Książki

Ogarnąłem sobie ponownie "Sagę o Azji" Clavella. Dokupiłem "Noble House", którego nie miałem. Szkoda, że "Whirlwind" nie ma w tym fajnym wydaniu
vis-a-vis. Z pewnością już polecałem, ale nie zaszkodzi ponownie. Książki czyta się tak dobrze, jak za pierwszym razem. Clavell potrafił stworzyć złożonych i charyzmatycznych bohaterów, którzy nadają wyrazu opowiadanym historiom. Zresztą są oni (podobnie jak opowieści) oparte na faktach i prawdziwych postaciach. Bardzo mi to odpowiada, bo zawsze - czy to w książkach/filmach/grach wideo - lubiłem charakterne postaci. Poza tym można przy okazji poznać nieco historii Azji, bo akcja toczy się w tle autentycznych zdarzeń. Poza tym Clavell w świetny sposób potrafi przedstawić różnicę w myśleniu i podejściu do życia ludzi z dwóch różnych cywilizacji, co jest wartością samą w sobie. No i to wyraźne pro-kapitalistyczne zacięcie:))

To, co zauważyłem przy ponownej lekturze (pierwszy raz czytałem dawno temu), to to, że teraz największą sympatią darzę nie Blackthorna - jak poprzednio - a Dirka Struana. Oczywiście obie postacie niewątpliwie są wybitne, obie oparte na wybitnych historycznych odpowiednikach.
123d.jpg
 
Przeczytałem ostatnio najnowszą cześć Sagi Inkwizytorskiej Piekary, czyli Kościany Galeon. Nie zawiodłem się, jedyny minus to, że wyszła tak późno i ciężko mi było teraz ułożyć/przypomnieć sobie chronologię wydarzeń. Mimo to polecam miłośnikom serii inkwizytorskiej. Piekara trzyma poziom.
 
Królowie Przeklęci warto? Bo znak robi wyprzedaż i trzy tomy za nieco ponad 60 zł można wziąć.
 
Wczoraj przed pracą zaszedłem do biblioteki żeby mieć co czytać na nocce w pracy i wypożyczylem opowiadania tom pierwszy opowiadań Edgara, Alana Poe i Stephena Kinga " Przebudzenie "
Katowałem Kinga dość długo, książka za książką i przejadł mi sie, nie ruszałem jego książke długi czas i ostatnio znowu wróciłem. Przeczytałem " Ręka Mistrza " do połowy zajebiście sie czytało, pózniej coś się zjebało i ledwo dojechałem do końca.
 
Przeczytałem niedawno "Syn", "Człowiek nietoperz", "Karaluchy" oraz ze 100 stron z ksiązki "Czerwone gardło", wszystko autorstwa Jo Nesbo. Ta ostatnia z wypisanych tutaj jakoś mnie męczyła i nie miałem ochoty dokańczać. Może wezmę się kiedyś za nią. Natomiast trzy pierwsze tytuły naprawdę niezłe, szczególnie "Syn". Obecnie czytam pierwszą część trylogii Milenium, która większości z was pewnie jest znana. Wciągnęła mnie niesamowicie.
Ja przeczytałem chyba wszystko co wypuścił Nesbo. Z cyklu o Harrym Hole, który uważam za najlepszy, najbardziej mi się podobała część "Pierwszy Śnieg" ale ostatni czy tam przed ostatni tom też zacny i szokujący chyba to były "Upiory" albo "Policja". Czerwone gardło chyba najmniej mi się podobało. Czytam teraz ten najnowszy cykl "Krew na śniegu" i drygi tom " więcej krwi", ale to nie to samo. Hole był dla mnie świetną i charakterystyczną postacią. Ogólnie czytając kryminały, które uwielbiam główni bohaterowie nie zawsze się tak wyróżniają.
A jeszcze czytuję i dobiegam już do końca "Człowiek o 21 twarzach" na faktach o gościu, który ma osobowość wieloraką.
nie czytam o psach książek " pała to pała "
Ja czytam, bo trzeba być otwartym na wszystko. Poza tym lubię kryminały a bohaterowie często są policjantami. Mnie to w ogóle nie przeszkadza, a i ciekawych rzeczy się można dowiedzieć:)
 
Ostatnio przemielilem:

Aldous Huxley 'Brave New World' - Szczerze to malo mi sie spodobala. Cala ta historia jakas taka mialka. Nudnawa. Istniej tez opcja, ze nie zrozumialem do konca przekazu i stad moja poniekad krytyczna ocena.

Chuck Palahniuk 'Beautiful You' - Jako fan Palahniuka zawsze bede juz chyba siegal po cokolwiek napisze, ale ta ksiazka byla slaba. Osobiscie mi sie nie podobala. Irytujace opisy ubioru w stylu 'American Psycho'. Polecam tylko fanom pisarza, ktorzy tak jak ja musza miec kazda z jego pozycji zaliczona.

Amy Hempel 'The collected stories' - Siegnalem po ta ksiazke ze wgledu na Palahniuka, ktory zachwycal sie opowiadaniem 'The Harvest' ('At the gates of the Animal Kingdom'). Fakt - to jest nawet niezle. Znalazloby sie jeszcze kilka wartych uwagi, ale ogolnie ksiazka mega mnie znudzila. Nie lubie, albo zwlaszcza nie rozumiem takiej tworczosci.

Attilio Bolzoni, Giuseppe D'avanzano 'The Boss of Bosses' - Temat wloskiej mafii bardzo mnie interesuje i ta ksiazka pozwolila poznac z bezpiecznej odleglosci postac Toto Riiny, chyba najkrwawszego z bossow sycylijskiej mafii, ktory dzieki morderstwom, oszustwom i innymi mniej lub bardziej haniebnymi srodkami doszedl na sam szczyt sycylijskiej mafii. Jesli ktos myslac o mafii ma w glowie obraz poczciwego Vito Corleone, powinien siagnac po ta ksiazke aby przekonac sie jak bardzo 'ideal' siegnal bruku (Mafia) za sprawa lekcewazonych przez wszystkich 'Wiesniakow'. Liczba ofiar i okrucienstwa jakich sie dopuszczano sprawia, ze czlowiek zaczyna watpic w czlowieczenstwo. POLECAM !!!
 
Ostatnio przemielilem:


Chuck Palahniuk 'Beautiful You' - Jako fan Palahniuka zawsze bede juz chyba siegal po cokolwiek napisze, ale ta ksiazka byla slaba. Osobiscie mi sie nie podobala. Irytujace opisy ubioru w stylu 'American Psycho'. Polecam tylko fanom pisarza, ktorzy tak jak ja musza miec kazda z jego pozycji zaliczona.

Mozesz polecic cos podobnego do Fight Clubu? Z koncowka ala mindfuck?
 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255429/jeden-z-nas-opowiesc-o-norwegii

Jestem w 2/3 czytania, właśnie skończyłem rozdział, w którym "bohater" zakończył swoją misję na wyspie. I powiem tylko, że nie pamiętam żebym czytał wcześniej coś, co mną bardziej wstrząsnęło.
Moim zdaniem książka must read dla interesujących się szeroko pojętą polityką, problematyką uchodźców, postawami społecznymi i religijnymi, marnym działaniem służb itp.
 
Mozesz polecic cos podobnego do Fight Clubu? Z koncowka ala mindfuck?
Praktycznie wszystkie wczesniejsze ksiazki Palahniuka by Ci przypasowaly. Uloze w takiej kolejnosci jaka osobiscie uwazam za najlepsza:
  1. Udlaw sie (szczerze to podoba mi sie bardziej niz Fight Club)
  2. Niewidzialne potwory
  3. Kolysanka
  4. Rozbitek
  5. Snuff
  6. Powiedz wszystko
  7. Dziennik
 
Praktycznie wszystkie wczesniejsze ksiazki Palahniuka by Ci przypasowaly. Uloze w takiej kolejnosci jaka osobiscie uwazam za najlepsza:
  1. Udlaw sie (szczerze to podoba mi sie bardziej niz Fight Club)
  2. Niewidzialne potwory
  3. Kolysanka
  4. Rozbitek
  5. Snuff
  6. Powiedz wszystko
  7. Dziennik
Muszę się zabrać za Palahniuka, bo FC to jedna z moich ulubionych książek (film też), ale przyznam Rozbitek mnie zirytował i zniechęcił do pisarza.
 
Królowie Przeklęci warto? Bo znak robi wyprzedaż i trzy tomy za nieco ponad 60 zł można wziąć.
Chłopie, miażdży suty! Jedna z lepszych książek jakie czytałem i była inspiracją dla tego typa co pisał Game of thrones. Z tym że Królowie są na faktach historycznych, a to drugie to bajka.
 
  • Like
Reactions: mat
Chłopie, miażdży suty! Jedna z lepszych książek jakie czytałem i była inspiracją dla tego typa co pisał Game of thrones. Z tym że Królowie są na faktach historycznych, a to drugie to bajka.
To trzeba kupić, dzięki.
 
Królowie Przeklęci warto? Bo znak robi wyprzedaż i trzy tomy za nieco ponad 60 zł można wziąć.
Kuuuuuurwa, chłopie, nie zastanawiaj się :) Mam całość w wydaniu sprzed lat, przeczytałem z 10x.
Robert d'Artois to prawdopodobnie mój ulubiony bohater ever :D
 
  • Like
Reactions: mat
Mam do sprzedania 25 tomów z serii "biografie sławnych ludzi":

- Henryka Sienkiewicza żywot i sprawy
- Ludwik 14
- Jan Sobieski
- Neron
- Borys Godunow
- Królowie walca
- Jens Munk
- Richelieu
- Feliks Mendelssohn
- Lew Tołstoj
- Dobry król Rene
- Napoleon
- Ernest Hemingway
- Chopin
- Bogusławski
- Elżbieta 1
- Napoleon 3
- Katarzyna Medycejska
- Filip 2
- Ryszard 3
- Ignacy Krasicki
- Danton
- Alienor z Akwitanii
- Karol 10
- Wolter


Cena dla cohones to 120zł + ewentualna przesyłka. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać zdjęcia ale stan książek bardzo dobry.
 
Jestem po Metro 2033 - całkiem spoko ale bez szału , Futu.re Glukhovskiego też ok . Zacząłem metro 2034 i początek nudny zobaczymy jak dalej.

Bardziej mi przypadła do gustu inna książka tego autora " Witajcie w Rosji"
Zbiór kilkunastu opowiadań (dosyć nie równych) ale te lepsze tak kopią w głowę kreatywnością i zakończeniem, że tylko dla nich warto przeczytać.


278970-352x500.jpg
 
Ogarnąłem sobie ponownie "Sagę o Azji" Clavella. Dokupiłem "Noble House", którego nie miałem. Szkoda, że "Whirlwind" nie ma w tym fajnym wydaniu
vis-a-vis. Z pewnością już polecałem, ale nie zaszkodzi ponownie. Książki czyta się tak dobrze, jak za pierwszym razem. Clavell potrafił stworzyć złożonych i charyzmatycznych bohaterów, którzy nadają wyrazu opowiadanym historiom. Zresztą są oni (podobnie jak opowieści) oparte na faktach i prawdziwych postaciach. Bardzo mi to odpowiada, bo zawsze - czy to w książkach/filmach/grach wideo - lubiłem charakterne postaci. Poza tym można przy okazji poznać nieco historii Azji, bo akcja toczy się w tle autentycznych zdarzeń. Poza tym Clavell w świetny sposób potrafi przedstawić różnicę w myśleniu i podejściu do życia ludzi z dwóch różnych cywilizacji, co jest wartością samą w sobie. No i to wyraźne pro-kapitalistyczne zacięcie:))

To, co zauważyłem przy ponownej lekturze (pierwszy raz czytałem dawno temu), to to, że teraz największą sympatią darzę nie Blackthorna - jak poprzednio - a Dirka Struana. Oczywiście obie postacie niewątpliwie są wybitne, obie oparte na wybitnych historycznych odpowiednikach.View attachment 2254

Za
Ogarnąłem sobie ponownie "Sagę o Azji" Clavella. Dokupiłem "Noble House", którego nie miałem. Szkoda, że "Whirlwind" nie ma w tym fajnym wydaniu
vis-a-vis. Z pewnością już polecałem, ale nie zaszkodzi ponownie. Książki czyta się tak dobrze, jak za pierwszym razem. Clavell potrafił stworzyć złożonych i charyzmatycznych bohaterów, którzy nadają wyrazu opowiadanym historiom. Zresztą są oni (podobnie jak opowieści) oparte na faktach i prawdziwych postaciach. Bardzo mi to odpowiada, bo zawsze - czy to w książkach/filmach/grach wideo - lubiłem charakterne postaci. Poza tym można przy okazji poznać nieco historii Azji, bo akcja toczy się w tle autentycznych zdarzeń. Poza tym Clavell w świetny sposób potrafi przedstawić różnicę w myśleniu i podejściu do życia ludzi z dwóch różnych cywilizacji, co jest wartością samą w sobie. No i to wyraźne pro-kapitalistyczne zacięcie:))

To, co zauważyłem przy ponownej lekturze (pierwszy raz czytałem dawno temu), to to, że teraz największą sympatią darzę nie Blackthorna - jak poprzednio - a Dirka Struana. Oczywiście obie postacie niewątpliwie są wybitne, obie oparte na wybitnych historycznych odpowiednikach.View attachment 2254

Uwielbiam Clawella a Tai Pan zaszczepil mnie do czytania ksiazek .
Jakims cudem przegapilem Gai-Jin , wielkie dzieki !!
 
Skonczylem wlasnie Make somethin up Chucka Palahniuka. Zbior 21 historii plus nowela, jak glosi podtytul, ktorych nie da sie zapomniec. Faktem jest, ze znalazlo sie tam pare dobrych historii, ale calosc raczej nie powala. Mimo tego, ze historie te dalej sa pokrecone i czesto zakonczenie wprawia w oslupienie, to jednak woltaz jakby mniejszy. Nie ma juz tej mocy z chciazb Niewidzialnych potworow, gdzie kazdy rozdzial Ryl banie. Warto jednak siegnac po te pozycje, gdyz moim okiem jest to najlepsze co ostatnio Chuck napisal.
 
Wielka prośba o polecenie jakiegoś dobrego mrocznego kryminału / thrillera - seryjny morderca, tropiący go policjant / agent, profilowanie itp. Moim niedościgłym wzorem w tej kwestii jest Maxime Chattam i jego Trylogia Zła oraz seria Charlie Parkera autorstwa Johna Connollyego...
 
Wlasnie skonczylem ostatnia ksiazke Jon'a Ronson'a So you've been publicly shamed. Temat niezbyt bliski mojemu sercu bo poza poczta i tym forum nie istnieje nigdzie online. Ani facebook, ani tym bardziej twitter nie wydawaly mi sie ani specjalnie pozyteczne, ani zbyt szkodliwe. Okazju sie jednak, ze nie do konca tak jest. Wystarczy jeden zle odebrany tweet i nasze zycie moze przestac byc takie kolorowe. Bardzo szokujace jest jak latwo ludzie feruja wroki i przypinaja najgorsze latki jednostkom, ktore tak wlasciwie niczemu nie zawinily. Nieprzemyslany zart + nadwrazliwi obroncy moralnosci z dostepem do internetu i katastrofa gotowa. Warto przeczytac i pochylic sie nad tym problemem na chwile, bo skala zjawiska opisanego w tej ksiazce jest alarmujaca...

PS. Jon Ronson byl gosciem u Joe Rogana i owa ksiazka byla przedmiotem dyskusji.
 
Wielka prośba o polecenie jakiegoś dobrego mrocznego kryminału / thrillera - seryjny morderca, tropiący go policjant / agent, profilowanie itp. Moim niedościgłym wzorem w tej kwestii jest Maxime Chattam i jego Trylogia Zła oraz seria Charlie Parkera autorstwa Johna Connollyego...
Jo Nesbo i serię o Harrym Hole kojarzysz? Jeśli nie, to polecam-przy czym im dalej tym lepiej. Ogólnie ten autor wymiata.
 
@VoRaNeK dobry człowieku potrafisz znaleźć audiobook "Kod Leonarda da Vinci", który czyta Jacek Rozenek?
Mi wyskakują tylko te czytane przez Grzegorza Przybyl.
 
Back
Top