1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Wakacje

Discussion in 'Cohones' started by B00YAK, Mar 25, 2013.

1. B00YAK

B00YAK Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,427
    Zdobyte Lajki:
    1,127
    Punkty:
    1,790

Jako, że nie zauważyłem jeszcze takiego tematu na forum postanowiłem go założyć, w związku ze zbliżającymi się nieuchronnie wakacjami.

Celem wątku jest wymienienie się doświadczeniami z różnych wyjazdów wakacyjych i nie tylko (zagranicznych jak i tych w kraju). (Nie chodzi tu o to kto ile wypił na wakacjach itd!:-)) Przedewszystkim chęć wymienienia się adresami sprawdzonych kwater, apartamentów, domków itp. Najprościej będzie podać mniej więcej określony schemat,a mianowicie:

Cel podróży (kraj/miasto)

Dojazd (wszelkie wskazówki)

Warte zobaczenia (zabytki itd)

Lokum (adresy i wszystko co z tym związane)

Zdjęcia (z naszych wycieczek)

Własne uwagi i spostrzeżenia na temat wyjazdu (ceny produktów za granicą, czego byście 2 raz nie zrobili, koszta...)

respect likes this.
  2. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    Ostatnio to forum robi się troszkę zbyt frywolne tak zauważyłem :-)

3. B00YAK

B00YAK Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,427
    Zdobyte Lajki:
    1,127
    Punkty:
    1,790
    Żeby było łatwiej może sam zacznę...

To były bardzo spontaniczne wakacje, zbiórka kilku kolegów i bez planowania w kilka dni za cel obraliśmy sobie Chorwację. Nie było ważne, gdzie byle po prostu się tam znaleźć. Ostatecznie wylądowaliśmy w miasteczku Makarska.

Dojazd był bardzo intuicyjny i nie sprawiał większego problemu, lecz dobra nawigacja to podstawa jak dla mnie przy podróżach za granicę.

Przekroczyliśmy granicę w Piwnicznej- Zdrój dalej już Słowacja przez Presov, Kosice. Węgry na Miskolc, Budapeszt, wzdłuż Balatonu i kierunek Chorwacja-Zagrzeb, dalej już tylko autostradą praktycznie do samej Makarskiej. Łącznie 1250km w jedną stronę.

Wyjazd był na tyle spontaniczny, że pojechaliśmy "w ciemno" bez rezerwacji żadnego lokum. Mogło to być ryzykowne bo wybraliśmy się w sezonie, lecz nie było problemu, apartament znaleźliśmy w 30min. Plusem jest możliwość negocjacji na miejscu czego nie można powiedzieć o rezerwacji przez internet. Za głowę na dobę zapłaciliśmy 14 euro. Sklep 50m. Do plaży jakieś 400 m ale to oczywiście ma przełożenie na cenę.

Co warto zobaczyć? Hmm. Morze i góry w jednym miejscu? Czego chcieć więcej. Na pewno warto pospacerować po promenadzie wzdłuż brzegu, wieczorem robi wrażenie, szczególnie polecam z kobietą. Starówka jest celem obowiązkowym. Jest kilka dyskotek i klubów. Darmowa na plaży lub w jaskini czy skale coś takiego :-) Obowiązkowy skok na bungee nad wodą w takiej scenerii, robi wrażenie.

Jeżeli, ktoś zdecydowany jest na wyjazd w ciemno polecam jechać w nocy, aby rankiem poszukać kwatery, bo np kiedy robimy to wieczorem gospodarz potrafi zedrzeć na nas bo wie, że o tej porze zdesperowany człowiek nie będzie wybrzydzał :-) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania służę pomocą. Paliwo wyszło jakieś 1200zł co na 5 osób nie jest jakimś dużym wydatkiem. Ceny takie same lub niewiele wyższe niż w naszych sklepach. Sery i wędliny wyraźnie droższe.

MAM NADZIEJĘ, ŻĘ TEMAT ZOSTANIE POTRAKTOWANY POWAŻNIE. JEŻELI KTOŚ CHCE SOBIE ROBIĆ nibyŻARTY TO OD TEGO JEST INNY TEMAT :-)

4. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil Vale Tudo
    Championship

Komentarze:
    25,815
    Zdobyte Lajki:
    27,998
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:
    Miejsce spędzenia wakacji - Cohones

Czas - 2 miesiące.

5. Freeman

Freeman EFC Africa
    Flyweight

Komentarze:
    2,663
    Zdobyte Lajki:
    571
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Poznań
    ja propsuję temat, kto nie chce ten nie wchodzi

6. Malymaja

Malymaja WSOF
    Lightweight

Komentarze:
    3,235
    Zdobyte Lajki:
    597
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Kostrzyn nad Odrą
    Jak komuś się temat nie podoba to niech go unika a nie wchodzi tu po to by pisać jakieś bzdety. Darkmann daj spokój to nie było śmieszne. Dla mnie temat bardzo fajny

7. Darkmannn

Darkmannn Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    167
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    @Malymaja

Jak się wchodzi na Cohones to na 25 tematów jest 16 wogóle nie na temat mma. Nie wydaje Ci się, że to za dużo? Hyde Park, Boks, Piłka nożna i skoki narciarskie mogłyby wystarczyć.

8. Cloud

Cloud UFC
    Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    18,583
    Zdobyte Lajki:
    29,509
    Punkty:
    2,790
  9. Maciej Szumowski

Maciej Szumowski Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,334
    Zdobyte Lajki:
    350
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Polska
    Home Page:
    Dajcie spokój, przecież dział Cohones to odpowiednie miejsce na takie tematy. :)

10. B00YAK

B00YAK Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,427
    Zdobyte Lajki:
    1,127
    Punkty:
    1,790
    Dobrze więc jak temat się nie podoba to prosze redakcję o jego usunięcie, założyłem go w dobrej wierze, żeby sobie użytkownicy pomagali, ale jak widać niepotrzebnie. Dziękuję...

11. Arlovski

Arlovski Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,113
    Zdobyte Lajki:
    25,289
    Punkty:
    1,790
    Niezły ból dupy fanów "niepotrzebnych tematów". Ja tam jestem jak najbardziej za takimi tematami. Fajnie, że można podyskutować o wszystkim nie tylko o mma. przychodzi weekend i gala UFC to na forum nie dyskutuje się o niczym innym jak o mma. A gdy teochę rozluźnienia to miło, że można powymieniać się opiniami na zróżnicowane tematy. Oczywiscie wszystko w granicach rozsądku;)

12. ironical man

ironical man ONE FC
    Flyweight

Komentarze:
    2,243
    Zdobyte Lajki:
    1,370
    Punkty:
    2,790
    Tomasz Chmura - http://cohones.mmarocks.pl/topic/pilnie-potrzebna-pomoc

Tu masz coś na 'potwierdzenie' twojej tezy...

13. Cloud

Cloud UFC
    Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    18,583
    Zdobyte Lajki:
    29,509
    Punkty:
    2,790
    Od tego są moderatorzy, żeby pilnować takich rzeczy. Zwróciłeś uwagę, przeniosłem do działu "Cohones". W czym tkwi jeszcze problem?

14. ironical man

ironical man ONE FC
    Flyweight

Komentarze:
    2,243
    Zdobyte Lajki:
    1,370
    Punkty:
    2,790
    Póki co w niczym. Jak coś się pojawi to z pewnością dam znać.

15. Maciej Szumowski

Maciej Szumowski Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,334
    Zdobyte Lajki:
    350
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Polska
    Home Page:
    Ludzie, Cohones to nie tylko MMA, to też po części forum nawet ogólnotematyczne. No praktycznie na większości forów jest dział Hyde Park - tutaj jest Cohones, który pełni taką tematykę... :)

16. TheChosen1

TheChosen1 KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,289
    Zdobyte Lajki:
    1,250
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Silesia
    Ja raz byłem...

17. KrwS

KrwS BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    760
    Zdobyte Lajki:
    30
    Punkty:
    1,790
    Siemanko.

Male pytanie. Orientuje sie ktos moze ile w przyblizeniu trzeba liczyc za tygodniowy wyjazd na Ibize? Planuje takie wakacje w 2014. Luksusowe zakwaterowanie mnie nie interesuje, moze byc najzwyklejszy pensjonacik :D. Rowniez nie orientuje sie w kosztach podrozy. Pomoze ktos?

18. TheChosen1

TheChosen1 KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,289
    Zdobyte Lajki:
    1,250
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Silesia
    Bilety sprawdzasz na ryanair i wizzair. Hotele sprawdzasz na booking.com

Polecam jednak szukac last minute w tym okresie - czesto tygodniowka bedzie kosztowac tyle co przelot w miesiacach wakacyjnych, a odpada planowanie samemu i czesto martwienie się o wyzywienie, którego zazwyczaj nie gwarantują hotele/hostele na booking.com W hiszpanii najdrozej nie jest generalnie - chcesz doznac bolu dupy, to jedz do takiej Chorwacji.

19. Painkiller

Painkiller KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,242
    Zdobyte Lajki:
    351
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Wałbrzych
    Home Page:
    mi się marzą wakacje w Chorwacji, ale nie, że ciepło etc. Tylko Chorwacja docelowo Zagrzeb i do CroCopa na salkę. Żyć nie umierać :D

20. KrwS

KrwS BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    760
    Zdobyte Lajki:
    30
    Punkty:
    1,790
    Ok dzieki sprawdze.A jak myslisz, w jakisch kosztach udaloby sie zamknac tygodniowy, moze poltora pobyt? Nie liczac np imprez czy innych atrackcjii?

Share This Page