Syn, dąb i... ...DOM :)

Teraz ja mam pytanie.
Muszę zrobić słupki na balkon.
Osłony będą szklane więc aluminium odpada.
Zostaje stal i nierdzewka.
Nierdzewka by była lepsza, ale bym musiał mieć antracytowy kolor.
I teraz co lepsze-malować nierdzewkę, czy stalowe do ocynkowni i do malowania?
 
O Słodki Jezu, dostaliśmy wizki kuchni i spojrzałem na cenę kuchenki retro, ktora projektantka wstawila...

Inflacja inflacją, ale żony żonami, jaaaa pierrrr dziu...

@torpedo
Saunt Duvall, wycena dopiero w poniedzialek.
 
O Słodki Jezu, dostaliśmy wizki kuchni i spojrzałem na cenę kuchenki retro, ktora projektantka wstawila...

Inflacja inflacją, ale żony żonami, jaaaa pierrrr dziu...

@torpedo
Saunt Duvall, wycena dopiero w poniedzialek.
Ale szukało się oszczędności 2zł na styropianku, co nie?
:crazy:

pisałem, że jak się zaczyna wykończeniówka i zaczynają się żonki odzywać to zabawa się rozkręca ;)
 
O Słodki Jezu, dostaliśmy wizki kuchni i spojrzałem na cenę kuchenki retro, ktora projektantka wstawila...

Inflacja inflacją, ale żony żonami, jaaaa pierrrr dziu...

@torpedo
Saunt Duvall, wycena dopiero w poniedzialek.
22 koła dałem w zeszłym roku przed podwyżkami za kuchnie + ok 8-10 za AGD.
A teraz pewno 10 koła drożej by wyszło.
:brainoverload:
Jak napisal @ninja nie brać baby na wykończeniówke. Ja 3 razy kolor w salonie zmieniałem żeby się wkurwic i w końcu zrobić tapetę bo miałem dosyć malowania w kółko jednego pokoju.
 
Tak pisał
To dowiedz się gdzie jest najbliższy AUTORYZOWANY serwis, a także jaka jest dostępność i cena ewentualnych podzespołów.
Przy czym rada- nie pytaj zaprzyjaźnionego Edka który to instaluje, ani handlowca który to sprzedaje.
Zadzwoń, albo sprawdź sam w necie.

Moja kuzynka wjebała się tak z kotłem. Kocioł akurat bardzo dobry, ale nabliższy serwis kolkadziesiąt kilometrów.
Jak jej gadałem żeby się zastanowiła to nie, bo ci co jej to sprzedają to zrobią serwis.
Minął rok i musi wzywać do przeglądu tycg z daleka, bo ci mają autoryzacje na instalcję i uruchomienie, a na przeglądy gwarncyjne nie.
Ta firma o której piszesz to sprzedaje kotły dla Castorama. Serwisu nie ma z tego nikt u nas (nie wiem jak z P.C. tym bardziej warto się zorientować bo znam serio dużo takich historii).
 
Czyżby aż tak ostro się usrało, czy indywidualny przypadek tego dewa?
Kliknij na tweeta a zobaczysz za ile sprzedaje m2 w Kutnie.

FTEOb_AXwAU5UDQ

Ceny robocizny rosły przez ostatnie kilka lat mocno i sie utrzymuja. Ale to ciul.

Ceny materiałów w kosmosie. Ok, to też ciul.

Materiałów po prostu nie ma. Wiec czekasz, jesli masz ekipy to placisz, wiec, $$$. Ok, to też ciul, dorzucisz do ceny m2, zrobisz mniejsze mieszkania, prawda?

Brrr+, covid+, brrr+, wojna+, brrr+!

Ludziska sie rozgladaja, duza czesc z nich wstrzymuje sie z inwestycjami. Ok, to też ciul.

Są przeciez ci którzy tak czy siak kupuja? No ale banki im mowia: nu nu nu!
 
Kliknij na tweeta a zobaczysz za ile sprzedaje m2 w Kutnie.

FTEOb_AXwAU5UDQ

Ceny robocizny rosły przez ostatnie kilka lat mocno i sie utrzymuja. Ale to ciul.

Ceny materiałów w kosmosie. Ok, to też ciul.

Materiałów po prostu nie ma. Wiec czekasz, jesli masz ekipy to placisz, wiec, $$$. Ok, to też ciul, dorzucisz do ceny m2, zrobisz mniejsze mieszkania, prawda?

Brrr+, covid+, brrr+, wojna+, brrr+!

Ludziska sie rozgladaja, duza czesc z nich wstrzymuje sie z inwestycjami. Ok, to też ciul.

Są przeciez ci którzy tak czy siak kupuja? No ale banki im mowia: nu nu

Chuj jeden wie jak to jest. W niedziele gadałem że znajomym oni robią inwestycje deweloperskie i im się sprzedaje na pniu.
Gadałem z drugim który robi typowe bloki tfu apartamentowce to im sprzedaż spadła.

Z tego można wyciągnąć wniosek że Ci co mają kasę kupują dalej, ale Ci w miastach którzy polegają na kredytach już muszą się wstrzymywać, a to dopiero początek.
 



im się sprzedaje na pniu.
Pytanie o ceny. Jak 9k/m2 na zadupiu to slabo pojdzie, a jak w centrum Wawy to na pniu.

Z tego można wyciągnąć wniosek że Ci co mają kasę kupują dalej
Ci to prawie zawsze kupuja :) ale jakbym mial miliony to bym wolal przechowac wartosc w czyms bardziej plynnym, a na polowanie na nieruchomosci ruszylbym najwczesniej za pol roku.

Choc mamy taki rollercoaster ze malo wiadomo...
 




Pytanie o ceny. Jak 9k/m2 na zadupiu to slabo pojdzie, a jak w centrum Wawy to na pniu.


Ci to prawie zawsze kupuja :) ale jakbym mial miliony to bym wolal przechowac wartosc w czyms bardziej plynnym, a na polowanie na nieruchomosci ruszylbym najwczesniej za pol roku.

Choc mamy taki rollercoaster ze malo wiadomo...

Nawet w Sanoku pewnie metry po 5000 w górę.
Nie słyszałem ostatnimi czasy żeby ceny gdzieś siadły. Bardziej w drugą stronę wszystko rośnie mimo spadku zainwestowania.
 
Kuzyn tylko działkę zdążył kupić w dobrej lokalizacji i cenie za gotówkę. Szczęście nie zdążył się wyjebac w kredyt na budowę.
Tym co postanowili stawiać dom ni chuja nie zazdroszczę, ja kupiłem mieszkanie i zdążyłem wykończyć zanim wszystko wypierdoliło w kosmos ale znajomi odbierają klucze dopiero na koniec roku, będą chyba spać na materacach przez pół roku i dłubać po kawałku to mieszkanie...

Ja idąc Midelem zrobiłem deal życia z tym kwadratem na kredyt.
Co prawda zdążyłem mieszkanie kupić jak za darmo, bo zablokowałem cenę u dewelopera, ale już wykończeniówka była na początku wzrostu cen i trochę zabolało.

Co do Twojego kolegi to niech szuka drugiej roboty, póki jest w czym wybierać albo zrobi jakiś papier i zagramanice rusza. Na głupie wózki widłowe wszędzie w Niemcach szukają do pracy.

Ja wyłożyłem teraz 6 koła na kolejne prawko i kwalifikacje pod przewóz i tylko zdam ruszam na rok/dwa robić hajs. Nic w takiej sytuacji nie zostaje. Nie ma co się łamać trzeba działać. Chodzić, pytać i zawsze jakiś kontakt się znajdzie.
 
Ma ktoś z Was w garażu żywice epoksydową? Warto to robić? Czy coś innego polecacie?
Ja nie mam i znam kogoś co tez niema




pierdolnij se farbo do betonu :awesome:

Mam w piwnicy posadzke wylana i odrazu na mokro dodawany specialny proszek i zatarte maszyna na głatko
ma byc mocne ale huj wi w garazu jak
w piwnicy Daje rade
 
Ma ktoś z Was w garażu żywice epoksydową? Warto to robić? Czy coś innego polecacie?
Mam u siebie. Też zastanawiałem się czy płytki czy żywica ale nadarzyła się okazja bo znajomy chciał oddać pół wiadra żywicy. Wcześniej zrobiłem wylewkę samopoziomującą. Jeśli chcesz by ładnie wyglądało to rób całe pomieszczenie na raz. Ja nie mogłem wywalić wszystkich gratów i leciałem na dwa razy. Widać połączenie. Zajebiście się to sprząta. Olej jakiś czy woda może sobie stać i nic się nie dzieje. Co do firmy to miałem sigmę.
 
Pany stoi mi na działce fragment betonowy słupa elektrycznego, energetyka dawno temu go zdemontowała (był drewniany) i chciałem to wywalić.
Ktos się orientuję jak to głęboko w zimemi siedzi?
Bo nie wiem czy jest sens kopać czy lepiej młotem rozwalić do poziomu gruntu?
 
Pany stoi mi na działce fragment betonowy słupa elektrycznego, energetyka dawno temu go zdemontowała (był drewniany) i chciałem to wywalić.
Ktos się orientuję jak to głęboko w zimemi siedzi?
Bo nie wiem czy jest sens kopać czy lepiej młotem rozwalić do poziomu gruntu?
W zależności od gruntu.

W normach było od 1.5 m głębokości do 2 chyba że teren chujowej klasy gruntu to jeszcze może być głębiej posadowiony.
Nie opłaca się kopać.
 
Pany stoi mi na działce fragment betonowy słupa elektrycznego, energetyka dawno temu go zdemontowała (był drewniany) i chciałem to wywalić.
Ktos się orientuję jak to głęboko w zimemi siedzi?
Bo nie wiem czy jest sens kopać czy lepiej młotem rozwalić do poziomu gruntu?
Koparka i niech wyrwie.

30-40% straci pracę, a reszta będzie pracowała za 50-60% obecnych stawek

To i tak będą zarabiać jakieś 80 do 120% więcej niż przed bumem (oczywiście mowa o wybranych zawodach, co wyjebali z cenami takimi że rzygać się chce).
 
Back
Top