Wspomnienia z dzieciństwa, czyli kiedy Buka straszna była

1389108648_by_krzys_500.jpg


Pamiętacie baton "KUKURUKU- jest chrupiące w szkole w lesie i na łące..."?

Nawet ostatnio ze znajomymi jakoś się zgadaliśmy o tych wafelkach :D
 
Nie wiem, pewnie nie tak się właściwie mówiło/mówi, ale były Joje na "gumkach" i na "mikro- stykach". Te drugie fajnie "strzykały". Pierwsze ciche, ale czsem coś nie załapywało. Choć można było dorzynać.
A jak dorżnąć Joje najszybciej???
A tak:


:D:D

Ja przy tym klawiaturę (i w sumie prawie cały komputer - to jest Spectruma) z bratem na tym dorzynałem. Ja zazwyczaj po lewo (A - lewo, D -prawo) a brat na strzałkach. Joystick też był, ale woleliśmy jednak na klawiszach.

A szarpaliśmy m.in. w takie przeboje:
chuckie-egg-retro-game.jpg

Indiana_Jones_and_the_Last_Crusade-_The_Action_Game_-_1989_-_U.S._Gold_Ltd..jpg

way+of+the+exploding+fist.gif

showscreen.cgi
showscreen.cgi
showscreen.cgi

fernandomartin_basket_spectrum.gif
 
bar.gif


Przypomniało mi się ostatnio. Pamietam, ze nie moglem się doczekac wizyty u kumpla żeby w to zagrać na Mac'u. Dla tych co nie znają: Shufflepuck Café.
 
tak WOLF, a było jeszcze coś takiego, ale pewnie tego nie odgadniecie tak szybko...
resizeimagereal.php


duke2d.png
 
@Dzihados no więc to był Duke Nuken 1 :D A to co TY zapodałeś to jakaś podróba River Raid z Atari 2600.
to jest River raid z Atari 65 XE/XL Tak wogole @Taran to o ile mnie pamiec nie myli to Ty jestes mlodziutki wiec jakim cudem wspominasz gry,w ktore sie gralo jak Ciebie nie bylo na swiecie lub byles za mlody zeby grac? Czy moze sie myle?
 
@Scurvol dzięki za komplement. Pierwszy komputer z dosem miałem w domu w na początku lat 90. Być może już w 91-92 roku i wtedy nieźle śmigałem w wiele gierek jak np. KRECIK (poniżej), więc trochę wiosenek już mi się nazbierało.

kret1.gif
 
The Incredible Machine! dobra gra i jeden z niewielu argumentów, żeby przekonywać rodziców, że gry mogą być inteligentne. Dawniej jakoś więcej było takich gier 'logicznych', np. Sokoban (niżej). Zresztą lemmingi też były niezłe (tzn. te przed Platformą Obywatelską ;) )

20080703144902_sokoban.jpg
 
Dawniej były praktycznie wszystkie gry na myślenie, a teraz napierdalajo w te guziki jak pojebany
Większość tych Cipek teraźniejszych, jakby miała grać w stare gry, to za chuja by tego nie ogarneli
 
Back
Top