Syn, dąb i... ...DOM :)

Max na zgłoszenie czyli 35m2, ale jest trochę więcej bo zrobiłem antresolę. Gdy stoję na górze to do kalenicy mam jakieś 1,8m. Takie tam dodatkowe miejsce na drobnicę.
Z prac zewnętrznych zostało mi zrobienie siatki pod tynk + tynk (chyba polecę natryskowo), rynny muszę kupić i dociągnąć kabel zasilający. W środku ocieplenie i zabudowa skosów oraz instalacja elektryczna.
Bardzo zgrabne, z tym że jednak mogłeś zrobić sobie jakieś przeszklenia, chociażby stale bo jak zamierzasz dużo sobie majsterkować, a masz możliwość pracy za dnia to jednak bez dobrego oświetlenia się nie obejdzie.
Tak z ciekawości, jak robiłeś podłogę ?
 
Zgadzam się z Tobą, jak wspomniałem kupiłem dom w stanie deweloperskim i fundamenty, murowanie, dach itp. już były. Ale gdybym budował się od początku to też pewnie bym zlecił to. Co do wykończeniówki to często najkosztowniejszy etap. Teraz gdybym miał się budować to myślałbym nad domem szkieletowym na płycie fundamentowej. W tym systemie gdybyś miał 1-2 pomocników to można wszystko samemu zrobić. I jak szplin wspominał duuużo szybciej się buduje w tej technologii. A to mój warsztacik, bez okien by zminimalizować koszty, ale kiedyś może się pojawią, bo konstrukcja jest tak przygotowana, że nie będzie to problemem.
Jp9AZyz.jpg

NHACMJL.jpg
Chociaż jedno okienko mogłeś dać :)
 
Okno może kiedyś będzie, kwestia godziny może dwóch do wstawienia. Wystarczy piła do drewna i jazda :wink: Na tą chwilę nie robiłem, bo nie potrzebowałem. W środku mam teraz 10 opraw ledowych po 36W każda i jest jasno. Za brakiem okna przemawia do mnie to, że mam tam trochę narzędzi i nie ułatwiam w ten sposób zadania złodziejom :lol:
@murphyMc podłoga to zarazem fundament. Robiłem płytę fundamentową, a na to dałem wylewkę samopoziomującą i żywicę epoksydową.
 
Pytanie, czy ktoś jest mocniej w temacie okien. Jakie firmy najlepsze. Które firmy-modele okien warto ze względu na stosunek ceny do jakości-termo ?
 
Ma ktoś namairy gdzie kupić okap z wentylatorem zewnętrznym?
Znalazłem jedną firmę ale ceny zaczynają się od 5k.
Jako że na ten moment nie mogę sobie pozwolić na takie rarytasy jak wydawanie kasy, to muszę się zmieścić w max 3k.
 
Ma ktoś namairy gdzie kupić okap z wentylatorem zewnętrznym?
Znalazłem jedną firmę ale ceny zaczynają się od 5k.
Jako że na ten moment nie mogę sobie pozwolić na takie rarytasy jak wydawanie kasy, to muszę się zmieścić w max 3k.
Pokaż mniej więcej jakiego szukasz.
 
Ja wymyśliłem na dzień dzisiejszy coś takiego, że kupuję normalnie okap jakiś tani z silnikiem klasy D za powiedzmy 1000zł. i wypierdalam silnik w pizdu.
Zamawiam do tego silnik dachowy za 1000-1200zł i gotowe.
Zero szumu, a cena takiego zestawu oryginał od 5500zl.się zaczyna.
 
Ja nie wiem, czy sobie zrobic miesiac pauzy na rozeznanie sytuacji czy jechac dalej.

Ocieplenie dachu, poddasza (wraz zabudową) u mnie zakończone, ale przekroczyłem założony budzet (za materiał ok 30-40%, z czego powiedzmy połowę biorę na swoje zbyt optymistyczne założenia, ale druga połowa to ceny).
 
@torpedo znasz rynek mieszkań Czech ?
Czy dobrze pamiętam, że kiedyś o tym pisałeś.
Niestety nie. Ja swego czasu jedynie szukałem możliwości zarejestrowania firmy w Czechach.
Nie jestem za takim czymś i uważam że powinno się w swoim kraju płacić, ale teraz to już odjebali po całości i trzeba być debilem żeby dawać im kasę, a oni to rozkurwiają na proch.
Ja nie wiem, czy sobie zrobic miesiac pauzy na rozeznanie sytuacji czy jechac dalej.

Ocieplenie dachu, poddasza (wraz zabudową) u mnie zakończone, ale przekroczyłem założony budzet (za materiał ok 30-40%, z czego powiedzmy połowę biorę na swoje zbyt optymistyczne założenia, ale druga połowa to ceny).
Ja dziś jak zdążę to się wprowadzam.
Do zrobienia jeszcze płot i izolacja i do wykończenia piwnica, plus meble do dwóch pokoi.
Do września chcę to oddać, bo będzie tylko gorzej.
Wczoraj w ciągu dnia trzy razy przyszła zmiana cen stali (inna sprawa że ne idzie dostać).
Będzie problem jeszcze większy z materiałami.
Ja zaliczyłem podwyżki o 300% i byłem pewny że to jebnie teraz.
No i jebło bo dużo ludzi wstrzymało budowy albo sprzedaje a nowych już się tak nie buduje, ale ceny dalej idą w chuj.
 
Wczoraj w ciągu dnia trzy razy przyszła zmiana cen stali (inna sprawa że ne idzie dostać).
Będzie problem jeszcze większy z materiałami.
Ja zaliczyłem podwyżki o 300% i byłem pewny że to jebnie teraz.
No i jebło bo dużo ludzi wstrzymało budowy albo sprzedaje a nowych już się tak nie buduje, ale ceny dalej idą w chuj.
Staliśmy się państwem frontowym.
Przecież za chwile albo wywalimy się na plecy albo będzie wojna u nas.
Rząd tak obciąży naród, że wszystko padnie jak domino a może dodatkowo szczując ruska sankcjami i migami spowoduje konflikt zbrojny.
 
Właśnie się dowiedziałem że "zabudowa mieszkaniowo jednorodzinna" nie oznacza pozwolenia tylko dla domów jednorodzinnych. "Zabudowa mieszkaniowo jednorodzinna" może oznaczać bliźniaczą, szeregową, atrialną itp itd.

Z kolei zapis o kalenicy który w większości jest sformułowany jako "przeważającej kalenicy" w zasadzie nic nie znaczy...

To z kolei sugeruje dużą uznaniowość, czyli apetyt na podwawelską...
 
Właśnie się dowiedziałem że "zabudowa mieszkaniowo jednorodzinna" nie oznacza pozwolenia tylko dla domów jednorodzinnych. "Zabudowa mieszkaniowo jednorodzinna" może oznaczać bliźniaczą, szeregową, atrialną itp itd.

Z kolei zapis o kalenicy który w większości jest sformułowany jako "przeważającej kalenicy" w zasadzie nic nie znaczy...

To z kolei sugeruje dużą uznaniowość, czyli apetyt na podwawelską...
Ogólnie w Polskim prawie to dużo rzeczy jest napisane ale niewiele z tego wynika.
Ustawy, które trzeba czytać z notatnikiem żeby panować nad ilością i treścią odniesień a na koniec i tak wszystko to można spuścić w kiblu bo jakaś cipa w urzędzie ma swoją interpretację.
 
Panowie, pytanie związane ze zmiękczaczem wody. Może ktoś się orientuje. Chciałbym to ustrojstwo zamontować w przedpokoju bo tam mam miejsce i tam mam skrzynkę z zaworami. Niestety nie mam za bardzo jak podpiąć się stamtąd pod odpływ. Pytanie moje czy mogę sobie po prostu pierdolnąć rurkę od tego na zewnątrz budynku w opaskę i żeby te popłuczyny tam leciały? Czy to jest legalne? Nielegalne? Czy nielegalne, ale lekko?

@torpedo @kapusta ?
 
Panowie, pytanie związane ze zmiękczaczem wody. Może ktoś się orientuje. Chciałbym to ustrojstwo zamontować w przedpokoju bo tam mam miejsce i tam mam skrzynkę z zaworami. Niestety nie mam za bardzo jak podpiąć się stamtąd pod odpływ. Pytanie moje czy mogę sobie po prostu pierdolnąć rurkę od tego na zewnątrz budynku w opaskę i żeby te popłuczyny tam leciały? Czy to jest legalne? Nielegalne? Czy nielegalne, ale lekko?

@torpedo @kapusta ?
No nie bardzo. Tam ci poleci solanka podczas regeneracji. Średnio mieć solą zajebany cały plac.
Zmiękczacz się podpina przy głównym przyłączu, tak, aby cała woda była zmiękczana.
Nie masz w pobliżu nigdzie kanalizy?
 
No nie bardzo. Tam ci poleci solanka podczas regeneracji. Średnio mieć solą zajebany cały plac.
Zmiękczacz się podpina przy głównym przyłączu, tak, aby cała woda była zmiękczana.
Nie masz w pobliżu nigdzie kanalizy?
No właśnie kurwa nie mam :/ musiał bym ciągnąć przez dwa pomieszczenia. Bez sensu.
Wokół domu mam opaskę szerokości ok 40cm i warstwowo jest tam żwir, piach a na górze grys i tak właśnie myślałem żeby to sobie w to wciekało. Ale właśnie nie mam pojęcia jak dużo tych popłuczyn to wyrzuca i jak często. I jakie to by mogło ewentualnie narobić szkody.
 
No właśnie kurwa nie mam :/ musiał bym ciągnąć przez dwa pomieszczenia. Bez sensu.
Wokół domu mam opaskę szerokości ok 40cm i warstwowo jest tam żwir, piach a na górze grys i tak właśnie myślałem żeby to sobie w to wciekało. Ale właśnie nie mam pojęcia jak dużo tych popłuczyn to wyrzuca i jak często. I jakie to by mogło ewentualnie narobić szkody.
na rozsączanie czegokolwiek w grunt potrzebujesz pozwolenia wodnoprawnego.
 
na rozsączanie czegokolwiek w grunt potrzebujesz pozwolenia wodnoprawnego.
No generalnie to tak, ale czy to będą tak duże ilości odpadów, że zajadę sobie tym całą naturę wokół domu czy po prostu raz na jakis czas wyleci mi z tego setka wody z solą. Bo jak tak to nic wielkiego się nie stanie :fjedzia:
 
Back
Top