"Sztuczna inteligencja" - temat jak najogólniejszy, by zmieścić wszystko!

Jeszcze dodam ale już nie ma możliwości edycji.
Mój szwagier to już staruszek czterdziestoletni. Wykształcony tradycyjnie bez si i smartfonów. Takie nowinki traktuje jako udogodnienia a nie jedyną drogę do celu. Bardziej przerażają mnie urządzenia które wręcz uzalezniają użytkownika od swoich zasobów. Uważam że większa część młodego pokolenia nie będzie potrafiła rozwiązać najprostszych problemów bez użycia smartfona.
A co gorsze - oni bez zdolności pracy na danych nie będą wiedzieć, kiedy wyniki są bardziej prawdopodobne, czy wiarygodne, czy w zakresie, a kiedy występuje przeciwna tendencja i należy zachować ostrożność i zmienić tezę, albo sprawdzić tezę i wyniki, lub wykonać drugi, dopracowany pomiar, itd.

Oni nie są w stanie szacować ani myśleć logicznie (myślę że już połowa w pl, inne kraje mają w większości gorzej). Wiemy, że to celowe.

Teraz na to nałoży się kłamiąca sztuczna inteligencja... Co możemy z tym zrobić, by wyszło na niekorzyść globalistów?
 
A co gorsze - oni bez zdolności pracy na danych nie będą wiedzieć, kiedy wyniki są bardziej prawdopodobne, czy wiarygodne, czy w zakresie, a kiedy występuje przeciwna tendencja i należy zachować ostrożność i zmienić tezę, albo sprawdzić tezę i wyniki, lub wykonać drugi, dopracowany pomiar, itd.

Oni nie są w stanie szacować ani myśleć logicznie (myślę że już połowa w pl, inne kraje mają w większości gorzej). Wiemy, że to celowe.

Teraz na to nałoży się kłamiąca sztuczna inteligencja... Co możemy z tym zrobić, by wyszło na niekorzyść globalistów?
Taka ciekawostka. Po testach przedpremierowych dwóch wersji z tlami wykonanymi przez si i bez lepiej sprzedaje się dzieło umysłu ludzkiego. Taki akcent optistyczny.
Odnośnie młodych wychowanych przy nadmiernym udziale technologii to wg mnie nie globalnie nie ma nadziei. Jest grupa świadomych rodziców która stara się nad tym panować ale to wg mnie kropla w kontekście populacji.
 
Taka ciekawostka. Po testach przedpremierowych dwóch wersji z tlami wykonanymi przez si i bez lepiej sprzedaje się dzieło umysłu ludzkiego. Taki akcent optistyczny.
Odnośnie młodych wychowanych przy nadmiernym udziale technologii to wg mnie nie globalnie nie ma nadziei. Jest grupa świadomych rodziców która stara się nad tym panować ale to wg mnie kropla w kontekście populacji.
Czyli dzieci, które będą umiały myśleć po "staremu", będą rządzić tymi którzy nie umieją i tylko podążają.
 

Dlatego powtarzam że dziś należy szczególnie cisnąć dzieci z niezależnego myślenia, a także z pracy z danymi wszelkiego rodzaju i weryfikacji. Mają z tym problem, bo obecnie pojawia się nowy typ osób - tzw "popcorn brain". Niewiele myślenia, zwłaszcza krytycznego, emocje rozwielitki i attention span na parę sekund.

Taki człowiek nie sprawdzi ani jednej informacji w życiu. Teraz podrzucasz mu "odpowiedni" zasób wiedzy i gotowe. Typ ugotowany jak żaba, żywcem.
 
A ja z czym innym - otóż akcje jakie odstawia ChatGPT zwróciły uwagę Elona do tego stopnia, że postawił uznać drift za zbrodnie przeciwko ludzkości i wytoczyl proces firmie, która napisała ten software... Ten to dopiero szalony dzieciak :korwinlaugh:

 

Copilot for Finance to nowa funkcja wprowadzona przez MS do Windowsa - w w11 mamy ją dostępną z poziomu paska zadań.

Można podpiąć swój budżet i sprawdzić dlaczego się nie spina :suchykarol:
Wiem bez tego kiedy się nie spina. Jak wyjdzie jakaś fajna nowa gra i nie chce mi się robić. Niepotrzebne żadne si.
 
:muttley:

Messenger_creation_5ad9efcd-0235-476c-a371-b17aca914680.jpeg
 

Za mało lewactwa w AI! Wieeeeeecej, silniki wytrzymają! :tellmemore: jak takie "skandale" będą poprawiane a juz w dużej mierze są to nie mamy o co sie martwić. Bedzie tak samo glupie jak społeczeństwo, już w sumie glupieje
 

Cóż, raptem 3900 ofiar sztucznej inteligencji w jednej firmie:lesnarhappy:

A to nadal początek :corn:
 

:pociesznymirek: już tego delfina czy tam devina kilku programistów youtuberów wyjaśniło. Także, nie. Kolejny gówno hype, ile w ostatnich miesiącach tego bylo? Chyba tyle ze juz o prostym starym czacie dzi pi ti to mało kto pamięta.
 

Tak jak @Risky już pisał, tworzenie gier z AI to średni pomysł - gorzej, efekty są zauważalne dla przeciętnego człowieka, można się przejechać, jedyna oszczędność to czas... Tak jak mówiłem, sztuczna to jedynie narzędzie i można sobie ułatwić czy przyspieszyć pewne rzeczy, ale nic nie zastąpi człowieka. Póki co :corn:
 
Kurwa, ale dziś było pojebane (choć mega łatwe) zadanie, które zajęło mi jakieś cztery godziny... W końcu się udało, puściło na brutalne "name of River", ale wiem, że były różne metody. Mi nie działały, musiałem zrobić swój patent.

Dlaczego? Bo kurwa na samo pytanie było tylko 4075 tokenów, czyli tak naprawdę 16 tokenów na pytanie i reszta na lokalizację i odpowiedź... Która jednak jeśli była poprawna, to zajmowała mniej tokenów. Pojebane, ale o to chodziło - mieliśmy odczuć mocno ten limit i się przez niego przebić.

Poprzednie zadanie (bardzo podobne) rozwiązałem za pierwszym razem i jeszcze zmuszając gpt do oszustwa, więc chyba tu jakaś mocniejsza magia była w użyciu.

Bawię się zajebiście, dziś miałem kilkanaście efektów "WOW!", a to raptem drugi dzień z 37miu dni...

PS. Trzech typa (z niewielką pomocą) sprzedało prawie samym programistom 2000 biletów po prawie 2000 pln.

Fakt, kryje się za tym sporo roboty ale automatyzacja, głupcze! No i większość jest z zeszłego roku :jjsmile:


Screenshot_2024-03-19-18-34-53-57_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Last edited:
Style promptów:

Zero-shot Prompting polega na zdolności modelu do wykonania zadania na podstawie prostej instrukcji, która nie zawiera przykładów.

One-shot / Few-shot Prompting polega na podawaniu przykładów prezentujących oczekiwane zachowanie modelu.

Chain of Thought polega na prowadzeniu modelu przez ciąg myślowy z pomocą wiedzy dostarczonej przez nas lub wygenerowanej przez model. Przykładowo szukając odpowiedzi na nasze pytanie, możemy opisać sytuację w której się znajdujemy oraz kroki, które już podjęliśmy.

Zero-shot Chain of Thought polega użyciu wyrażenia "think step by step" w którego wyniku model wyjaśni swoje rozumowanie przechodząc przez kolejne kroki, które zwiększają prawdopodobieństwo wygenerowania poprawnej odpowiedzi.

Reflexion polega na użyciu wyrażenia np. "let's verify this step by step" w celu zweryfikowania odpowiedzi wygenerowanej przez model. Zasadniczo chodzi o to, aby model samodzielnie znalazł ewentualne błędy w swoim rozumowaniu lub potwierdził swoją dotychczasową odpowiedź.

Tree of Thoughts polega na wygenerowaniu możliwych scenariuszy, pogłębieniu ich, wybraniu najbardziej prawdopodobnych i udzieleniu odpowiedzi. Łatwo zauważyć, że wówczas generowanie odpowiedzi trwa dłużej, jednak według jednej publikacji dla pewnego zestawu zadań, skuteczność modelu wzrosła z 4% (Chain of Thought) do 74%!

Bonus: SmartGPT to technika rozwijana przez twórcę kanału https://www.youtube.com/@aiexplained-official, która jest świetnym przykładem tego, że można w kreatywny sposób podchodzić nie tylko do projektowania promptów, ale także ich łączenia.
 

Jak na razie 250.000 ludzi zwolniła sztuczna inteligencja. Głównie z dość wysoko płatnych pozycji koderów.

Lepiej się już zacząć uczyć programowania sztucznej, zanim sztuczna zmieni naszą rzeczywistość i wyśle w pole, pielić chwasty.

Ciekawe ilu młodych jeszcze nie wie, że będzie pielić... :korwinlaugh:
 
Back
Top