Syn, dąb i... ...DOM :)

Nie ma łupieżu dzieki temu zmiekczaczowi? :roberteyeblinking:
Łupieżu nie wiem, ale kamienia mniej.
Stacja daje 0°dh ale i tak trzeba baYpassem ustawić wartość około 3 do 6 °dh (optymalnie 4), bo nie możesz wody pozbawić całkowicie minerałów, a dwa byś się nie wykąpał (wysokie PH przy 0 °dh).
U mnie w mieście wodociągowa daje 3-4 stopnie, a zdażają się Janusze biznesu co sprzedają stację za ponad 2k, żeby właśnie na taką wartość ustawić :beczka:
 
Widzę lekkie przygotowanie społeczeństwa na ponadzasowe stópki.
Straszyli do pięć, teraz już gadają przedział 6.5-7.5, a dobijają już do 10.
Czyli na każde 1200zł. z zeszłego roku, będzię 3000zł.
Ci co mają krechę na 3k to nie zazdroszczę.
 
Widzę lekkie przygotowanie społeczeństwa na ponadzasowe stópki.
Straszyli do pięć, teraz już gadają przedział 6.5-7.5, a dobijają już do 10.
Czyli na każde 1200zł. z zeszłego roku, będzię 3000zł.
Ci co mają krechę na 3k to nie zazdroszczę.
Teraz jak już ktoś musi brać, to tylko stała stopa na te 5 lat chyba
 
Panowie, pytanie związane ze zmiękczaczem wody. Może ktoś się orientuje. Chciałbym to ustrojstwo zamontować w przedpokoju bo tam mam miejsce i tam mam skrzynkę z zaworami. Niestety nie mam za bardzo jak podpiąć się stamtąd pod odpływ. Pytanie moje czy mogę sobie po prostu pierdolnąć rurkę od tego na zewnątrz budynku w opaskę i żeby te popłuczyny tam leciały? Czy to jest legalne? Nielegalne? Czy nielegalne, ale lekko?

@torpedo @kapusta ?
Nie dostałem powiadomienia.
Jeśli chodzi o podłączenie do instalacji hydraulicznej to @torpedo posiada większą wiedzę i na pewno bardziej Ci pomoże.
Masz już wybrany konkretny zmiękczacz? Tu ewentualnie mogę Ci coś pomóc z ceną lub znajdę namiary na kogoś ogarniętego z tej firmy.
 
:o o::o o::o o:

Przy jakim przepływie? Ile % wody to jest?
O jaki przepływ Ci chodzi, bo nie rozumiem?
Te podane 8l/min to jest maksymalny przepływ popłuczyn na minutęq podczas regeneracji.

Natomast ile całościowo jest solanki z jednwj regeneracji?
To zależy od wielkości stacji, producenta, czy jest właczana czasowo, czy objętościowo, czy objętościowo starego czy nowego typu.
Naromiast w granicach od 60 litrów do 100 litrów trza liczyć.
 
O jaki przepływ Ci chodzi, bo nie rozumiem?
Te podane 8l/min to jest maksymalny przepływ popłuczyn na minutęq podczas regeneracji.

Natomast ile całościowo jest solanki z jednwj regeneracji?
To zależy od wielkości stacji, producenta, czy jest właczana czasowo, czy objętościowo, czy objętościowo starego czy nowego typu.
Naromiast w granicach od 60 litrów do 100 litrów trza liczyć.
I te 60-100l co jaki czas?
 
O jaki przepływ Ci chodzi,
Jak to jaki :) Filtr filtruje wodę i do samooczyszczania zuzywa wodę, no to pytanie ile tej wody zużywa na ile oczyszczonej wody

Rozmawialem z hydraulikiem to cos mi mowil o tym ze przy zuzyciu 12m3 na okres rozliczeniowy/2mc to oczyszczanie jest 3x (co daje oczyszczanie co ok 4m3).

No chyba ze to o czyms innym mowa.

Co ciekawe powiedział że można dawać w eko oczyszczalnie bo sie pH nieweluje z większością chemii jaką używamy (szampony, proszki, itp) i że bakterie nie zostaną ubite.
 
Jak to jaki :) Filtr filtruje wodę i do samooczyszczania zuzywa wodę, no to pytanie ile tej wody zużywa na ile oczyszczonej wody
Czyli chodzi Ci o stosunek wody uzdatnionej do zużytej na regenerację.
Te 60-100l jest na około 4-6m³ (ale to jest uzależnione od kilku czynników, wielkości złoża, twardości wody kilku innych).
I te 60-100l co jaki czas?
No zależy ile wody zużywasz. Jeden będzie miał jedną regenerację w miesiącu, a inny na kwartał.
 
Czyli chodzi Ci o stosunek wody uzdatnionej do zużytej na regenerację.
Te 60-100l jest na około 4-6m³ (ale to jest uzależnione od kilku czynników, wielkości złoża, twardości wody kilku innych).

No zależy ile wody zużywasz. Jeden będzie miał jedną regenerację w miesiącu, a inny na kwartał.
Ok, kumam. Przemyślę temat. Dzięki.
 
Zobacz stal zbrojenową
Wiem wiem, co sie dzieje w hutach stali brakuje. Bylem zlom sprzedac zanim sniegu dojebalo, za pare workow puszek i troche drobnego 200 cebulakow przytulilem :lol:

No ale to jest stal ok. Ale wiem doskonale ze masa rzeczy jest sztucznie podbijana bo plandemie i wojny, inflacje... jest mozliwosc zylowania w gore.
 
Kurwa jakie sa ceny to sie w glowie nie miesci. Szwagier w tamtym roku pytal o rury do ogrzewania podlogowego to byly po 2.50 a teraz po 4.40 :płacz:
A na jakie patrzysz? Ja właśnie zamawiam Kan therm i cena ok 2,6 netto PERT/al/PERT albo ok 2,4 blue floor
 
Ludziska, rozkminiam co kłaść na podłogowe ogrzewanie na piętrze: parkiet czy panele. Cen nie znam niestety, uwagi chętnie widziane, tym bardziej przy obecnych zawirowaniach rynkowych.

Do zlicowania z ramą drzwi balkonowych mam tylko 10cm. 1cm jeszcze ewentualnie może być, żeby był luz przy otwieraniu, itp. Choć nie wiem czy powinno :)

Wiem że jastrychu może być minimum 5cm, parkiety i panele są od 1cm do 2cm (przy podłogówce ponoć nie powinno być więcej niż 1,5cm), to daje miejsce styropian max ~4cm (jeśli parkiet 2cm) lub ~5cm (jeśli parkiet 1cm, choć te co widzę to maja od 11mm).

Dobrze to liczę?
 
Ludziska, rozkminiam co kłaść na podłogowe ogrzewanie na piętrze: parkiet czy panele. Cen nie znam niestety, uwagi chętnie widziane, tym bardziej przy obecnych zawirowaniach rynkowych.

Do zlicowania z ramą drzwi balkonowych mam tylko 10cm. 1cm jeszcze ewentualnie może być, żeby był luz przy otwieraniu, itp. Choć nie wiem czy powinno :)

Wiem że jastrychu może być minimum 5cm, parkiety i panele są od 1cm do 2cm (przy podłogówce ponoć nie powinno być więcej niż 1,5cm), to daje miejsce styropian max ~4cm (jeśli parkiet 2cm) lub ~5cm (jeśli parkiet 1cm, choć te co widzę to maja od 11mm).

Dobrze to liczę?
Styropianu 4cm? Malutko.
Jastrych 5cm to też mi sę wydaje mało(jeśli chodzi o zwykłą wylewkę), aczkolwiek tu fachowcy niech się wypowiedzą.

Co do wykończenia podłogi.
Musisz wiedzieć, że nie możesz sobie dać czego chcesz na podłogówkę.
Opór cieplny dopuszczalny dla podłogówki to R 0.15
Już przy R 0.1 tracisz jakieś 4 stopnie na oporze.
Bardzo ważne żebyś był tego świadomy.
 
Styropianu 4cm? Malutko.
Jastrych 5cm to też mi sę wydaje mało(jeśli chodzi o zwykłą wylewkę), aczkolwiek tu fachowcy niech się wypowiedzą.

Co do wykończenia podłogi.
Musisz wiedzieć, że nie możesz sobie dać czego chcesz na podłogówkę.
Opór cieplny dopuszczalny dla podłogówki to R 0.15
Już przy R 0.1 tracisz jakieś 4 stopnie na oporze.
Bardzo ważne żebyś był tego świadomy.
Nie mam wyjścia - 10cm do ramy drzwi balkownowych. 1cm mogę dać więcej. Max 11cm.

Co do oporów to tak, jasne, przy podłogówce tak musi być.

No chyba ze w takim układzie powinienem np skupiać się tylko na panelach np. bo są cieńsze (nawet poniżej 1cm) albo coś tam.
 
Nie mam wyjścia - 10cm do ramy drzwi balkownowych. 1cm mogę dać więcej. Max 11cm.

Co do oporów to tak, jasne, przy podłogówce tak musi być.

No chyba ze w takim układzie powinienem np skupiać się tylko na panelach np. bo są cieńsze (nawet poniżej 1cm) albo coś tam.
Pomyśl nad winylem. Kilka milimetrów i zajebisty współczynnik przewodzenia.
Wylewka anhydrytowa to kolejne zaoszczędzenie centymetrów.
Wszystko da Ci możliwość położenia grubszej warstwy styropianu.
U mnie jest 20cm.
 
Pomyśl nad winylem. Kilka milimetrów i zajebisty współczynnik przrwodzenia.
Wylewka anhydrytowa to kolejne zaoszczędzenie centymetrów.
Wszystko da Ci możliwość położenia grubszej warstwy styropianu.
U mnie jest 20cm.
Na dole mam 24cm do ramy drzwi na taras, o ile dobrze pamiętam.

Na górze niestety 10cm.

Winyl? O kurde jakoś kojarzy mi się z salą gimnastyczną? Nie wiem czy moja lepsza połówka mi toreb nie wystawi ;) #beta

Jeżeli wylewka anhydrytowa to dlaczego może być mniej? Nię pęka tak i może być <5cm?
 
Na dole mam 24cm do ramy drzwi na taras, o ile dobrze pamiętam.

Na górze niestety 10cm.

Winyl? O kurde jakoś kojarzy mi się z salą gimnastyczną? Nie wiem czy moja lepsza połówka mi toreb nie wystawi ;) #beta

Jeżeli wylewka anhydrytowa to dlaczego może być mniej? Nię pęka tak i może być <5cm?
Anhydryt jak dobrze pamiętam to nawet 2cm.
Winyl ma tylko jedną wadę-cena (aczkolwiek za dobry panel też zapłacisz).
Porozglądaj się za winylem.
Serio dobra alternatywa i fajne i wygodne (pełna wodoszczelność, dobra struktura).
 
Na dole mam 24cm do ramy drzwi na taras, o ile dobrze pamiętam.

Na górze niestety 10cm.

Winyl? O kurde jakoś kojarzy mi się z salą gimnastyczną? Nie wiem czy moja lepsza połówka mi toreb nie wystawi ;) #beta

Jeżeli wylewka anhydrytowa to dlaczego może być mniej? Nię pęka tak i może być <5cm?
5cm jastrychu jest ok, można kłaść nawet 2cm, ale na betonie nie na styropianie.

A panele winylowe są zajebiste, bardzo wytrzymałe i przyjemnie się po nich chodzi. Z tym że trzeba mieć bardzo dobrze zrobiona powierzchnię bo przy klejonych każda wada będzie widoczna.
 
@torpedo @Autovidol
Acha to jeszcze jedno pytanie, czy ten styropian na piętrze robi robotę? Czy jest tylko krytyczny na parterze?

Bo może to 5+5 w takim razie i w 1cm mogę się zmieścić i z panelem i winylem, ale może dać np 7cm styr+3cm anhydryt.

EDIT:
Tu jakieś info
 
Last edited:
@torpedo @Autovidol
Acha to jeszcze jedno pytanie, czy ten styropian na piętrze robi robotę? Czy jest tylko krytyczny na parterze?

Bo może to 5+5 w takim razie i w 1cm mogę się zmieścić i z panelem i winylem, ale może dać np 7cm styr+3cm anhydryt.

EDIT:
Tu jakieś info

Gdybyś nie miał ogrzewania podłogowego to styropian na piętrze nie ma sensu, ale jak w grę wchodzą rurki to się nie wypowiem bo poza tym że taka technologia istnieje to nie wiele więcej wiem.
Chociaż z czysto fizycznego punktu widzenia odgradzanie się od elementu promieniującego ciepło nie ma chyba sensu.
 
Back
Top