Wakacje

@up
edcef8e1fc7e.gif
 
Wcześnie, bardzo wcześnie. Myśle,że 5 rano. Ja się wybrałem ok 9, przez lenistwo, na trasę Dolina roztoki+ 5 stawów + morskie oko,zdązyliśmy na ostatni atuobus z palenicy wrócić. W sumie nie jakaś długa trasa strasznie, ale fakt,że był to maj, upał, to człowiek się nie spodziewał, że wszędzie śnieg do kolan i pozamykane szlaki :D Dotarliśmy do schroniska nad roztoką, a samo wejście na zbocze było masakryczne przez zalegający śnieg. Jest czerwiec, a najlepszy moment na wyprawę w góry to Sierpień i Wrzesień. Teraz jeszcze możęcie spotkać śnieg,więc w adidaskach - powodzenia :]



Brak odpowiedniego obuwia czy stroju to podstawowe błędy jakie popełnia turysta. Nie będziesz miał przyczepności, nie usztywnisz kostki, to możesz wracać helikopterem :) Zwykłe glany się już nadają. Wiem,że do wygody w tym daleko, lecz po ostatniej mojej wycieczce gdzie 3/4 grupy miało w miare odpowiednie obuwie, jedna osoba bez tego obuwia kulała cały czas z tyłu i lamentowała, że nikt jej nie powiedział, że będziemy szli w góry <lol - to po chuj tam jechać?>



Jak gdzieś szlak jest zamknięty, to też się nie pchajcie. Czasem fantazja ponosi (wiem po sobie - a wstyd, bo jako studen TiR powinienem być bardziej rozsądny od przeciętnego turysty),ale góry to żywioł który może skończyć się tragicznie.



A jak już spadnie na was lawina - przyjmujcie poze embrionalną :) Jak was nie przemieli, to będziecie mieli troche powietrza i szanse,że Was ktoś znajdzie :D



No, ale nie ma co tragizować - rozsądek i wszystko będzie dobrze ;)
 
Pierwszy raz planuje wakacje w okol MMA.Na poczatku lipca wybieramy sie do Las Vegas iciesze sie z tego powodu jak maly dzieciak.UFC nazywa ten tydzien"The Ultimete Fan Experience Week"i poza gala 162 organizuja cala mase imrez.Jesli to byl by temat ,ktory by was interesowal to dajcie znac,a postaram sie na ten temat troche wiecej napisac.
 
Weź kamerke i ponagrywaj co nie co.. jeśli chce ci się oczywiście ;)
 
Rysy zdobyte ;) dziewczyna zostala na etapie czarnego stawu a ja dolaczylem do 5 osobowej grupki i razem ruszylismy na szczyt. Wejscie okolo 2.15h zejscie 1.15h. Buty do viegania calkiem dobrze sie sprawowaly, na sniegu troche slizgaly sie, ale to jak kazde. Trafilismy piekna pogode na szczycie, okolo 12.00. Widoki niesamowite, na pewno jeszcze kiedys wejde na rysy. Dzis rekreacyjnie splyw przelomem Dunajca ;)
 
Jutro planuje uderzyc z gronika na giewont przez doline malej laki nastepnie na kondracka kope i z niej na kasprowy wierch. I tu moje pytanie, czy osoba o slabszej kondycji i sprawnosc, plci pieknej poradzi sobie na tym szlaku czy jednak musze zmienic plany? Z kadprowego zjedziemy kolejka linowa.
 
nie znam dokładnie trasy, o której piszesz, ale na giewont lepiej (czyt. łatwiej) wchodzic od słowackiej strony, od naszej są łańcuchy, więc dla dziewczyny taka długa trasa może być ciężka do przejscia
 
W przyszlym roku kolejne wyzwanie. Planuje przejsc orla perc. Tylko musze zebrac ekipe ktora lubi zastrzyk adrenaliny; )
 
Ja te wakacje bez żyły jak w poprzednich latach gdzie byłem na rysach i innych mniejszych górkach Polski. W tym roku odwiedziłem najdłuższą wieś w Polsce Ochotnica Dolna (20km długości) cisza spokój pozwiedzałem troche okolicznych miejscowości, Zakopane i.. jasknie na Słowacji. Takiej jakini w Polsce nie mamy naprawde polecam a jak jesteście w Górach to samochodem 1.5 godzinki drogi i jestemy... Mam jeszcze w planie w sierpniu na pare dni nad morze uderzyć najprawdopodobniej Stegny więc tak jak pisałem na poczatku w te wakacje relax.
 
poleci ktoś jakiś tani, sprawdzony nocleg w Zakopanem? w necie jest tego pełno, ale zapytać tutaj nie zaszkodzi. ktoś coś?
 
mi tam luksus do szczęścia potrzebny nie jest. wystarczy łóżko i dach na głową ;) dzięki!
 
orientuje sie ktos z Was jak z pogoda na Wyspach Kanaryjskich w okresie grudzien-styczen ?



Zaczynam planowac wakacje na ten okres, i szukam najlepszej opcji. Myslalem takze nad Wlochami czy poludniowa Francja
 
Wrociłem wczoraj z chorwackiego Rovinj i mogę z czystym sercem polecić jak ktoś wybiera się na północ Chorwacji. Jedyna wada to taka, że powrót do Szczecina - 17 godzin z czego 4-5 w korkach.
rovinj.jpg
 
Ja lubie jeździć, do tego masz fure na miejscu. A ciężko było znaleźć lot w sensownej cenie. Wszystko w granicach 1500 zł w dwie strony od osoby.
 
orientuje sie ktos z Was jak z pogoda na Wyspach Kanaryjskich w okresie grudzien-styczen ?


Dwa lata temu bylem na Gran Canaria zaraz po swietach -temperatura do 28 stopni,noce okolo 15.
 
Planuje po swietach mala wycieczke tj. Gdansk (wyjazd)-> Wieden -> Bratyslawa -> Budapeszt.



Orientuje sie ktos w cenach nocelgow w tych miastach?
 
pisałem w HP ale tu chyba bardziej pasuje



Znacie może jakieś fajne zagraniczne miejsce (najlepiej nad ciepłym morzem), gdzie wakacje tygodniowe/dwutyg nie wyjda jakoś kosmicznie drogo tylko w miare tanio?:) Moze byliście gdzieś i cos polecicie, dla dwóch osob
 
Odpisałem Ci w HP ale faktycznie tu lepiej pasuje.


Jeśli chcesz grubo poimprezować to polecam Złote Piaski w Bułgarii. Wszędzie kluby, puby. Miasto zaczyna żyć praktycznie dopiero nocą. W dzień można wybrać się na basen/plaże. Polceam :)
 
Z własnego doświadczenia polecam miasto Makarska w Chorwacji. Byłem tam 3 razy i jestem zadowolony. Bez zbędnego oszczędzania we 2 powinniście się zmieścić w 3-3,5 tys za tydzień. W okolicy jest kilka klubów, multum miejsc do spacerów wieczorkiem, góry i morze w jednym miejscu. Nie wiem co Ci mogę jeszcze powiedzieć...
 
Makarska Riviera jest zajebista ale droga. Jak ktos szuka podobnej przyrody ale duzo taniej to Boka Kotorska, jest dobra opcją.
 
Napisałem w HP ale tam faktycznie może zaraz zniknąć między innymi postami.

Był ktoś kiedyś na wakacjach w Turcji? Jeśli tak to chętnie poznam jakieś opinie. Planuje polecieć gdzieś za granicę ze znajomymi w tym roku i właśnie zastanawiamy się nad Turcją.?
 
Byłem dwa razy w Side. Bardzo polecam. Antyk jak żywy. Jest amfiteatr, ruiny świątyni Apollo, plac handlowy. Miło wspominam. Trochę arabskich naganiaczy, ale można się przyzwyczaić.
 
Odświeżam temat. Wybieram się ze znajomymi w sierpniu na Maltę - 4 osoby (2 pary). Może ktoś był i jest w stanie polecić jakąś miejscówkę do spania? Lecimy na tydzień i nie interesuje mnie spanie w stuosobowym pokoju koedukacyjnym. Zastanawiam się pomiędzy hotelem a jakąś willą, których podobno jest tam sporo. Z tego co się zdążyłem zorientować to ceny dochodzą do 120/os/noc ale może ktoś zna tańsze miejsca. Z góry dzięki za pomoc.
 
Odświeżam temat. Wybieram się ze znajomymi w sierpniu na Maltę - 4 osoby (2 pary). Może ktoś był i jest w stanie polecić jakąś miejscówkę do spania? Lecimy na tydzień i nie interesuje mnie spanie w stuosobowym pokoju koedukacyjnym. Zastanawiam się pomiędzy hotelem a jakąś willą, których podobno jest tam sporo. Z tego co się zdążyłem zorientować to ceny dochodzą do 120/os/noc ale może ktoś zna tańsze miejsca. Z góry dzięki za pomoc.
Nie wiem jak ceny. Moja niegdysiejsza nauczycielka geografii polecała tą miejscówkę sprawdzoną przez nią, dlatego mam zapisaną w zakładkach "na kiedyś".

https://www.facebook.com/Clownfish-Holidays-Malta-445828018927887/reviews

Miłego wypoczynku.
 
Back
Top