1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Dieta na redukcje.

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by Perfumiarz, Jun 23, 2013.

1. ALRI

ALRI Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    498
    Zdobyte Lajki:
    387
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Gold's Gym
    1,5g na kilogram masy ciała, w zupełności wystarczy.
    Jeśli ktoś chce 2g, też nic mu się nie stanie,

2. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,906
    Zdobyte Lajki:
    1,591
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    2 g na funt, to jest 4 g na kilogram

3. ALRI

ALRI Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    498
    Zdobyte Lajki:
    387
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Gold's Gym
    Zaznaczyłem, że chodzi o kilogramy.

Mort likes this.
  4. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,906
    Zdobyte Lajki:
    1,591
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Dlatego pytam @Saenchai czy się nie walnął.

5. Saenchai

Saenchai Moderator Cohones

Komentarze:
    2,740
    Zdobyte Lajki:
    764
    Punkty:
    1,190
    @Mort @ALRI ofc moj blad chodzilo mi o 1g na 1 lbs masy ciala (zaokraglam to zwykle do okraglej liczby w zaleznosci jak ktos wyglada np. jesli ktos wazy 193 funty to w zaleznosci od tego czy to jest raczej szczupla czy raczej zalana sylwetka 195 lub 190 g, oczywiscie wiem, ze te kilka g ma praktycznie zerowe znaczenie)

Mort likes this.
  6. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,906
    Zdobyte Lajki:
    1,591
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    a kopsnąłbyś przepis na swoje pizze? jak je robisz i z czego? Lubię pizze. :D

Sedno likes this.
  7. Saenchai

Komentarze:
    2,740
    Zdobyte Lajki:
    764
    Punkty:
    1,190
    @Mort
    robie pizze na wlasnym zakwasie, wiec nie wiem czy cos Ci to da, ale here it is:
    100% maka caputo blue pizzeria (dostepna w 25kg workach)
    62% wody
    3% soli
    3% zakwasu pszennego 50% hydrolizacji
    czas fermentacji- 24h w kontrolowanej temperaturze pokojowej 21.5-22.5 stopni C.
    Czas pieczenia 2:50 temp. 300 stopni (niedlugo to bedzie smieszna wartosc hehe, czekam na profesjonalny piec). Element niezbedny- kamien do pieczenia pizzy.
    Sos: pomidory san marzano DOP przyprawione lyzeczka soli
    Ser wedle wyboru ofc pod warunkiem, ze to mozzarella a nie jakas gouda czy inny ser zolty.
    % sa wartosciami piekarskimi tj. wszystkie proceny sa obliczane na podstawie maki. Do zrobienia pizzy ok. 30 cm potrzeba kulki 230-260g czyli maki 145-160g.

8. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,906
    Zdobyte Lajki:
    1,591
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Złożone to :D

9. DamiannN

DamiannN Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,595
    Zdobyte Lajki:
    704
    Punkty:
    290
    @Saenchai nie chodzisz głodny jedząc takie smakołyki ?:)

10. Saenchai

Komentarze:
    2,740
    Zdobyte Lajki:
    764
    Punkty:
    1,190
    @DamiannN nie bo zawsze jem duże posilki, ktore daja mi te objetosc i pozwalaja opanowac glod. Tzn. zawsze jestem glodny, ale juz teraz nie tak bardzo jak na redukcji.

DamiannN likes this.
  11. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,822
    Zdobyte Lajki:
    6,920
    Punkty:
    490
    Panowie mam pytanie. Od ostatniego tygodnia grudnia kontroluje miche i licze kalorie. W październiku miałem 113 kg tera jest 102. Oczywiście ćwicze na siłce oraz robie cardio co drugi dzień (co najmniej godzina biegu), ale od pewnego dłuższego (od maja) czasu już nic mi z wagi nie schodzi. Nie mam za bardzo pojecia co zmienić w swoim podejściu. Obecnie zjadam 2800 cal/dzień, kumpel który troche dłużej się w to bawi mówi żebym jadł 3200, ale ja ledwo te swoje 2800 wyjadam czasem wmuszając. Zjadam 210g białka, 93 fatu i 280 węgli na dzień. Zmienić te proporcje? Za wszelkie porady będę wdzięczny.

12. Saenchai

Komentarze:
    2,740
    Zdobyte Lajki:
    764
    Punkty:
    1,190
    @Olos
    waga sie zmienila o 11kg to jest raczej normalne, ze potrzebujesz mniej kcal niz na poczatku. Uwazam, ze tluszcz jest bardzo wysoko i bym go ucial do 80g i zobaczyl czy waga spadnie- 13g*9=117 kcal * 7 dni w tyg= 819 kcal obnizki, wiec powinno sie cos ruszyc. Jesli po 2 tyg nadal nie bedzie postepu utnij wegle i wprowadz refeed raz w tyg w dniu najciezszego treningu.
    BTW strasznie duzo tego cardio, jesli stagnacja sie utrzyma bedziesz musial prawdopodobnie tym pomanipulowac tzn. zamienic te swoje godzinne bieganie w odpowiednich proporcjach na jakies interwaly.

13. Olos

Olos PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,822
    Zdobyte Lajki:
    6,920
    Punkty:
    490
    Znaczy się podczas tej godzinnej przebieżki zmieniam dosyć drastycznie tempo mniej wiecej co kilometr biegne ile fabryka dała przez 20-30 sekund. Biegałem wczesniej typowe interwały po 15 minut, gdzie 120 s truchtu/marszu i 20 sekund opór i miało to niemal zerowy efekt na mnie. Dopiero przy dłuższych odcinkach zauwazyłem ze ruszyło, więc tego się trzymam. Zetne z tego tłuszczu i będę obserwować co sie dzieje. Dzięki.

14. Saenchai

Komentarze:
    2,740
    Zdobyte Lajki:
    764
    Punkty:
    1,190
    @Olos
    Prawidze interwaly jesli chcialbys robic godzine to nie ma szans, zebys wytrwal godzine. Zaczynaj ewentualnie od 10 sprintow pozniej zwiekszaj do powiedzmy 12-14 a pozniej dziel na dwie i wiecej sesji jesli bedziesz musial zwiekszac ilosc cardio. Poprawnie wykonane interwaly to jest wysilek maksymalny, do granic wyczerpania, doslownie ile fabryka dala.

15. emondson

emondson Jungle Fight
    Welterweight

Komentarze:
    334
    Zdobyte Lajki:
    119
    Punkty:
    290
    ho ho widzę ze na cohones od dawna jechali IF z MMA... A czułem się wyjątkowy;)

16. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    6,885
    Zdobyte Lajki:
    3,033
    Punkty:
    1,190
    Pany, proszę o podpowiedź. 3 dni temu zacząłem liczyć kcal, według zapotrzebowania wyszło mi ~3560 na dzień. Duża aktywność fizyczna, bo ćwiczę co 2 dzień (w kalkulatorze było duża 3-5x w tygodniu). Każdy mój trening to najpierw pompki lub drążek, deska na brzuch, bieg bokserski interwałowo, przysiady, rozciąganie. Czy przy tych ćwiczeniach (zajmują mi około godziny) możliwa jest taka ilość potrzebnych kcal? Pytam, bo kompletnie nie znam się na dietetyce, a jakoś jeszcze z czasów szkoły zakodowało mi się w głowie, że facet potrzebuje ~2400-2800kcal.
    I teraz o co chodzi - 17tego zjadłem 2800 kcal, 18tego 2000, 19tego 3000. Czasem jestem lekko głodny idąc spać, a gdzieś czytałem, że nie można być głodnym, bo się spalają mięśnie. Prawda to? Co w takim razie? Żreć i ryzykować przekroczenie 3500, czy starać się nie przekraczać 3000?
    Moim celem jest zrzucenie paru zbędnych kg. Jestem mezo-endo. Mam 22 lata, przez czas gimbazy i liceum ćwiczyłem, na początku studiów się kontuzjowałem i wypadłem z treningów (ćwiczyłem kilkanaście razy w roku). Trochę sflaczałem, ale przez ostatnie ~7 lat ważyłem 84-85. Od kwietnia wróciłem do treningów, odstawiłem cukier i do końca maja schudłem do 82, ale w sierpniu ważyłem już 86. "Wróciłem" do cukru, ważę teraz 88, ale jak już pisałem od kilku dni liczę kcal. Ogólnie to podobno znacząco schudłem od kwietnia. Jeśli ktoś ogarniający mógłby podpowiedzieć?

17. Seven25

Seven25 Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,749
    Zdobyte Lajki:
    1,321
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Dębica
    Według moich obliczeń powinieneś spożywać, jakieś 2600-2700 kcal i powinno wystarczyć. Jedzenie co 2-4 h, kolacja nawet przed samym snem, nie wiem jakiś omlet, tuńczyk itp, uzupełniasz białko do tego powinieneś dorzucić jakieś migdały, masło orzechowe itp. Żeby organizm przy pomocy tłuszczu miał energię spalać ten tłuszczyk który zalega. Pozdrawiam

Puczi likes this.
  18. Sedno

Sedno ONE FC
    Flyweight

Komentarze:
    2,246
    Zdobyte Lajki:
    1,308
    Punkty:
    490
    Czas o którym się je posiłki, jak dla mnie nie ma znaczenia. Jeśli trzymasz się kalorii, nie przechodzisz ponad dzienne zapotrzebowanie ( jeśli jesteś na redukcji).
    To nie ma znaczenia czy zjesz te kalorie rano czy wieczorem.
    Ja jestem na redukcji i czasami zjadam wszystkie kalorie z rana, a czasami przed snem i nie zauważyłem żadnej różnicy.
    Wiadomo, że dobrze sobie je rozłożyć w ciągu dnia, żeby mieć siłę żyć :)

Puczi likes this.
  19. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    6,885
    Zdobyte Lajki:
    3,033
    Punkty:
    1,190
    Dzięki za korektę, jak to obliczyłeś? Czy przy 3000 będę chudnął mniej, czy nie będę wcale? A czy oliwa (mam smakowe) do jakichś zapiekanek/pitcy też pasuje?

20. Seven25

Seven25 Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,749
    Zdobyte Lajki:
    1,321
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Dębica
    Prosty wzór (waga ciała X 24 X współczynnik aktywności), pytanie jeszcze jaki masz tryb życia poza treningami, pracujesz, siedzisz i oglądasz TV czy jeszcze co innego. Generalnie ciężko oblicZyć dokładne zapotrzebowanie, bo jak cos robisz, nawet spacer z jakąś dziewczyną to kcal spierdzielają itd. Przy 3000 pewnie nie będziesz chudnął wcale. Jak nie siedzisz poza treningami na dupie cały czas to 2500- 2600 kcal, powinno być ok, nie powinieneś palić mięsa, a tluszczyk powinien lecieć. Staraj się jeść zdrowo, jak nie chcesz 6packa, to moim zdaniem nie ma sensu liczyć makro. oliwa z olivek to jak najbardziej dobre tłuszcze, myślę, że na spoko możesz używać. I sa różne szkoły bo niektórzy od tych kalorii, które wyjdą z wzoru odejmuja 10%, a niektórzy 200-400 kalorii. Także w sumie tak koło 2400 nawet jakbyś miał było by dobrze. Ale mówię to wychodzą kalorie z suchego wzoru, trzeba moim zdaniem doliczyć trochę kalorii na rzeczy codzienne.

Last edited: Sep 20, 2015
    Puczi likes this.

Share This Page