Książki

Polecam w ciemno, poprzednie książki to petarda nawet dla osób nie gustujących w klimatach historycznych :
409111-352x500.jpg


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/264593/turniej-cieni wystarczy zobaczyc jakie ma oceny na lubimyczytac.pl gdzie oceny ponad 8,0 nie są częste

Świetna , książka nawet lepsze niż oryginał.
387848-352x500.jpg
 
Jak napisałem do Ciebie to zacząłem czytać, jestem w połowie. Jestem pozytywnie zaskoczony jedną rzeczą: te opowiadania są nie tylko ideą o problemach jakie pojawiają się w raz z powstaniem sztucznej inteligencji, lecz także...są świetnymi historiami akcji które trzymają w napięciu. Czy uda im się intelektualnie podejść robota by nie doszło do katastrofy czy nie ? Czy uda im się wykorzystac prawa robotyki do naprawy błędu logicznego w mózgu robota, który to błąd może doprowadzić do śmierci bohaterów?
Jak na razie z wyczuciem trzyma równowagę między rozrywkową i trzymającą w napięciu akcją a filozoficznymi dysputami o naturze SI oraz rozwoju tejże dziedziny.
Nie przesadzajmy, to opowiadania dla młodszego czytelnika. Czytałem to w podstawówce. Jak chcesz filozoficzne dysputy o naturze SI to GITS (manga, a nie anime), gdzie pod koniec pierwszego tomu wyjaśnienia są na dole, górze i bokach strony i masz kilkadziesiąt stron czystego dialogu. Z innych rzeczy o SI to "Diamentowy Wiek" Neala Stephensona.
 
Przeczytałem niedawno "Syn", "Człowiek nietoperz", "Karaluchy" oraz ze 100 stron z ksiązki "Czerwone gardło", wszystko autorstwa Jo Nesbo. Ta ostatnia z wypisanych tutaj jakoś mnie męczyła i nie miałem ochoty dokańczać. Może wezmę się kiedyś za nią. Natomiast trzy pierwsze tytuły naprawdę niezłe, szczególnie "Syn". Obecnie czytam pierwszą część trylogii Milenium, która większości z was pewnie jest znana. Wciągnęła mnie niesamowicie.
 
Czytał ktoś "Truciznę" Andrzeja Pilipiuka? Bo się zdziwiłem, gdy odkryłem, że wyszła 7 książka o przygodach Wędrowycza i nie wiem czy kupić już teraz (jeżeli nadal trzyma poziom) czy zaczekać aż będę u siebie na Mazurach i wypożyczyć z biblioteki.
 
Czytał ktoś "Truciznę" Andrzeja Pilipiuka? Bo się zdziwiłem, gdy odkryłem, że wyszła 7 książka o przygodach Wędrowycza i nie wiem czy kupić już teraz (jeżeli nadal trzyma poziom) czy zaczekać aż będę u siebie na Mazurach i wypożyczyć z biblioteki.
Nie chcę marudzić, pytam z ciekawości - a 5 tom wg Ciebie trzymał poziom? Pamiętam, że przeczytałem go niedługo po premierze, więc byłem pewnie mniej więcej w Twoim wieku i wrażenia po lekturze miałem najwyżej średnie. Na tyle średnie, że potem już Wędrowycza raczej nie dotykałem. Dzisiaj podejrzewam, że nawet te pierwsze tomy - kiedyś wydawałoby się zajebiste - by mnie odrzuciły. Może z ciekawości sprawdzę w weekend ;)
 
Właśnie piąty i szósty to była obniżka lotów i to zdecydowana, bo 4 tom był dość ciekawy, a niektóre przygody były jednymi z lepszych w całym cyklu, jak ta wycieczka Jakuba i Semena do Norwegii.
 
Trzeba czytać "metro 2034" by się odnaleźć w najnowszej części? Bo przyznam, że olałem drugą książkę z serii ale pierwsza mi się podobała.

Metro 2035 jest powieścią nieprzynależną,więc nie trzeba czytać,ale jest sporo smaczków,postaci z obu części,znaczących postaci
 
ostatnio przeczytałem : Kazik Staszewski "Idę tam gdzie Idę - Autobiografia " i biografie Mike Tysona "Moja Prawda"
 
Właśnie czytam - Swietłana Aleksijewicz - "Czarnobylska modlitwa - Kronika przyszłości". Polecam, porażające świadectwo tamtych wydarzeń.
 
Dobra, skończyłem pierwszy tom cyklu Xeelee: Tratwa.

Małe ostrzeżenie: nie zrażajcie się trudnym naukowo początkiem. Baxter stworzył opis świata bardzo naukowy. Wykorzystuje rzeczywistą i zastaną już wiedzę o fizyce kwantowej i wszechświecie oraz chemii do stworzenia swojego świata, świata ludzi dogorywającego w liczbie kilku tysięcy w małej, kosmicznej mgławicy.
Czemu się nie zrażać? Ponieważ zajmie kilkadziesiąt stron niż sobie ten świat wyobrazicie, zwizualizujecie. Potrzebne Wam będzie czasem wspomóc się wikipedią.
Jednak zapewniam, że gdy to już się Wam uda - będziecie zachwyceni mrocznym światem wegetującej w mgławicy ludzkości.
Jest to bardzo mocne hard SF które łączy wszystko co najlepsze w gatunku: niemal naukowa wizje przyszłości oraz jej techniczne, fizyczne aspekty, mamy przedstawienie kilku skomplikowanych społeczeństw i ich relacji między sobą, jak i pojawiają się indywidualni, dobrze nakreśleni bohaterowie, z wytłumaczeniem ich motywacji, historii, relacji między sobą nawzajem.
Jest tutaj trochę filozofii(lecz nie za dużo).

Wszystko to zostało wykorzystane by stworzyć dzieło z wciągającą fabułą, pełne realistycznej i pełnej napięcia akcji.

Biorę się za kolejny tom.
 
Ja cisnę 1 tom Skazańca- Krzysztofa Spadło, niczego sobie lekturka; a na święta zabiorę się za najnowszy tom meehekańskiego pogranicza :)mniam
 
Są tu jacyś czytający rodzice ? :)
poproszę o podrzucenie kilku tytułów ksiazek do czytania wieczorem dzieciom, wiek 5 lat.
 
Są tu jacyś czytający rodzice ? :)
poproszę o podrzucenie kilku tytułów ksiazek do czytania wieczorem dzieciom, wiek 5 lat.
Jeśli jeszcze aktualne, to polecam "Kocie sprawki". Autor: Bożena Kaniewska-Pakuła
Moja starsza córka ma 6 lat, ale czytaliśmy już to kilka razy i zawsze bawiła się znakomicie.
 
Jeśli jeszcze aktualne, to polecam "Kocie sprawki". Autor: Bożena Kaniewska-Pakuła
Moja starsza córka ma 6 lat, ale czytaliśmy już to kilka razy i zawsze bawiła się znakomicie.
dzieki, nadal aktualne, ale troche boje sie tematyki - jaks czas temu zdech nam kot i mloda nadal przezywa
 
dzieki, nadal aktualne, ale troche boje sie tematyki - jaks czas temu zdech nam kot i mloda nadal przezywa

To faktycznie ryzykowne. Aktualnie na tapecie mamy też wszystko z serii "Jej wysokość Zosia".
Bezpieczne na 100%. Czytałem to już pierdylion razy i szczerze nienawidzę tej książki, ale córcia bawi się znakomicie.
 
Macie moze jakis pomysl na fantastyke dla 13 latka? Czy przejscie z Harrego Pottera na Sapkowskiego nie bedzie zbyt mocne? :)
 
Macie moze jakis pomysl na fantastyke dla 13 latka? Czy przejscie z Harrego Pottera na Sapkowskiego nie bedzie zbyt mocne? :)
A Władca Pierścieni? Cykl Zwiadowcy myślę, że będzie spoko dla takiego dzieciaka. http://lubimyczytac.pl/cykl/164/zwiadowcy

Na Sapkosia IMO za wcześnie, nawet nie ze względu na mroczny klimat, bo dzieciaki i tak mają przemoc itd. w grach czy w filmach. Wieśka lepiej czytać w bardziej "uświadomionym" wieku, bo teraz wiele smaczków może nie poczuć lub nie zrozumieć.
 
Macie moze jakis pomysl na fantastyke dla 13 latka? Czy przejscie z Harrego Pottera na Sapkowskiego nie bedzie zbyt mocne? :)
Moim zdaniem za mocne :) Wydaje mi się, że dobrze będzie cokolwiek od R.A. Salvatore. Do dziś miło wspominam młode lata z przygodami Drizzt Do'urden.
 
"Według prokuratury przekazywał gangsterom informacje o planowanych akcjach policji" Na tym świecie mamy tylko opinie i punkty widzenia
Tak btw to polecam dwupak zlych psow Vegi, 2 wieczory i przeczytasz wszystko.
 
Mój adwokat sądzi się z Masą (siedzi w Łodzi) o dobre imię Andrzeja G. (podstawienie się z Grantem).
Vega tematu Masy nie tyka, on tylko z operacyjnymi gada. O Masie Sumlinski bardziej, bo z nim wojuje :D
 
Przeczytałem ostatnio dwie pierwsze książki z serii Szpiedzy - Aleksandra Makowskiego - "Bez przebaczenia" i "Bez sumienia" . Polecam fanom spisków, szpiegów, amerykańskich rodów rządzących polityką itp. ... a w zasadzie polecam wszystkim bo książki są świetnie napisane i dobrze się je czyta.

Akcja zaczyna się podczas IIWŚ , głównym bohaterem jest polski przemytnik ...

372699-352x500.jpg
418308-352x500.jpg
 
jestem w trakcie czytania książki S. Kinga " Ręka Mistrza " jedna z lepszych powieści Kinga jakie czytałem, można polecić.
 
Ja czytam zle psy vegi. Wiele ciekawych rzeczy pisze, nawet jest co nieco o Antku Ch. I jego powiazaniach z grupa mokotowska
 
Back
Top