UFC Undisputed 3

Patrzę na te filmiki z nowego UFC i jestem bardzo zawiedziony.



Większość twórców gier sportowych wydaje je co rok, nieznacznie ulepszając całą grę, czasem nie zmieniają prawie nic. Zawsze mnie to wkurzało i cieszyłem się, że THQ pójdzie inną drogą. Zamiast pójść na kasę to pójdą na jakość i poczekają trochę z wydaniem nowego UFC, ale za to gra będzie znacznie lepsza niż poprzednia.



Niestety zmiany są minimalne. Z tego co widzę na filmiku to dodano tylko trochę nowych animacji i zmieniono system submission z beznadziejnego(od razu mówię nie piszę tak dlatego, że go nie opanowałem :D ) na jeszcze beznadziejniejszy.



To co oni kurwa robili przez te dwa lata? Zrobienie Pride Mode im tyle zajęło?



Dopóki nie pogram nie chcę oceniać, ale narazie mam bardzo duże obawy czy ta gra będzie warta wydania 200 zł.
 
Game modes, additions, etc.

1. Pride Mode
A) Clothing
- Wanderlei and Rampage are seen displaying their vintage Pride trunks
- Wanderlei walks out wearing a "PRIDE" shirt.
- Prime-looking Heath Herring and a prime-looking Mark Coleman w/ hair are seen wearing shoes.
B) Japanese Rules
- Knee's to a grounded opponent, soccer kicks and footstomps confirmed
C) Commentary
- Fights in PRIDE will be called by Bas Rutten and Stephen Quadros
D) Other
- Pride fighters will have their Pride stats. As quoted from Wes Bunn, "Yes, all the fighters that fought in their PRIDE heydays will have their PRIDE stats."
- Any UFC roster fighter can be used in PRIDE mode.


2. Brands/ Sponsors seen
A) Seen from the first trailer

- Bad Boy, nutrabolics, xyience, Tapout, THQ, PRIDE.
3. Arenas/ Octagon locations
A) Pride
- Saitama Super Arena
B) UFC
- MGM Grand

Gameplay

1. Stand-up/ Striking

A) Punches
- Quick strikes will once again have the power to halt Strong Strikes.
- Revamped striking game.
- Quick strikes set up combo's easier and quicker than beginning with strong strikes.
B) Kicks
- Head kicks will have greater effect this time around.
- Leg kick TKO's have been added.
- Leg check kicks have been added and legs can break from checked leg kicks.
- "Takedown Intercept" knees have been added to all fighters.
C) Other
- New KO animations
- Harder to KO someone than previous titles.
- Body Shot TKO's have been added.
D) Ground Striking
- Strong Strikes have the ability to interrupt transitions on the ground.
- More options to strike off your back have been added, inlcuding a clinched elbow or hooks.
E) Rocked State
- The attacker has the ability to follow a falling rocked-opponent with strikes as he falls to the floor.
- The rocked fighter has the ability to "sway" away from the strikes of his opponent. He also has the ability to counter-grapple (RS/ R3 click)an attacker.
2. Grappling

A) Positions/ Transitions
- More positions have been added, such as cage positions
- Offensively, you can transition from double-underhook clinch to standing back clinch.
B) Clinch
- Defensively, you can punch your way out of a clinch. Navigation also helps. Navigating away helps release the clinch. On the other hand, navigating into your attacker closes distance and interferes with your attackers brutal strikes.
- Offensively, continuously striking your opponent "loosens your grip" and will eventually knock your opponent out of your clinch.
C) Ground Game
- Auto-Block has been removed.
- Wrestling sweeps have been added. You will be able to scramble into a "takedown motion".
D) Takedowns
- Machida tripping-takedown is back with struggle system.
- More takedowns/ takedown animations have been added for CAF (outside leg-trips, different single-leg and double-leg, jumping scoop takedowns to side control)
- Double-underhooks inside leg trip takedown has been added.

3. Submission System
A) Submissions
- Standing rear naked choke, flying scissor heel hook and standing guillotine have been added.
- Using the cage to set-up submissions (ex: kimura, guillotine, kick-off-the-cage armbar & triangle, etc.).
- Transition blocking ALSO blocks submission attempts
B.) Mechanics
- As quoted from Kotaku, whom have had hands-on time: "UFC Undisputed 3
's submission system looks vaguely like the one introduced by EA Sports' attempt at an MMA game, with submission holds spawning a mini-game played on an octagonal graphic interface. That submission game is a cat and mouse-style chase, with the dominant fighter attempting to chase down the submissive fighter. They're represented on the edges of that octagon with a small dot for the submissive one, a larger, but ever-shrinking line for the dominant one. Catch the dot with your line and your opponent will tap out."

4. Cage Mechanics

- Defensively, you can wall walk off the cage.
- New cage positions have been included, such as the SEATED cage position w/ variants (open guard seated & half-guard seated)

Other

- No open weight fights. Some fighters will be included in other weight classes, but not all fighters. For further reference, see this Q & A:(at 4:40).- Added "Competition Spec": this apparently gives the ability to turn off all random effects during a fight (Flash K.O's, Doctor Stoppage, etc.)
- "FINISH THE FIGHT" has been added. Apparently, you have the ability to continue to strike once your opponent has been K.O'd. It is an optional ability.
- STAT breakdown (damage analysis) after EVERY fight.
- Harder AI with the addition of a new, harder difficulty known as the "Ultimate" mode. AI will use feint attacks and transitions.
- Featherweight and Bantamweight have been added.
- Over 150 fighters
- Fighter entrances are added.
- Two gameplay control options, traditional and simplified.
- Stat decay removed in Career Mode.
- No Super CAF's(create-a-fighter).
- Fighters WILL not have the ability to pass out or not tap.
- Between rounds, recovery of damaged body parts has been increased to promote a longer, more competitive fight.
- Corner man audio has been confirmed. During the fight, you'll be able to hear your corner shout out instructions.
- Mirror matches are confirmed. This allows players to choose the same fighter in a fight.
- Cornerman are more accurate and precise with their advice/ feedback towards their fighter.
- More thorough tutorials, including standard tutorials (about-the-game tutorial) and middle-of-the-fight tutorials and interval advice tutorials.
- High-profile fighters will be recieving special attention (ex: unorthodox strikes, movements, etc. like Jon Jones, Clay Guida, Dominick Cruz)
- In "Finish the Fight", the knockout will ragdoll your opponent but "blend" into an actual position where you will be able to finish him with repeated strikes until the ref physically pulls you off.

References

A. Developer Q & A's
- (Youtube Channel:)
http://www.youtube.com/user/UFCTHQ

B. Wiki
- http://en.wikipedia.org/wiki/UFC_Undisputed_3
C. Used for info on the sub-system: a-more-accessible-brutality">http://kotaku.com/5808252/ufc-undisputed-3-aims-for-a-more-accessible-brutality
D. XBox live summer game montage
-
 
To zrobili. Faktycznie masz racje - zupełnie nic nie dodali...



Czasami jak czytam wasze posty to się czuje jakbym był na sherdogu, eh...
 
I co wypisali Ci milion małych pierdół w punktach i na Tobie robi to wrażenie? Brawo, widzę, że masz bardzo duże pojęcie na temat marketingu w grach komputerowych (w przypadku Fify lub Pesa co roku dają jeszcze więcej punktów). Połowa tych zmian które wymieniłeś będzie albo niewidoczna, albo nieznacznie tylko wpływająca na rozgrywkę.



Poza tym napisałem swoje wrażenie z filmiku, a Ty, że czujesz się jak na sherdogu,ojej nie zesraj się tylko. Gościu , nie umiesz korzystać z forum? Dostajesz pierdolca jak ktoś ma inne zdanie? To naprawdę nie jest mój problem, jak dla mnie możesz się tu czuć nawet jak na onecie, twój komfort gówno mnie obchodzi :)
 
@Highlander



Podejrzewam, że skupili się na dodaniu nowych animacji zamiast ulepszaniu starych, ale to ciężko określić na podstawie materiałów, które widzieliśmy. Oprócz nowego systemu poddań (chyba tylko ja na tym forum oceniam go pozytywnie :P), doszło chyba więcej feintów w stójce, inaczej funkcjonują kopnięcia, są uniki przed ciosami w gardzie czy nowe techniki kończące (tego nie jestem pewien). To plus Pride Mode to już całkiem sporo.



Ja tam się wcale nie dziwię THQ, że ulepszają coś, co dobrze się prezentowało i dodają nowe elementy, zamiast robić wszystko od nowa.



Nie jestem z THQ, ale mogę spróbować odpowiedzieć na pytanie "co oni kurwa robili przez dwa lata". Po pierwsze, wspomniany przez Ciebie Pride to nie tylko nowe modele (pytanie czy są tam nowi zawodnicy, czy tylko "przeróbki" Rampage'a, Chucka, Wanda itp), ale też zmieniona mechanika gry, ze względu na inne zasady. Po drugie, będzie od pyty nowych zawodników, głównie ze względu na dodatkowe kategorie wagowe. Po trzecie, wprowadzanie nowych mechanizmów tak, żeby dobrze działały też wymaga czasu.



EDIT: łoł, widzę, że jak się produkowałem to sethcab też tu trochę tekstu wpakował :P
 
Działacze M$ powiedzieli ,że przy zmianie software z obecnej konsoli da się znacznie polepszyc grafikę i ma to wejśc za rok może nawet więcej takie coś słyszałem.
 
Hightower i właśnie dlatego napisałem, że z ostateczną oceną poczekam do gry, a w tej chwili mam tylko pewne obawy i opisałem wrażenie z filmiku :)



Ty mi odpisałeś normalnie i tak można dyskutować, ale ten cały sethcab się czuje jak na sherdogu i niestety jest to niemożliwe, bo z takimi trollami jak ja nie da się przecież dyskutować :(
 
Czy wymieniłem twój nick w moim poście? Pisałem do ogółu, a ty to przyjąłeś personalnie.
 
Napisałeś "faktycznie masz rację", więc tak to odebrałem :) W każdym razie luz, ja nie jestem typem, który się obraża za takie coś, po prostu nie lubię takiego wywyższania się ("jak czytam wasze posty to czuję się jak na sherdogu"). Piona dude.
 
@Highlander



I bardzo słusznie, że poczekasz. Oczywiście nie zabraniam Ci formułować obaw, ale moim zdaniem nie ma co za wiele dyskutować na podstawie skąpego materiału. Jakich cudów ja się nie naczytałem o obu częściach Wiedźmina przed ich premierami, i to na podstawie jednego obrazka, krótkiego filmiku albo w ogóle z niczego ;)



A co do listy sethcaba (jakoś tak filmowo to zabrzmiało :P) to jeśli rzeczywiście przerabiali/opracowywali te wszystkie rzeczy, mogło im to zająć kupę czasu. Ile z tego będzie naprawdę widoczne dowiemy się po premierze. Ale jeśli chodzi o PES'a, to parę lat temu jak grywałem częściej, widziałem spore różnice przy każdej nowej edycji ;)
 
11 to pierwsza część, w którą grałem bardzo mało, więc się nie wypowiem ;] Ale demo mi się podobało.
 
Jak dla mnie bomba. Tworcy zawsze bazowali na swoim glownym produkcie starajac sie zachowac to co sprawilo ze bylo sukcesem. O ile teraz siegam pamiecia wstecz to tylko Blizzard (do czasu przejecia przez Activision) pozwalal sobie na totalne zmienianie produktu.
 
Mimo paskudnego wyglądu tego kółka do kręcenia submission muszę przyznać że wycofuję się z poprzedniej opinii na ten temat :) Wygląda to mega ciekawie zwłaszcza że można uciekać w obie strony przed przeciwnikiem i walczyć już strategicznie. O reszcie nawet się nie wypowiem bo łeb urywa :D
 
Jak dla mniew nowe UFC moze zawierac jedynie nowe twarze rodem z WEC i mi styka. Walka widze plynniej idzie, bo juz sie przyzwyczailem trochę do jej mechanicznosci w niektorych wypadkach. Choc nie takiej jak w Fight Night po KO;)



W PES 11 bugi?Jakie?Jakos rzeznie w to nonstop i daje rade. Fakt,trzeba duzo dokladniej dogrywac pilke niz w poprzednich wersjach, ale to dobrze, koledzy slabiej przyswoili ten element, a ja szybciej...;)
 
@Born2kill



Ja gramłem z bratem wiele meczy i np.Bramkarz przyjmował sam piłkę w bramce ,a obrońcy to wogule poezja :)



Najlepsze jest jak przyblokujesz wykop to piłka leci w kosmos ;p przynajmniej się ciekawie gra/
 
Oj, mobilność w klinczu dużo lepsza . Tak poza tym to różni się trochę systemem gry, ale ogólnie to zdecydowanie na +
 
Walka w klinczu wygląda bardzo fajnie, nie wiem jak w porównaniu z UFC 2010, ale przy 2009, w którą przegrałem 150h (hehe) wygląda świetnie. Ja najbardziej czekam na Pride moda, ciekawe czy będzie Fedor ?
 
Fedora, oraz ludzi z StrikeForce najprawdopodobniej nie będzie, ponieważ mają oni kontrakty z EA SPORTS, produkującą EA MMA ;]
 
Submission jest ciekawe. Mogli by dac wybor miedzy starym trybem a nowym. Chociaz ja i tak bym uzywal nowego. Mam nadzieje na doszlifowanie momentu kidy przeciwnik pada na glebe i sie go dobija. Zawsze sie to dzieje w jeden sposob co jest zdecydowanym minusem. Poradzenie sobie z problemem roznicy wzrostu i sposobu zadawania ciosow bylo by rowniez na plus. Thiago Alves na przyklad ma baaardzo trudne zadanie by uderzyc Jona Fitcha ktory w grze zawsze schyla glowe by wyprowadzic cios :)
 
Nie grałem w żadne części UFC , nie mam Pleja, Ale jak wyjdzie gra, być może się skuszę na całość. Pytanie:



Co lepiej kupić : Pleja, czy X? Jak z grafiką, grywalnością, obsługą i tp. ?



Synalek za rok będzie miał 4 lata, a dziś Kos na Twitterku wrzucił fotę i info ,że go mały szczyl w to ograł, więc grać z kim będe miał. :-)



O tu mam tę fotę:



scaled.php
 
Xboxa kupisz taniej tego bez kinecta grafika jest lepsza na X360 i pad jest lepszy :D



Ja mam Arcade od 3 lat i nie zamieniłbym go na PS3 za Chiny ludowe ;)
 
Back
Top