Wakacje

B00YAK

Bellator
Featherweight
Kredyt-gotowkowy-na-wakacje-epW6c5.jpg




Jako, że nie zauważyłem jeszcze takiego tematu na forum postanowiłem go założyć, w związku ze zbliżającymi się nieuchronnie wakacjami.



Celem wątku jest wymienienie się doświadczeniami z różnych wyjazdów wakacyjych i nie tylko (zagranicznych jak i tych w kraju). (Nie chodzi tu o to kto ile wypił na wakacjach itd!:-)) Przedewszystkim chęć wymienienia się adresami sprawdzonych kwater, apartamentów, domków itp. Najprościej będzie podać mniej więcej określony schemat,a mianowicie:



Cel podróży (kraj/miasto)



Dojazd (wszelkie wskazówki)



Warte zobaczenia (zabytki itd)



Lokum (adresy i wszystko co z tym związane)



Zdjęcia (z naszych wycieczek)



Własne uwagi i spostrzeżenia na temat wyjazdu (ceny produktów za granicą, czego byście 2 raz nie zrobili, koszta...)
 
Żeby było łatwiej może sam zacznę...



To były bardzo spontaniczne wakacje, zbiórka kilku kolegów i bez planowania w kilka dni za cel obraliśmy sobie Chorwację. Nie było ważne, gdzie byle po prostu się tam znaleźć. Ostatecznie wylądowaliśmy w miasteczku Makarska.



Dojazd był bardzo intuicyjny i nie sprawiał większego problemu, lecz dobra nawigacja to podstawa jak dla mnie przy podróżach za granicę.



Przekroczyliśmy granicę w Piwnicznej- Zdrój dalej już Słowacja przez Presov, Kosice. Węgry na Miskolc, Budapeszt, wzdłuż Balatonu i kierunek Chorwacja-Zagrzeb, dalej już tylko autostradą praktycznie do samej Makarskiej. Łącznie 1250km w jedną stronę.



Wyjazd był na tyle spontaniczny, że pojechaliśmy "w ciemno" bez rezerwacji żadnego lokum. Mogło to być ryzykowne bo wybraliśmy się w sezonie, lecz nie było problemu, apartament znaleźliśmy w 30min. Plusem jest możliwość negocjacji na miejscu czego nie można powiedzieć o rezerwacji przez internet. Za głowę na dobę zapłaciliśmy 14 euro. Sklep 50m. Do plaży jakieś 400 m ale to oczywiście ma przełożenie na cenę.



Co warto zobaczyć? Hmm. Morze i góry w jednym miejscu? Czego chcieć więcej. Na pewno warto pospacerować po promenadzie wzdłuż brzegu, wieczorem robi wrażenie, szczególnie polecam z kobietą. Starówka jest celem obowiązkowym. Jest kilka dyskotek i klubów. Darmowa na plaży lub w jaskini czy skale coś takiego :-) Obowiązkowy skok na bungee nad wodą w takiej scenerii, robi wrażenie.



Jeżeli, ktoś zdecydowany jest na wyjazd w ciemno polecam jechać w nocy, aby rankiem poszukać kwatery, bo np kiedy robimy to wieczorem gospodarz potrafi zedrzeć na nas bo wie, że o tej porze zdesperowany człowiek nie będzie wybrzydzał :-) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania służę pomocą. Paliwo wyszło jakieś 1200zł co na 5 osób nie jest jakimś dużym wydatkiem. Ceny takie same lub niewiele wyższe niż w naszych sklepach. Sery i wędliny wyraźnie droższe.



MAM NADZIEJĘ, ŻĘ TEMAT ZOSTANIE POTRAKTOWANY POWAŻNIE. JEŻELI KTOŚ CHCE SOBIE ROBIĆ nibyŻARTY TO OD TEGO JEST INNY TEMAT :-)
 
Jak komuś się temat nie podoba to niech go unika a nie wchodzi tu po to by pisać jakieś bzdety. Darkmann daj spokój to nie było śmieszne. Dla mnie temat bardzo fajny
 
@Malymaja



Jak się wchodzi na Cohones to na 25 tematów jest 16 wogóle nie na temat mma. Nie wydaje Ci się, że to za dużo? Hyde Park, Boks, Piłka nożna i skoki narciarskie mogłyby wystarczyć.
 
Dobrze więc jak temat się nie podoba to prosze redakcję o jego usunięcie, założyłem go w dobrej wierze, żeby sobie użytkownicy pomagali, ale jak widać niepotrzebnie. Dziękuję...
 
Niezły ból dupy fanów "niepotrzebnych tematów". Ja tam jestem jak najbardziej za takimi tematami. Fajnie, że można podyskutować o wszystkim nie tylko o mma. przychodzi weekend i gala UFC to na forum nie dyskutuje się o niczym innym jak o mma. A gdy teochę rozluźnienia to miło, że można powymieniać się opiniami na zróżnicowane tematy. Oczywiscie wszystko w granicach rozsądku;)
 
Tomasz Chmura - http://cohones.mmarocks.pl/topic/pilnie-potrzebna-pomoc



Tu masz coś na 'potwierdzenie' twojej tezy...
 
Od tego są moderatorzy, żeby pilnować takich rzeczy. Zwróciłeś uwagę, przeniosłem do działu "Cohones". W czym tkwi jeszcze problem?
 
Ludzie, Cohones to nie tylko MMA, to też po części forum nawet ogólnotematyczne. No praktycznie na większości forów jest dział Hyde Park - tutaj jest Cohones, który pełni taką tematykę... :)
 
Siemanko.


Male pytanie. Orientuje sie ktos moze ile w przyblizeniu trzeba liczyc za tygodniowy wyjazd na Ibize? Planuje takie wakacje w 2014. Luksusowe zakwaterowanie mnie nie interesuje, moze byc najzwyklejszy pensjonacik :D. Rowniez nie orientuje sie w kosztach podrozy. Pomoze ktos?
 
Bilety sprawdzasz na ryanair i wizzair. Hotele sprawdzasz na booking.com



Polecam jednak szukac last minute w tym okresie - czesto tygodniowka bedzie kosztowac tyle co przelot w miesiacach wakacyjnych, a odpada planowanie samemu i czesto martwienie się o wyzywienie, którego zazwyczaj nie gwarantują hotele/hostele na booking.com W hiszpanii najdrozej nie jest generalnie - chcesz doznac bolu dupy, to jedz do takiej Chorwacji.
 
mi się marzą wakacje w Chorwacji, ale nie, że ciepło etc. Tylko Chorwacja docelowo Zagrzeb i do CroCopa na salkę. Żyć nie umierać :D
 
Ok dzieki sprawdze.A jak myslisz, w jakisch kosztach udaloby sie zamknac tygodniowy, moze poltora pobyt? Nie liczac np imprez czy innych atrackcjii?
 
Myślałem też chwilę o Ibizie i chyba sobie obliczyłem, że to wydatek 4 tys zł (pewnie można taniej jakbyś poszukał dobrze)
 
Ja planuje z dziewczyna do Zakopanego na tydzien pojechac. Problem w tym ze nie mam zarezerwowanego noclegu. Macie moze namiary na jakies niedrogie domki letniskowe albo pensjonaty, ktore beda mialy jeszcze wolne miejsca?



Celem podrozy sa takze Krakow, Wieliczka i Szlak Orlich Gniazd.
 
Byłem na Ibizie ze znajomymi w 2011.



Transport: od nas do Frankfutru busem w 7 osób po 50 PLN na łebka, z Franfurtu bezpośrednio na Ibizę Wizzair 99 EUR (wtedy było to najbliższe lotnisko oferujące lot na Ibizę bez przesiadek, nie wiem jak jest teraz)



Zakwaterowanie: Eivissa lub San Antonio, polecam Eivisse jeśli masz chajs lub San Antonio gdy jedziesz na ciasnym budżecie, w każdym razie za 3 giazdkowy hotel (zarezerowany w kwietniu, byliśmy na przełomie lipiec-sierpień) płaciliśmy 8 EUR za dobę ale jak mówie lepiej zarezerwój przed sezonem.



$$$: nie jest tanio na Ibizie niestety, za wejście do takich miejsc jak Pacha, Amnesia czy Space liczą sobie nieraz po 50 EUR i to w tygodniu, nie mówiąc już o jakiś weekendowych imprezach gdy gra gwiazda, ale zawsze można się bawić w jakiś anonimowych pubach-dyskotekach gdzie wejście jest za free ale prawda jest taka że nawet tam za alkohol trzeba słono zapłacić, pamiętam że Red Bull + Wódka to wydatek 8 - 10 EUR, piwo (Haineken bo jakiś hiszpańskich wyrobów pić się nie dało) 6 EUR, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w monopolowym i wyjść na imprezę już w błogim stanie :-) . Więcej takich pubów jest własnie w San Antonio, Eivissa jest bardziej ekskluzywna, czasem jak dobrze poszukasz to natrafisz na panie rozdające darmowe wejściówki do m.in Space czy Amnesii ok 20:00 - 21:00.



Ogólnie mimo wysokich kosztów polecam, wakacje życia, tym bardziej dla kogoś kogo kręci muzyka elektroniczna, jedyne co mi się nie podobało to hordy angielskich małolatów tak po 16 - 18 lat zalani w trupa, rzygający gdzie popadnie, ciężko tam rodaków spotkać, ba nawet ludzi z Europy Wschodniej, sporo Skandynawów, Amerykanów.



Za 10 dni, w miarę zrównoważone, gdzie byliśmy po razie w 3 - 4 najlepszych klubach na wyspie wyszło mi osobiście 3700 PLN, tak że jak tylko masz chajs to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. W razie pytan chętnie odpowiem.
 
Na Ibizie nie mam pojecia ile bedzie Cie to kosztowac. Ja bylem dwa razy w Andaluzji samodzielnie organizujac wyjazd i wyszlo mnie ponizej 2 tyś. Mysle, ze jakbym nie jechał zwiedzać najwazniejszych miast i zabytków i nie chciał zobaczyć korridy, nie mieszkal w hostelach w samych centrach miast, nie jadl w restauracjach oraz spakowal tylko szmaty w bagaz podreczny (kosmetyki mozna kupic na miejscu, a bagaz rejestrowany to ok 400zł w 2 strony do biletu, wiec sie nie kalkuluje na tydzien) to zamknalbym sie z przelotem, hotelami i zarciem w 1100z-1200ł (hotele w andaluzji kosztuja w okolicach 50zł za dobę). Niestety sam bilet na Ibize kosztuje pewnie sporo i tutaj widze najwiekszy problem.
 
Dam Ci przykład na Majorkę:



http://www.esky.pl/promocje/bilety-lotnicze/Hiszpania/Palma-de-Mallorca/Palma-de-Mallorca-Airport-PMI/z/Polska/Warszawa/Warszawa-Okecie-WAW/07-2013



Bilet lotniczy 430zł (19-26 lipiec)



Hotel na 2 osoby przy plazy z oceną 8,6 to 1300zł



Na osobę w sumie z opłatami lotniskowymi i dojazdem i skromnym zarciem z 1400zł



PS Jezlei chodzi o Ibize to szukaj lotów przez Szwecje czy Norwegie, dlatego, ż etam jest duzo dzianej, imprezowej mlodziezy wiec loty sa czeste i tanie. Loty do skandynawii z Polski sa juz absurdalnie tanie.







EDIT







Sorry, juz nie ma lotow ze skandynawii do Ibizy z Ryana (przynajmniej nie widze). Ale sa loty z innych lokalizacj z tanim polaczeniem z PL jak Rzym, czy Mediolan.
 
Ibiza, Majorka, Ja tam na wakacje lecę na Woodstock :) Ubieram się w byle co wychodzę z domu idę 1 km może 2 km i jestem na polu woodstockowym a tam czeka na mnie 5 gwiazdkowy hotel w postaci namiotu i mega zabawa nie trzeba nigdzie wyjeżdżać daleko przecież są wakacje a jak wakacje no to WOODSTOCK :) Ktoś się wybiera w tym roku do Kostrzyna na tę imprezę?
 
No to fakt jest bardzo dużo takich ludzi którzy przyjeżdżają na kilka dni przed, a kiedy jest oficjalne otwarcie Woodstocku to oni nie mają ani pieniędzy ani prowiantu i wtedy albo kradną albo żebrają
 
Mi się marzy Tajlandia! Takie coś jak woodstock wgl mnie nie interesuje.. najebana wiara która zerwała się z kagańca rodziców.....
 
Back
Top