Kulinaria

Brutus salad

View attachment 4210

Siema!
Salata Brutusa bo Cezar zostal przez nia wyjebany...

Tniemy piersi kuraka na pol, marynujemy w sosie sojowym, ostrygowym, teryaki i chili (ten mix mozecie uzyc do kurczaka w innych wersjach - jest przechuj)

Salaty jakie macie (u mnie roszponka, mlody szpinak, ruccola i troche lodowej) mieszacie z sosem zrobionym z musztardy dijon, zoltka, octu winnego, czosnku, chili, majonezu.

Kuraka na ojebac na grilowej patelni (moze byc zwykla ale ostry ognien z obu stron a potem zmniejszyc zeby doszedl)

Zrobic grzanki z maslem czosnkowym/ziolowym i wpierdalac.

wiem, ze plastuś wydal dekret o banie dla kazdego kto mi odpisze wiec zakladam ze jest +10 lajkow i kilka komentarzy. Yo
Piękne, ojebalbym.
 
Brutus salad

View attachment 4210

Siema!
Salata Brutusa bo Cezar zostal przez nia wyjebany...

Tniemy piersi kuraka na pol, marynujemy w sosie sojowym, ostrygowym, teryaki i chili (ten mix mozecie uzyc do kurczaka w innych wersjach - jest przechuj)

Salaty jakie macie (u mnie roszponka, mlody szpinak, ruccola i troche lodowej) mieszacie z sosem zrobionym z musztardy dijon, zoltka, octu winnego, czosnku, chili, majonezu.

Kuraka na ojebac na grilowej patelni (moze byc zwykla ale ostry ognien z obu stron a potem zmniejszyc zeby doszedl)

Zrobic grzanki z maslem czosnkowym/ziolowym i wpierdalac.

wiem, ze plastuś wydal dekret o banie dla kazdego kto mi odpisze wiec zakladam ze jest +10 lajkow i kilka komentarzy. Yo

Żarcie to Ty umiesz zrobić !
 
Wczoraj narobiłem curry z indykiem na 3 dni. Wrzuć jak możesz foty tych sosów do marynaty:) i proporcję zmieszania.
PicsArt_09-20-07.29.38.jpg

Sojowy chinski bo mocniejszy i gestszy.
Chipotle mozesz zastapic chili z pestkami.
Slodko kwasny klasyczny. Ostrygowy

Po lyzce stolowej kazdego (tego chipotle mala lyzke/ jedna papryczka.

Najmniej pol godziny a najlepiej kilka godzin marynowac.
Cukry z sosow fajnie karmelizuja sie w trakcie smazenia. I wogole najlepsza marynata do kurczaka ever.
 
Brutus salad

View attachment 4210

Siema!
Salata Brutusa bo Cezar zostal przez nia wyjebany...

Tniemy piersi kuraka na pol, marynujemy w sosie sojowym, ostrygowym, teryaki i chili (ten mix mozecie uzyc do kurczaka w innych wersjach - jest przechuj)

Salaty jakie macie (u mnie roszponka, mlody szpinak, ruccola i troche lodowej) mieszacie z sosem zrobionym z musztardy dijon, zoltka, octu winnego, czosnku, chili, majonezu.

Kuraka na ojebac na grilowej patelni (moze byc zwykla ale ostry ognien z obu stron a potem zmniejszyc zeby doszedl)

Zrobic grzanki z maslem czosnkowym/ziolowym i wpierdalac.

wiem, ze plastuś wydal dekret o banie dla kazdego kto mi odpisze wiec zakladam ze jest +10 lajkow i kilka komentarzy. Yo
Kurwa ziomeczku my to byśmy się dogadali w kuchni. Prawie identyczny zestaw sosów używam do marynat. Zazwyczaj bazę stanowią sojowy i ostrygowy i to podkręcam innymi. Chilli albo sweet chilli, azjatycki śliwkowy albo teryiaki. Często dodaje też pastę z czosnku.
Karczek z grilla w tego typu marynacie nie ma sobie równych.
Ja sosy kupuję zazwyczaj w Londynie w Chinatown i wysyłam do Polski raz na rok, ale w Polsce jak się poszuka to też można znaleźć dobrej jakości.
@Orest trochę się wpierdolę w gadkę, ale ja proporcję robię zawsze na oko. Trzeba po prostu próbować do czasu aż uważasz, że jest petarda.
 
Al, zdolny chłop z Ciebie. W ryj potrafisz dać, licencję zrobiłeś, w dodatku kucharz świetny. Człowiek orkiestra. Masz rację, że pierdolisz UFC.

Ja takie sosy kupuje w Intermarche. Jest ścianka chińska.
 
Kurwa ziomeczku my to byśmy się dogadali w kuchni. Prawie identyczny zestaw sosów używam do marynat. Zazwyczaj bazę stanowią sojowy i ostrygowy i to podkręcam innymi. Chilli albo sweet chilli, azjatycki śliwkowy albo teryiaki. Często dodaje też pastę z czosnku.
Karczek z grilla w tego typu marynacie nie ma sobie równych.
Ja sosy kupuję zazwyczaj w Londynie w Chinatown i wysyłam do Polski raz na rok, ale w Polsce jak się poszuka to też można znaleźć dobrej jakości.
@Orest trochę się wpierdolę w gadkę, ale ja proporcję robię zawsze na oko. Trzeba po prostu próbować do czasu aż uważasz, że jest petarda.
Zapomnialem o fotce teryaki... no do kuraka to najlepszy zestaw. Dodajesz do tego czosnku/imbiru/kardamonu/limonki itd i kozackie dania wychodza.
Najlepsza metoda prob i bledow, troche pogotujesz i znajdziesz swoj smak.
 
Ja polecam sosy marki Helathy Boy. Są dostępne w Polsce, są tanie i są zajebiste. Jak ktoś będzie miał okazję to od razu atakować słodko-kwaśną śliwkę i soso sojowy grzybowy.
 
Dla fanów gotowania, albo oglądania o gotowaniu vlogi sympatycznego szweda mówiącego w urokliwy sposób po Polsku.
Przepisy warte praktyki
Uwaga - konkurencja dla @MMAkłowicz
@MysticBęben pewnie też coś dla siebie znajdzie
Smacznego - https://www.youtube.com/playlist?list=PLWfDHaTRl3rC9oTM0LdwP-czfJtLus7BU
Oglądamy. Na bieżąco w tym temacie są wrzucane najnowsze odcinki.
Taka ciekawostka. Food Emperor gotował w norweskiej tv :) Oczywiście w peruce i masce, bo nie chce się ujawniać.
 
Brutus salad

View attachment 4210

Siema!
Salata Brutusa bo Cezar zostal przez nia wyjebany...

Tniemy piersi kuraka na pol, marynujemy w sosie sojowym, ostrygowym, teryaki i chili (ten mix mozecie uzyc do kurczaka w innych wersjach - jest przechuj)

Salaty jakie macie (u mnie roszponka, mlody szpinak, ruccola i troche lodowej) mieszacie z sosem zrobionym z musztardy dijon, zoltka, octu winnego, czosnku, chili, majonezu.

Kuraka na ojebac na grilowej patelni (moze byc zwykla ale ostry ognien z obu stron a potem zmniejszyc zeby doszedl)

Zrobic grzanki z maslem czosnkowym/ziolowym i wpierdalac.

wiem, ze plastuś wydal dekret o banie dla kazdego kto mi odpisze wiec zakladam ze jest +10 lajkow i kilka komentarzy. Yo
Pozdro mordo! Brakowało Cie w tym temacie.
 
Dobra, może ktoś tu jest na redukcji, czy lubi dość zdrowo się odżywiać, to podrzucę mój przepis. Ogarnąłem, że trochę podobne to do placków kirasa, ale podzielę się swoją odmianą, bo inne proporcje i inne makroskładniki.

25g owsianych
200-250g bananów ( zazwyczaj dwa banany bez skórki tyle ważą)
130g twarogu
50g odzywki białkowej (ja dodaję o smaku orzecha laskowego, bo tylko taką teraz mam pod ręką)
2 całe jajka
i paręnaście kropli soku z cytryny dla przełamania smaku i aby nie było zbyt słodkie i zbyt mdłe.

Wszystko wrzucamy do blendera, miksujemy. Polecam smażyć na oleju kokosowym, mają wtedy jeszcze lepszy smak i ponoć bardziej zdrowe :)

B: 84g W:67g T:16,5g łącznie: 752kcal

Jak na takie makro to smak mają zajebisty, a całość jest ciężko zjeść na raz, jeżeli nie jest się bardzo mocno głodnym :)

Na dniach wypróbuję jeszcze wariant z jabłkiem zamiast bananów, bo kiedyś w zasadzie robiłem omlety z jabłkiem, cynamonem, twarogiem, odżywką białkową (tylko wtedy smak owocowy) i jajami i były bardzo dobre.
Opanowałeś już jakieś inne warianty tego omleta? Bo ten podany przez Ciebie jest przezajebisty.
 
Opanowałeś już jakieś inne warianty tego omleta? Bo ten podany przez Ciebie jest przezajebisty.

Robiłem coś w stylu:
starte jedno duże jabłko lub dwa małe
30g twarogu
35-40g płatków owsianych
2-3 jajka (zwykle dodaję dwa jaja, ale ja mam od sąsiada, który ma swoje kury, a takie jedno jajko potrafi czasami ważyć prawie tyle ile dwa jaja z biedronki czy innego sklepu)
szczypta cynamonu i szczypta gałki muszkatołowej.

To już jest dawka tylko na jeden posiłek/porcję, także jak chcesz więcej to trzeba zwiększać składniki proporcjonalnie :)

Można kombinować z proporcjami i trzeba uważać aby nie przypalić, bo dość łatwo przywiera, przynajmniej na mojej patelni. No i nie przesadzić z cynamonem, bo w odpowiednich proporcjach daje nieprawdopodobny aromat i smak, jednak gdy się go da zbyt dużo to cała potrawa będzie gorzka. Smacznego :)
 
Ojebałem temat od deski do deski.
dobryskun i paru innych-szacun. Dla mnie najbardziej wartościowy temat na całym Cohones.
Btw.da się odblokować skuna?
Wkłada w ten temat dużo pracy i radości dla podniebienia dla innych użytkowników.
 
Dzisiaj kupiłem zajebistą kiełbasę w Carrefour. Dojrzewająca Fuet z czerwoną papryką. Poezja, polecam na maksa.

2q99she.jpg
 
Witam witam, dzis
Butter Chicken co urywa dupe
PicsArt_09-30-08.39.00.jpg

Na 3 piersi z kuraka.
4cm imbiru swiezego
1 duza papryczka chili z pestkami
Cytryna/limonka pol do wycisniecia, skorka z calej

Kardamon w prochu mala lyzka
Cynamonu mala lacha
Pol puszki pomidorow
Mleko kokosowe
Creme fraiche
Curry w prochu duza lycha/pasta curry
Kurkuma mala lycha
4 duze zabki czosnku
cebula

Chlebki naan lub ryz.


Wszycho oprocz mleka kokosowego, creme fraiche i cebuli mieszamy z kurczakiem pokrojonym w gruba koche. Zostawiamy to na conajmniej 30 min a najlepiej na 24h.

Lekko szklimy cebule i dorzucamy kuraka w zaprawie. Smazymy na zloto z wszystkich stron.
Dolewamy mleko kokosowe i pomidory. Gotujemy 5-10 min.

W miedzyczasie wrzucamy chlebki do pieca lub gotujemy ryz.

Wykladamy na talerz, posypujemy siekana kolendra/pietrucha i wpierdalamy.

Zdjecie chujowe bo zaparowalo i najebalem sie.
 
Witam witam, dzis
Butter Chicken co urywa dupe
View attachment 4327

Na 3 piersi z kuraka.
4cm imbiru swiezego
1 duza papryczka chili z pestkami
Cytryna/limonka pol do wycisniecia, skorka z calej

Kardamon w prochu mala lyzka
Cynamonu mala lacha
Pol puszki pomidorow
Mleko kokosowe
Creme fraiche
Curry w prochu duza lycha/pasta curry
Kurkuma mala lycha
4 duze zabki czosnku
cebula

Chlebki naan lub ryz.


Wszycho oprocz mleka kokosowego, creme fraiche i cebuli mieszamy z kurczakiem pokrojonym w gruba koche. Zostawiamy to na conajmniej 30 min a najlepiej na 24h.

Lekko szklimy cebule i dorzucamy kuraka w zaprawie. Smazymy na zloto z wszystkich stron.
Dolewamy mleko kokosowe i pomidory. Gotujemy 5-10 min.

W miedzyczasie wrzucamy chlebki do pieca lub gotujemy ryz.

Wykladamy na talerz, posypujemy siekana kolendra/pietrucha i wpierdalamy.

Zdjecie chujowe bo zaparowalo i najebalem sie.

Ile tego butter w butter cziken żeby dupę urwało ?
 
Dzięki ! Fajny przepis, gotowałem dla większej ilości osób zwiększając proporcjonalnie ilość składników w tym kostek masła.
Na 6 szt. kurzej piersi wjebałem 6 kostek masła, wyszło smacznie ale mało maślanie. Najważniejsze, że gościom smakowało.
 
Dzięki ! Fajny przepis, gotowałem dla większej ilości osób zwiększając proporcjonalnie ilość składników w tym kostek masła.
Na 6 szt. kurzej piersi wjebałem 6 kostek masła, wyszło smacznie ale mało maślanie. Najważniejsze, że gościom smakowało.
Polecam uzyc oselke, wtedy na 3 piersi potrzeba 7-8 sztuk po 250g.
 
Back
Top