Igrzyska Olimpijskie 2012

Kurek grał na kilka procent swoich umiejętności. Winiar i Bartman mieli tylko chwilowe przebłyski. Środek obudził się na koniec meczu. Rezerwy nic nie wniosły. Ogromne nadzieje przed Igrzyskami i ogromna porażka niestety słuszna. Nie istnieliśmy w tym meczu.
 
Zajebiście po prostu...Cienko graliśmy, od Kurka oczekiwałem czegoś więcej, Bartmana też stać na więcej, zajechali nas serwami...
 
Ja tam nie jestem jakoś specjalnie rozczarowamy. Z rezerwą podchodziłem do balomu pompowanego przez media.
 
Ja chcę krwi ale tych dziennikarzy co pompowali balon a teraz się do tego nie przyznają...



lynch%2Bmob.jpg
 
TJ z tego co słuchałem to i eksperci mówili, że jesteśmy w gronie faworytów. Trudno mieć pretensje o to, że dziennikarze upatrują zwycięstwa :) Tym bardziej, że nasi wygrali lige światową.



To jest sport i wiadomo, że się przegrywa.
 
W obliczu Euro i tego co się dzieje na IO domagam się (wiem, że domagam się bezskutecznie) większej odpowiedzialności za słowo pisane/mówione u dziennikarzy.



Jak kandydat do medalu to siatkarze wypadli tylko w jednym meczu, pierwszym.
 
Bulgarzy jak sie przejechali po Niemcach :-)



Teraz zaluje, ze patriotyzm nie pozwolil mi postawic 3:0 na Rosjan u buka.
 
Ja wiedziałem, że tak będzie, ale byłem karcony: "Pierdolisz, teraz gramy najlepiej na świecie", "pierdolisz, nikt nie olewa Ligi Światowej"... Szkoda chłopaków i oddanej im rzeszy świetnych kibiców, ale tak to już bywa.
 
Postaram się, żeby przed Rio pisano, że absolutnie nikt nie ma szans na medal i nie jest w gronie faworytów. Potraficie podać przykład, że kogoś bezpodstawnie umieszczono w gronie faworytów/kandydatów do medali? Szczerze przyznam, że pochłaniam taką ilość transmisji sportowych, że nie mam czasu, by czytać artykuły, ale nie kojarzę, by kandydatów do medali robiono np. z Rogowskiej, Wojciechowskiego. Ba! Często sami internauci pompują balon oczekiwań i wynajdują jakieś irracjonalne przesłanki.



Siatkówkę oglądam sporadycznie, bo zbrzydła mi w czasach częstochowskich, ale Polska była upatrywana w gronie głównych faworytów na całym siatkarskim świecie. Z tym, że w tym gronie były też Rosja i Brazylia, a niektórzy dodawali USA.
 
Dzisiaj dalsza część zmagań zapaśniczych. Tidżej & Escobar - na kogo zwrócić szczególną uwagę?



Oglądałem z retransmisji wczorajsze finały w 48 i 63 kg - bardzo dobre walki :-)
 
W 55 przede wszystkim wspomniana już przez Tidżeja Saori Yoshida. Fenomen. Wszystko wskazuje na to, że zdobędzie trzecie złoto. Poza nią Rosjanka Żołobowa, której udało się pokonać Japonkę w Maju, pseudo Azerka Julija Ratkiewicz i wiekowa Tonya Verbeek z Kanady.



W 72 główną faworytką jest Stanka Zlatewa-Hristowa, która odmówiła Azerom i chwała jej za to. Bardziej od Japonek wkurzają mnie tylko te kupione Azerki. Myślę, że w finale znajdzie się jeszcze Natalia Worobiewa z Rosji.



EDIT:



Dzisiaj niezbyt ciekawie, jeśli chodzi o starty Polaków. Bardzo liczę na Beatę Mikołajczyk i Karolinę Naję. Mikołajczyk w Pekinie zdobyła srebro w duecie z Anetą Konieczną. Naja to przedstawicielka młodej gwardii. Ma 22 lata i już trzy medale mistrzostw świata w dorobku. Główne rywalki to Niemki i Węgierki. Białorusinki nie mają dwójki. Niby do gry o medale mogą się włączyć Chinki i Austriaczki, ale nie do końca w to wierzę. Mój typ: brąz dla Polski.







Starty Polaków



Czwartek 9 sierpnia







10:30 Kajakarstwo: Kajaki dwójki 1000m mężczyzn - Grzybowski/Kaczor (finał B)







11:08 Kajakarstwo: Kajaki jedynki 500m kobiet - Aneta Konieczna (finał B)







11:35 Kajakarstwo: Kajaki dwójki 500m kobiet - Naja/Mikołajczyk (finał)







12:35 Lekkoatletyka: 4x400 mężczyzn - Polska (kwalifikacje)







13:00 Gimnastyka: Ćwiczenia indywidualne - Joanna Mitrosz (piłka)







13:00 Pływanie: Maraton kobiet - Natalia Charlos (finał)







13:15 Taekwondo: -68kg - Michał Łoniewski - Rohullah Nikpah (1/8 finału)







14:18 Gimnastyka: Ćwiczenia indywidualne - Joanna Mitrosz (obręcz)







21:20 Lekkoatletyka: 4x100 kobiet - Polska (kwalifikacje)
 
To ile w koncu mamy tych medali na koncie Polakow? Sa nadzieje na powiekszenie tej ilosci?


Wieczorem emocje zwiazane z 200m , ciekawe czy Blake cos ugra?
 
Finał B jak dla mnie nie ma sensu. Skoro punktowane na igrzyskach są miejsca 1-8, to w finale A powinno płynąć 7 kajaków, żeby stawką finału B były chociaż punkty. Ogólnie system rozgrywania kajaków na igrzyskach to porażka. Zrobili kalkę z MŚ, ale tam jest znacznie więcej ekip. I tak mamy np. kwalifikacje, z których nikt nie odpada albo odpada jedna osada.
 
Escobar nieźle Cię wzieło na te igrzyska. Wszystko można się dowiedzieć wchodząc na cohones dzięki temu : ) w studiu tvp powinieneś siedzieć zamiast Odety od początku; )
 
Teraz Naja/Mikołajczyk o medal.



@maryjan - chyba nie wiesz, że Escobar jest dziennikarzem Przeglądu Sportowego. Śmiem się domyślać, że śledzenie igrzysk jest jego obowiązkiem.



Dziś dużo lepszy komentarz ze strony Szpakowskiego.



Brawo!
 
Jest chyba brąz!



Jest BRĄZ, brawo dziewczyny :)



Nasz bieg nawet, ale wcześniej w jedynkach z 50 m przed metą, gdy Ukrainka, płynąc na drugiej pozycji, miała z długość kajaka przewagi nad trzecią osadą obwieścił, że nie będzie miała medalu bo osłabła.. Oczywiście skończyła ze srebrem :)
 
Śledzę igrzyska od Atlanty i to nie z obowiązku. Nawet znalazłem pracę, która pozwala mi zarabiać na tym śledzeniu :) Jestem uzależniony od sportu, a od igrzysk w szczególności.



Brawo Beata, brawo Karolina! Trochę się bałem, że bez Anety Koniecznej medalu w dwójce się nie da zdobyć, ale rośnie nam młoda gwardia świetnych kajakarzy i kajakarek. Poczekajcie na sprinty. Będą lepsze medale niż brązy :D
 
Siemionowski i Walczykiewicz. Jutro zdaje się eliminacje. Finały w weekend.



edit. Finały w sobotę.
 
Back
Top