"Sztuczna inteligencja" - temat jak najogólniejszy, by zmieścić wszystko!

Ale tam są zwroty akcji - zwolniona ekipa z OpenAI została szybciutko zatrudniona przez Microsoft, po czym od wtorku wszyscy wrócili do OpenAI - bo microsoft wymusił to na zarządzie OpenAI...

Ma to zapewne związek z tym, co odkryli tuż przed zwolnieniem naukowcy - otóż są na krawędzi odkrycia kolejnej wersji sztucznej, ze znacznie większą mocą obliczeniową.Rok, dwa i będzie grubo. Już zaczyna być, choć jeszcze tego nie czujemy, ale zmiany są - choćby w krypto.

 
ChatGPT z funkcją rozmowy za friko. To co to odpierdala to głową mała. Rozmawiam po angielsku nagle mówię żeby mówił po polsku i zmiana języka w ułamku sekundy. Rozmawia się jak z człowiekiem. Apka jest na androida i na IOS też chyba jest.
 
Cutygroup zwalnia 7000 pracowników.
Goldman Sachs zwalnia 4000+ pracowników.
FI zwalnia 11% pracowników (ubezpieczają rolników).
Robinhood zwalnia 7%.
Charles Schwab zwalnia 6%.
Wells Fargo - 5%.
Morgan Stanley - 4%.
Bank of Nova Scotia - 3%.

Powoli się rozkręca.
 

Łącznie ponad 9000 osób, głównie programistów, straciło pracę. Wśród przyczyn wymienia się koniec pandemii, inflację czy koniec boomu na gry, a o dziwo nic o sztucznej. Każdy jednak wie, że skoro pojawia się dodatkowe narzędzie do przyspieszenia klepania kodu, a większość z nich korzysta, to efektem będzie mniej pracy dla reszty.
 
Na podstawie próbek głosu robionych na necie jest wiele przeróbek, tworzone jest to przez AI. @Drzewo są jakieś stronki, na których można coś takiego stworzyć?
 

A jednak się kręci! Sztuczna wymyśliła ponad 2 miliony sztucznych materiałów, z których cześć (~20%) uda się wyprodukować.

Już prawie 800 z nich wytworzyliśmy w laboratorium (a właściwie robot, a nie ludzie).

Widzimy więc, że kolejne zawody okażą się zbędne albo będą wymagały jedynie nadzoru sztucznej, albo sztuczna będzie robić a człowiek nadzorować...

Tja.
 
PSX_20231208_134723.jpg


Cóż, Musk robi rzeczy trochę na odpierdol, a Grimoire całkiem dobrze sobie radzi w udawaniu programisty.

 

Pyk, czterech dyrektorów wyjebanych, w tym główny bohater to na 99.9% żymianin :suchykarol:
 
Z drugiej stroby widze mega najazd na Elona, wonder why XD
Firma pełna robotów i innych maszyn, w której nie dochodzi do wypadków? Rzadkość. I to nie rzędu 1%, a jakiś promil. Toyota i coś jeszcze było, to już dwie firmy :suchykarol:
 
386sty post na temat sztucznej... :arielcry:

Bardzo dziękuję wszystkim, zwłaszcza @alww owi, za wsparcie i rozwój tematu :beczka:

No i ogólnie co? Sztuczna wpływa na wszystko. Napisałbym że jak rybka, ale nie wywołmy chuja z lasu namiotu :suchykarol:
 

12 tysięcy już zwolnionych, teraz dojdzie jeszcze co najmniej 16 tysięcy... To nadal początki.
:arielcry:
Ty podobno nic nie robisz więc się nie bój, Ciebie nie zwolnią zbyt ważny jesteś
:waldeklaugh:
 
Back
Top