/profesorowie-antykomunistyczni-opozycjonisci-i-dzialacze-spoleczni-tlumy-w-komitecie-poparcia-marszu-niepodleglosci/







:-)
 
Oto moje argumenty.



1. Organizacja, w której miały miejsce kiedykolwiek incydenty natury faszystowskiej nie powinno być jednym z organizatorów marszu niepodległości.



2. Fakt organizowania marszu przez ONR i MW daje argument do jego blokowania przez anarchistów.



3. Używanie salutu rzymskiego, przedstawiony na moim filmiku okrzyk sieg heil, krzyż celtycki jako symbol. To nie są wartości, z którymi się utożsamiam.



4. Próba upolitycznienia marszu niepodległości, co można wyczytać na jego stronie.



Miedziak :



Nie stoję ramię w ramię z przeciwnikami marszu. Z jego przeciwników akceptują tylko anarchistów, którzy w żadnym stopniu nie solidaryzują się z komuchami. Nie popieram blokowania marszu. Chcę tylko, żeby ludzie, którzy się na niego wybierają, zobaczyli, kim są organizatorzy. Nie twierdzę, że ONR i MW to samo zło. Jednak incydenty, jakie zachodzą w środowiskach obydwu organizacji, nie powzwalają mi przejść obojętnie nad ich wkładem w marsz niepodległości.

Szeregi Komitetu są otwarte dla wszystkich osób i stowarzyszeń utożsamiających się z poglądami endeckimi, narodowo-radykalnymi, konserwatywnymi, prawicowymi, z wizją Polski niezależnej, narodowej, katolickiej, wyzwolonej tak samo z socjalizmu, jak i demoliberalizmu.






Marsz powinien być apolityczny. A w zakładce "Idea" na jego stronie przeczytać możemy między innymi powyże słowa. Widać, że organizatorzy życzą sobie na marszu ludzi z określonymi poglądami. Wiadomo, że nikt nie zabroni maszerować osobie niewierzącej lub tej z lewicowymi poglądami, ale jak to się ma do apolityczności marszu ?
 
1. Organizacja, w której miały miejsce kiedykolwiek incydenty natury faszystowskiej nie powinno być jednym z organizatorów marszu niepodległości.




:-) Jakim cudem jakakolwiek ogranizacja moze odpowiadac za wszystko, co robia jej czlonkowie kiedykolwiek?



To juz abstrahujac od uscislania - w organizacji zadne incydenty nie mialy miejsca, tylko czlonkowie ogranizacji, ktorzy pozniej przestali nimi byc sie dopuscili.

2. Fakt organizowania marszu przez ONR i MW daje argument do jego blokowania przez anarchistów.




a) bzdura - te lewaki i tak by blokowaly, bo dla nich obchodzenie swieta niepodleglosci, to rasizm i neonazizm z automatu.



b) to juz w ogole absurd - to jakies skrajne grupki maja szantazem, ze beda albo nie blokowac, ograniczac konstytucyjne prawa obywateli RP ?!?

3. Używanie salutu rzymskiego, przedstawiony na moim filmiku okrzyk sieg heil, krzyż celtycki jako symbol. To nie są wartości, z którymi się utożsamiam.




Ten filmik niewiadomow skad i z kim to dopiero Ci dowod :-) Masz jakiekolwiek argumenty? Bo to juz bylo walkowane x razy - nie chodzi o to, zeby sie zgadzac z ONRem, tylko zeby swietowac 11.11. Kombatanci z NSZ/AK, naukowcy, publicysci, srodowiska tak rozne, ze pilsudczycy i narodowcy ida razem, a tu sie wciaz przewija ten prymitywny pseudoargument. Co to w ogole za bzdety - albo obchodzisz dzien niepodleglosci, albo dajesz upust swoim partykularnym antypatiom i ciach bajera. A odmrazaj na zlosc babci te uszy az Ci odpadna
.

4. Próba upolitycznienia marszu niepodległości, co można wyczytać na jego stronie.




Naucz sie odrozniac argumenty oparte na faktach od Twoich wlasnyc opinii. Na stronie marszu widac cos dokladnie odwrotnego - zaangazowanie roznych srodowisk, niezwiazanych zupelnie z narodowcami, w stojacy ponad podzialami politycznymi marsz - czyli zupelnie odwrotnie niz mowisz :]



To juz abstrahujac od faktu, ze zarzut upolityczniania jest juz dosyc smieszny, bo nie zyjemy w prozni i wszystko w takim czy innym kontekscie wstepuje w interakcje z polityka, a stamtad juz krok do upolitycznienia ;)




Nie stoję ramię w ramię z przeciwnikami marszu. Z jego przeciwników akceptują tylko anarchistów, którzy w żadnym stopniu nie solidaryzują się z komuchami.


Tylko z nimi wspolnie chca blokowac marsz :-)



W sumie, jako ze akceptujesz takie wynalazki, to ciezko sie dziwic, ze marsz Ci przeszkadza - szkoda tylko, ze nie przyjmujesz faktow do wiadomosci.




Nie popieram blokowania marszu. Chcę tylko, żeby ludzie, którzy się na niego wybierają, zobaczyli, kim są organizatorzy. Nie twierdzę, że ONR i MW to samo zło. Jednak incydenty, jakie zachodzą w środowiskach obydwu organizacji, nie powzwalają mi przejść obojętnie nad ich wkładem w marsz niepodległości.


Teraz to juz po prostu klamiesz i manipulujesz - czepiasz sie incydentu z 2006r. i teraz piszesz "incydenty jakie zachodza w srodowiskach obydwu organizacji
". Bez zadnych podstaw i argumentow po prostu oczerniasz; ze Ty jeszcze masz czelnosc twierdzic, ze Ty masz argumenty.




Marsz powinien być apolityczny. A w zakładce "Idea" na jego stronie przeczytać możemy między innymi powyże słowa. Widać, że organizatorzy życzą sobie na marszu ludzi z określonymi poglądami. Wiadomo, że nikt nie zabroni maszerować osobie niewierzącej lub tej z lewicowymi poglądami, ale jak to się ma do apolityczności marszu ?


Juz bylo walkowane, Twoja teza to bynajmniej nie jest, tylko sobie pozyczyles od kogos innego, ale to akurat najmniejszy problem. Marsz jest apolityczny - ogranizatorzy maja swoje poglady polityczne, ale nikomu ich nie narzucaja. Pomimo tego, ze ogranizatorzy wyraznie mowia o tym, ze kazdy jest mile widziany, a marsz popiera rozmaite osoby i srodowiska, Ty wbrew faktom dalej swoje :-)




Oto moje argumenty.


:-)
 
Nie może odpowiadać za wszystko, ale widać, jakich ludzi przyciąga.



Lewaki dalej próbowaliby blokować, ale ciężko byłoby im uzyskać jakiekolwiek poparcie społeczne.



Zarówno w ONR i MW miały miejsce incydenty, które rzucają na nie cień.



Nie przeszkadza mi marsz, tylko jego organizatorzy.



Marsz nie jest apolityczny, ponieważ maszerując w nim automatycznie podpisujemy się pod tekstem umieszczonym w zakładce idea.



Koniec kropka.
 
White co wg Ciebie symbolizuje celtyk , jakie ma znaczenie twoim zdaniem?



,,Marsz nie jest apolityczy'' - nikt nie twierdzi ,że taki jest i od poczatku jego założeniem nie była apolityczność. Zręsztą ciężko zakładać apolotyczność marszu przy tak silnym sprzeciwie środowisk lewicowych. Obchoody państwowe zostały skrytykowane przez lewactwo sa szerzenie pzemocy i agresji . Zdanie o sympatii dla anarchistów zostawie bez komentarza.



Narodowy Marsz Niepodległości



11.11.2011 spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu • zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.







Kto ma się brać za organizację marszu jak nie dwie najwieksze i najlepiej zorganizowane organizacje?







Przynamniej nie wzywasz do blokowania...
 
White561, mi również nie podobają się do końca organizatorzy ale Ci którzy według mnie powinni się tym zająć ( ktoś wybrany przez sejm, rząd, prezydenta czy wojewode) mają na to kompletnie wywalone.



Anarchiści to jedna z najmniej jednorodnych grup a traktujesz ją jako całość... No i nie rozumiem Twoich problemów związanych z krzyżem celtycki, Niemcy go zbanowali ale poza nimi to zwyczajny symbol z bogatą historią
 
Marsz nie jest apolityczny, ponieważ maszerując w nim automatycznie podpisujemy się pod tekstem umieszczonym w zakładce idea.


:-) White561 przemowil i wszyscy sie podpisuja: liberalowie, pilsudczycy, apolityczni.



Dobra, mozna sie przekomarzac, ale to konczy dyskusje:



http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/



Roznorodnosc i kaliber osob/srodowisk popierajacych marsz, ukazuje jak mialkie i chybione sa tezy jego przeciwnikow.
 
Wiesci z drugiej strony barykady...

Bardzo użyteczne są barykady, zza których można razić podchodzących policjantów kamieniami i innymi pociskami" • czytamy w internetowym poradniku dla uczestników zadymy, której organizatorzy chcą rozbić legalny Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada przez organizacje narodowe, patriotyczne i prawicowe.



"Do rozbijania szyku idealnie też nadają się koktajle Mołotowa. Ważne jest, aby każda dziura, każdy wyłom natychmiast był atakowany dużą ilością kamieni".




Za Rzepa




"W latach ubiegłych ZOOM był członkiem porozumienia 11 listopada (antyfaszystowskiej koalicji sprzeciwiającej się przemarszowi neofaszystów przez centrum Warszawy - przyp.red.). W tym roku - w związku z bardzo silnymi kontrowersjami związanymi z uczestnictwem radykalnie propalestyńskich/antyizraelskich organizacji postanowiliśmy odmówić udzialu w "Porozumieniu"



Nasza decyzja spowodowana również była brakiem reakcji organizatorów na jawnie ksenofobiczne transparenty i hasła wznoszone przez organizacje zrzeszone w Porozumieniu. "- pisze w swoim oświadczeniu Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa.






No no, to faktycznie zuch chlopaki i dziewczyny beda wyzywaly kombatantow od neonazistow.
 
@Zelboys



Wykorzystujac okazje do wykorzystania swoich pogladow - nie bardzo wiem, co poeta mial na mysli. O jakich pogladach mowisz?




Chodzilo mi o to te dwie utopijne organizacje lekko nie nadazaja za tempem zmian na tym swiecie i robia przypal kazdemu patriocie w tym kraju.




Juras jest lysy, przerabane, tez pewnie jakis "skryto" "krypto" "neo".


Ja tez gole glowe i poginam w harringtonce i gdybym tam to byl idealnie bym pasowal do newsa.(swoja droga patrzac na te zdjecia NOP wyzej to co niektorych Hitler by eksterminowal za ksztalt czaszki chociazby)
 
Chodzilo mi o to te dwie utopijne organizacje lekko nie nadazaja za tempem zmian na tym swiecie i robia przypal kazdemu patriocie w tym kraju.




Jak juz pisalem, o ile mi z tymi ludzmi srednio po drodze, to - ja dziekuje za takie zmiany :-) "Kolorowa niepodlegla", psia ich mac. Nie mam nic przeciwko homo, zydom, murzynom, cyklistom, ba, nawet dla masonow znajdzie sie w mym serduszku odrobina ciepla ;) ale niech w tylek sobie powsadzaja te teczowe flagi.




Ja tez gole glowe i poginam w harringtonce i gdybym tam to byl idealnie bym pasowal do newsa.(swoja droga patrzac na te zdjecia NOP wyzej to co niektorych Hitler by eksterminowal za ksztalt czaszki chociazby


Pewnie, ze by eksterominowal, przeciez Polacy to byli Untermenschen, ktorych elity mialy wyginac (i niestety, przez Sowietow i Niemcow w duzej czesci tak sie stalo). To tylko podkresla bezsens i absurd neonazistow w Polsce.



A z pasowaniem do newsa to mi chodzilo o to, ze niektorym wystarczy, ze zobacza a marszu kogos z ogolona glowa = skin/neofaszysta...
 
Pełno naziola tam będzie innego podobnego ścierwa nie opłaca się iśc nawet.
 
Pełno naziola tam będzie innego podobnego ścierwa nie opłaca się iśc nawet.


Nastepny madry sie urwal. Ktorzy to Ci naziole - AK, czy moze NSZ? Moze Cieslinski? Zaryn? Ziemkiewicz? Korwin Mikke? Lewackie kretynstwo/lganie, obrzydzanie ich przeciwnikow przez przyklejanie im takich latek.



Tymczasem, na blokade zapraszaja takie gagatki jak Angelic Upstarts...







... ktorzy maja na swoim koncie piosenke o "biednym" Rudolfie Hessie:







A tutaj nastepny jakis madrala wyskakuje z takimi tekstami :-)



PS. Lewackie gnidy posuwaja sie wciaz do hackowania strony marszu - kto tu jest zagrozeniem dla porzadku publicznego?
 
geje i zwolennicy debilizmów pewnie będą próbować zakłócić marsz... marsz NIEPODLEGŁOŚCI, dla uczczenia takiego momentu w naszej historii, powinno się za to wsadzać do więzienia



ja będę na marszu na pewo
 
Dla mnie większość osób z ONR i MW kalają ten marsz swoją obecnością. Nikt nie będzie mi też wmawiał, że ONR nie jest organizacją faszystwoską/rasistowską. Miałem styczność z tymi ludźmi, chyba każdy wie jakie wzorce propagują. To, że osoby na najwyższych szczeblach odcinają się od idei hitlerowskich, to wcale nie znaczy, żę ONR się z nimi nie uosabiają.



Nie rozumiem też, jak można blokować ten marsz. Mimo wszystko, większość ludzi to normalnie obywatele o poglądach mnie lub bardziej prawicowych i nie można im zabierać prawa do legalnej manifestacji.



Ja sobie pójdę 11-ego na koncert Comy i wolę to, niż cały ten splendor, który się robi dookoła dnia 11.11.



Boli fakt, że coś, co powinno być dla nas rocznicą dumnego wydarzenia historycznego, rozmienia się na drobne i używa jako przedmiotu przetargu między dwoma zwaśnionymi stronami. A prawda pewnie i tak leży gdzieś pośrodku.
 
http://www.bhpoland.org/strona/pl_news.htm



Ciekawe, czy panowie z Blood and Honour też pofatygują się na marsz. Mam nadzieję, że wszyscy patrioci ich solidarnie stamtąd wypierdolą.
 
Wieri widzę,że ty też z Częstochowy :) Hitleryzmu ONR-owi zarzucić na pewno nie możesz. Ich głowny ideolog został zamordwowany w Oświęcimiu a naziści wymordowali wielu polskich patriotów w tym przedstawicieli ruchu narodowego.

CO do B&H to wydano odpowiednie oświadczenie.
 
Jechałem kiedyś tramwajem z nimi (notabene jeden z nich to mój znajomy). Naprzemian krzyczeli sieg heil & heil hitler.



Może rzeczywiście z założenia nie jest tak jak mówię. Nie kłócę się, bo zapewne Ty masz rację. Jednak te osoby z ONR z którymi miałem styczność pochwalały eksterminację żydów itp. itd.
 
Polacy powinni skupic się na obecnych problemach ,a nie na 2 wojnie światowej.



Obecnie mało kto pamięta wojnę więc nie ma sensu na niej budowac wszystkie relacje.Świat zmierza w takim kierunku ,że wojny są nie uniknione ale póki co USA są skoncentrowane na czerpaniu ropy z krajów islamskich.



I jeszcze jak komuś się marzą takie prawa jak w Holandii to współczuję ,ale i gardzę na maksa takimi ludźmi.



Hahaha zobaczyłem tą grupę faszystów z Polski nie wiem jak można byc tak naiwnym połykaczem kłamstwa :-)



Chłopaczki nie mają o niczym pojęcia tylko sobie znaleźli bandę dzięki której wyróżnią się z tłumu i poczują się kozakami.
 
@ Orlos



Z tego co czytałem wódz ONR Bolesław Piasecki nie zginął w Oświęcimiu a po wojnie współpracował z komunistami w walce z prymasem o podporządkowanie kościoła. Został nawet ekskomunikowany przez papieża.



Polecam artykuł wprost, str. 76



http://www.megaupload.com/?d=YJ1VHF6Q
 
Wieri :



Tak to już jest, że środowiska skrajne przyciągają duże ilości oszołomów. Też miałem z takimi ludźmi styczność, więc wiem, jak to wygląda.
 
http://www.bhpoland.org/strona/pl_news.htm

Ciekawe, czy panowie z Blood and Honour też pofatygują się na marsz. Mam nadzieję, że wszyscy patrioci ich solidarnie stamtąd wypierdolą

Co za starocie odgrzewasz:
W związku z ukazaniem się na neonazistowskiej stronie Blood & Honour plakatu z zaproszeniem na Marsz Niepodległości, oświadczamy co następuje:

1. Zdecydowanie potępiamy poglądy i ideologie nawiązujące do narodowego socjalizmu. Przypominamy, że zbrodniczy reżim nazistowski dokonał, wraz z sowieckimi komunistami, ludobójstwa na polskim narodzie podczas II wojny światowej. Ukazywanie niemieckich zbrodniarzy i ich ideologii w pozytywnym świetle jest policzkiem dla każdego polskiego patrioty i narodowca.
2. Nigdy nie udostępnialiśmy materiałów promocyjnych Marszu witrynie internetowej Blood & Honour. Żądamy natychmiastowego usunięcia zaproszenia na Marsz Niepodległości, widniejącego na tej stronie.
3 Stanowczo sprzeciwiamy się zestawianiu polskiej Idei Narodowej ze zbrodniarzami pokroju Adolfa Hitlera i wykluczamy obecność przedstawicieli środowisk neonazistowskich na Marszu Niepodległości.
4. Środowiska lewicowej ekstremy, skupione w tzw. • Porozumieniu 11 listopada • , od wielu tygodni kolportują fałszywą informację, jakoby organizacja Blood & Honour była współorganizatorem/uczestnikiem Marszu Niepodległości. W związku z tym, że zaproszenie na Marsz pojawiło się na witrynie tej neonazistowskiej organizacji, nie mającej z Marszem Niepodległości nic wspólnego, zadajemy publiczne pytanie: czy świadczy to o • sojuszu ekstremów • ? Czy neonaziści i anarchiści działają • wspólnie i w porozumieniu • by zaatakować i skompromitować narodowo-patriotyczną inicjatywę?

Komitet Organizacyjny Marszu Niepodległości



Z tego co czytałem wódz ONR Bolesław Piasecki nie zginął w Oświęcimiu a po wojnie współpracował z komunistami w walce z prymasem o podporządkowanie kościoła. Został nawet ekskomunikowany przez papieża.
Piasecki nie byl wodzem ONRu, tylko pozniej Falangi. Jak juz bylo mowione, to chodzilo o Mosdorfa. Co do Piaseckiego, to w czasie wojny byl w podziemiu, a po wojnie faktycznie byl w PAXie.

Wieri :

Tak to już jest, że środowiska skrajne przyciągają duże ilości oszołomów. Też miałem z takimi ludźmi styczność, więc wiem, jak to wygląda.
Tyle Ty, a rzeczywistosc:





http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rU0YRwmlYe0

Nie chce mi sie po raz kolejny wklejac listy osob z komitetu poparcia, ktora swoja droga wciaz rosnie. Jak ktos chce co kolega wyzej rozumie pod pojeciem oszlolomow, mozna rzucic okiem na stronie marszu ;)

PS. Dzielni antifascista, tutaj macie sciagawke, jak tych brunatnych rozpoznac:

2ywsg1y.jpg
 
Nie napisałem, że przyciągają samych oszołomów, tylko ich duże ilości. To zasadnicza różnica. Poza tym pisząc skrajne organizacje, nie piłem bezpośrednio do organizatorów marszu.
 
Back
Top