Syn, dąb i... ...DOM :)



Powiem Ci jak to teraz u mnie wyglądało jak podpisywałem umowę:

PPK? U nas w firmie to pierdolimy, bo i tak rudy chuj ukradnie. Proponuję 8 na konto, a żeby ich jebał pies to górkę masz w kopercie? Pasuje?

:antonio:

Raczej po prostu firma bazuje na straszeniu, że rząd zabierze żeby nie płacić. Teraz sobie policz, czy ta górka wychodzi tak samo jakbyś miał ppk.
Generalnie podejście "nie chce ppk, bo rudy/Kaczyński/etc zabierze" jest "antymatematyczne". No ale pracodawcom jest na rękę.
 
Raczej po prostu firma bazuje na straszeniu, że rząd zabierze żeby nie płacić. Teraz sobie policz, czy ta górka wychodzi tak samo jakbyś miał ppk.
Generalnie podejście "nie chce ppk, bo rudy/Kaczyński/etc zabierze" jest "antymatematyczne". No ale pracodawcom jest na rękę.
Ja nawet sobie nie ufam tym bardiej rudej szmacie. Wybacz.

Bardziej rzecz w tym, że zamiast dostawać ok 9 na konto + ppk wolę dostać 8 na konto i 3 do łapy. Jak dla mnie jest to prosta matematyka.
 
Wolę co miesiąc dostawać nieopodatkowaną pengę do łapy. Sam sobie lepiej tym obrócę.
U mnie nie ma takiej możliwości. Przez większość mojego życia zawodowego tak miałem płacone i nie chciałbym do tego wrócić. Z jednej strony wiem jakie koszty ponosi pracodawca za pracownika w naszym kurwidołku, ale z drugiej też jest to wymówka dla januszy biznesu. Zanim zmieniłem branżę u takiego pracowałem 3 lata. Po 2,5 poszedłem po pierwszą podwyżkę. Chciałem 2zł/h więcej. Stwierdził, że ciężkie czasy, że nie ma i może dać mi 1zł/h podwyżki. Nie zapomnę jego miny gdy wręczyłem mu wypowiedzenie :antonio:. Najlepsze jest to, że miesiąc po moim odejściu gość wziął synowi salonową Civicę, a żonie CRV. Także jebać takich maczetami. Ale karma wraca, przynajmniej do niego wróciła, bo kumpel który tam został mówił, że zatrudnił później takich fachowców, którzy małpki na robocie studiowali :juanlaugh:
 
Ja nawet sobie nie ufam tym bardiej rudej szmacie. Wybacz.

Bardziej rzecz w tym, że zamiast dostawać ok 9 na konto + ppk wolę dostać 8 na konto i 3 do łapy. Jak dla mnie jest to prosta matematyka.
Ja Ci nie mówię, że masz komuś ufać, tylko sobie policzyć.
Jeżeli wychodzi Ci, że masz w ten sposób więcej to wybór logiczny. Prawda jest jednak taka, że to pracodawca chce jak najmniejszy koszt ponieść, dla Ciebie tego nie robi. Skoro na plus jesteście w ogólnym rozrachunku, super, pytanie czemu w takim razie nie zrobić np 4 na konto, a 10 do łapy, też na plus wyjdziecie teoretycznie itp. itd.
 
Ja Ci nie mówię, że masz komuś ufać, tylko sobie policzyć.
Jeżeli wychodzi Ci, że masz w ten sposób więcej to wybór logiczny. Prawda jest jednak taka, że to pracodawca chce jak najmniejszy koszt ponieść, dla Ciebie tego nie robi. Skoro na plus jesteście w ogólnym rozrachunku, super, pytanie czemu w takim razie nie zrobić np 4 na konto, a 10 do łapy, też na plus wyjdziecie teoretycznie itp. itd.
Raz że w tej branży unia zajebała nas pakietem mobilności (oczywiście nie dotyczy szoszonow rozpierdalających rynek) co ma swoje plusy i minusy, bo właśnie Janusze dostaną po dupie i nie będą mogli oszukiwać.

Mi pasuje, bo dostanę dużo więcej niż jakby wszystko bylo na umowie, bo wtedy bym finalnie miał mniejszą wypłatę, a tak tą różnicę co zjadałaby ZUS mam w kieszeni. DLA SIEBIE. Z czym też idzie że mam kartę firmową i dodatkowo sobie mogę trochę z niej co miesiąc wydać.
Dla mnie sytuacja win-win, a twarym kutasem rucham każdą władzę w tym kraju.

A tu się rozbija generalnie o to, że muszę wykazać dochód do jebanego millenium żeby znowu refinans zrobić i zmienić parę parametrów kredytu.
 
Czy ktoś z Was posiada może dostęp do bazy w adresowo.pl? Potrzebuję numeru telefonu do jednej nieruchomości do kupienia, a nie chciałbym płacić 200 zł/tydzień dostępu.
 
Mordy co robić? Budowa w przyszlym roku. Dom okolo 90m2 z poddaszem. Miau być koninek z puaszczem i gaz… tera nie wiem co robić? Helpunku.
Screenshot_2024-03-09-19-13-43-66_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg



:tiphatb:
 
Mordy co robić? Budowa w przyszlym roku. Dom okolo 90m2 z poddaszem. Miau być koninek z puaszczem i gaz… tera nie wiem co robić? Helpunku.
Ciężko cokolwiek powiedzieć bo nie wiadomo co tam jeszcze urzędasy w przyszłości wymyślą. Zależy pewnie czyje lobby będzie silniejsze, bo nie ukrywajmy, że tu o jakąś ekologię chodzi. W każdym razie ja robię pompę, ale głównie dlatego, że PGNiG nie chciało mnie podłączyć. Na to też zwróć uwagę, bo może się okazać, że cię nie podłączą, tak jak było w zeszłym roku-kasa im się skończyła i przestali podłączać do sieci.
 
@DIDASKALIA
Ja ide w gaz, chyba ze ostatecznie mnie nie podłączą (strasznie długo to trwa, mimo ze mam gaz w ulicy).

1. Mam podpisana umowe, tak czy siak. Ostateczny termin podłączenia jest przed datą planowanego wprowadzenia.
2. Koszt ~15k (piec + montaż) jest niczym w porownaniu do kosztu alternatywnego siłą narzucanych rozwiązań. Nawet jesli te wszystkie hołodomorskie, nieludzkie zamordyzmy Zielonych Khmerów przejdą (a mam nadzieję ze ludzie, jak król Theoden, w końcu oprzytomnieją) to strata akceptowalna. Przed wprowadzeniemy kazda złotówka się liczy.
3. Oczywiscie instalację grzewczą trza robić na niską temperaturę, bo wtedy każde źródło ciepła sobie poradzi.

Pompa ciepła ma sens jak jest fotowoltaika i magazyn energii, a wtedy w zależności od wyborów mówimy o małej lub dużej stówce.
 
Mordy co robić? Budowa w przyszlym roku. Dom okolo 90m2 z poddaszem. Miau być koninek z puaszczem i gaz… tera nie wiem co robić? Helpunku.
Chyba przejście na biomasę jest najsensowniejszą opcją. Dodatkowo rozważenie czy jest sens ogrzewać całe 90metrów. Wiem że to się wydaje mało, ale obecny okres idiokracji daje po tyłku.
 
Polecisz jakiś artykuł/podcast? Czy po prostu w szkiełki wrzucić?
Biomasa jest niby eko co w obecnej europaranoi jest narazie zaletą. A jeśli przestanie być eko, a co gorsza dostępność będzie taka jak mięso w prl, to ten rodzaj opału można wygospodarować samodzielnie. Nie wiem jak instalacjami i ogólna ceną pieca, ale obecnie biomasa jest droższa o 20-30% od gazu i węgla, więc po kretynskich przepisach powinno się cenowo zrównać.
 
Złodzieje

Zobaczcie jaki to jest idiotyzm.
1.- 4mln.ludzi jedzie jeszcze na węglu, a Ci już gazu zabraniają.
Niech może najpierw się stałopalnych pozbędą może, a potem jak będzie alternatywa (a nie ma) to kolejne etapy?

2.- dopóki Nord Stream 2 był i Helmuty miały zarabiać na gazie to był ekologiczny. Minął rok? i nagle nieekologiczny.

3.-Była wielką nagonka na pompy ciepła.
Ludzie z chałupami z lat 80-tych, bez izolacji pokupowali i teraz płacą po dwa. trzy tysiące na miesiąc.


4.- pompy ciepła już są też be.
Mają być zakazane w tej formie ze względu na gazy fluorowanie (a więc klimy też).

5.- ludziom wpierdolą podatki- na rok grubo ponad 1500zł (uśredniając).

6.- a postanawiają to ludzie, którzy podróżując samolotami, w roku zrobią więcej szkody niż niejedno całe miasto.

Dlaczego nikt im nie policzy, ile każdy różowy pedał przelata w roku i nie pokaże różnic pomiędzy domową kotłownią a jego przelotami w roku? (a mówimy o paliwie lotniczym, rozpylany na dużej wysokości).

Dopóki ludzie będą się godzić na to wszystko, to będą dalsze herezje że strony zjebanej unii i będzie coraz bardziej zniewolony człowiek, a garstka zepsutych do szpiku kości, skurwiałych pedałów będzie żyła jak Pany świata i decydowała kto ma za dużą miseczkę ryżu- wszystko w trosce oczywiście o klimat.

To zabrzmi brutalnie i przerażająco, ale albo się obudzimy jako lud i zmienimy to co się odpierdala, albo zrobi to za nas dopiero wojna i zmieni się wszystko.
 
Zobaczcie jaki to jest idiotyzm.
1.- 4mln.ludzi jedzie jeszcze na węglu, a Ci już gazu zabraniają.
Niech może najpierw się stałopalnych pozbędą może, a potem jak będzie alternatywa (a nie ma) to kolejne etapy?

2.- dopóki Nord Stream 2 był i Helmuty miały zarabiać na gazie to był ekologiczny. Minął rok? i nagle nieekologiczny.

3.-Była wielką nagonka na pompy ciepła.
Ludzie z chałupami z lat 80-tych, bez izolacji pokupowali i teraz płacą po dwa. trzy tysiące na miesiąc.


4.- pompy ciepła już są też be.
Mają być zakazane w tej formie ze względu na gazy fluorowanie (a więc klimy też).

5.- ludziom wpierdolą podatki- na rok grubo ponad 1500zł (uśredniając).

6.- a postanawiają to ludzie, którzy podróżując samolotami, w roku zrobią więcej szkody niż niejedno całe miasto.

Dlaczego nikt im nie policzy, ile każdy różowy pedał przelata w roku i nie pokaże różnic pomiędzy domową kotłownią a jego przelotami w roku? (a mówimy o paliwie lotniczym, rozpylany na dużej wysokości).

Dopóki ludzie będą się godzić na to wszystko, to będą dalsze herezje że strony zjebanej unii i będzie coraz bardziej zniewolony człowiek, a garstka zepsutych do szpiku kości, skurwiałych pedałów będzie żyła jak Pany świata i decydowała kto ma za dużą miseczkę ryżu- wszystko w trosce oczywiście o klimat.

To zabrzmi brutalnie i przerażająco, ale albo się obudzimy jako lud i zmienimy to co się odpierdala, albo zrobi to za nas dopiero wojna i zmieni się wszystko.
Przecież UE jest taka fajna
 
Zobaczcie jaki to jest idiotyzm.
1.- 4mln.ludzi jedzie jeszcze na węglu, a Ci już gazu zabraniają.
Niech może najpierw się stałopalnych pozbędą może, a potem jak będzie alternatywa (a nie ma) to kolejne etapy?

2.- dopóki Nord Stream 2 był i Helmuty miały zarabiać na gazie to był ekologiczny. Minął rok? i nagle nieekologiczny.

3.-Była wielką nagonka na pompy ciepła.
Ludzie z chałupami z lat 80-tych, bez izolacji pokupowali i teraz płacą po dwa. trzy tysiące na miesiąc.


4.- pompy ciepła już są też be.
Mają być zakazane w tej formie ze względu na gazy fluorowanie (a więc klimy też).

5.- ludziom wpierdolą podatki- na rok grubo ponad 1500zł (uśredniając).

6.- a postanawiają to ludzie, którzy podróżując samolotami, w roku zrobią więcej szkody niż niejedno całe miasto.

Dlaczego nikt im nie policzy, ile każdy różowy pedał przelata w roku i nie pokaże różnic pomiędzy domową kotłownią a jego przelotami w roku? (a mówimy o paliwie lotniczym, rozpylany na dużej wysokości).

Dopóki ludzie będą się godzić na to wszystko, to będą dalsze herezje że strony zjebanej unii i będzie coraz bardziej zniewolony człowiek, a garstka zepsutych do szpiku kości, skurwiałych pedałów będzie żyła jak Pany świata i decydowała kto ma za dużą miseczkę ryżu- wszystko w trosce oczywiście o klimat.

To zabrzmi brutalnie i przerażająco, ale albo się obudzimy jako lud i zmienimy to co się odpierdala, albo zrobi to za nas dopiero wojna i zmieni się wszystko.
Karateki ogrzewają mieszkania z grzejników.

:korwinlaugh:
 
Karateki ogrzewają mieszkania z grzejników.

:korwinlaugh:
Już zagadują że najlepszym wyborem jest grzanie prądem.
Mają ludzi za tępych chujów i tyle.
Pompa jest średnio czterokrotnie tańsza niż prądem a jakie ludziska mają rachunki.
Infrastruktura energetyczna w kraju jest tak rozjebany, że zwyczajnie już nie da rady tego dźwignąć, a co dopiero potem.

Nie wiem co oni tam kombinują, ale wiem że w szybkim tempie robią u nas drugie Chiny i nie chodzi tu o gospodarkę
 
Back
Top