"Sztuczna inteligencja" - temat jak najogólniejszy, by zmieścić wszystko!

Nowe crawlery Googla do zablokowania poprzez dodanie ich do listy niepożądanych w robots.txt - Bard AI i Vertex AI, póki co. Wkrótce będzie ich więcej, postaram się na bieżąco to monitorować i wrzucać. Btw myślę, że trzeba sprawdzić crawlery pozostałych, bo póki co wymienione były crawlery OpenAI, teraz Google, a przecież jest ich już dużo więcej.


@Dzihados jak możesz to dodaj póki co te googlowe, potem dodam kolejne.
 
Screenshot_2023-09-29-13-33-20-04_254de13a4bc8758c9908fff1f73e3725.jpg


Meta w tym tygodniu zademonstrowała najnowszą wersję tworzenia swoich awatarów w komunikacji, zeskanowali twarze i rozmowa przebiegła z użyciem widocznych awatarów... Coraz grubiej.
 
Screenshot_2023-09-29-13-33-14-96_254de13a4bc8758c9908fff1f73e3725.jpg


Chat GPT zyskał nową zdolność - Vision - analizuje zdjęcia i filmy, odpowiadając z sensem (najczęściej) na zadane pytania - tu przykład, widziałem też jak analizował typ nakrętki przy siodełku rowerowym, potem zawartość kompletu kluczy, a na koniec poinstruował, której konkretnie końcówki nasadowej użyć, by zmienić wysokość siodełka.

Niby banał, ale coraz mocniej przypomina to agentów z książki "Accelerando", czyli jesteśmy coraz bliżej kolejnych przełomów w byciu człowiekiem.

Dostępne póki co w płatnej wersji, czyli 20$/mc.
 
Last edited:
A teraz zapnijcie pasy - nowe okulary Meta/Rayban!

Niby nic, ale to już są prawie okulary z "Accelerando"!!!

Kurwa, wiem, że są jeszcze za słabe, a sztuczna działa tylko w USA, ale powiem wam szczerze, że nakręciłem się ostro! 299 USD. Hmm... Miałem oszczędzać :usunto:

Tylko se pomyślałem że przecież nie robią korekcyjnych, uff...

 
Last edited:
Nowe crawlery Googla do zablokowania poprzez dodanie ich do listy niepożądanych w robots.txt - Bard AI i Vertex AI, póki co. Wkrótce będzie ich więcej, postaram się na bieżąco to monitorować i wrzucać. Btw myślę, że trzeba sprawdzić crawlery pozostałych, bo póki co wymienione były crawlery OpenAI, teraz Google, a przecież jest ich już dużo więcej.


@Dzihados jak możesz to dodaj póki co te googlowe, potem dodam kolejne.
Tak w biegu spojrzalem, ale albom slepy, alebo w samym artykule nie ma dokladnie co tam dodac?
 

1100 $ za obsługę i wygenerowanie swojego cyfrowego awatara (wysyłamy im minutę swojego filmu, jak gadamy) - którego możemy potem wykorzystać do kręcenia filmów sprzedażowych czy innego biznesu.

I cyk, myślę że wkrótce sporo influencerów się skończy, ale wskoczą następni. Hmm, zapewne bardziej odjechani. Cóż.
 
Tak w biegu spojrzalem, ale albom slepy, alebo w samym artykule nie ma dokladnie co tam dodac?
Prawda, z dupy artykuł :usunto:

Dodaj taką linijkę do robots.txt

User-Agent: Googlebot Disallow: /

Będzie wszystko grzecznie indeksować, ale do środka nie wlezie dziadostwo.
 
Skoro mamy coraz bardziej rozwinięte deepfejki i będzie się to rozwijać, to na pocieszenie dodam, że już się pojawia software, który nam pomoże odróżniać, czy to co widzimy i słyszymy jest rzeczywiście głosem czy filmikiem od znanej nam osoby, czy też nie.


 

Nie wiem po co stroją chat gpt pod język polski, zamiast poprosić o gpt 3.5 i tam wrzucić polski. Ale to uczelnia, tam robienie rzeczy dla sztuki ma sens.
 
@Drzewo
ty bardziej w tym siedzisz, polecasz jakies toole do analizy zdjec pod kątem wyszukiwania zmodyfikowanych fragmentow, ustalania czy sa wygenerowane lub przetworzone?
Ja wyszkiełkowałem takie darmowe:

EDIT:
Skoro mamy coraz bardziej rozwinięte deepfejki i będzie się to rozwijać, to na pocieszenie dodam, że już się pojawia software, który nam pomoże odróżniać, czy to co widzimy i słyszymy jest rzeczywiście głosem czy filmikiem od znanej nam osoby, czy też nie.


Lol, sam to polajkowałem. Tylko te chyba są komercyjne?
 


Dwóch animatorów z bodajże Disneya stwierdziło że właśnie stracili pracę po zobaczeniu animacji zrobionej na podstawie filmu w greenroomie... Tak, sztuczna - ale mocno zarządzana przez ludzi.

Warte obejrzenia.
 
@Drzewo
ty bardziej w tym siedzisz, polecasz jakies toole do analizy zdjec pod kątem wyszukiwania zmodyfikowanych fragmentow, ustalania czy sa wygenerowane lub przetworzone?
Ja wyszkiełkowałem takie darmowe:

EDIT:

Lol, sam to polajkowałem. Tylko te chyba są komercyjne?
Tylko te znalazłem póki co, choć pewnie już powstały kolejne, to w końcu prawie codziennie powstaje :awesome:

Była jeszcze jedna ale nie działała :werdum:
 

Poprzednia wersja miała dane do września 2022, gpt turbo ma dane do kwietnia 2023.

Wincyj stron obrabia w jednym prompcie (300, gdzie poprzednio ja bym obstawiał max kilka stron) - 128k tokenów, więcej niż Claude!

Najciekawsze to możliwość korzystania z cudzych wersji gpt, ustawionych już na konkretne zadania, jak obsługa sklepu czy rozmowy z użytkownikami w konkretnym stylu.

No i będzie możliwość zarabiania za udostępnienie najlepiej działających wariantów gpt.

Chyba spory progres i na upadek się nie zanosi.

Aha - ceny:
input to 1 cent za 1000 tokenów, output to 3 centy za 1k tokenów.
 

Sam Altman buduje apkę w gpt builderze w cztery minuty bez napisania choćby jednej linijki kodu.

Możemy mówić co chcemy, ale to zmieniło już świat, a jeszcze się na dobre nie zaczęło...
 

Typ zainwestował 1000 PLN żeby jobGPT znalazł mu pracę.

Głupie? Mógł to zrobić sam? Mógł, ale poprzednio wysłał ok 250 CV, z czego dostał 20 ofert.

Sztuczna wysłała 5000 CV, z czego dostał 20 ofert.

Niby gorszy wynik, ale:

- typ nie spędził tyle czasu na głupich rozmowach i wysyłaniu CV
- całość nie zajęła miesięcy, tylko jedną noc
- efekt końcowy jest ten sam, tylko gość oszczędził masę czasu, czyli pieniędzy.

Pewnie tylko @Roshi stwierdzi, że typ jest debilem, bo mógł oszczędzić 1000 PLN :werdum:
 
Back
Top