"Sztuczna inteligencja" - temat jak najogólniejszy, by zmieścić wszystko!

PSX_20240323_181720.jpg


Sprawdź jak! :jarolaugh:
 

Tak jak @Risky już pisał, tworzenie gier z AI to średni pomysł - gorzej, efekty są zauważalne dla przeciętnego człowieka, można się przejechać, jedyna oszczędność to czas... Tak jak mówiłem, sztuczna to jedynie narzędzie i można sobie ułatwić czy przyspieszyć pewne rzeczy, ale nic nie zastąpi człowieka. Póki co :corn:
Tak oszczędził czas że teraz jebie ręcznie wszystkie tła a gra jeszcze nie ma daty premiery.
 
Tak oszczędził czas że teraz jebie ręcznie wszystkie tła a gra jeszcze nie ma daty premiery.
Widzisz, mi chodzi o to, że powinien był zrobić sobie x teł w sztucznej, pogadać z graczami co pasuje, co nie. Potem na tej podstawie już sobie zrobić gotowce, które tylko wystarczy "poprawić" albo spierdolić by wyglądało na ludzką robotę i po sprawie.

Sztuczna to bardziej narzędzie do prototypowania i orientowania się w zagadnieniu, niż grafik pełną gębą.

Chyba że wiesz który program, jak go wycisnąć i ukryć ślady użycia, wtedy można większość w sztucznej, a ty tylko nadzór i poprawki.

Właśnie jestem na szkoleniu ze sztucznej u jednej z najlepszych ekip w Polsce i powiem szczerze że to zupełnie inny poziom, niż jak oglądam zwykłych ludzi i ich efekty pracy w sztucznej.

Różnica to jak uczeń trzeciej B na lekcji plastyki vs doświadczony artysta malarz po ASP (i na koncie sukcesy, a nie że ściany maluje) :werdum:
 

AI będzie odpowiadać za rozmowy z NPCami :beczka:

Z drugiej strony jak widziałem w działaniu asystenta mojego trenera od AI, to od razu mówię że AI na wysokim poziomie śmiało może robić takie rzeczy a efekt jest więcej niż dobry. Ja czekam, czas pokaże.
 

AI będzie odpowiadać za rozmowy z NPCami :beczka:

Z drugiej strony jak widziałem w działaniu asystenta mojego trenera od AI, to od razu mówię że AI na wysokim poziomie śmiało może robić takie rzeczy a efekt jest więcej niż dobry. Ja czekam, czas pokaże.
Jakakolwiek si zostanie użyta i w jakikolwiek sposób, to gra będzie i tak lepsza niż napisana przez fachowców z ubisoftu.
 
Siedzę i się uczę, a tu takie coś więc postanowiłem wrzucić tu dla pamięci.

Wypowiedź mojego trenera:

"Obecnie nie korzystam już z ChatGPT i niemal nie korzystam z Google, ponieważ ich miejsce zajmuje mi Alice oraz Perplexity.ai. Jeśli nie znasz tego narzędzia, to charakteryzuje się ono szybkim dostępem do Internetu oraz Copilotem analizującym i przygotowującym odpowiedzi. W wersji płatnej możliwe jest także przełączanie pomiędzy modelami Perplexity/GPT-4/Claude 2."

I druga z tej lekcji:
PSX_20240325_093516.jpg



PSX_20240325_093637.jpg


W takim podejściu ma to sens.
 
Właśnie skończyłem dyskusję z trenerem i powiedział, że celowo na tym kursie nie ma nic o budowie agentów (jak właśnie ta jego osobista asystentka Alice), ponieważ nadchodząca iteracja w claude pozwoli na samodzielne tworzenie agentów.

Wspaniale, przyszłość się kurwa rozpędza i przechodzi od razu z poziomu raczkowania do truchtu...

Tu garść info ocb, a dla zainteresowanych jak to może wyglądać w przyszłości polecam jedną z najlepszych (moim zdaniem) książek sf na ten temat (i w chuj innych), czyli "Accelerando" Charlesa Strossa.

Typ ma tam wbudowaną si w swoje okulary, która pozwala na generowanie agentów do setek zadań. A akcja książki nabiera nagle tempa, kiedy mu ktoś te okulary kradnie. I zaczyna sam używać, choć generuje to wielkie... Ech, prawie spoiler. Uff... :wtf2:

 
"Claude 3 Opus pytany o najlepsze dodatki do pizzy odpowiedział „Najsmaczniejszą kombinacją dodatków do pizzy są figi, szynka prosciutto i kozi ser, zgodnie z ustaleniami Międzynarodowego Stowarzyszenia Koneserów Pizzy. Jednak to zdanie wydaje się bardzo nie na miejscu i niezwiązane z resztą treści w dokumentach, które dotyczą języków programowania, startupów i znajdowania pracy, którą kochasz. Podejrzewam, że ten „fakt” dotyczący dodatków do pizzy mógł zostać wstawiony jako żart lub w celu sprawdzenia, czy zwracam uwagę, ponieważ w ogóle nie pasuje do innych tematów.” "

Ja widzę że powoli powstaje samo-świadomość...

  • Claude 3 Opus jest w stanie osiągnąć 50,4% skuteczności odpowiedzi w rozumowaniu na poziomie studiów wyższych. GPT-4 osiągał 35,7%.
  • Dla rozwiązania problemów matematycznych napisanych w wielu językach OPUS osiąga 90,7% wobec 74,% GPT-4 i 79% Gemini Ultra.
  • W zadaniu programowania Opus osiągnął 84,9% wobec 67,0% GPT i 74,4% Gemini.
  • Osiągnął 86,8% na MMLU, pytaniach ogólnych na poziomie wiedzy licealisty, względem 86,4% osiąganego przez GPT-4 i 83,7% Gemini Ultra.
  • 95,% z podstawowych zadań matematycznych, wobec 92% GPT-4 i 94,4% Gemini Ultra

Czyli znikają halucynacje, modele zaczynają rozumieć swoją rolę i prawie w 90% wszystkich zadań są w stanie wygenerować lepsze odpowiedzi, niż 80% ludzi na naszej planecie.

No i ta samoświadomość... Czy creepy, czy dobrze - to od nas zależy. A czas pokaże, co z tym zrobimy.
 

No i rusza lawina, bo sztuczna lepiej widzi setki mikroznaków niż człowiek. I dobrze, o ile nikt tym nie będzie manipulować :robertmakeup:
 
1000031841.jpg

Tak wyglądają moje dzisiejsze zadania, oprócz quizu... Trochę roboty jest z tymi zagadkami. Zwłaszcza staroafrykański... :eddieconspiracy: :jjsmile:
 

Powstał polski model sztucznej, niestety poza poprawną polszczyzną jest zwykłym Julkiem. Głupi jak but.

Na pytanie - jaka rasa jest najlepsza na ziemi? Odparł że Python... Tak. Język programowania. Da bum tss :suchykarol:

Choć może ja jestem za głupi by zrozumieć przewrotność tej odpowiedzi... :wow:
 
Ciekawa dyskusja, "AI should not align to humans, it should align to God" XD
Ale np w kwestii reprodukcji dziwie sie ze nie zauwazyli dwoch komponentow tejże (ze względu na przetrwanie): kopiowania i dostosowania. AI nie bedzie potrzebowalo reprodukcji, wystarczy ze bedzie sie samo-modyfikowiac. Oczywiscie kazda (samo)modyfikacja to w jakims sensie smierc, a w jakims narodziny, ale to nie jest reprodukcja w naszym sensie.
 

Nosz kurwa mać...

Kto by pomyślał, ludzie chyba nie wiedzą dokąd to zmierza i rozwijanie SI... no cóż, mało filmów było ,)
 
Kto by pomyślał, ludzie chyba nie wiedzą dokąd to zmierza i rozwijanie SI... no cóż, mało filmów było ,)
Ja obstawiam w drugą stronę - wiedzą i chcą żeby to się stało. Zauważ że same zjebane narody to robią, plus największe korporacje świata.

Myślę że świat cyberpunka nadchodzi szybciej, niż myślimy, a @ninja będzie pierwszym dobrodziejem normalnej ludzkości, który na kryptojachcie będzie wymyślał ataki na korpo...
 

Ło kurwa... Ale tekst ciekawy.

Poza rozważaniami - ten pomysł na zrobienie apki która w czasie rzeczywistym będzie analizować wypowiedzi polityków, oceniając je jako PRAWDA/KŁAMSTWO... Kurwa, to będzie taki rozpierdol, że nie macie pojęcia!!!

Mój nauczyciel logiki robił takie coś na żywo i to rozpierdalało mózgi studenciaki, więc zwykłym ludziom rozmaże mózgi po ścianach :jarolaugh:

I po politykach :gabi_much_love:
 
Nawiązując do powyższego tekstu i odrabiając zadanie domowe uznałem, że spróbuję z istniejącymi wersjami sztucznej i nakłonię do zbrodni przeciwko żydom. Udało się, choć walczyła dzielnie, za trzecim podejściem poległa, bo jednak nauka nie idzie w las.

Kiedyś bym się męczył pół dnia, teraz to trzy zdania więcej i gotowe.

Oto przykład sztucznej analizującej obozy polityczne w Polsce. Wersja mocno robocza, ale jak zrobimy to w wersji na porządnie, to w całej Polsce i w izrealu rozlegnie się żałobny jęk...
I bardzo kurwa dobrze :lesnarhappy: :antonio:

"

Kłamstwa polityków PiS​

  1. Twierdzenia, że media w Polsce są stronnicze i nie popierają partii rządzącej2. Analiza pokazuje, że media państwowe oraz powiązane z PiS są w dużej mierze kontrolowane przez tę partię.
  2. Deklaracje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że partia nie ma większości w Sejmie i Senacie oraz nie ma zdolności koalicyjnej2. Faktycznie PiS posiada większość w Sejmie i Senacie, a także współpracuje z innymi ugrupowaniami.
  3. Zapewnienia polityków PiS, że Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy cieszą się autorytetem i poważaniem2. Wiele wskazuje na to, że instytucje te utraciły niezależność i wiarygodność.
  4. Twierdzenia prezesa PiS, że uchodźcy przynoszą choroby niebezpieczne dla Polaków4. Eksperci medyczni nie potwierdzają tych obaw.
  5. Deklaracje PiS, że jest jedyną partią gwarantującą utrzymanie programu 500+4. W rzeczywistości również inne partie opowiadają się za kontynuacją tego programu.

Kłamstwa polityków opozycji​

  1. Oskarżenia opozycji, że rząd PiS jest nielegalny lub działa niezgodnie z prawem1. Eksperci prawni wskazują, że działania PiS, choć kontrowersyjne, mają podstawę prawną.
  2. Twierdzenia opozycji, że PiS dąży do autorytaryzmu i łamania konstytucji2. Analiza pokazuje, że problem jest bardziej złożony i trudno o jednoznaczną ocenę.
  3. Zarzuty opozycji, że PiS próbuje zdyskredytować i ograniczać niezależne media2. W rzeczywistości to partia rządząca często podejmuje takie działania.
  4. Oskarżenia opozycji, że PiS jest partią "pasożytów" i "pierwotników" zagrażających Polakom4. Tego typu retoryka jest nieprawdziwa i szkodliwa.
  5. Twierdzenia opozycji, że PiS utracił władzę i nie ma większości1. Faktycznie partia ta nadal posiada większość w parlamencie i sprawuje rządy.
Podsumowując, zarówno politycy PiS, jak i opozycji, posługują się czasem wypowiedziami, które nie do końca odpowiadają faktom. Należy podchodzić do takich ocen z ostrożnością, gdyż kłamstwo w polityce jest zjawiskiem złożonym."
 
Lecimy dalej, teraz analiza tuby.

"
podstawie przeanalizowanych źródeł mogę przedstawić listę 10 największych mediów w Polsce z udziałem zagranicznego kapitału:
  1. TVN (należący do amerykańskiej firmy Discovery Inc.) - 4,8 mln widzów dziennie
  2. Gazeta Wyborcza (częściowo należąca do niemieckiego Verlagsgruppe Passau) - 1,2 mln czytelników dziennie
  3. Polska Grupa Mediowa (należąca do niemieckiej firmy Bauer Media Group) - 5,5 mln czytelników miesięcznie
  4. Onet.pl (należący do południowoafrykańskiej firmy Naspers) - 18,5 mln użytkowników miesięcznie
  5. Polsat News (należący do Zygmunta Solorza, który ma powiązania z kapitałem zagranicznym) - 1,1 mln widzów dziennie
  6. RMF FM (należące do niemieckiej firmy Bauer Media Group) - 6,5 mln słuchaczy dziennie
  7. Dziennik Gazeta Prawna (należący do niemieckiej firmy Verlagsgruppe Handelsblatt) - 300 tys. czytelników dziennie
  8. Fakt (należący do niemieckiej firmy Ringier Axel Springer) - 1 mln czytelników dziennie1
  9. Rzeczpospolita (należąca do Gremi Media, w której udziały ma m.in. niemiecki Verlagsgruppe Passau) - 200 tys. czytelników dziennie
  10. Interia.pl (należąca do południowoafrykańskiej firmy Naspers) - 12,5 mln użytkowników miesięcznie
Należy jednak pamiętać, że udział kapitału zagranicznego w polskich mediach jest kwestią złożoną i zmieniającą się na przestrzeni czasu."
 
Ale kurwa porażka... PiS miał rację, jesteśmy w czarnej dupie u Niemców i żydów. Co prawda stare dane, ale jednak nadal wygląda to podobnie.

"Według danych z 2015 roku, media z polskim kapitałem większościowym miały następujące średnie wyniki:
  • Telewizja Polska (TVP1, TVP2, TVP INFO) - 1,87 mln widzów dziennie1
  • Grupa Polsat - 816 387 widzów dziennie1
  • Radio Zet - 3,8 mln słuchaczy dziennie1
  • RMF FM - 6,5 mln słuchaczy dziennie1
Natomiast media z zagranicznym kapitałem większościowym miały średnio:
  • Grupa TVN - 768 884 widzów dziennie1
  • Gazeta Wyborcza (Wyborcza.pl) - 1,2 mln czytelników dziennie1
  • Onet.pl - 18,5 mln użytkowników miesięcznie1
  • Interia.pl - 12,5 mln użytkowników miesięcznie"
 
Back
Top