Książki

Większości bohaterów z drugiej części wcale nie uważam za ciemną stronę mocy, taka praca potrafi wyniszczyć każdego.
Jasne, jak sie nie dopasujesz do klimatu to bedziesz zapierdalal w patrolach cale zycie. Ciekawe czy obecnie sie duzo zmienilo...
 
Jasne, jak sie nie dopasujesz do klimatu to bedziesz zapierdalal w patrolach cale zycie. Ciekawe czy obecnie sie duzo zmienilo...
Ta babka na końcu odeszła chyba niedawno także wątpię, żeby się coś drastycznie zmieniło. Jak to jeden gość powiedział, po prostu na miejsce wódki wchodzą narkotyki, jedyna zmiana.
Ale akcja z wbijaniem cwela dobra była, nie?
:lol:

@Mojso
Są złe psy i złe psy :po ciemnej stronie mocy
 
Ale w ogóle nie słyszałeś o tej serii? To faktycznie nie wiem gdzie :-D
nie słyszałem,że planowana była kontynuacja, myślałem,że jestem już tylko skazany na książki innych autorów z tego uniwersum
 
Nie wiem, być może już to ktoś polecał, jeżeli nie - polecam bo warto:
Książka "Sahara" autor Cizia Zykë. Jedna z serii książek (Złoto, Sahara, Gorączka) w których Cizia Zykë opisuje swoje życie. Barwnie, lekko z ironią i humorem.
Na zachętę wystarczy spojrzeć na życiorys autora. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cizia_Zykë
Jeżeli choć w połowie to prawda - no to szacunek.
 
Nie wiem, być może już to ktoś polecał, jeżeli nie - polecam bo warto:
Książka "Sahara" autor Cizia Zykë. Jedna z serii książek (Złoto, Sahara, Gorączka) w których Cizia Zykë opisuje swoje życie. Barwnie, lekko z ironią i humorem.
Na zachętę wystarczy spojrzeć na życiorys autora. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cizia_Zykë
Jeżeli choć w połowie to prawda - no to szacunek.
Cizia niezły wariat :lol: Chciałbym kiedyś film o nim zobaczyć.
 
Metro sobie poczeka troche. Tymczasem idzie do mnie "Dlugie ramie Moskwy" i "Walesa. Czlowiek z teczki". :dance:
 
Ferdydurke w szkole mam, co za gówno... Nie przeczytałem, bo tak zasypują sprawdzianami .
Tera kontynuje wiedźmina, z sagi ostatni tom mi został .Potem mam jeszcze "Sezon Burz".
Coś ze star warsów może poczytam później albo Sirmarillion itp.
 
Ferdydurke w szkole mam, co za gówno... Nie przeczytałem, bo tak zasypują sprawdzianami .
Tera kontynuje wiedźmina, z sagi ostatni tom mi został .Potem mam jeszcze "Sezon Burz".
Coś ze star warsów może poczytam później albo Sirmarillion itp.
Na maturze będziesz miał na bank pytania z wiedźmina, czytaj dalej! :bayan:
 
Obecnie "Mężczyźni bez kobiet" Murakamiego. Książka krótka, więc szybko pójdzie zwłaszcza, że uwielbiam prozę Harukiego.
 
Na maturze będziesz miał na bank pytania z wiedźmina, czytaj dalej! :bayan:
Kurna , czy to o to chodzi.Powiedz mi , przeczytałeś wszystkie lektury?Ja bym przeczytał to ferdydurke, jakby nie to że co chwilę sprawdzian z czegoś jest.
W wypracowaniu się odwołałem kiedyś do Gry o tron i pomogło mi to.Z resztą potrzebny jest taki chillout.
 
@Yagiel fan metro. Jesteś tu?

Nowego Masę o bossach polskiej mafii już ktoś przerobił? Dużo rzeczy się powiela z poprzednich, trzech książek?

W dniu premiery już miałem oczywiście - wciąga od razu :) Jest klimat metra, jest przygoda,zobaczymy co będzie dalej, podobno jest sporo niespodzianek dla fanów Metra ;)
 
W dniu premiery już miałem oczywiście - wciąga od razu :) Jest klimat metra, jest przygoda,zobaczymy co będzie dalej, podobno jest sporo niespodzianek dla fanów Metra ;)
Trzeba czytać "metro 2034" by się odnaleźć w najnowszej części? Bo przyznam, że olałem drugą książkę z serii ale pierwsza mi się podobała.
 
Kurna , czy to o to chodzi.Powiedz mi , przeczytałeś wszystkie lektury?Ja bym przeczytał to ferdydurke, jakby nie to że co chwilę sprawdzian z czegoś jest.
W wypracowaniu się odwołałem kiedyś do Gry o tron i pomogło mi to.Z resztą potrzebny jest taki chillout.
Wszystkich nie.
Pamiętam, jak męczyłem się z Chłopami przez pierwsze 200 stron, ale potem nawet mnie wciągnęło.
Im więcej czytasz, tym lepiej. Będziesz miał łatwiej przy pisaniu wypracowania na maturze.
 
Wszystkich nie.
Pamiętam, jak męczyłem się z Chłopami przez pierwsze 200 stron, ale potem nawet mnie wciągnęło.
Im więcej czytasz, tym lepiej. Będziesz miał łatwiej przy pisaniu wypracowania na maturze.
Jak co tydzień mam sprawdzian/poprawę z matmy albo z geo to ciężko jest przeczytać , zwłaszcza że zapowiadane z krótkim wyprzedzeniem.Ferdydurke przeczytałeś?
 
Jak co tydzień mam sprawdzian/poprawę z matmy albo z geo to ciężko jest przeczytać , zwłaszcza że zapowiadane z krótkim wyprzedzeniem.Ferdydurke przeczytałeś?
J.polski to był jeden z moich ulubionych przedmiotów, ale tej książki nie przeczytałem, bo mnie odrzucała. Każdy ma jakieś granice :boystop:
 
J.polski to był jeden z moich ulubionych przedmiotów, ale tej książki nie przeczytałem, bo mnie odrzucała. Każdy ma jakieś granice :boystop:
No ja też.My mamy trudniejsze sprawdziany od roszerzenia , na sprawdzianach mamy interpretowanie tekstu z pamięci ,tzn.bez podanego tekstu.Zadania są tak oceane , no tu dam 3/6 , tu tak.
Jest wychowawczynią, każdego tygodnia gada jacy to beznadziejni jesteśmy ,że się nie uczymy i w ogóle .Później gada rodzicom rozmaite absurdy , a moja mama we wszystko wierzy jakby to był autorytet i jeszcze mówi że fajną panią mamy...
 
No właśnie tekstu się nie da interpretować jak się go nie ma podanego chyba...
Nawet na maturze nie ma czegoś takiego
Chodzi mi o sam fakt, że kiedyś trzeba było mieć wiedzę i napisać wypracowanie. Na nowej maturze trzeba było przedstawić znany pół roku wcześniej temat i zinterpretować wiersz.
 
Chodzi mi o sam fakt, że kiedyś trzeba było mieć wiedzę i napisać wypracowanie. Na nowej maturze trzeba było przedstawić znany pół roku wcześniej temat i zinterpretować wiersz.
No, a tera masz 15 minut gdzieś na przygotowanie 10 minut wypowiedzi
 
Ogólnie matura to masakra, ja nigdy nie byłem humanistom, ale książki lubię czytać, w związku z lekturami, to strasznie zniechęcają do czytania książek i wiele ludzi poprostu nie wie, że książki potrafią być ciekawe i wciągające bardziej niż filmy, czy seriale, a jedyną lekturą którą mi się fajnie czytało to "Zbrodnia i Kara".


Czytał ktoś "Bastion" Stephena Kinga, ponieważ teraz jak patrzyłem po stronkach z ocenami to podobno jego najlepsza książka, po przeczytaniu 2 które mam już na szafce z chęcią bym się za nią wziął.
 
Ogólnie matura to masakra, ja nigdy nie byłem humanistom, ale książki lubię czytać, w związku z lekturami, to strasznie zniechęcają do czytania książek i wiele ludzi poprostu nie wie, że książki potrafią być ciekawe i wciągające bardziej niż filmy, czy seriale, a jedyną lekturą którą mi się fajnie czytało to "Zbrodnia i Kara".


Czytał ktoś "Bastion" Stephena Kinga, ponieważ teraz jak patrzyłem po stronkach z ocenami to podobno jego najlepsza książka, po przeczytaniu 2 które mam już na szafce z chęcią bym się za nią wziął.
Ja ani humanista ani ścisły.
W ogóle kiedyś mama jak nie czytałem książek to się czepiała tego , a teraz się czepia jak czytam i to chyba bardziej.
A wychowawczyni polonistka , to ,tamto itp. bierze się z tego, że nie czytacie książek, ta jasne...

Noble dla niektórych pisarzy to mocna kpina
Było kilka lektur całkiem całkiem , ale większość to porażka.Zawarte tam prawdy itp. to nawet typowy Janusz zna.
 
Back
Top